Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > Grafiki

Notki

Grafiki Masz talent do grafik? Zamieść swoje prace tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-03-2011, 18:37   #1
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny Tablet

No więc tak; lubię rysować, i to bardzo. Nie wychodzi mi to jakoś świetnie ale i tak lubię rysować
Rysuję jednak tylko ręcznie, w zeszycie czy coś bo myszką nijak nie umiem. Nawet prostej kreski nie narysuje myszką Myślałem więc o zakupie tabletu; i nie wiem czy warto. Moje fundusze są bardzo ograniczone a jednak chciałbym się takim czymś pobawić. Takie 2 znalazłem (słyszałem ,że ten Wacom ma najlepsze):
http://allegro.pl/tablet-graficzny-w...510288389.html
http://allegro.pl/tablet-wacom-bambo...515543026.html

Są one w miarę niskiej cenie, więcej niż te 350 zł nie chcę wydać. Czy te tablety wystarczą do takiej zabawy, nic precyzyjnego, rysowanie for fun. I czy są one kompatybilne z programami typu gimp? Nic nie rozumiem z tych wszystkich opisów.

A i czy znacie jakieś fajne fora dla ludzi którzy w tym siedzą i można by coś poczytać?
__________________
TORG > to forum

Ostatnio edytowany przez VarianWrynn - 28-03-2011 o 18:49.
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-04-2011, 20:56   #2
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

Wybierz taki, który Ci się podoba. Jeśli chodzi o parametry, to w tych cenach i tak nie odczujesz różnicy. Zastanów się jednak nad zakupem, bo jeśli nie potrafisz rysować na kartce, to tabletem na komputerze może być jeszcze gorzej.
Owszem, możesz się tymi tabletami bawić 4fun. Ja mam starszą (chyba pierwszą) odmianę Bamboo i sprawuje mi się świetnie. Bezbateryjne piórko, to bardzo wielka wygoda.
Jeśli chodzi o pracę na tablecie - widzisz obszar roboczy? Traktuj go jako monitor. Czyli jeździsz piórkiem po obszarze roboczym i przesuwa Ci się wtedy kursor na monitorze (przy rysowaniu patrzysz na monitor). Tak, są one kompatybilne z GIMPem, czy PSem, jak i każdym innym programem graficznym. Kwestia późniejszego ustawienia narzędzi.
Jeśli chodzi o fora, to mogę polecić jakieś dwa polskie, jednak chwilowo radziłbym rysować do szuflady i ćwiczyć podstawy ;]
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-04-2011, 18:50   #3
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny

No właśnie po to chcę takie fora czy stronki ,żebym mógł znaleźć jakieść ćwiczenia czy coś bo nawet nie wiem jak ćwiczyć. Rysuje tak sobie jak mam wolny czas czy mi się po prostu nudzi ale poziom raczej się nie zmienia. A tablet wydaje mi sie bardzo fajnym pomysłem ,jako ze podobaja mi się te programy graficzne a myszka idzie mi lipnie.
__________________
TORG > to forum
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2011, 22:09   #4
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Tanie tablety mają problemy z odwzorowaniem precyzyjnych ruchów - bamboo wypada tu całkiem nieźle w tej kategorii cenowej, innego bym nie polecał.

Inna sprawa to jest to, czy jesteś pewien, że chcesz się na poważnie tym bawić - bo wbrew pozorom trzeba trochę treningu żeby narysować chociażby kółko. Piórko niby udaje ołówek, tablet niby udaje kartkę a jednak łatwo nie jest.

Jedna genialna sprawa - rozpoznawanie poziomów nacisku, bez zmian w opcjach narzędzia możesz rysować kreski o różnej grubości i opacity.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2011, 07:36   #5
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

Pytasz o ćwiczenia? Anatomia ludzka, rysowanie kółek, elips, sześcianów itp. Ćwiczenie w ten sposób perspektywy. Rysowanie martwej natury x10. Od biedy można ze zdjęć próbować, jednak żeby to nie było bezmyślne kopiowanie, tylko analizowanie, dlaczego światło zachowuje się tak, a nie inaczej.
Z książek możesz spróbować Loomisa. Wrzuć też jakieś swoje prace, to może ja Ci pomogę i powiem nad czym powinieneś popracować.
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.


Powered by vBulletin 3