Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-07-2011, 16:04   #21
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Kolego z wyzej, kilka osob wczesniej stwierdzilo, ze wejscie do mino maga jest niemozliwe poniewaz wypada z niego "Wand of Cosmic Energy", obalilem ten pomysl nic nie wspominajac o shengu.

Wydaje mi sie, ze wejscie do mino maga jest mozliwe (mimo, ze teleport prowadzi do swiatyni), pokonanie go bylo by wielkim wyzwaniem dla wszystkich rookstaylerow (a gdyby zrobili mozliwosc walki z nim tylko dla paccowcow, to by niezle na tym zarobili) ale jak narazie najsilniejszym mobkiem na rooku z ktorym mozna walczyc jest sheng.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 08-07-2011 o 16:15.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-07-2011, 16:08   #22
Raiglard
Użytkownik forum
 
Raiglard's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2011
Wiek: 33

Posty: 21
Raiglard ma numer GG 36831801
Domyślny

Czy wyzwaniem? Nie powiedziałbym. Na test serwerach rookstayerzy pokonywali behemota, dragon lorda...więc taki mino mag to pestka. Oczywiście dla mało doświadczonego to tak, ale teraz potki są tanie i nawet sporo leczą. Tylko klikac hotkeya leczącego i po sprawie.
Raiglard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2011, 16:56   #23
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Co nie zmienia faktu, ze urozmaicilo by to gre na rooku.
Ps. jaki masz nick kolego?

--- oskaruniu dodał 34 minut i 23 sekund później ---

Wersja z trzema polami.

Co do hexow o ktorych wczesniej pisalem.

Wedlug mnie pierwszym waznym pytaniem jest, czy hex odpala sie tylko gdy sie na niego najdzie, czy gdy sie stoi (pierwsza mozliwosc jest bardziej prawdopodobna, a jesli tak jest, to jest zle). Wersja z trzema punktami wydaje sie najbardziej prawdopodobna wedlog mnie poniewaz ma zwiazek z jedyna wskazowka jaka posiadamy (dwa punkty do znikniecia ss'a), ale odkryto 2 pola z hexami a nie 3 tzn albo trzeba stac (nie stanac tylko stac) na jakims polu (tym trzecim) i pozniej isc na 2 aby zniknac ss'a (stawanie na kazdym polu na rooku i znikanie w tym samym czasie spike jest trudne (o ile mozliwe)) jest mozliwosc ze dwie osoby musza co chwile wchodzicna pole i wychodzic a trzecia szukac trzeciego pola, lub jesli wystarczy stac na dwuch polach. to dwie osoby na nich stoja a trzecia szuka trzeciego pola.

Gdzie jest trzecie pole?

Slyszalem wersje, ze skoro jeden punkt jest kolo rotow (po udezeniu rozspryskuje sie krew), drugi u pajakow (po udezeniu rozspryskuje sie trucizna) to trzecia musi byc u szkieletow. Mnie sie wydaje, ze jeden punkt oznacza tarantuje, drugi ghoula a trzeci mino maga.

Jest jeszcze mozliwosc ze na trzecim punkcie trzeba cos polozyc, ale w tedy odpowiedz musi byc ukryta w slowach NPC'kow.

Lecz nie umiem zbyt dobrze angielskiego by zrozumiec wszystkie slowa npc.
Nie znam sie tyle na informatyce by wypowiedziec sie wyczerpujaco na temat hexow, wiec licze na wasza pomoc

Proponuje zebrac pewna grupke osob i obalic kilka mitow, poniewarz nie tacy juz o tym rozkminiali i polegli.

