Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-10-2005, 00:23   #21
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Malyszek
2nd) Szybciej skile lecą podczas ciągłego expienia niż w przypadku stania i trenowania z kimś.
3rd) Paladyn nie jest do bloczenia od tego jest chyba knight,nie ?
-skille leca z porownywalna szybkoscia (minimalnie wolniej), dlatego, ze pomimo iz atakujemy znacznie rzadziej, to czesciej trafiamy
-mowimy o tym, ze palek moze blokowac, a nie ze jest do blokowania
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-10-2005, 17:05   #22
Belfegoris
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 11 2004

Posty: 47
Stan: Aktywny gracz
Domyślny kamyczki....

mam bardzo goraca prosbe o uscislenie tego czy kamienie sie rozlatuja przy treningu, czy nie, czy mozna je gdzies kupic czy tylko z goblinow je mozna zebrac bo jak probowalem je zbierac to cholery dostawalem -.-
i czy trening nimi jest naprawde bardziej wydajny niz skillowanie spearami?
slyszalem rowniez o probach skillowania throwing knifami i Throwing Starami, co wy o tym myslicie?
Belfegoris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 17:58   #23
Maniutek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2005

Posty: 26
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Domyślny hmmm.... kamyki

Kamienie sie rozpadają wypadają z goblinów i chyba ze stone golema skilować nimi można nawet przyjemnie a gwaizdki i noze to raczej ładnie w domu leżą nie widziałem żeby ktoś nimi skilował
Maniutek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 18:38   #24
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

kazda bron ma okreslona szanse na trafienie. Dla broni rzucanych wynosi ona okolo 30-40%, pociski ( belt, strzala ) okolo 70-80% ( na postawie testow 2 panow z Antici ). Nie ma roznicy wiec, czy rzucasz kamieniami czy spearami, trafiasz jednakowo czesto czuli skille leca tak samo.

Zauwazcie, jak czesto po rzutach spearem potworek odpowaida chmurka. Otoz nie jest to nic innego, jak nietrafiony cios ( czyli cios niezablokowany, nie liczacy sie do awansu; latwo go zauwazyc przy rzutach z wiekszej odleglosci, gdy speary spadaja obok celu ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 20:09   #25
Mortain
Użytkownik forum
 
Mortain's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2005
Wiek: 36

Posty: 11
Stan: Na emeryturze
Profesja: Druid
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez -=Kiciorek=-
Ehh przeglądam sobie forum i widze bardzo podobne pytania...

Więc odpowiadam ponownie. Cipsoft własnie miał na celu zlikwidowanie stojących palkow okupujących respy piszących "mine plz". Po co stać i trenowac skoro można iść expic? Nie dość ,że wzrośnie ci lvl to i skille. Co prawda jest to czaso/pracochłonne ,ale o to chodzilo : "Skill dostosowany do wielkości lvlu"
...nie no taki typ myslenia mnie dobija...powiedz mi w takim razie czemu rycerze stoja sobie godzinami i skiluja...im to wolno i jest wszystko wporzadku nie wazne czy ma 9lvl i skile po 70...on moze na dwarfach pisac "mine plz" ale pal to juz nie...powinni wniesc do tibi jakas bron ktora jest droga jak np:swordy ale za to sie nie rozpada...i by bylo gicior...moim zdaniem oczywiscie...pozdro
Mortain jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 20:51   #26
Asthan
Użytkownik Forum
 
Asthan's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Ilawa

Posty: 245
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thran~
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 80
Poziom mag.: 60
Domyślny

Skile na exp leca troche wolniej poniewasz robisz przerwy w atakowaniu potworów niby mala róznica a jest

Ktos napisal zeby swordy sie rozwalaly ale czy ty walczysz glównie sperami czy kusza/lukiem to ci akurat sie nierozwala

Crashin zostal wprowadzony przez cheterow ktuzi uzywają macro mozecie podziekowac takim
Asthan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 21:31   #27
zippi
Użytkownik forum
 
zippi's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2005

Posty: 4
Domyślny ..

