Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-01-2009, 20:34   #241
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up:

Dokładnie o tym mówię. To Twoja w o l a.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-01-2009, 20:34   #242
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez semilunaris Pokaż post
Z perspektywy czasu jestem pewien, że świadomość i własna wola odgrywają kluczową rolę w zakochiwaniu się. Gdybyś spotkał piękną dziewczynę/kobietę, która po prostu zniewala Cię z zewnątrz, a wewnątrz jest "hEhOwOm DiScoO KrEjzOlEcZKoM" nadal upierałbyś się, że nasz umysł/wola nie mają żadnego głosu w żywieniu do kogoś uczuć?
Podany przez Ciebie przykład pokazuje jedynie, że cechy fizyczne danej osoby nie są jedynymi, które decydują o zakochaniu się. To wciąż nie mówi nic o związku z *wolą* - niejedna zakochana osoba dostrzega przeróżne wady obiektu swoich uczuć, a mimo to uczucia nie gasną, następują jedynie chwile zwątpienia.

Ale ta droga chyba nie ma sensu, spróbuję Ci to wyłóżyć inaczej - powiedzmy, że w ramach udowodnienia swojej tezy zechcesz zakochać się w chłopaku. Potrafiłbyś? Nie w pierwszym lepszym, wybrałbyś sobie jakiegoś, który ma dużo pozytywnych cech. Ale i tak nie zakochałbyś się w nim dlatego, że byś chciał. Nie pociagają cię mężczyźni i koniec - nic nie poradzisz. Tak samo sprawa się ma z homoseksualizmem - sytuacja jest dokładnie odwrotna.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 20:37   #243
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Podany przez Ciebie przykład pokazuje jedynie, że cechy fizyczne danej osoby nie są jedynymi, które decydują o zakochaniu się. To wciąż nie mówi nic o związku z *wolą* - niejedna zakochana osoba dostrzega przeróżne wady obiektu swoich uczuć, a mimo to uczucia nie gasną, następują jedynie chwile zwątpienia.

Ale ta droga chyba nie ma sensu, spróbuję Ci to wyłóżyć inaczej - powiedzmy, że w ramach udowodnienia swojej tezy zechcesz zakochać się w chłopaku. Potrafiłbyś? Nie w pierwszym lepszym, wybrałbyś sobie jakiegoś, który ma dużo pozytywnych cech. Ale i tak nie zakochałbyś się w nim dlatego, że byś chciał. Nie pociagają cię mężczyźni i koniec - nic nie poradzisz. Tak samo sprawa się ma z homoseksualizmem - sytuacja jest dokładnie odwrotna.
hmm ja jestem zakochany w dziewczynie i nie mogę sie odkochać a widzę wiele wad. ale nigdy przenigdy nie mógłbym sie zakochać w chłopaku , nawet jak by był idealny pod względem charakteru po prostu nie mógł bym odrzuca mnie , mogę z kolega wypić winko z biedronki , mogę mu pomoc sie bić ale nigdy bym nawet nie pomyślał ze mógłbym być w jakimś zakochanym...

dla mnie to jest jednym słowem "nienormalne"
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 20:40   #244
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
hmm ja jestem zakochany w dziewczynie i nie mogę sie odkochać a widzę wiele wad. ale nigdy przenigdy nie mógłbym sie zakochać w chłopaku , nawet jak by był idealny pod względem charakteru po prostu nie mógł bym odrzuca mnie , mogę z kolega wypić winko z biedronki , mogę mu pomoc sie bić ale nigdy bym nawet nie pomyślał ze mógłbym być w jakimś zakochanym...

