Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Pokaż wyniki sondy: Kto ma rację?
Wałęsa 42 56.76%
Rydzyk 1 1.35%
Obaj (po części) 0 0%
I tak obaj są oszołomami. 16 21.62%
Wali mi to 15 20.27%
Głosujących: 74. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-02-2005, 20:33   #1
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny Wałęsa kontra Rydzyk: ostatnie starcie.

Kto czytał Gazetę Wyborczą z dnia 14.02.2005 wie o co chodzi, a dla przypomnienia podam adresy:
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,2551065.html <= pierwszy artykuł
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2552856.html <= inny, z dnia następnego.

Założyłem temat, ponieważ uznałem go jako dość kontrowersyjny - z w prawym narożniku widzimy byłego prezydenta, będącego niejako sy6mbolem wyzwolenia Polski z PRLu, a w przeciwnym stoi chyba najbardziej znany (oprócz Papieża i kard. Wyszyńskiego) ksiądz. Który z nich ma rację?
Zapraszam do głosowania w ankiecie, i oczywiście wypowiadania się (Z SENSEM i DOWODAMI) w tym temacie.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że Rydzyk poszedł już za daleko. Kiedyś ktoś musiał się wkurzyć i powiedzieć co o nim myśli, ale to jest IMHO dopiero początek lawiny. Zarówno jedna jak i druga strona nie da za wygraną, Rydzyk będzie atakował fanatykami i świętymi, a Wałęsa użyje chłodnych faktów, aby udowodnić swoje racje. Ja jestem za Wałęsą, ten człowiek wie co robi, widzi, że miarka się przebrała.

A najlepsze jest to, że 80% dyskusji będzie w internecie, więc starym babciom mówimy do widzenia :>
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-02-2005, 20:43   #2
Estrie
Użytkownik Forum
 
Estrie's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 35

Posty: 80
Stan: Na Emeryturze
Imię: Tiya
Profesja: Elite Knight
Gildia: Privateers
Świat: Inferna
Domyślny

Zdecydowanie popieram stanowisko Wałęsy chociaż denerwuje mnie jego ciągłe powracanie do powstania Solidarności i chowanie się za, jakto napisałes, chłodnymi faktami. Możliwe, że to tylko moje odczucie.
__________________
14:32 Bork Toots: Mama was queen of the mambo Papa was king of the Congo deep down in the jungle I started bangin' my first bongo.Everymonkey'd like to be In my place instead of me Cause I'm the king of bongo, baby I'm the king of bongo bong

Ostatnio edytowany przez Estrie - 15-02-2005 o 20:45.
Estrie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 20:52   #3
Wiślaczek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Wiek: 24

Posty: 254
Stan: Niegrający
Domyślny

Mozna powiedziec ze Walesa powiedzial szczera prawde.Cale te radio twierdzi ze wszyscy Polacy to brudasy,szatanisci oraz komunisci a oni sa jedyni sprawiedliwi.
Oczywiscie jestem za walesa ktori opowiedzial na zaczepki RM chlodno i z sensem.
Wiślaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 21:02   #4
S.P.M
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2004

Posty: 386
S.P.M ma numer GG pisz to ci dam
Domyślny No cóż....

Nie znam się zbyt dobrze na historii Solidarności i ogólnie pojętej historii wprowadzania demokracji do naszego kraju, ale z tego co mogłem przeczytać, Radio Maryja kolejny raz pokazało skrajnie nie-uargumentowane stanowisko. Wg. mnie te popularne już skrajne stanowiska rozgłośni o. Rydzyka jest pewną marką zapewniającą odbiór u trwałej grupy odbiorców. Sianie nienawiści a przedewszystkim ksenofobii jest domeną radia - przynajmniej z tego, co sam słyszałem "live". Stosunek do polityki i gospodarki/ekonomii jest conajmniej dziwny.... No cóż, pan prezydent także popełniał błędy, nie był jeszcze gotowy na przyjęcie swojej funkcji i pojawianie się na "salonach" było dla niego dosyć trudne, dlatego czasam sobie nie radził. Mimo wszystko zajmuję stanowisko pana Lecha Wałęsy...
S.P.M jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 21:56   #5
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Ten klecha dziala mi juz na nerwy. Niedlugo sie dowiem ze nie bylo Kosciuszki ani Zawiszy tylko Ojciec Przemadryz z Rydzykowa. Jako ksiadz powinien zajac sie modlitwa i przekazywaniem Ewangeli a nie brac udzial w polityce i interpretowac historie bo nie zna sie na tym i nie wychodzi. Co wiecej, nagina historie do wlasnych potrzeb. Co najgorsze Rydzyk ma duze poparcie wsrod spoleczenstwa. To niemal sekta! To dego radia dzwonia ludzie od lat 5 do 95 poto zeby tylko powiedziec jak o. Rydzyka kochaja!!! Dziwna jest rowniez szybka zmiana zdan o. Rydzyka. Zapewne pamietacie przystapienie Polski do UE. O. Rydzyk byl wtedu drugim Rejtanem dracym szaty byle nie dac wykorzystac Polski dla jakich imperialistycznych celow. Zdanie zmienil zaskakujaco szybko kiedy Papiez poparl wstapienie Polski do Uni. Ba, jakby tego bylo malo nagle zapomnial z kiedykolwiek byl przeciw.