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 08-07-2011 o 18:55. Powód: Automerged Doublepost
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2011, 23:21   #24
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mam tą mapę, nie ma żadnego trzeciego punktu.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2011, 23:29   #25
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Widzę że mój temat się rozwinął ^^. Niestety bardzo przepraszam, ale zaniedbałem temat moimi 3 tygodniowymi wakacjami na wsi bez internetu - dlatego nie mogłem grać/odpisywać. Dodatkowo dziś wróciłem i coś mi się dzieje z kompem - żaden program nie chce odpalić oprócz internetu, znowu coś mi się wali :/. Ale na Selenie mam kumpla 40lvl, który ciągle gra i nie przestaje, w wolnej chwili podeślę wam nick na PW. Co do 3 punktu - wiele osób szukało i nie znalazło, 100 lvle na Rooku pisały do NPC różne słowa no i NIC po prostu NIC nie wyszło z tego. Pickowali całe Rook już nie jeden raz, no i NIC nie znaleźli. Wg. mnie teoria z 3 punktami może mieć w sobie ziarno prawdy, no ale to są przypuszczenia. Dla mnie dźwignia może: albo otwierać drzwi obok, albo (tak jak już w Tibii się często zdarzało podczas różnorakich questów) znikać kamień w Maze Of Fury, oczywiście na PACC. Maze of Fury może mieć celową nazwę. Co prawda jest tam dziura, no ale nie da się jej otworzyć (pisze "stone pile" zamiast "loose stone pile"), a dalej nic nie ma, nawet na mapach rookgaardu. Dlatego moja teoria staje w martwym punkcie. Co o tym sądzicie?

EDIT: A co do Teleportu - może po pokonaniu MM teleport celowo teleportuje do świątyni? Może wtedy drzwi do dźwigni Toma się mogą odblokować? Tak właśnie się zastanawiam i interesuje mnie to, dlaczego tp kieruje do świątyni, zamiast do jakiegoś pokoiku z nagrodą. Trzeba myśleć, i czerpać pomysły z innych questów z Tibii i Maina - Skoro na Mainie się da, no to i na Rooku. Tutaj była dyskusja na temat tego, że bardziej prawdopodobne jest, że dźwignia otwiera drzwi obok, niż oddalone setki metrów inne drzwi - no ale na Mainie w wielu questach właśnie TAK SIĘ DZIEJE. Myślimy!

EDIT2: Aha, no i ten gość na Mainie, co twierdzi że ma Sword of Fury nazywa się Avar Tar, i przebywa na Edron, niestety nie wiem dokładnie gdzie. No i edytowałem główną stronę, dałem info o Avar Tarze.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 08-07-2011 o 23:38. Powód: Nowe przemyślenia
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 02:52   #26
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

vermilion, skąd masz mapę i w jaki sposób szukałeś trzeciego pola?
A i jeszcze sprawa, o ile to możliwe zobacz do czego służy dźwignia u toma.

Jak już pisałem znaleziono dwa pola, po wejściu na nie ss znika, a może na tych dwóch polach jest drugi hex który mówi "jeżeli na polu trzecim stoi pewna osoba wtedy ....... ", chodzi mi o to, że trzeci punkt nie musi mieć wypisanego hexu.

Propo rozmowy z npc czytałem wywiad w najbogatszym graczem tibi którego eq składało się głównie w rar'ów, napisał, że rozwiązując zagadki gdy rozmawiał z npc największe znaczenie miały te wiadomości które zwykli gracze by nie uważali za wiadomości istotne.

Pickowanie rooka jest czymś najmniej sensownym, poprzez różnego typu boty cały rook został już poznamy, tak więc wiadomo, że maze of fury jest nie ukończone.

Teleport u mimo maga ma już swą historę więc niema sensu rozmyślać gdzie on prowadzi.

Zapomniałem dodać, ten z edron mówi, że miał sword of fury a nie, że nadal ma. Przecztałem gdzieś, że wyżucił go na wyspę bo powodował w nim furie/złość.

