Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-05-2010, 19:17   #2341
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
O nieee. Arcane mage przynajmniej świetny dps zrobi. Najnudniejszy to jest ele shaman. Flame shock, Lava burst, chain lightning, lightning boltx kilka razy i zapętlić. Problem z tym, że i tak ele shamkowie są w dpsie w środku lub na końcu.
Lies Lies. Nic nie pobije rogala i choćby pobiło to nie pobije !!! Ale fakt faktem takie walki jak DBS to jest katorga dla rogala.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-05-2010, 19:20   #2342
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
@Rybzor z takim podejściem odpuść sobie grę hunterem bo będziesz przedstawicielem huntardów którzy ledwo wyciągają dps na poziomie tanka. Wybierz sobie raczej arcane maga albo retri pala. Tam od biedy takie coś przejdzie.
Póki co w większości przypadków mam największe DPS na dungeonach. Czasami nawet, jeżeli ktoś ma 1-2 lvle więcej, a EQ nie mam w cale jakiegoś epic : p

Btw. z jakim podejściem?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 19:29   #2343
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Btw. z jakim podejściem?
Ano z takim, że chcesz wszystko na 1 klawisz. Gra jest już wystarczająco prosta i bez tego :\
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 19:31   #2344
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Lol, nie "wszystko", tylko jedną sekwencję ruchów którą powtarzam przy każdym bosie, i nie widzę w tym nic złego tak btw. Chyba trochę przesadzacie. Jeżeli jesteście zwolennikami teorii, że "jestem fajny jak sobie nie ułatwiam życia" to gratz, ale ja, jeżeli mam możliwość zrobienia czegoś szybciej i łatwiej to to robię i nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy gra jest już wystarczająco łatwa, czy będzie pojutrze, czy kij wie co jeszcze.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 27-05-2010 o 19:33.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 19:55   #2345
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

uu Ryba sie wkurzyl ;p
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 20:06   #2346
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Jasne? Lol, dobrze że na Ahn'Qiraj spotkałem narazie może z dwóch-trzech polaków w całym swoim marnym, 70-lvlowym życiu (a raczej nie-życiu, heh). Oczywiście były to zwykle albo totalne chamy, albo ninja looterzy. Ahh, Polska <3
No może trochę przesadziłem... W każdym badź razie chamskich Polaków spotkałem 4-5 przez cały czas, ale przypadki kiedy mówisz jakiś Podstawowy zwrot w języku angielskim, a delikwent odpowiada : PL ? Polak ? są dość częste ; /
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 20:36   #2347
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Lol, nie "wszystko", tylko jedną sekwencję ruchów którą powtarzam przy każdym bosie, i nie widzę w tym nic złego tak btw. Chyba trochę przesadzacie. Jeżeli jesteście zwolennikami teorii, że "jestem fajny jak sobie nie ułatwiam życia" to gratz, ale ja, jeżeli mam możliwość zrobienia czegoś szybciej i łatwiej to to robię i nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy gra jest już wystarczająco łatwa, czy będzie pojutrze, czy kij wie co jeszcze.
Shhhh Rybko ty moja!

Tu chodzi o to, że jaka przyjemność bedzie ci sprawialo naciskanie 1 klawisza? Po to jest tyle umiejetnosci zeby je uzywac i to w roznej kolejnosci o roznej porze, a nie jak maszyna rach ciach nawalac w klawisz. Jesli masz zamiar dolaczac do jakiejs gildii raidujacej to od razu ci mowie, ze z takim podejsciem cie nie przyjma na pewno. Skoro naciskanie klawiszy po kolei cie nudzi lub jest trudne, to nie chce myslec co bedzie dalej.

