Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-12-2008, 19:34   #21
Shantirell
Użytkownik Forum
 
Shantirell's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Wpisy bloga: 2

Posty: 43
Świat: Harmonia
Domyślny

Letni update 2007 nawiedził mnie po jakiś trzech, czterech miesiącach gry, więc zbytnio nie mogłem się nacieszyć tymi, nie wiem jak to napisać, starymi obrażeniami, za co z resztą bardzo ubolewam.
Udało mi się jednak zapamiętać właśnie sytuację z tym spearmanem. Jego "moc" była rzeczywiście duża jak na dzisiejsze standardy. Pamiętam jak raz walnął mnie, kiedy byłem na coś koło 15lvlu, za 29, poczym poprawił swój, jakże kiepski, poprzedni cios, uderzając za 31. Ubicie go zabierało o wiele więcej czasu niż teraz. Po update już po pierwszym zabitym zauważyłem to.
Ogółem muszę Ci przyznać, że napisałeś ładny (nie wiem jak to trafnie nazwać) felieton. Jak to Pan Klocek już napisał, przydałoby się więcej tekstów w takim stylu.

PS: Piękna nazwa tematu ;)
PS2:
Chciałbym poruszyć malutki temat sposobu grania. A ściślej... jasności. Pamięta jeszcze ktoś "mroczne czasy" bez funkcji ustawiania światła? Może to wydaje się błachostką, ale to dosyć mocno wpływa na expienie czy ogólnie chodzenie w podziemiach. Bazowe "oświetlenie" wynosi 20%. Spróbujcie ustawić sobie je na właśnie taki poziom w trakcie expienia, np. w poison cave. Nagle ujawnia się klimat. Chyba, że to wina mojego monitora, który ma z 10 lat.
A co do tematu update'ów. Co myślicie o wyznaczeniu limitu konta w banku? Ja bym się bardzo cieszył gdyby go całkowicie skasowali na Rookgaardzie.

Zrobiłem z tego tekstu temat "Rookgaard, dziś jak i wczoraj", ale chyba nikt się nie pogniewa, hehe.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
S. Lem

Ostatnio edytowany przez Shantirell - 21-12-2008 o 23:06.
Shantirell jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-12-2008, 19:42   #22
fito46
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2008

Posty: 40
Imię: Xanadu
Profesja: Druid
Świat: secura
Skille: 12/2
Poziom mag.: 99
Domyślny

znalazlem inny ss do tego tematu



debowe mial ten name chyba od 50 lva to juz widac jakie hity dostawal na tym poziomie (30+)
__________________
Legia rox
fito46 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2008, 21:23   #23
Hellgondir
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ta, pamietam jak dzis moja pierwsza postac na rooku i moj nie bywaly best rowny 25 obrazeniom na 19 lvl'u( w deer'a ), teraz to juz nie ta sama gra.

Wiele razy wychodzilem z rooka dla przyjemnosci i moge potwierdzic ze kazdy gracz ktory posiada maksymalna bron ( mace, hatchet, katana)na 7 poziomie przynajmniej raz uderzy za 20 (najczesciej w spidera)lub wiecej.
Sam na 13 lvl'u (na obecnej postaci) mialem besta 28 w orca <no dobra mialem wysokie skille jak na ten lvl>.
Co do spearmana jest tak jak mowicie, nie potrafi nic wbic tak jak kiedys, nie pamietam nawet kiedy mi ostatnio wlozyl hita powyzej 10.
@ Shan
Dzieki za przypomnienie( kiedys padlem bo nie mialem torchy, teraz juz sie to nie zdarza ,kazdy ma w oczach noktowizor )

Co do Colina tez mnie raz nawiedzil, stwierdzil wtedy ze juz nie uzywa mc( bylo to mniej wiecej 4 miesiace temu )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2008, 23:48   #24
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny

Przecież kiedyś, samemu 'expiąc' na mino hell uderzyć minotaura za 2 cyferki to był sukces. A teraz? NIE trafić go za 2 cyferki to pech... ot, cała filozofia cipsuxu. Niedługo ich walka z botami ograniczy się do wmontowania w klienta bota.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2008, 12:41   #25
Prezydent_czuwa
Użytkownik Forum
 
Prezydent_czuwa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2008
Lokacja: W kancelarii
Wiek: 74