Natknołem się jeszcze na zdjęcie które można stwierdzić było zrobione niedawno po stworzeniu rooka, które ukazuje katana room, ghoul był nawet w tedy odgrodzony ścianą, więc nie był on mobkiem którego było trzeba pokonać by wykonać katana room quest.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 09-07-2011 o 03:10.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 03:38   #27
Herrel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 11 2009

Posty: 4
Domyślny

ja kiedyś miałem również tę mapę i jeżeli dobrze pamiętam to na skeletach pacc, blisko respu tego gdzie teraz jest Teleskor był taki sam punkt ze skryptem jak w przypadku punktów odpowiadających za znikanie sofa.
Herrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 12:22   #28
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@2up
Krążyła po forach, swojego czasu sciągnąłem i mam. Nie jest oskryptowana, więc nie mogę sprawdzić, do czego służy dźwignia Toma. W miejscach, gdzie znikamy sofa sa zwyczajnie puste kratki. Wszelkie oskryptowane rzeczy na tej mapie zwyczajnie są wycięte.
Tak btw, czasami ktoś tam palnął o tym, że spajka niby da się kupić u ślepego orka (nie było to w tym temacie). Na zagranicznym forum o otsach są skrypty npców, wykradzione z serwerów Cipsoftu i powiem wam, że nie ma itema u ślepego, o którym byśmy nie wiedzieli.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 15:39   #29
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Herrel, z tego co powiedziales moge wnioskowac, ze posiadasz mape z skryptami? czy tak jak w przypadku Vermilion bylo to puste pole?

Vermilion, dla pewnosci spytam, jak wyglada wysepka z ss'em?
jak wygladaja dzwi do mino maga?
jak wyglada pole ktore kopie sie pickiem?
i jak wygladaja dzwi do bear rooma?
troche duzo wymagam ale to nam troche pomoze.

Ciekawi mnie jescze jedna zecz, powstaly mity, ze trzeba ubic minosa z wiezy na firsta, ze trzeba poruszac sie jak ghoul (co wydaje sie bardzo dziwnym pomyslem) a nikt nie wpadl na pomysl typu "trzeba stac 3h na tych dwoch polach" co wydaje sie bardziej mozliwe.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 09-07-2011 o 16:21.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 17:10   #30
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jeśli chodzi o wszelkie drzwi, wysepkę z ssem - nic szczególnego. Pola do pickowania też są oskryptowane = puste na tej mapie. Nie pamiętam, jak wygląda sprawa z dźwigniami.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2011, 20:00   #31
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Vermilion, czy zakluczone drzwi rowniez powinny posiadac skrypt?
jesli tak, to powinny byc pustym polem, jesli nie to powinno dac sie odczytac jaki klucz pasuje do ich otwarcia (tak to wygladalo przy tworzeniu ots'a). jesli nie, to gdzie jest napisany skrypt?(niejestem pewny, ale klucz skryptu raczej miec nie moze, poniewaz klucz ma nadany numer pod ktory robi sie skrypt).

Jesli mozliwym jest odczytanie jaki klucz pasuje do dzwi to mamy problem z magia dzieki ktorej mozna otworzyc drzwi rozwiazany (jezeli na przedmiocie, ktory mozna ze soba nosic skrypt nie moze byc napisany, to juz wiemy, ze zadnym kluczem a nawet zakleciem drzwi nie moga byc otwarte i zostaja tylko pola).

Pamietajmy, ze skrypt moze byc tak wielki, ze pojawic moze nam sie nowa wyspa(cip jest do tego zdolny).