I nie obrazaj sie, ja tu jestem doswiadczony gracz, i wiem lepiej!!
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 20:39   #2348
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Więc plox, jak kiedykolwiek będziecie namawiać kumpli do grania w WoW, uprzedźcie o WYMAGANEJ znajomości angielskiego :D
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 21:38   #2349
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Więc plox, jak kiedykolwiek będziecie namawiać kumpli do grania w WoW, uprzedźcie o WYMAGANEJ znajomości angielskiego
Hehe mi płacą za naukę pisania przekleństw po polsku

@Ryba taka prawda. Jak chcesz klikać jeden przycisk to nie hunter.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 22:16   #2350
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Jesli masz zamiar dolaczac do jakiejs gildii raidujacej to od razu ci mowie, ze z takim podejsciem cie nie przyjma na pewno. Skoro naciskanie klawiszy po kolei cie nudzi lub jest trudne, to nie chce myslec co bedzie dalej.
Powiedz mi jedno: co mnie to gówno obchodzi co oni sobie myślą o naciskaniu jednego guzika no i skąd mają wiedzieć, że to robię?

(czekam aż zaczniesz wmawiać mi, że to wszystko da się sprawdzić i widać od razu)

Cytuj:
@Ryba taka prawda. Jak chcesz klikać jeden przycisk to nie hunter.
*Jeden przycisk na początku jakiegoś bossa. Teraz policz sobie ile jest bossów na ile minut gry i powiedz mi, co ile minut będę naciskał ten guzik, podczas gdy przez pozostały czas będę używał wszystkich umiejętności normalnie.

Sry guyz, ale nie przekonuje mnie to, że jeżeli raz na 10 minut zamiast wcisnąć Shift-1, Shift-2, Shift-3, Shift-4, Shift-5, Shift-6, Shift-7 wcisnę sobie "-" to jestem huternobem : d.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 27-05-2010 o 22:22.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 22:37   #2351
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

A możesz castować to wszystko biegnąc?

BTW. : ToTC 25 DOWN z 45 próbami które zostały w niedzielę Sindra 25 HC a w poniedziałek pierwsze wipy na LK
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 00:01   #2352
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Tia, tylko steady shoot ma cooldown, ale jest już pod sam koniec wiązanki i ws sumie wprowadza do normalnego DPSowania (po all bufach pet pierdolach itp) : p
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 00:38   #2353
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że arcane musi brać pod uwagę coś takiego jak mana management jeśli chce walczyć o top spoty w DPSie.
Ale nie, lepiej być debilem/ignorantem i mówić, że to 2 button nuke.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 01:19   #2354
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że arcane musi brać pod uwagę coś takiego jak mana management jeśli chce walczyć o top spoty w DPSie.
Ale nie, lepiej być debilem/ignorantem i mówić, że to 2 button nuke.
No akurat tutaj to się z tobą nie zgodzę. To są dwa przyciski i żadnego managmentu nie trzeba. To nie jest skomplikowana klasa.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 09:03   #2355
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

@ponczus
Proponowałbym najpierw zagrać daną klasą, a potem wypowiadać się, że ssie. Bo wiesz, to eerion gra magiem, nie ty, i gra nim dość długo, a nie widzę powodu żeby zmyślał ;o
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 12:07   #2356
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
No akurat tutaj to się z tobą nie zgodzę. To są dwa przyciski i żadnego managmentu nie trzeba. To nie jest skomplikowana klasa.
Cytuj:
@ponczus
Proponowałbym najpierw zagrać daną klasą, a potem wypowiadać się, że ssie. Bo wiesz, to eerion gra magiem, nie ty, i gra nim dość długo, a nie widzę powodu żeby zmyślał ;o
+1 WRD.

Co do samego mana management u arcane maga
1. Nie jest to zmyślona teoria. Dowodem na to jest preview arcane maga mastery - bazujący na mana management. Dlaczego został wprowadzony? Żeby arcane mógł położyć na tym jeszcze większy nacisk.
2. Odpal sobie RAWR. Zobacz, że zakładając idealne proce przy złej rotacji tracisz 1000 dosu w BiS gearze. W momencie gdy nie podchodzą ci proce i robisz ABarr lub AM clipping tracisz go drugie tyle jak nie więcej. Chyba, że stosujesz mana management odpowiednio to jesteś w stanie zminimalizować straty od niefortunnych proców i tym samym zmaksymalizować swój DPS
3. Źródła zewnętrzne:
a)
Cytuj:
The meat and potatoes of the guide, right? Possibly. Your rotation is less a static cycle and more an extension of your mana bar. To this end, you aim to use as much mana as possible before the fight is over and unload your highest-dps rotation for as long as is practical.
Your standard cycle is:

With a 40% chance to proc Missile Barrage with each AB you cast, you'll usually finish the rotation with a sped-up AM. Keyword: usually. What happens if you're at 3 stacks and you still haven't procced it yet? You have a few choices here.
  • Cast AM after your 4th Blast anyway. Even if MB still doesn't proc, it provides more dpm than clearing your AB stacks with Arcane Barrage.
  • Got mana to spare? You can fish for procs by continuing to spam AB until you either proc MB or your mana starts to become prohibitive – you feel you will risk running OOM before evocation or mana gem is available or before the fight is over. This particular tactic is one you'll have to train your gut instinct on, but keep your spam in check. An OOM mage may as well be a dead one. To see the math behind this and get an idea of how often you'll be fishing, visit Tashur's Guide to Missile Barrage Proc Rates.
  • Clear your stacks with an Arcane Barrage. You shouldn't be using Abarr in your normal rotation in the first place, due to its lower damage and chance to proc MB. But if you need to move within the next couple seconds and you think your AB stacks will fall off before you can get situated and cast another AB, then go for it. Keep in mind that Blink and Rocket Boots will help your mobility and allow you to eschew Abarr in favor of a continued AB-stacking in these situations.
3.3 note: Keep in mind that if you have the 2pc T10 bonus, 4x AB --> MBAM is the absolute highest sustained dps rotation available to you, surpassing even pure AB spam.


Back in the days of yore, we 40/0/21 mages would have enough mana regen to purely spam AB for most of the fight and only fall back on frostbolts to let the blue bar replenish, because that was the highest dps playstyle...rotation...cycle...not sure what to call it.
Nowadays, this generally isn't feasible because you cannot sustain it for very long. The closest thing you'll come to pure AB spam in common scenarios is when you're fishing for MB procs and going into the realm of 7-8 fully-stacked ABs before clearing the stacks. For high-burst situations such as dpsing down Jaraxxus portals and Twins shields, spending a chunk of mana on some AB spam will be beneficial – just make sure you have a way to keep your mana up afterward, such as timing your evocation with the last second of BL/heroism or IV.

Cycles - Just like you can lengthen your rotation by fishing for MB, you can shorten it to conserve mana. To get a good idea of how much mana you're spending per second on average, look at the cost of each stack of AB. Depending on your talents, these values may be slightly different for you:

  • 0 stack: 215
  • 1 stack: 591
  • 2 stack: 967
  • 3 stack: 1343
  • 4 stack: 1720
I takich możesz znaleźć całą masę

Ogólnie - najwięcej QQ jest z tego powodu, że na recouncie u arcane maga wyświetlają się tylko arcane blast i arcane missiles. Do tego fakt, że mając kiepską rotację można wyciągnąć dość znośny DPS dla jakichś pomniejszych casuali.
Ale to bynajmniej nie oznacza, że tak wygląda gra arcanem. Bo każdą klasą możesz zrobić retarded rotation i wyciągnąć jakiś tam DPS (albo macra jak kiedyś był paladyn używający 3 klawiszy...).
Czy to jednak jest argument? NIE.
Tyle na ten temat ode mnie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 12:39   #2357
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Lol eerion, easy. Myślisz, że inne klasy nie mają mana management? Holy light palkowie mają o wiele trudniejsze mana management, a mimo to są najłatwiejszą klasą leczącą. Myślisz, że czemu tyle magów chce przerzucać się na fire? Ba, nawet proszą, by frost było dobre w pve - ano dlatego, bo arcane jest za łatwy i za nudny. Dla arcane ważne jest mana management, dla rogue combo pointsy, a feral druid energy. To naprawdę nie jest nic trudnego rzucić to evo podczas hero albo zawołać o innervate.