Posty: 166
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphera
Poziom: 13
Skille: 9/9
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Milan ognia Pokaż post
Przecież kiedyś, samemu 'expiąc' na mino hell uderzyć minotaura za 2 cyferki to był sukces. A teraz? NIE trafić go za 2 cyferki to pech... ot, cała filozofia cipsuxu. Niedługo ich walka z botami ograniczy się do wmontowania w klienta bota.
Powiedziałeś, co wiedziałeś, i co wszyscy wiedzą.

temat, fotka z debowe: przeciez to zwykly fuks, kazdy moze zarwac nagle 30.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skarabeusz323 Pokaż post
twoja mama is assshujoczita ale tylko dla tego bo cie splodzila
Prezydent_czuwa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2008, 00:44   #26
<hmm>
Użytkownik Forum
 
<hmm>'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 05 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 212
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szpec Pokaż post
Takie pytanie poza tematem ode mnie:
Czy używanie MC do przerzucania itemów na depochary jest aż takim przestępstwem, i czy można się do tego jakos bardziej przyczepić ?
Tak trudno się po prostu przelogować na depo-chara, albo poprosić kogoś o pomoc? Sprawa jest prosta: używasz nielegalnego oprogramowania do ułatwienia sobie gry i zyskania nawet minimalnej przewagi nad innymi - nie powinieneś się porównywać z normalnymi graczami. Starujesz po prostu w innej kategorii. Dlatego właśnie wielu uważa że Sunrise jest pierwszym i jedynym rookstayerem ze 100lvl.
W kontekście osoby o której pisaliśmy, dochodzi jeszcze kwesta ciągłego utrzymywania że jest uczciwym graczem, gdy wszyscy "złapali go za rękę". Strasznie lubi jak się go podziwia za to co `osiągnął` co w świetle jego oszukiwania czyni go żałosnym człowieczkiem. Znalazł sobie aktualnie miejsce gdzie nie sposób powiedzieć o nim prawdy(hail regulamin h.pl 2.10) i niech tam sobie siedzi.

Jeszcze słów kilka o screenie z RdB i sumowaniu hitów. Jeśli wymieniony bot zawieszał się kiedyś tak jak podejrzewam to `puffy` i `gwiazdki` powinny być widoczne. Lecz dokładnie widać że hity `leca ku górze` więc jest to z pewnością zwykły lag. Nie miałem styczności z tym botem poza manualem do niego, wiec nie wiem jak to w praktyce wyglądało(a?).

Ciekawostka - tak teraz zawieszony klient sumuje hity/exp na lagu
__________________
SETI@home - troche mądrzejsze wykorzystanie komputera
(Lekko zdezaktualizowane)
Linux a Projekt GNU
(przeczytać i zapamiętać do końca życia!)

"And then, something happened. I let go. Lost in oblivion. Dark and silent and complete. I found freedom. Losing all hope was freedom."
<hmm> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2008, 01:39   #27
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

@Do autora tematu
Bardzo dobrze mi się to czyta, musiałeś się sporo napracować z tym, gratuluję.

@Topic
Jeśli dobrze zrozumiałem:
Jeśli mam 5 lvl i skile 17/17 to będę słabiej atakować niż 15 lvl ze skilami 15/15?

@Offtop i Upadete
Tibia straciła już wszystko z RPG'a, pozostały tylko nooby i boterzy (głównie Polacy). Teraz Orc Spearman nie stanowi zagrożenia dla 4 leveli, a Studded legi zlotowane z niego nie jest żadnym osiągnięciem.

Ostatnio edytowany przez Ghernie - 21-12-2008 o 01:41.
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2008, 13:24   #28
Ditto
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 12 2007

Posty: 553
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghernie Pokaż post
Tibia straciła już wszystko z RPG'a, pozostały tylko nooby i boterzy (głównie Polacy). Teraz Orc Spearman nie stanowi zagrożenia dla 4 leveli, a Studded legi zlotowane z niego nie jest żadnym osiągnięciem.
Spearmany od zawsze się biło na 4/5 lvlu, jak nie leciały spodnie to nawet na 6. Przynajmniej ja tak robiłem, bo lubiałem się dobrze ubierać.
Ditto jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2008, 21:11   #29
Shantirell
Użytkownik Forum
 