W tego co przeczytałem założyciel tematu stwierdził, że ss na rooku jest nie do zdobycia tak więc rozumiem, że musimy zebrać się na innym świecie.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 10-07-2011 o 13:34.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2011, 16:23   #32
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Niee, ja nie powiedziałem że jest NIE do zdobycia. Powiedziałem że JEST możliwość jego zdobycia, ale NIE JEST ona pewna. Co prawda po co CipSoft robiłby te miejsca i te zagadki. Teraz zrobili zamiast areny parę klatek z potworami - to wyjaśnia, co jest na Mainie, a nie ten Ghoul czy Mino Mag.. Co do Tibii - komp odmawia mi posłuszeństwa, raz się włącza, raz nie, akurat dorwałem go na chwilkę, więc jestem.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2011, 18:00   #33
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

voice, "niestety teraz wiem że go się nie da odnaleźć." tak napisales, co oznacza, ze twierdzisz, ze nie jest do zdobycia, piszac to na wstepie zniechecasz innych do czytania dalszej czesci, czy nadal jestes chetny w pomocy odnalezienia nam ss'a na rooku? i czy twoj kolega (ten co ma chyba 40 lvl) tez pomoze? i jeszcze sie spytam, dlaczego stwierdziles ze nie da sie go odnalezc?

ok, zeby nie bylo, ze rozpoczynam kolejna klutnie czy cos w tym stylu napisze to co zauwazylem.

Przeczytalem, ze Avar Tar (ten z edron, twierdzacy, ze posiadal sword of furry) nie byl pokorny (wrecz przeciwnie), dlatego sadze, ze z tego powodu nie mogl on poslugiwac sie mieczem (cytat z tabliczki przy ss'sie: Only the humble may touch the Sword of Fury. [Tylko pokorny może dotknąć Miecza Furii.]) i miecz wywolal w nim furie, i tak jak juz pisalem wrzucil go na wyspe.


"Trolle i Karteczka na Troll Tower - Znaleziono karteczkę na Troll Tower (czy Troll Hell, jak kto woli), że Trolle kiedyś ukradły coś miastu - może Spike Sworda?" ( orginalnie napisane przez Voice w temacie).
W ksiegach znalezionych w thais przeczytalem, ze trole ukradly miastu klucz do swiatyni, wydaje mi sie, ze chodzi o ten klucz.
ksiegi:
http://tibia.pl/book/Stolen_the_key
http://tibia.pl/book/Destroyed_the_Key


Ps: Potrzebuje 3 osoby by zdobyc informacje na temat ss'a, w tym jedna osoba musiala by miec wiekszy lvl.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 11-07-2011 o 01:28.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 01:23   #34
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

No dobra, tu mnie złapałeś . Pisałem ten artykuł w celu zebrania info, lecz czytając wasze komentarze jestem skłonny do uwierzenia w SS, a informacji w głównym poście nie zmieniłem. Już zmieniam. Co do 40lvla - pod koniec głównego posta masz napisany jego nick. Niestety przez to, że komp mi coś nie chciał chodzić, odkryłem że karta graficzna mi się spaliła (-.-), no i chwilowo nie mogę grać (Tibia mi się STRASZNIE przycina, nie ma możliwości zrobić czegokolwiek. Jedyne co mogę to stanąć na jednym polu i rozmawiać). Komp jakoś chodzi. Spowolniony, ale chodzi.

#EDIT: Tutaj właśnie "dogłębnie" czytając wasze komentarze, nasunęła mi się na myśl teoria - Maze of Fury jest nieukończone, prawda? W naszym updacie, który trwa chyba 3 dni, (no i żadne info na stronach o Tibii na temat nowego Rooka na razie nie jest dodane) Rook został całkowicie odmieniony, wiele expowisk zostało przeniesionych, dodane zostały questy etc. Chyba już rozumiecie o co mi chodzi?? TRZEBA OD NOWA PRZEŚWIETLIĆ ROOK!! Na pewno dodali jakieś nowe, specjalne miejsca. Może odbudowali korytarz furii? A może coś z Ghulem? No i trzeba nową oskryptowaną mapę Rooka wytrzasnąć :/. Może coś znajdziemy ^^
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 11-07-2011 o 01:32. Powód: Tak, to jest to! Znalazłem!
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 03:29   #35
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