Aha, jakby co to grałem arcane mage (to tak jakbyś mi miał powiedzieć, że nie mam prawa głosu). Grałem, bo mi się znudził. Twoje mana management to jedno, ale rotację ma najnudniejszą.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 14:08   #2358
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Lol eerion, easy. Myślisz, że inne klasy nie mają mana management? Holy light palkowie mają o wiele trudniejsze mana management, a mimo to są najłatwiejszą klasą leczącą. Myślisz, że czemu tyle magów chce przerzucać się na fire? Ba, nawet proszą, by frost było dobre w pve - ano dlatego, bo arcane jest za łatwy i za nudny. Dla arcane ważne jest mana management, dla rogue combo pointsy, a feral druid energy. To naprawdę nie jest nic trudnego rzucić to evo podczas hero albo zawołać o innervate.
Palkowie mają łatwiejszy mana management?
Ja jestem w stanie w 20 sekund spalić sobie ponad 30k many. Wtedy spuszczam straszne baty. A muszę się jeszcze troszczyć o pozostałe etapy.
Co do reszty twojej wypowiedzi - Grałem sobie ostatnio przez dłuższy czas fire. Jest faktycznie innym stylem gry, ale jest to dość... nudne niestety. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do arcane modyfikującego rotację cały czas zależnie od stanu many i mana regen CDków fire po prostu patrzy na timery i naciska przyciski. Oczywiście wiecej tych przycisków niż arcane, ale wszystko bazuje na timerach. Nie ma przekminy "czy mogę sobie pozwolić na AP + IV na czystym AB spamie kończąc to MBAM w ostatniej sekundzie AP, czy wysypie się wtedy z many i dupa?".
Oczywiście masa magów nie patrzy na to take. Po prostu robie magiczne AB0234MBAM lub podobną odmianę. Ale tacy magowie posysają i tyle na ten temat.
Co do frosta - piękny argument. Rotacja frosta:
Frostbolt -> Deep freeze raz na niecałe 30 sekund -> frostbolty aż nie zejdzie CD z deep freeze. I tak w kółko. Bezczelny 1 button nuke. Praktycznie destro z TBC.

Cytuj:
Aha, jakby co to grałem arcane mage (to tak jakbyś mi miał powiedzieć, że nie mam prawa głosu). Grałem, bo mi się znudził. Twoje mana management to jedno, ale rotację ma najnudniejszą.
Spoko. Spotkałem masę magów o twoich poglądach podczas roku gdy musiałem puggować bo nie miałem rajdującej gildii.
Nie zgadniesz. Wszystkich zostawiłem daleko w tyle w tabeli DMG done i DPSu. Choć gear miewaliśmy podobny (A niektórzy z nich mieli reign of the dead - to mnie do białej gorączki doprowadzało xD).
Więc wybacz, ale nie podajesz mi naprawdę żadnego powodu by twoje spojrzenie na arcane spec potraktować na poważnie.

PS - nie mówię, że arcane ma jakąś przeokrutnie trudną rotacje. Chcę tylko powiedzieć, że jest to o wiele więcej niż 2 button nuke. Bo wszyscy wiemy, że najbardziej przesrane ma enchancement shaman z taką oto listą priorytetów.
Cytuj:

The priority list for Enhancement Shaman

MW5_LB - Cast a Lightning Bolt when you have 5 Maelstrom weapon stacks - Chain Lightning does less dmg against a single target as it doesn't scale as well. For multiple target fights then naturally using Chain Lightning will be higher dps.

LS_0 - Cast Lightning Shield if there are no orbs left on you.

SW - Cast Feral Spirit if the ability is off CD. (Use your own judgement for timing with Bloodlust/Heroism)

SR - Cast Shamanistic Rage if the ability is off CD. (with 2p T10 should be used immediately)

SS_0 - Cast a Stormstrike if there are no charges left on the target.

FE - Cast your Fire Elemental if it is off CD (This will also free up GCDs for other abilities making it very useful during Bloodlust/Heroism).

MT_0 - Refresh your Magma Totem if it has expired.

FS - Cast a Flame Shock if there is no Flame Shock debuff on target.

ES - Cast an Earth shock whenever its off cooldown and the above are not available.

SS - Cast a Stormstrike whenever its off cooldown and MW hasn't got 5 stacks - this does a fair amount of damage but more importantly refreshes the SS debuff on the target giving 28% extra nature damage (20% base + 8% glyph).