Shantirell's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Wpisy bloga: 2

Posty: 43
Świat: Harmonia
Domyślny Rozważania moje

Rookgaard jaki znaliśmy już nie wróci. I to nie jest w pełni wina CipSoftu, o nie. To "nasza" wina. Wina graczy, wina "dzisiejszych" Rookstayerów. Teraz Rookgaard jest miejscem, gdzie na każdym kroku czycha nowe niebezpieczeństwo... Rookstayerzy. Nie ma już tych "starych". Tych, co chętnie pomagali... Tych, co w żadnym wypadku nie chcieli zabić żadnego newbie. Tych, dla których liczył się nie tylko lvl, nie tylko miejsce w rankingu... Tych, dla których liczyła się również zabawa... odkrywanie naszej małej wyspy... wyspy nowych.
Nie dziwię się, że w "dzisiejszych czasach" CipSoft stara się jak najbardziej ochronić graczy przed tym nowym złem... Rookstayerami.

Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzą, ale nie obchodzi mnie to. Pozdrawiam wszystkich, oczywiście poza botterami.
PS: Jak będę mieć trochę więcej czasu postaram się zrobić sklejkę różnych screenów przedstawiającą "stare i nowe czasy".


Ale co nam da to bezsensowne użalanie się nad tym? Pozwolę sobie zacytować, moim zdaniem, bardzo odpowiadający do tego, wiersz:

Adam Asnyk - Daremne Żale

Daremne żale, próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe,
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal,
Nic skargi nie pomogą!
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
S. Lem

Ostatnio edytowany przez Shantirell - 04-01-2009 o 22:39.
Shantirell jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2008, 23:17   #30
Szpec
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 11 2008
Lokacja: KrK

Posty: 119
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom: 97
Skille: 24/31
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hellgondir Pokaż post
Co do Colina tez mnie raz nawiedzil, stwierdzil wtedy ze juz nie uzywa mc( bylo to mniej wiecej 4 miesiace temu )
Ja go dzisiaj na Kyrze widziałem Był zlozyc zyczenia swiateczne
Szpec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2009, 11:39   #31
Brecht
Użytkownik Forum
 
Brecht's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2009
Lokacja: Gdańsk

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Brecht
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 75
Brecht ma numer GG 3700633
Domyślny

Witam szanownego autora tematu i pozostałych rozmówców. Odnośnie letniego update 2007 – mnie się wydaje, że jednak gra zyskała na realistyczności, ponieważ nie okłamujmy się, postacie na naszych poziomach doświadczenia nie powinny mieć problemów z zabiciem Minotaura. To, że kiedyś męczyłem Minosa przez 3 minuty na 40 lvlu nie było zbyt zachęcające do odwiedzin MH. Problem tkwi w tym, że brakuje już dla nas silniejszych potworów, poza tym expuje się szybciej, ponieważ doświadczenia, zwłaszcza na pacc area, dla wytrwałych nie brakuje. Podejrzewam, że to nie ten update stanął ością w gardle Master Slayerowi, a to, że profesja „rookstayera” stała się z czasem bardziej popularna i nastąpił zalew wysepki, gdzie dotychczas lvl 20+ był rzadkością. Odnośnie spearmana – pamięta ktoś czasy, kiedy, nie dość, że strzelał jak karabin, to jeszcze gonił za graczem, gdy ten uciekał? Nie orientuję się, w którym roku to zmienili. Z ciekawostek przeszłości jest jeszcze lootowanie amuletów – po ich wprowadzeniu silver wypadał z Minosa, natomiast bronze z trolla. Co do botterów – nie chce mi się powtarzać znów batalii, jaką toczyłem przez chwilę ze społecznością innego konkurencyjnego forum, traktującego o naszej wyspie. Straszna jest obojętność innych graczy, którzy mimo iż oficjalnie nie są uznawani za botterów, to nie widzą nic złego w takiej grze, a wręcz gratulują „oszukistom” kolejnych awansów. Z tym się nie da już nic zrobić, za daleko to zaszło, pozostaje nam nadal grać dla własnej przyjemności.
Brecht jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2009, 16:44   #32
Clint
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2008

Posty: 24
Domyślny

Par levi porazka ... Robisz jakis durny temat o hitach i skillach i jak bylo kiedys a jak jest teraz a pare postow nizej piszesz o tym ze Colin to botter.
Jezeli go nie lubisz to zostaw to dla siebie bo teraz przez caly temat kazdy bedzie pisac "Tak mnie tez Colin odwiedzil na moim serverze i byl na MC". Jezeli bottuje i sprawia mu to przyjemnosc to niech tak zostanie, jak ty lubisz grac uczciwie to okej, ale nie musisz nikogo gnoic na forum bo teraz na 15 + Rookerow 100 + 2 lub 3 osoby wbily ten lvl uczciwie.
Clint jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2009, 18:57   #33
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