voice napisal "TRZEBA OD NOWA PRZEŚWIETLIĆ ROOK!!"
1. mozliwosc- zwiedzanie rooka (nasze informacje beda niepelne (niewidac maze of fury))- ty masz spalona karte graficzna a ja nie mam rookstaylera
2. mozliwosc-botowanie rooka- o ile sa juz boty (a nie jestem pewny z powodu ostatnich wydazen(MAS BAN))
3. mozliwosc- voice napisal "No i trzeba nową oskryptowaną mapę Rooka wytrzasnąć"- ja hakerem nie jestem i zadnego nie znam ty pewnie, tez nim nie jestes, a napisanie do cipu "Hejka, dajcie nam mapke ze skryptami bo spajka szukamy" mija sie z celem.

Jak zawsze probowalem znalezc jakies informacje na temat ss'sa.

Po pary godzinach czytania ksiazek z tibii (nie wszystkich, ale nie ograniczalem sie tylko do ksiazek z rooka), gdy oczy zaczely mi odmawiac posluszenstwa zaczolem snuc pewne domysly.


Ksiazka:"Jak się nauczyć łatwo magii, poziom 1, część pierwsza"
Link:http://tibia.pl/book/How_to_learn_Ma...vel_1_Part_one

Cytat:"Jedynym miejscem izolowanym od magii jest wyspa dla początkujących: Rookaard. Lecz krążą głosy, że niektóre magiczne rytuały są tam możliwe."
Rozwazenie:jak wiemy, na rooku magie moze uzywac Hyacinth i mino mag (co do tarantuli i ghoula zdania sa podzielone)


Ksiazka:"Spuścizna grobowców"
Link:http://tibia.pl/book/Legacy_of_the_Tombs

Cytat:"zostały zamknięte przy pomocy potężnej magii. Tylko te pozostały dopuszczone do przechodzenia przez osobę, która poświęciła jedną ze swoistych monet, którymi w dawnych czasach płacili ci, którzy chcieli zobaczyć się ze swymi zmarłymi ukochanymi. Była to droga do Rytuału Pieczęci. Za pieczęcią zostali uwięzieni na zawsze najpotężniejsi zdrajcy"
Rozwazanie: byc moze Hyacinth mowil o tej magi (nie rozumiem o co chodzi z monetami ale to na razie nie istotne),(czy jeden z bochaterow byl zdarajca czy zostal ghoulem z powodu jego wiary (w genesis tibi istnieje bog wladajacy ghoulami, skeleami itp.))


Ta ksiazke chyba kazdy rookstayler zna.
Ksiazka:"Raport od Minotaurów"
Link:http://tibia.pl/book/Minotaur's_report


Ksiazka:"Minotaury, Przeszłość i Teraźniejszość 3"
Link:http://tibia.pl/book/Minotaurs,_Past_and_Present_3

Cytat:"A ser minotaurów jest specjalnością często zazdroszczoną przez ludzką magnaterię."
Rozwazanie: Pewnie sie zastanawiacie dlaczego taki cytat, napisze o tym pozniej. sa trzy czesci "minotaury,przeszlosc i terazniejszosc"(ta jest trzecia)
to co zucilo mi sie w oczy w wczesniejszych czesciach bylo to, ze minotaury poprzez medytacje i naukue wyzwalaly sie od szalu/zlosci/furi co znowu pasuje do miecza furi.


Ksiazka:"Święta księga Bagiennych Trolli"
Link:http://tibia.pl/book/Holy_Book_of_Swamptrolls


Cytat:"Czarne i białe rzeczy prezenty od Bogów muszą być! Wkrótce spowodują u ludzi dreszcze. My o to się modlimy i składamy ofiarę!"
Rozwazanie:co prawda expilem na swampach w Venore, ale jak wygladal tam oltaz? pamietam jakis stol z pilka, ale mniejsza o to, gdy przeczytalem o ofieze przypomnial mi sie olataz na goblin hell dzie ofiara byl..... ser (znowy ser).