dla mnie to jest jednym słowem "nienormalne"
A Ty potrafisz czytać do końca? Czy opierasz się tylko na wybranych przez siebie fragmentach?
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 20:43   #245
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

tak umiem. ale co tu dużo gadać nie umiem se wyobrazić ze jestem z jakimś chłopakiem to nawet jak na moja wyobraźnie za wysokie progi , to dla mnie jest takie nierealne jak tibia 3D wogle już nie będę tu pisał bo dla mnie te cale gejostwo to choroba i nie normalne i mnie nikt nie przekona
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 21:08   #246
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Jaki by nie był werdykt psychologów, homoseksualizm jest dysfunkcją organizmu, którego podstawowym celem powinna być prokreacja.
okres takiego rozumienia natury czlowieka zostawilismy pare tysiety lat za soba, teraz do prokreacji ( lub wstrzymania sie od niej ) podchodzimy swiadomie.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 21:41   #247
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Otóż pedofilia to odczuwanie pociągu do dzieci przed okresem dojrzewania. Pedofilią nie jest (jak dużo ludzi chce sądzić) seks z dojrzało płciowo 14-latkom.
jednak wg. prawa jest, bo np. ja jako pełnoletni mógłbym iść za to siedzieć

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Robin2000 Pokaż post
Nie wiem czy to przypadek ale jakieś 2 tygodnie temu czytałem prawie identyczny temat na Torgu tylko jeszcze była sonda. Sam chciałem taki temat założyć, ale nie chciało mi się ^^
był też ze 2-3 miesiące temu, i możecie sobie tylko wyobrazić jak wyglądał jak ten cały zwierzyniec zaczął sie obrzucać mięsem
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 22:32   #248
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
tak umiem. ale co tu dużo gadać nie umiem se wyobrazić ze jestem z jakimś chłopakiem to nawet jak na moja wyobraźnie za wysokie progi , to dla mnie jest takie nierealne jak tibia 3D wogle już nie będę tu pisał bo dla mnie te cale gejostwo to choroba i nie normalne i mnie nikt nie przekona
Boga też nie można zrozumieć, a utrzymujesz że w niego wierzysz. Czyli Twoja fobia to wynik wychowania? Nie wiem, nie znam Cię wystarczająco dobrze
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 31-01-2009 o 22:35.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 22:40   #249
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
A te "wiarygodne" badania to mam rozumieć, badania "wybielające" homoseksualizm?
Bo taka prawda. Homoseksualizm występuje także w naturze, najczęściej (jeśli mnie pamięc nie myli) u większych kotowatych.

Cytuj:
Normą było, że większość (żeby to bardziej uzmysłowić jakieś 80%) filozofów, urzędników i wyższych obywateli miało swojego męskiego, 15-17 letniego kochanka.
Uznawanego za młodego, lecz nie chłopca, a mężczyznę.
Wtedy kategorie wiekowe był inne, także i długość życia ludzi.

Cytuj:
tu sie nie zgodzę jeżeli ktoś ma powiedzmy przykre doświadczenie z kobieta i nie chce oprawiać sexu to jest normalne , ale jak ktoś po takiej akcji przerzuca sie na mężczyzn to już nie normalne
Właśnie nie jest normalny. Bo przykre doświadczenie z kobietą jest urazem. Do tego poważnym - skoro przyniosło takie skutki.

Cytuj:
Tu już się posuwasz za daleko - w jakim stopniu się rodzi, a w jakim orientację nabywa, nie jest wcale pewne. Ale faktem jest, że to nie jest świadoma decyzja.
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł o Bi. Tłumaczył on także od czego zależy bycie Homo/Bi/Hetero. Tylko nie chce palnąć gafy, czy to był dokładnie gen, czy coś a'la hormon.

Cytuj:
Z perspektywy czasu jestem pewien, że świadomość i własna wola odgrywają kluczową rolę w zakochiwaniu się. Gdybyś spotkał piękną dziewczynę/kobietę, która po prostu zniewala Cię z zewnątrz, a wewnątrz jest "hEhOwOm DiScoO KrEjzOlEcZKoM" nadal upierałbyś się, że nasz umysł/wola nie mają żadnego głosu w żywieniu do kogoś uczuć?
Zakochałeś się na podstawie pewnych "predyspozycji" organizmu. Tak jak twój organizm reaguje na obecność kobiet/ zdjęć biustu, itd. to nie zależy ty od ciebie. To twój organizm reaguje. Więc mówienie, jakby to było świadome jest kłamstwem. Ba - potwierdza to stare powiedzenie - miłość jest ślepa.

