Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-06-2006, 14:59   #21
sool100
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny CO to Lvl

Ja mam Palka na 9lvl i skile 65/41 i wlasnie wsytalrtowalem z nabjaniem lvli....mam facc i Dobze sie expi na cycach albo dwarfty w kazoo.....Lepiej Poskilluj jeszcze troche bo z distem 40 bedizesz zadawal male hity i zadko trafial.....nie ma co zale zeby szybko nabic lvl trzeba miec dobry dist bo tak to ci kasy na strzaly i bolty zabraknie...... Pozdro
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-06-2006, 15:19   #22
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

@sool

Właśnie chodzę na gobliny, exp idzie do bani, ale kamyki lecą super .
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2006, 16:49   #23
Tyraael
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2005
Wiek: 35

Posty: 66
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 91
Skille: 87/82
Poziom mag.: 6
Domyślny

Co do paladyna (nie mam z nim duzego doswiadczenia) moge powiedziec ze mialem na 26 lev skille 77/60 i 15,5 mlev. Roznice w expieniu da sie naprawde odczuc w porownaniu do mniej "wyskilowanych" palkow. Expilem glownie w tombach (ten z 1 necro pod ropą- na vampach, dsach, mumiach, cs itp) oraz w tym samym tombie za scarab coinem (ale nie radze isc tam nikomu, kto nie umie bardzo dobrze grac gdyz o przypadkowego deada bardzo latwo- zaliczylem takowego gdy obtoczyly mnie 2 vampy i crypt shambler :> ). A co do expa to w zaleznosci od respawnu robilem 30-35k/h wiec nie malo jak na tym lev
Tyraael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 15:27   #24
Nephar
Użytkownik Forum
 
Nephar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 75
Domyślny

Na początku chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post.

A teraz kilka pytań do zaawansowanych graczy:

1. Jakie są wasze opinie co do skillowania powyżej 50 dist warto/nie warto
2. Gdzie najlepiej skillić na 50/37? Próbowałem zbierać kamyki z goblinów i lać z kopalniach koło Kazoo ale zbieranie godzine kamyków które wyrzucam w 30min raczej mija się z celem. Noszenie spearów z Carlin czy z AB raczej też bo nie wezme ich za dużo a więcej będe łaził niż skillił. Kolegi sorca nie mam a nie chce sie zniżać do poziomu crackerów(mc).
3. Czy dobrym rozwiązaniem dla pala jest bicie rotów na Fibuli do 20lvl(strzały zwracają się z lekką nadwyżką)?
4. Jest dla FACC jakiś w miare normalny resp ghouli(nie jakieś 4 na krzyż) poza tym na PoHu obok Necrohouse(jeśli raz na dwa dni nie spotkasz po drodze GSa to jest fajnie [te GSy tam pasują jak DSy na fibuli ale nie będe komentował])?
5. Czy jest jakieś dobre miejsce do expienia od 25-30lvl poza Guardami(tu już może być dla PACC)? Bo nie widze że mi sie tam bolty będą zwracać-powiecie doskonałe lootbagi tylko na takim lvlu spotkam jakiegoś 40lvlowca i po lootbagu

To będzie na tyle

Btw. mógłby ktoś napisać jakiś poradnik dla pala bo te które są są ostro zakurzone edynie Vaxxi jest w miare swieży ale i tak z tego co czytałem już troche się zmieniło.

Mam nadzieję że nie ma za dużo błędów ^^
Nephar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 17:46   #25
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
1. Jakie są wasze opinie co do skillowania powyżej 50 dist warto/nie warto
Warto, 60 dista minimum, 65 wg mnie optymalnie zeby potem np przed guardami nie bylo koniecznosci dotrenowywania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
3. Czy dobrym rozwiązaniem dla pala jest bicie rotów na Fibuli do 20lvl(strzały zwracają się z lekką nadwyżką)?
Bicie rotow generalnie daje powolny exp. Powolny exp + strzaly = nawet szybki trening, skoro ci sie zwraca to chyba w porzadku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
4. Jest dla FACC jakiś w miare normalny resp ghouli(nie jakieś 4 na krzyż)
Nie znam takiego, moze gdzies w DC..


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
5. Czy jest jakieś dobre miejsce do expienia od 25-30lvl poza Guardami(tu już może być dla PACC)? Bo nie widze że mi sie tam bolty będą zwracać-powiecie doskonałe lootbagi tylko na takim lvlu spotkam jakiegoś 40lvlowca i po lootbagu
Jednego lootbaga nie doniesiesz, 3 inne doniesiesz, i tak jestes na +. Inne dobre miejscowki - Mintwallin ( tyle ze wieksze prawdopodobienstwo spotkania tam knightow ), Senja ( ostatecznosc ... ).