Ksiazka:"Pamiętnik, wpis o włosach i pająkach"
Link:http://tibia.pl/book/Diary_about_Spiders_and_Hair

Cytat:"Drogi Pamiętniku, Wydaje mi się, że znalazłem w sobie coś dziwnego. Bardzo lubię ser, ser sprawia, że jestem szczęśliwy. Z serem czuję, że jestem cały i spełniony. Czy to czyni mnie szczurem?"
Rozwazanie: moze mam i cos do serow, ale zbyt czesto o nich czytam wiec nie daja mi spokoju. jesli cos polozone wokul ogni to dar dla bogow, to moze ss jest rowniez dla nich darem (wiem, za bardzo kombinuje),(a moze minosy dodaja jakies ziolka do sera i dlatego ludzie im tak zazdroszcza), ok ok rozpedzilem sie.

Ps. podczas czytania tego posta badzcie wyrozumiali majac na uwadze to, ze posta pisze o godzinie 2:30 i to, ze przed jego napisaniem kilka godzin czytalem jakies dziwne ksiazki.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 30-07-2011 o 00:03.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 13:43   #36
Fallows
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 03 2011

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez oskaruniu Pokaż post
voice napisal
"Ksiazka:"Jak się nauczyć łatwo magii, poziom 1, część pierwsza"
Link:http://tibia.pl/book/How_to_learn_Ma...vel_1_Part_one

Cytat:"Jedynym miejscem izolowanym od magii jest wyspa dla początkujących: Rookaard. Lecz krążą głosy, że niektóre magiczne rytuały są tam możliwe."
Rozwazenie:jak wiemy, na rooku magie moze uzywac Hyacinth i mino mag (co do tarantuli i ghoula zdania sa podzielone)"
Rozwiązując The Rookie Guard Quest spotykamy się z "utana vid"( wchodząc do spider queen) i "utani hur"( uciekając przed wolfami).
Moim zdaniem, ghoul, mino mag, dźwignia u Toma, itp. nie są dostępne, ponieważ służy to do pokazania, że jak przejdziemy na maina czekają na Nas również questy do rozwiązania. Czym byłby Rookgaard bez niedostępnych, wzbudzających ciekawość terenów...
Fallows jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 14:20   #37
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP Nie sądzę. W dzisiejszych czasach taki 7 lvl, który nigdy nie grał w Tibię, nie wejdzie sobie sam do Mino Hell, nawet z BP Potków. Dlaczego? Znając taką osobę, która gra pierwszy raz w Tibię, zapewne nie wie, że nie wolno dać się okrążyć, żeby uciekać itp. Tam jest na Full Respie ok. 8-9 minosów, co w zupełności starczy do okrążenia. Nie mówiąc, że taki 7 lvl, gdy będzie chciał uciekać, najprawdopodobniej zamiast do wyjścia pójdzie do ściany, pod którą wystarczą nawet 4 minosy, aby się okrążyć. Powiedzmy, że jakoś dotarł do ścian pokoju Mino Maga, no i tam go okrążyły. Czy taki 7 lvl będzie myślał "...oo to jest Minotaur Mag, ciekawe jak tam dojść..." itp. itd. No nie sądzę, bardziej będzie myślał "...o ku*** zaraz dedne.". Taki 7 lvl ma zbyt mało HP, żeby przetrwać w Mino Hell. Takie 4 minoski, w najlepszym przypadku walną combo z melee gdzieś tak ~60, uwzględniając marne skille przyszłej postaci i nie pełny ekwipunek, co zazwyczaj często się zdarza przy nowych postaciach z Tibii. Co do Tarantuli - jest ona dość dobrze ukryta, trzeba wiedzieć gdzie i jak się ustawić, żeby kawałeczek jej dojrzeć. Sam stałem 15min. aby zobaczyć Tarantule. Nowej postaci nawet nie będzie się chciało 2min. czekać. Powiedzmy taki 6 lvl, nawet na słabym eq "on nie będzie ekspił na pająkach, bo one są słabe", więc nie wybierze się na Poison Cave, aby zobaczyć tarantule. Zaraz pójdzie się na takiego orca spearmana, po którym padnie na parę hitów. Ghoul - no tutaj nawet 8lvl z potkami do niego nie dojdzie, "no bo wcześniej były rotwormy i on chciał je poubijać!!11". Zapewne dał się okrążyć przy ścianie, no i nawet nie muszę mówić co było dalej.