Cytuj:
hmm ja jestem zakochany w dziewczynie i nie mogę sie odkochać a widzę wiele wad. ale nigdy przenigdy nie mógłbym sie zakochać w chłopaku , nawet jak by był idealny pod względem charakteru po prostu nie mógł bym odrzuca mnie , mogę z kolega wypić winko z biedronki , mogę mu pomoc sie bić ale nigdy bym nawet nie pomyślał ze mógłbym być w jakimś zakochanym...
Bo seksualność twojego organizmu skłania się ku hetero. Dlatego. Jakby się skłaniała ku homo - byłoby odwrotnie.

Cytuj:
bo dla mnie te cale gejostwo to choroba i nie normalne i mnie nikt nie przekona
Znaczy, jesteś osobą tak ograniczoną umysłowo, że nie potrafisz nawet spróbować spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 23:04   #250
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
PS. zaraz poleca komenty z tym wojskiem. To takie marzenie ;D ale mnie nie wezmą bo bylem już karany , a z tego co wiem to jak ktoś karany to do wojska nie biorą.
Albo jestes glupi albo kogos zabiles albo odwaliles cos rownie szkoldwliwego w co nie wierze. Na oko mysle, ze dostales jakis mandat i uwazasz sie za karanego. Moze sie myle, ale jesli nie. Karanym jestes wtedy kiedy, masz zawiasy lub odwaliles cos tak szkodliwego ze sie cudem wywinales od wiezenia, a jesli masz mandat i uwazasz sie za karanego to jestes glupim frajerem. Majac 16 lat za nic szczegolnego nie mozesz zostac uznanym karanym.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 23:07   #251
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
okres takiego rozumienia natury czlowieka zostawilismy pare tysiety lat za soba, teraz do prokreacji ( lub wstrzymania sie od niej ) podchodzimy swiadomie.
nie pare tysiecy, ale paredziesiat. To ze dawno temu w grecji itp pedofilia byla normalna, nie znaczy ze teraz ma tak byc,

ps. sory ze 2 posty pod soba, tak jakos wyszlo


@down
juz kilka razy bylo o tych fizlofach pedofilach jako homoseksualistach, ukazujac slabosci sredniowiecza i kosciola, odnioslem sie do tego bardziej ogolnie. Twoj post byl ostatni z tego typu... ;p

No ale niby kiedys homoseksualizm byl normalny, ale przeliczajac na nasze to byla jednak pedofilia, to jakos sie odnosi do niej. xd

Ostatnio edytowany przez Exodus - 31-01-2009 o 23:54.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2009, 23:44   #252
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
To ze dawno temu w grecji itp pedofilia byla normalna, nie znaczy ze teraz ma tak byc
przeczytaj moj post jeszcze raz i wskaz w ktorym miejscu odnosi sie do pedofilii.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:11   #253
gumcajs
Użytkownik Forum
 
gumcajs's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Lokacja: Tychy

Posty: 120
Gildia: VX Team
Świat: Luminera
Domyślny

@do wszystkich ktorzy akceptuja gejów i lesby
chyba sie z kutasem na glowy pozamienialiscie, to juz kurwa jest obled zeby koles z kolesiem sie w dupsko jebali, jak mozna to akceptowac...? malo tego jeszcze s*****ele chca dzieci adoptowac, to juz kurwa bije wszystko...
A:Jak ma na imie twoja mama?
B: Piotrek

p.s.
geje na madagaskar!
__________________
14:30 Robin Hood of Shaier [80]: wiesz z kim gadasz? 14:30 Czarny Okocza [79]: z mafiozem?
gumcajs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:13   #254
CsCiacho
Użytkownik forum
 
CsCiacho's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2009
Lokacja: /\ u niego