To będzie na tyle.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 18:54   #26
Nephar
Użytkownik Forum
 
Nephar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 75
Domyślny

Miałem zamiar doskillić do 70 dista ale bez sorca sie nie obejdzie z powodów wyżej podanych. Może jednak sie znajdzie ktoś kto ma jakąś tajemniczą taktykę na trening, a może Cipsoft w Sierpniowym Update jakoś wpsomoże Paladyna bo ostatnio ostro go skrzywdzili. A co do tych lootbagów to po drodze raczej nie ma się co martwić ale generalnie chodzi mi o samo depo bo tam jest pełno sępów czekających tylko na lootbagi, a nie mam zabardzo znajmości na servie żeby komuś dokopać . Może macie jakieś sposoby żeby np. zajść jakoś depo od tyłu albo cos w tym stylu . Ale w ostateczności możnaby expić na guardach a robić lootbagi w jakichś mało uczęszczanych miejscach późnymi wieczorami bo przecież te bolty nie są aż tak drogie.
Nephar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 18:56   #27
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

Ja mam troche inne pytanie chodź nawiązuje do tematu mam zamiar niedługo zacząć gre palkiem i mam pytanie co powinienem brać ze sobą do bp oprucz podstawych run sd/hmm/uh, bolców/strzał, liny, łopaty i tarczy? (może jakieś ringi ?)
__________________
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 18:58   #28
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
Miałem zamiar doskillić do 70 dista ale bez sorca sie nie obejdzie z powodów wyżej podanych. Może jednak sie znajdzie ktoś kto ma jakąś tajemniczą taktykę na trening, a może Cipsoft w Sierpniowym Update jakoś wpsomoże Paladyna bo ostatnio ostro go skrzywdzili. A co do tych lootbagów to po drodze raczej nie ma się co martwić ale generalnie chodzi mi o samo depo bo tam jest pełno sępów czekających tylko na lootbagi, a nie mam zabardzo znajmości na servie żeby komuś dokopać . Może macie jakieś sposoby żeby np. zajść jakoś depo od tyłu albo cos w tym stylu . Ale w ostateczności możnaby expić na guardach a robić lootbagi w jakichś mało uczęszczanych miejscach późnymi wieczorami bo przecież te bolty nie są aż tak drogie.
hmmmm a nie możesz kupić poprostu parcela i wysłać sobie do dp?
__________________
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 20:01   #29
Nephar
Użytkownik Forum
 
Nephar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 75
Domyślny

Hmm jakby to powiedzieć... nie mam PACCA? Planuje zakup po wakcjach bo w większość czasu przez wakacje mnie nie będzie, ale to nie jest pewne
Nephar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 20:43   #30
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nephar
Hmm jakby to powiedzieć... nie mam PACCA? Planuje zakup po wakcjach bo w większość czasu przez wakacje mnie nie będzie, ale to nie jest pewne
a na co Ci pacc przecież w każdym mieście sa rozstawione skrzynki a mówimy tu o problemie wejścia do dp z lootbagiem
__________________
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 20:56   #31
Nirvy
Użytkownik Forum
 
Nirvy's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2005
Lokacja: Piła
Wiek: 32

Posty: 456
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Thumbs up
Domyślny xd

Pozwólcie ,że ja wam teraz coś doradze otóż jeśli jest to nowy server tojak jeżeli będziecie już na mainie to udajcie się po czary i idzcie na trole na edron noi teraz musicie sobie zadać pytanie- czy chcecie być jednym z lepszyh leveli na servie czy nie moim zdaniem i tak powinniście przestać trenic na 40~ dist i iść jak ktoś wyżej powiedział iść na tomb koło gsa lub na roty do 16 levelu na tym shicie noi wtedy coś w stylu dwarfów soldierów,minotaur archerów. Od 28 levelu dwarfy guardy guardy i jeszce raz guardy xd.
Nirvy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 21:15   #32
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

No to gdzie moge expić na 13lvl i skilami 41?
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2006, 21:41   #33
Lord von Shadow
Użytkownik Forum
 
Lord von Shadow's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Lokacja: daleko...