Mam jedno pytanie:
Jak będe nawalał w jakiegoś potwora ze snowball, to czy skill Dista też będzie mi rosl
zippi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 22:07   #28
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

Czy to jest pewne ze small stone podczas trenowania nie znikaja? Probowal ktos tego?
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-10-2005, 22:13   #29
zippi
Użytkownik forum
 
zippi's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2005

Posty: 4
Domyślny ...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Żyłka
Czy to jest pewne ze small stone podczas trenowania nie znikaja? Probowal ktos tego?
skillowalem juz ze Small Stone`ami niestety one tez znikaja :/
zippi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-10-2005, 15:26   #30
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

A jest w ogóle jakaś broń rzucana która po rzuceniu jej nie znika nigdy lub nie znika tak szybko jak speary?
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-10-2005, 18:45   #31
zippi
Użytkownik forum
 
zippi's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2005

Posty: 4
Domyślny

Raczej nie :/
Wszystkie bronie rzucane maja podobną żywotność (niestety)
Trzeba jeszcze sprawdzic co ze śnieżkami xD czy też znikają czy nie ?
zippi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 00:03   #32
TaJemniczy
Użytkownik Forum
 
TaJemniczy's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Wiek: 34

Posty: 309
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Poziom: 152
Skille: 92/84
Poziom mag.: 8
Domyślny

Ja moge sie pochwalić,mój brat na 25 levelu ma 70 dista i 54 shilda.Jak?Ano ten kto gra długo w tibie powinien wiedzieć to bardzo proste


Acha,zaczol grać po update
__________________
Tyle teorii,tak mało dróg, jeszcze mniej rozwiązań...

Ostatnio edytowany przez TaJemniczy - 17-01-2006 o 11:04.
TaJemniczy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 09:13   #33
Myrod
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2005
Wiek: 32

Posty: 48
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Chaos
Świat: Askara
Poziom: 21
Skille: 59/44
Poziom mag.: 10
Myrod ma numer GG 5777674
Domyślny hmm

Ja nie narzekam trenuje spearami na trollach z defensive mam dystans 53 i zaraz 54 i wychodzi tak 1 % na 2 trolle = 200 trolli i awans...Pozniej chyba przejde na stone..
Myrod jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 16:21   #34
Royal Koniu
Użytkownik Forum
 
Royal Koniu's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2006
Lokacja: Nisko
Wiek: 33

Posty: 38
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 47
Skille: 82/55
Poziom mag.: 17
Royal Koniu ma numer GG 6556931
Domyślny HEHE xD

Shield palkowi jest praktycznie niepotrzebny bo jak kazdny n00busiek nawet wie ze palek walczy na dystans , ale radziłbym poskillowac shield do 50 czy nawet 60 wtedy bedziecie mnieli mniejsze obrazenia od przeciwnika np. na światach pvp gdzie stojąc pod depo zapewne przyczepi sie do was jakis 8lvl knight i zacznie was nawalac z cluba ale mniejsza z tym. Paladynek najlepiej aby zainwestował w speary i small stones i zeby dabił dystansa około 65+ i jezeli ma 50 shielda to spokojnie moze isc expić a jesli ma dość duzo mlvl , moze równiez wziąs jakiegos knighta na bloczenie i powyrzywac sie na lepszych potowrkach



Royal Koniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2006, 21:49   #35
Panicz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Olsztyn

Posty: 136
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Poziom: ~
Poziom mag.: ~
Domyślny

W moim odczuciu small stone rozpadaja sie szybciej od sperow,ale treni sie bosko nimi bo nawet z misiami niezle idzie a hity wchodza malutkie (8,10,12 hp) gdy z speara walisz na full defie 40+ w tego samego misia.

Co do rozpadania sie innych broni mysle ze dobrym pomyslem bylo by procentowe stepienie sie lub zuzycie broni,nie rozpadanie sie ale np.GS po 500 hitach zeby tracil atak do 40 itd.
Oczywiscie jakis NPC moglby je odnawiac lub restaurowac albo po prostu naostrzyc.
Knight wyda iles tam K na GS i wali nim do konca zycia o ile nie wypadnie mu po dedzie,a palek non stop musi kupowac amunicje,a sorc czy drut blanki itd.