Posty: 14
Stan: Na Emeryturze
CsCiacho ma numer GG 11892211
Domyślny

@Gumcajs
Jak mozna tolerowac takie cos jak ty? Malo tego s*****ielu bezczelnie sie tutaj zarejesterowałes
CsCiacho jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:15   #255
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ciekawe kiedy zaczniecie akceptować seks ze zwierzętami. 'Nie moja wina, że taki się urodziłem'
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:22   #256
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Ciekawe kiedy zaczniecie akceptować seks ze zwierzętami. 'Nie moja wina, że taki się urodziłem'
Różnica jest taka, że kiedy dwóch gejów się nawzajem posuwa, to obaj tego chcą. Co do zwierzęcia - nie wiadomo, czy ono ma ochote na takie zabawy ; ) Za jednomyślną zgodą wszystkich uczestników nie widzę nic złego w jakimkolwiek postąpowaniu.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:39   #257
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Ciekawe kiedy zaczniecie akceptować seks ze zwierzętami. 'Nie moja wina, że taki się urodziłem'
propaganda robi swoje, jak mysle o tym co powiedziales, to mi sie robi 10x bardziej nie dobrze niz myslac o gejach. xddd
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:43   #258
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Miałem 'przyjemność' widzieć filmik na którym pewna kobieta odbywała stosunek z koniem, chyba mu się podobało.
I jescze kwestia pedofilstwa- jeżeli niejaki pan Marek, lat 30 rozkocha w sobie Marysię, lat 12 to ona nijako też będzie chciała robić z nim rzeczy, których nie powinni robić. Chociaż nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten skurwysyn ją skrzywdzi.

Cytuj:
) Za jednomyślną zgodą wszystkich uczestników nie widzę nic złego w jakimkolwiek postąpowaniu.
Czyli mam rozumieć, że jeżeli ktoś będzie chciał, aby inni uczestnicy pocięli mu żyły, to nic w tym złego?

@Down
Tylko, że przez jego głupotę ucierpi reszta 'bawiących się'

Ostatnio edytowany przez Ulrikk - 01-02-2009 o 00:55.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:49   #259
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Czyli mam rozumieć, że jeżeli ktoś będzie chciał, aby inni uczestnicy pocięli mu żyły, to nic w tym złego?
Jak głupi i _na własne życzenie_ - niech umiera. Zwolni się miejsce pracy i Darwin będzie miał radochę.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2009, 00:56   #260
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Albo jestes glupi albo kogos zabiles albo odwaliles cos rownie szkoldwliwego w co nie wierze. Na oko mysle, ze dostales jakis mandat i uwazasz sie za karanego. Moze sie myle, ale jesli nie. Karanym jestes wtedy kiedy, masz zawiasy lub odwaliles cos tak szkodliwego ze sie cudem wywinales od wiezenia, a jesli masz mandat i uwazasz sie za karanego to jestes glupim frajerem. Majac 16 lat za nic szczegolnego nie mozesz zostac uznanym karanym.
za 1 raz moglem pojsc do poprawczaka ale sie z tego wywinolem 2 raz tez był szczęśliwy
a za 3 to jeszcze nie wiem co będzie to to wielka niewiadoma czy policja wniesie sprawę do sadu.ale chyba nie bo jakoś nic nie przychodzi.

a czemu wy macie taki stosunek do tego co ktoś mówi? nie widzę powodu po co kłamać jaki to ja JP 100% i hooligan ja mowie prawdę i jak coś opowiadam to mowie poważnie.
może sławę na mieście zawdzięczam rodzinie która swego czasu zajmowała sie hooliganka , i może tym ze to małe miasto (20 tysięcy mieszkańców) tutaj za dużo sie nie ukryje.

nie każdy z tego forum jest dzieciakiem który krzyczy HWDP a z policja nie miał do czynienia.

ja taka osoba nie jestem i proszę mnie nie obrażać bezpodstawnymi domysłami
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.


Powered by vBulletin 3