Posty: 29
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Isara
Poziom: 45
Poziom mag.: 5
Lord von Shadow ma numer GG 5929955
Domyślny

@up
sądze że trole będą dobre a później jak kolega wyżej mówi (ja na twoim miejscu wbił bym skila z 50 bo od mniej wiecej tego skila zaczynasz efektowniej trafiać z bolców/strzał - wcześniej strasznie dużo amonicji nie trafia )
__________________
Lord von Shadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 17:44   #34
Nephar
Użytkownik Forum
 
Nephar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 75
Domyślny

Ponawiam poszukiwania jakiegoś pala który skillił po updacie z łamiącymi się brońmi i prosze o jakieś wskazówki jak i gdzie skillił nie wliczając monka. No i kolejne pytanie co lać po osiągnięciu tego 20lvlu na rotach żeby dokulać się do jakiegoś 25-30lvla żeby iść gnębić guardy-chciałem ghoule ale niestety nie ma chyba nigdzie dla FACC jakiejś normalnej miejscówki z nimi.
Nephar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 19:07   #35
Flashman
Użytkownik Forum
 
Flashman's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2005
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 265
Stan: Początkujący
Imię: Vonius
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 35
Poziom mag.: 43
Domyślny Odp.

UP
To znalazłeś. To ja. Na początek wbiłem 20 dist. na cave ratach (mała dziura niedaleko thais). Od 20 do 35 chodziłem na waspy! W przeciwieństwie do trolli nie uciekają. AHa kupiłem na początek 100 spearów od gracza. Od 35-45 laziłem na roty, minosy (padały szybko ale cóż kto mówił że będzie łatwo). Od 45 chodzę na cyce. Dobijam jakies 50-55 ide na soldki/cyce.
ALE! Na samym początku nabiłem 50 shielda. przydało mi sie bardzo. Brałem nozyk w lape i skille. Gdy zaczełem robic dista miałem 33 sworda i 50 shielda. Tak optymalnie. Tera na cycach mało obrywam bo mam spoko shield.
Mam nadzieje że jako tako pomogłem
Flashman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 19:26   #36
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

wbrew wszystkim warto jest robic najpeirw skill tak do 70 bo potem jak juz masz dosc duzy lvl to po prostu nie chce sie juz
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 19:47   #37
Sidena Daron
Użytkownik Forum
 
Sidena Daron's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Gdynia
Wiek: 32

Posty: 556
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Sinestesia
Świat: Astera
Poziom: 223
Skille: 106/102
Poziom mag.: 9
Domyślny

Skliowanie jest ogolnie nudne, ale najlepiej jest skilowac z przerwami czyli skilowanie--->expienie--->skilowanie--->expienie.
Sidena Daron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 21:04   #38
Nephar
Użytkownik Forum
 
Nephar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 75
Domyślny

Czyli wbić te 50 shielda kupić jakiś lepszy shield i iść np. do Mount Sternum i skillić. To jeszcze miałoby jakiś sens bo jest to niedaleko od miasta. Flashman skillenie na ratach czy waspach jest dla mnie masakrą, a 45 dista można spokojnie wbić na trollach, a to że uciekają nie stanowi problemu bo zazwyczaj jeden strzał z odległości jednej czy dwóch kratek wykańcza go

A co z drugą częścią mojego posta
Nephar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2006, 23:17   #39
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@Lord~
Oprócz run "podstawowych", liny, łopaty, boltów i tarczy wypada zaopatrzyć się w następujące rzeczy:
- runy Destroy Field
- runy Magic Wall
- runy Fire Bomb
- Time Ring
- Energy Ring
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2006, 08:50   #40
Wielki Mancyz
Użytkownik Forum
 
Wielki Mancyz's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 32

Posty: 509
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: ^.^
Wielki Mancyz ma numer GG 5000147
Domyślny

Jeszcze zanim zrobili uptade ze spearami to ja robiłem sobie palladynów do pekowania na hibernie w 1 dzien 55 dista 12+ lvl i pk teraz jest toszke trudniej ze względu na speary ale jak ktoś ma cash na speary albo umie grać to łatwo idzie myśle że 55 dista to już wystarczy na expienie na scarabach albo na czymś innym tylko nieróbcie tak jak jeden koleś którego widziałem na tombie: ide sobie 36 masterem i expie na vampach necro itp itd a tu wyłazi 12 lvl pall i mi mowi ze ma 72 dista ja sobie myśle że ok to sobie pewnie poradzi a gdzie tam dostał 1 paralyze vamp go dorwał i bye i co mu pomogły skile ?? nawet 3 hitów w vampa niedał rady wwalić
__________________
Best solo: Demon
Best team: behemoth

życie jest jakie jest i trzeba sobie radzić
Wielki Mancyz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.


Powered by vBulletin 3