Nie tylko Walesa ma dosc takiego zaklamania. Polska to jednak dziwny kraj. W Polsce z tego czlowieka robie sie zdrajce a doceniaja go wszedzie za granica, w USA jest niemal bohaterem.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 22:05   #6
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Wałęsa ma racje. o.Rydzyk nie zachowuje się poprawnie. Nie jest tolerancyjny(brrrr...te słowo odrazu kojarzy mi się z homoseksualizmem...dlaczego?).Antysemickie oświadczenia, robienie ze wszsytkich szatanistów.

Dlatego większosć ludzi zamiast słuchać RM THRS słucha Radia Rodzina.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 22:08   #7
Thomas
Użytkownik Forum
 
Thomas's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Bydgoszcz:]
Wiek: 33

Posty: 380
Imię: ...
Thomas ma numer GG 5032215
Domyślny

ogolnie nienawidze rydzyka...:/ "wyludza" (bo nie doslownie) emeryture... ostatnie grosze od starszych babek wmawiajac im, ze to na potrzeby kosciola...:/ on jest TAAAAKIM przykladnym ksiedzem...:/ maybach (nie wime jak to sie pisze..:/) i zapewne 15panienek dziennie...:/

normalny kretacz i wyludzacz..:/ on robi z kosciola katolickiego niewiadomo co..:/

WALESA MA RACJE!!!!


EDIT: raczej tak: Walesa ma racje, ale i tak obaj sa oszolomami...
__________________
www.pajacyk.pl

Ostatnio edytowany przez Thomas - 15-02-2005 o 22:11.
Thomas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 22:16   #8
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thomas
maybach (nie wime jak to sie pisze..:/) i zapewne 15panienek dziennie...:/

normalny kretacz i wyludzacz..:/ on robi z kosciola katolickiego niewiadomo co..:/
I helikopter...
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 22:36   #9
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

"Wałęsa, oddawaj moje sto milionów!"
Mimo wszystko, jestem z naszym "wąsaczem".
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2005, 22:45   #10
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez gangrel666
Ten klecha dziala mi juz na nerwy. Niedlugo sie dowiem ze nie bylo Kosciuszki ani Zawiszy tylko Ojciec Przemadryz z Rydzykowa. Jako ksiadz powinien zajac sie modlitwa i przekazywaniem Ewangeli a nie brac udzial w polityce i interpretowac historie bo nie zna sie na tym i nie wychodzi. Co wiecej, nagina historie do wlasnych potrzeb. Co najgorsze Rydzyk ma duze poparcie wsrod spoleczenstwa. To niemal sekta! To dego radia dzwonia ludzie od lat 5 do 95 poto zeby tylko powiedziec jak o. Rydzyka kochaja!!! Dziwna jest rowniez szybka zmiana zdan o. Rydzyka. Zapewne pamietacie przystapienie Polski do UE. O. Rydzyk byl wtedu drugim Rejtanem dracym szaty byle nie dac wykorzystac Polski dla jakich imperialistycznych celow. Zdanie zmienil zaskakujaco szybko kiedy Papiez poparl wstapienie Polski do Uni. Ba, jakby tego bylo malo nagle zapomnial z kiedykolwiek byl przeciw.

Nie tylko Walesa ma dosc takiego zaklamania. Polska to jednak dziwny kraj. W Polsce z tego czlowieka robie sie zdrajce a doceniaja go wszedzie za granica, w USA jest niemal bohaterem.
Moze Walesa nie jest do konca czysty (a kto jest?), ale wiele zrobil dla kraju. Ale takie debile jak rydzyki etc probuja go oczernic, bo nie ma takiego samego zdania jak oni. A tak w ogole, wg Radia Maryjan to powinnismy wrocic do czasow sredniowiecza - zyc w biedzie i nedzy, 25h na dobe sie modlic, a pieniazki oddawac Biednym Panom Z Kosciola. Inaczej jestesmy heretykami i powinnismy splonac na stosie ("PLON, PLON SWIETY OGNIU!!" ).A rozglosnia ma duze poparcie, bo babcie i dziadki sa ogolnie za kosciolem i latwo im cos wmowic, co takie RM wlasnie czyni.
A tu cos dla rozluznienia nerow :
http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/12...wor,53942.html < Radio Maryjan
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 00:03   #11
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Hmmm, O. Rydzyk. Helikopter. Maybach, ręcznie robiona bryczka za ponad 1mln EURO. Własne radio, własna telewizja. I tak wygląda ksiądz który składał śluby ubustwa... Skoro on jest "ubogi" to co ma Kulczyk? Episkopat dawno powinien go "z degradować" z ksiedza...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 00:08   #12
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Tak to jest jak ksiądz się za politykę weźmie-wielkie gó.wno... Rydzyk pomsunął się za daleko-ksiądz powinien żyć w ubustwie, nie wykorzystywać starszych osób i nie zdzierać resztek pieniędzy sloganami "Oddajcie co macie i jeszcze więcej" samemu zyjąc jak Panicz... Bo wiara polega na wierze w Boga, a nie w księży, radia, itd...
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One