LL - Cast a lava lash whenever its off cooldown and none of the above abilities are available.

FN - Cast Fire Nova regardless of single target or AOE targets.

MT - Refresh your Magma Totem if there are 2 secs or less left.

LS - Refresh your Lightning Shield if low number of orbs remaining (2 or less).

Totem refresh - if all else is on cooldown take the opportunity, if required, to refresh your totems.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 15:00   #2359
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Co do szybkiego spalenia many - wiesz, równie dobrze ja mogę spamować holy light co global CD i też się szybko wypłuczę. Ale wiemy dobrze, że nie o to chodzi, tym bardziej nie u arcane maga z 4 stackami.

Co do fire i frost - mi chodziło o to, że blizz w wotlk wykreował arcane jako "the only viable spec" i wszyscy byli zmuszeni tym grać. I jednak ktoś, kto gra tym arcane już 1,5 roku, prawdopodobnie rzyga tym 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 2 i chce czegoś nowego.

Co do rotacji - to JEST 2 button nuke. Nie powiesz mi chyba, że twoją rotacją jest przestanie castowania albo użycie CD. To nie jest rotacja.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 15:26   #2360
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Co do szybkiego spalenia many - wiesz, równie dobrze ja mogę spamować holy light co global CD i też się szybko wypłuczę. Ale wiemy dobrze, że nie o to chodzi, tym bardziej nie u arcane maga z 4 stackami.
O ile u ciebie dojdzie do bardzo dużego overhealu i praktycznych bonusów nie będzie z tego tak u mnie dojdzie do olbrzymiego dmg output co z przyczyn wiadomych - ma dużo korzystnych skutków .
A właśnie rzeczowe "nie o to chodzi" - właśnie o to chodzi. O dobrym arcane magu mówi sie, że OOM jest raz podczas walki - w momencie gdy się ona kończy. Z każdego punktu many masz wycisnąć jak najwięcej DMGu i o to w tym chodzi. Tak jak w 2.4.1 były ostre etapy burstu przeplatane etapami z frostboltami by zregenerować manę tu chodzi o to, by ostry napór trwał jak najdłużej/tak modyfikować ciśnienie by było najmocniejsze z tych na jakie sobie możesz pozwolić.
Cytuj:
Co do fire i frost - mi chodziło o to, że blizz w wotlk wykreował arcane jako "the only viable spec" i wszyscy byli zmuszeni tym grać. I jednak ktoś, kto gra tym arcane już 1,5 roku, prawdopodobnie rzyga tym 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 2 i chce czegoś nowego.
A tam wykreował. Na samym początku topował frostfire, później szybko stracił na rzecz zwykłego TTW/FB. Arcane zaczął topować dopiero w patchu 3.2.2 czyli... ToC. W patchu 3.3 Fire dostał boosta i stał się z powrotem konkurencyjny dla arcane.
Więc przepraszam - nie widzę żadnego kreowania arcane jako "the only viable spec". Wręcz odwrotnie.
A to że granie w kółko jedną specką potrafi być nudne - ofc. Ale to się tyczy każdej klasy.

Cytuj:
Co do rotacji - to JEST 2 button nuke. Nie powiesz mi chyba, że twoją rotacją jest przestanie castowania albo użycie CD. To nie jest rotacja.
OFC, że to nie jest rotacja. Ale arcane mag ma bardzo płynną rotację. To nie jest takie zwykłe "AB04MBAR" czy "AB0234MBAR". Oczywiście można tak grać, ale już pisałem o tym. Bardzo dużą częścią grania arcane jest wyciąganie maksymalnego dpsu nie wypalając się doszczętnie z many - czyli mana management. Więc o ile w kwestii naciskania przycisków to faktycznie mamy tylko 1 i 2 o tyle jeśli chodzi o całą grę arcane jest to trochę więcej. Jednak większość topowych arcane magów używa czarów zależnie od stanu ich mana poolu.


Napisałem już chyba wszystko co można powiedzieć w odpowiedzi na "arcane = no skill".
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin 3