@up
i właśnie przez takie myślenie tibia jest jaka jest
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 14:54   #34
Clint
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2008

Posty: 24
Domyślny

@Up

To nie ja bottuje na MH i PSC ;< I nie spamuje fotkami z wybottowanym lvlem =]
Clint jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 16:27   #35
RookeR
Użytkownik Forum
 
RookeR's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2007
Lokacja: W Domu :)
Wiek: 32

Posty: 244
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Clint Pokaż post
Jezeli bottuje i sprawia mu to przyjemnosc to niech tak zostanie(...)
Czyli jeśli wjede do twojego domu, wezme cały twój majątek i bezczelnie się do Ciebie uśmiechne mówiąć "dowidzenia" to powinienem nie zostać ukarany? Ciekawy masz tok myślenia... Aż się boje kim zostaniesz za pare lat...

EDIT:
@down

Według Ciebie każdy przykład ma być związany z tibią? Jeśli tak to gratuluje...
Ps. Sugerowałeś żebym ja skończył z tibią? Zmartwie Cię nie gram od roku, loguje się jedynie sporadycznie aby postaci i dp charów nie usuneli... Od co =P

Pozdrawiam =]
__________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze".
A. Sapkowski - Czas pogardy

Dziadki z którymi grałem na Candi i dyskutowałem na forum rookgaardu, jeśli ktoś to czyta odzywajcie się na priv - od czasu do czasu będę przeglądał skrzynkę tutaj

Ostatnio edytowany przez RookeR - 06-01-2009 o 16:45.
RookeR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 16:32   #36
Irondew
Użytkownik Forum
 
Irondew's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 83
Stan: Na Emeryturze
Imię: Barbar
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Irondew ma numer GG 6516528 Irondew ma login Tlenu irondew@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RookeR Pokaż post
Czyli jeśli wjede do twojego domu, wezme cały twój majątek i bezczelnie się do Ciebie uśmiechne mówiąć "dowidzenia" to powinienem nie zostać ukarany? Ciekawy masz tok myślenia... Aż się boje kim zostaniesz za pare lat...

Pozdrawiam =]
Jesli cie ubije w tibii, to tak samo jakbym cie zabil w rl?
Ciekawy masz tok myślenia, skończ z tibią lepiej ;<

@Clint
Bocisz cały dzień, tylko staminka ci siadła
Co do mnie to już dokonałem tego co chciałem i już nie expie.
Fajnie sie padło na 65 bo zapomniałeś przełączyć na głośniki jak na obiad szedłęś i alertów nie usłyszałeś?;<

@topic [Bo znów wieszak wpadnie w szał i mnie zbanuje]
Piękny temat musiałeś się dużo napracować, gratuluję i wogóle.

@down
Nom zasnalem ;<

Ostatnio edytowany przez Irondew - 06-01-2009 o 18:46.
Irondew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 16:55   #37
Clint
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2008

Posty: 24
Domyślny

@up
Fajnie sie padalo na 41? ;]

@Topic

Chodzi tylko o to ze typek zaklada temat o czyms innym a pare postow nizej pisze ze ten i ten to botter. Teraz prawie kazdy rookstayer 80 + to botter i to nic nowego a ten sie akurat Colina przyczepil. Jezeli Levi ma cos do niego to niech mu sie wyzali w Tibii / gg / czy cos a nie offtopuje na forum ;s

Ostatnio edytowany przez Clint - 06-01-2009 o 16:56.
Clint jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 17:05   #38
Dark_Exhado
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 12 2008

Posty: 584
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 86+
Wyślij wiadomość przez ICQ do Dark_Exhado
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Par-Levi Pokaż post
Moj best hit to 50
A avatar? Hmm?
Dark_Exhado jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 18:14   #39
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

@up
A pokazać Ci zdjęcie jak hitnąłem rata za 666? ; o

I znów flamewar... Idźcie się kłócić na r.pl
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2009, 18:16   #40
Dark_Exhado
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 12 2008

Posty: 584
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 86+
Wyślij wiadomość przez ICQ do Dark_Exhado
Domyślny

Ta lubieznaczkipomaranczki xdd
Dark_Exhado jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.


Powered by vBulletin 3