Ostatnio edytowany przez Shinjix - 16-02-2005 o 00:22.
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 07:32   #13
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Rydzyk pomsunął się za daleko-ksiądz powinien żyć w ubustwie
Ej no, nie popadajmy w skrajnosci...Przeciez ksiadz tez nie powinien zyc o chlebie i wodzie, moze miec tam jakis dom, samochod, ale zeby nie przekraczalo to granic dobrego smaku...
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 13:28   #14
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Chcecie się bać? Zerknijcie TU
Teraz możemy się bać...OMG taka partia w polskim Parlamencie. Normalnie Samoobrona przy nich to marzenie....
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 13:55   #15
SAKU
Użytkownik Forum
 
SAKU's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 70
SAKU ma numer GG 8414984
Domyślny

o k.u.r.w.a jak oni dojda do wladzy to dopieru w panstwie bedzie burdel juz wole SLD jezu znowu bysmy zyli na kredyt jak za czasow PRL ( JUZ MYSLALEM ZE GORSZEJ PARTI OD LPR NIE BEDZIE )

Radio Maryja mozna sluchac przez neta ??jesli tak to niech ktos poda linka

Ostatnio edytowany przez SAKU - 16-02-2005 o 14:00.
SAKU jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 14:06   #16
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

nie sądzicie chyba ze stare babki są AŻ tak głupie żeby zagłosować na partie rydzyka.

Swoją drogą mają ciekawy projekt autorski: przywrocenie konstytucji kwietniowej:} śmac się czy płakac?? Z tego co wiem to raczej to jest niemozliwe... ale moze sie myle... poprawcie mnie
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 14:19   #17
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
nie sądzicie chyba ze stare babki są AŻ tak głupie żeby zagłosować na partie rydzyka.
Sądzimy, dzwonią żeby powiedzieć, że go kochają, oddają dla niego pieniążki, to i głosować będą ://..

@Topic
To jest chore, i chyba każdy wie dlaczego...
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 14:43   #18
Glamri
Krzyżak
 
Glamri's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: Zewsząd!!! /m/ Liczba postów: Nie powiem Głupie pomysły: Za dużo Imię: Krzysio
Wiek: 34

Posty: 816
Stan: Na Emeryturze
Imię: Glamri
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 75/75
Poziom mag.: 4
Glamri ma numer GG 2728942 Glamri ma login Tlenu glamri@tlen.pl Send a message via Skype™ to Glamri
Domyślny

Tak, Wałęsa ma rację... Tym staruszkom ledwo na leki starcza, on a ich pieniądze lata helikopterami i jeździ maybachem... W sumie to mniejsza o to czym on się rpzemieszcza ale w jaki sposób te pieniądze zdobył! Zakłada fundacje itp. a pieniądze w rzeczywistości trafiają do jego kieszeni. na taką skalę chyba działa już tylko mafia, bo co innego? Z kąd on natrzaskał tyle kasy? Złodziej i tyle! Nie ździwiłbym się gdyby w rzeczywistości był niewierzącym. Bo gybym ja był księdzem i robiłt akie przekręty, a jako ksiądz osoba głęboko wierząca bał bym się umrzeć jak cholera...
__________________
/
Glamri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2005, 16:45   #19
Zindahjira
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2004
Lokacja: Jastrzębie Zdrój
Wiek: 40

Posty: 64
Zindahjira ma numer GG 7212802
Domyślny

To, że o. Rydzyk to jest przekręt jakich mało to już wiadomo było dawno. Tylko osoby starsze i wybitnie naiwne ślepo wierzą w każde słowo tego oszusta.
Jednak Wałęsa też nie jest bez winy. Wcześniej siedział cicho a dopiero jak o. Rydzyk powiedział, że Wałęsa był agentem to ten drugi się strasznie oburzył.

A co do tego, że w Ameryce Wałęsa to bohater. Figa prawda. Był uwielbiany na samym początku. Ale wstyd przyniósł choćby tym, że w Kongresie zgłosił się do zbierania pieniędzy na Polskę do kapelusza. Z powodu takiego zachowania wstyd mi czasem, że jestem Polakiem. I taki reprezentuje Polskę za granicą:/

Reasumując: nie lubię ani jednego ani drugiego, ale w tym wypadku dobrze, że osoba publiczna wypowiedziała ostrzejsze słowa na temat o. Rydzyka. Szkoda tylko, że tak późno.
__________________
"Gdy walczysz z potworami bacz abyś sam nie stał się jednym z nich"
Zindahjira jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2005, 10:50   #20
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Mozna ie lubić i Wałęsy i Rydzyka.

Ale napewno pierwszy zrobił o niebo wiecej niz drugi. I tego Wałęsie nie można zapomniec.

Swoją drogą niepamietam zeby o.R zrbił coś pożytecznego?? Pamieta ktos:>
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:54.


Powered by vBulletin 3