Mysle ze to bylby dobry pomysl.Bo moj
Panicz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2006, 18:01   #36
Moddox
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 10 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 32

Posty: 45
Stan: Na emeryturze
Pergamin

Nie wiem po co ten temat był odświeżany, ale jak już jest to może i ja się wypowiem. Narzekacie, że pal musi kupować amunicję, a knight nie musi. Tylko że pal chodzi całe życie w plate secie i ma kasy jak lodu z guardów, więc chyba może wydać trochę kasy na bolce czy speary. Knight nie musi żadnej amunicji kupować, ale cały czas musi eq polepszać. Teraz porównajcie sobie ile wydaje palek na bolce, a ile knight na eq. Na średnio starym świecie dobry eq dla knighta to około 450k. Za 450k w sklepie można kupić 150k bolcy. Powiedzcie mi do jakiego mniej więcej lvlu pal zużyje tyle bolcy, bo knight taki eq na średnio starym świecie ma około 50 lvla. Czyli palek może sobie jeszcze spokojnie kupować speary na train. Jeszcze jakieś pytania?
Moddox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2006, 02:43   #37
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Moddox
Nie wiem po co ten temat był odświeżany, ale jak już jest to może i ja się wypowiem. Narzekacie, że pal musi kupować amunicję, a knight nie musi. Tylko że pal chodzi całe życie w plate secie i ma kasy jak lodu z guardów, więc chyba może wydać trochę kasy na bolce czy speary. Knight nie musi żadnej amunicji kupować, ale cały czas musi eq polepszać. Teraz porównajcie sobie ile wydaje palek na bolce, a ile knight na eq. Na średnio starym świecie dobry eq dla knighta to około 450k. Za 450k w sklepie można kupić 150k bolcy. Powiedzcie mi do jakiego mniej więcej lvlu pal zużyje tyle bolcy, bo knight taki eq na średnio starym świecie ma około 50 lvla. Czyli palek może sobie jeszcze spokojnie kupować speary na train. Jeszcze jakieś pytania?
Knight dobije eq do takego poziomu, że już później nie musi kupować lepszego, bo lepszego już nie ma, a palek wciąż musi kupować bełty. A 150k boltów to wcale nie tak dużo jak ci się wydaje, źle powiedziane Nie można mowić, że on dobije dużo lvli z tymi boltami, bo to też zależy od dista. No, a 150k to jest dużo. A właśnie, ile lvli dobije zależy też, który ma lvl w tej chwili.

Pozdro600
-Diam~
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2006, 17:08   #38
Moddox
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 10 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 32

Posty: 45
Stan: Na emeryturze
Pergamin

@up
A wiesz może ile jest warty najlepszy dostępny eq? Wnioskuję, że nie za bardzo. Może ci podpowiem. Za taki eq uważam: DH, MPA, GL, BoH, MMS, STAxe/SoV, AoL, SB. Teraz ceny, odpowiednio: z questa, 700k, 150k, 50k, 150k, z questa, 50k, 100k. Razem: 1,2kk. Za 1,2kk można w sklepie kupić 400k bolcy. Wystrzelanie tego expiąc zajęło by ci... bardzo, bardzo długo I co ty na to? To eq ma się około 120 lvla (chyba że ktoś woli hardcorowe Anni~). Gwarantuję, że palek do 120 lvla tyle bolców nie wystrzeli. Jeżeli wogóle kiedykolwiek wystrzeli ;] Bo 400k bolt to 200bp. Nadal mi nie wierzysz?
PS. Dist palka w tej sytuacji jest mi obojętny.

Ostatnio edytowany przez Moddox - 15-02-2006 o 17:10.
Moddox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2006, 17:14   #39
Ojciec
Użytkownik forum
 
Ojciec's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Lokacja: Tarnów
Wiek: 31

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Imię: lal xD
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: lal xD
Poziom: gz
Skille: dobre
Poziom mag.: 99
Ojciec ma numer GG 6170617
LOL ile spearów

Mam takie pytanie:
Ile spearów potrzebował bym skillując na monku od 10 dist do 70 dist

odp plz
Ojciec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2006, 17:40   #40
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Moje pytanie:

mam skille 43/32 i na czym i czym teraz skillowac zeby w miare rosły skille? Na trolach i rotach spearami ciezko jest bo baaardzo szybko moby padaja. Jakies sugestie? Btw. Small stones na celescie ciezko kupic (o ile sie w ogole da :/).
Pozdro!
G!~
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.


Powered by vBulletin 3