Jak widzisz w moim dość długim poście, te potwory są zbyt bardzo ukryte, aby taki nawet 8-9 lvl z paroma potkami je odkrył. Teraz CipSoft walnął 4 nowe potwory w klatkach na terenach dawnej areny. TO SĄ potwory, po których przyszła postać pomyśli "Ach, więc to takie potwory czekają na mnie na Mainie...". Oczywiście uwzględniając, że wie co to Main . Jeżeli CipSoft myśli, że nowa postać odnajdzie i pomyśli o potworach takich jak Ghoul czy MM, nie padnąc wcześniej, to Cipy są po prostu głupie. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

oskaruniu:

Cytuj:
voice napisal "TRZEBA OD NOWA PRZEŚWIETLIĆ ROOK!!"
1. mozliwosc- zwiedzanie rooka (nasze informacje beda niepelne (niewidac maze of fury))- ty masz spalona karte graficzna a ja nie mam rookstaylera
Co do Maze of Fury - porównać zdjęcia dzisiejsze z poprzednimi - po pickować obok tego itp. itd. o to mi chodzi. Co do MM - spróbować znowu - otwierać drzwi kluczami, rękami, pickować wokół itp. Ghoul - podpatrzeć na ścianie, porozrzucać te wszystkie ciała co tam leżą itp. itd.

Cytuj:
2. mozliwosc-botowanie rooka- o ile sa juz boty (a nie jestem pewny z powodu ostatnich wydazen(MAS BAN))
A czy wcześniej nie było banów za boty? No i jakoś Rook został prześwietlony programami różnej maści. Teraz tylko zwiększyli ilość banów, co jeden raz, to ma odstraszyć nowych botterów. Wcześniej było tyle samo banów, co dziś, tyle że były one w lekkich odstępach czasowych, a nie na raz wszystkich. CipSoft nie pisał o wcześniejszych banach, a teraz piszą, aby odstraszyć. Bo chyba lepiej brzmi taka informacja "Zbanowaliśmy dziś 1234 botów na raz", niż "Zbanowaliśmy w tym miesiącu 1234 botów". Praktycznie wychodzi na to samo - AntyBota włączają tak co miesiąc, no a bez Mass Banów w ciągu miesiąca zbanowaliby tyle, ile teraz z Mass Banem. To ich strategia. A co do botów - nie bój się, jest jeszcze ich duża chmara. W ciągu kilku miesięcy nie - wyłapią wszystkich botów nie dlatego że nie umieją, dlatego że nie chcą - taki bot co parę miesięcy kupuje PACC, aby lepiej i szybciej botować. Dla nich to czysty zarobek, FACCE się nie liczą.

Cytuj:
3. mozliwosc- voice napisal "No i trzeba nową oskryptowaną mapę Rooka wytrzasnąć"- ja hakerem nie jestem i zadnego nie znam ty pewnie, tez nim nie jestes, a napisanie do cipu "Hejka, dajcie nam mapke ze skryptami bo spajka szukamy" mija sie z celem.
To samo co wcześniej - kiedyś można było, to i teraz można. Tyle że kiedyś było więcej osób do szukania zagadek - dziś jest ich tylko garstka. Ta możliwość mogłaby odpaść, ale bardzo by pomogła.

~Cya

#EDIT: Aha, no i mam jeszcze jedną sprawę - moglibyście mi podesłać nową mapkę całego Rooka? Bo mam na kompie starą, no i chciałbym zobaczyć co się zmieniło.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 11-07-2011 o 14:28.
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 15:33   #38
Fallows
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 03 2011

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 51
Domyślny

Ja jeszcze chciałem dodać, że Cipsoft chyba zmienił częstość wyświetlania tekstu Amber:
Amber: <sings> Stormy weathers, stormy weathers... stormy weathers on the sea!

Przed updatem mówiła to tylko po zniknięciu SS'a.( chyba, że się mylę), a teraz mówi to nawet, jak SS jest widoczny na wyspie. To takie moje jedno spostrzeżenie.

No i obszedłem całą wyspę na Faccu i Paccu i nic nie przykuło mojej uwagi.
Fallows jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 15:37   #39
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Jedyne co mozemy zrobic w sprawie mapki, to czekac na jej umieszczenie w internecie.

Fallows napisal:"Moim zdaniem, ghoul, mino mag, dźwignia u Toma, itp. nie są dostępne, ponieważ służy to do pokazania, że jak przejdziemy na maina czekają na Nas również questy do rozwiązania."

Moze o tym mino magu i ghoulu bym przelknol, ale dzwignia u toma? gracz ktory ja widzi przykryta wiadrem nie pomysli "ale fajnie na mainie dzwignie beda" (tym bardziej ze w katana room i bear room tez sa), tylko zastanowi sie nad tym do czego sluzy.

ok teraz napisze ogulnie, nie rozpoczynajcie bezsensownych tematow,
starajcie sie znalsc jakies wiadomosci, lub pomyslec jakie powiazanie maja wiadomosci zawarte w tym temacie (ja tu po nocach nie spie i szukam wiadomosci o ss'sie myslac, ze gdy sie obudze beda nowe wiadomosci na temat ss'sa, a tu nic).

Ps: Moze i pisze dlugie posty ale jesli ja moglem przeczytac tyle ksiazek (w szkole nie przeczytalem zadnej lektory), to wy mozecie sie wczytac w moje posty i wyciagnac jakies wnioski.

Fallows, nigdy nie slyszalem aby amber takie cos mowila (lub nie zwrucilem uwagi), to by potwierdzalo teorie, ze fala zmywa ss'sa, thx za info.

Przeczytalem kiedys jak ktos pisal, ze prawdopodobnym jest, ze po kazdym zdobyciu ss'a na rooku quest jest wylanczany a w nastepnym update zmieniony, nadto kazdy kto zdobyl ss'sa ma nakazane nie mowic o tym nikomu w innym wypadku mu go skasuja, jak myslicie jest to mozliwym? wypowiedzcie sie uzasadniajac odpowiedz.

Proponuje jeszcze w glownym poscie napisac sklad teamu (moj nick Xeventix).

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 11-07-2011 o 16:53.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2011, 17:15   #40
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP - Pierwsza sprawa - Amber śpiewa tą piosenkę, ponieważ była na Mainie i wróciła na Rook na swej małej tratwie - a jeżeli chodzi o tą piosenkę, być może jest to przeoczenie . Sam jednak nigdy nie widziałem, aby Amber mówiła coś takiego . Co do milczenia w sprawie zdobycia SS - oj, wiele osób tak pisało. Nawet sam Sunrise wspominał o tym. Tyle że ja słyszałem, że chodzi o kasację całego konta, nie SS'a . Co do Teamu, no to jestem ja (niestety ze spaloną kartą graficzną (:/), ale jako tako na razie mogę grać), Fallows no i ty.

Rookguardian Master Davis - 12 lvl
Fall Ordeourion - 42 lvl
Xeventix

Zaraz postaram się coś podziałać z tą Tibią, może wyjdzie ^^
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:18.


Powered by vBulletin 3