Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 31-08-2007, 19:14   #101
Rudy92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 06 2007

Posty: 50
Domyślny

@update

Gralem w tibie daleko (nawet nie pamietam dokladnie od kiedy) przed update. Gralem sorkiem potem knightem probowalem roznych profesji jednak zawsze uwazalem za "glowna" postac sorka. Po update z podnieceniem zaczalem grac knightem... by skonczyc nim grac tydzien pozniej i z wielka przyjemnaoscia zaczac "prawdziwie grac" druidem Gram nim do dzisiaj i jestem bardzo zadowolony

@opinie o update
To prawda ze facc jest poszkodowany (osobiscie uwazam ze facc to tylko taka reklama tibi a prawdziwa gra jest pacc) no ale coz...
Ja jestem facc ale niedlugo bo juz zaczynam zbierac na pacc i mam nadzieje ze niedlugo ujrze na swoim koncie napis: premmium account

pozdro....
Rudy92 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-08-2007, 21:18   #102
Magson
Użytkownik Forum
 
Magson's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,294
Stan: Na Emeryturze
Imię: Magsonn
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 250
Domyślny

Te całe Cip'y nie grały chyba w tibie powyżej 150 lvla i nie wiedzą jak to jest teraz =/

Mam nadzieję, że coś zmienią na strone sorców w tym update, bo ue za 760 na 199 lvlu z 81 mlvlem to kurwa wymiękam ja pierdole -.-
__________________


(Powiększ, aby zobaczyć całego screena 1280x770)
Magson jest offline  
stary 01-09-2007, 02:21   #103
ti-rex
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Szczecin

Posty: 12
Król Woah

Magson:
PHP Kod:
Mam nadziejęże coś zmienią na strone sorców w tym updatebo ue za 760 na 199 lvlu z 81 mlvlem to kurwa wymiękam ja pierdole 
Hehe ta jasne XD Chyba na otsie masz taki lvl. A tak serio to ja mam 62 ms'a z 53 mlvl'em i z ue wale średnio właśnie tyle ile podałeś.

Tych kolesi którzy gadają ciągle o PACCU to nie rozumiem. Cip Soft musi jakoś żyć. A jak tak bardzo go chcecie to sobie go kupcie.

Wszyscy gadacie ze sorc i druid teraz są bee i sux. Moim zdaniem osoby co tak mówią to chyba nawet nie przekroczyły 80 lvla i nie widzą jeszcze różnicy, a już płaczą. Co update Cip Soft wprowadza raz coś fajnego raz mniej i nie wszystkim mu si się to podobać. Ale fakt faktem, że na tym zarabiają dużą kasę.

Ja zawsze lubiłem grać sorcem i nie zostawię go tylko dla tego ze knight czy palladyn w ten części balansowania zostali trochę polepszeni - co im się prawnie należało. To jest tylko gra a w grę trzeba umieć grać, a nie iść na łatwiznę.
ti-rex jest offline  
stary 01-09-2007, 02:28   #104
Bakuo
Użytkownik Forum
 
Bakuo's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 31

Posty: 501
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ti-rex Pokaż post
Magson:
PHP Kod:
Mam nadziejęże coś zmienią na strone sorców w tym updatebo ue za 760 na 199 lvlu z 81 mlvlem to kurwa wymiękam ja pierdole 
Hehe ta jasne XD Chyba na otsie masz taki lvl. A tak serio to ja mam 62 ms'a z 53 mlvl'em i z ue wale średnio właśnie tyle ile podałeś.
Koleś, nie kumasz, że teraz siła Twoich czarów jest uzależniona głównie od Twojego mlvla? Z tego co wiem to na wszystkich OT siła czarów zależy od lvla. Po drugie używaj tagów [quote], a nie [php].
__________________
Pomoglem? Skrzywdzilem? Napisz : )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arack Pokaż post
ale zal chłopie oszmiesyzłes sie teraz xD
w moich oczach jestes głupi lekko muwiąc
Bakuo jest offline  
stary 01-09-2007, 02:42   #105
Ise~
Użytkownik Forum
 
Ise~'s Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2006

Posty: 145
Stan: Usunięty
Imię: Weraxin
Gildia: Wanted
Domyślny

Dobra ... przeczytałem 4 pierwsze strony i więcej mi się nie chciało... odpowiem więc na tyle, co przeczytałem, być może się powtórzę, bo ktoś to pisał - trudno.

Uważam, że ten update pod względem dodania nowych terenów, questów był na prawdę świetny - ukryć się nie da, że CipSoft się postarał.

Jeżeli chodzi zaś o "balans" profesji, to NAJWIĘKSZA POMYŁKA W HISTORII TIBII... zaraz pewnie zostanę skontrowany przez wszystkich knightów i palków, bo niby sorc i drut od zawsze był the best, hiper mega wy*****styczny i w ogóle ... to proszę, powiedzcie mi dlaczego większość ludzi w top 300 praktycznie każdego servera stanowili właśnie knighci i palkowie ? Ah no tak, pewnie dlatego, że to sorcowie wymiatali, logiczne, co nie ? Ehhh ... knight od zawsze był na prawdę dobrą profesją, tylko nie potrafili tego docenić, "bo sorc walił większe hity" ... ale oczywiście ile te hity kosztują sorca a ile knighta nikt już sobie nie przeliczył, bo i po co, hm ? A jak sprawa ma się po update ? Cytując comment Cachero
"LoL level 80? maybe less Knight can one hit a fire elemental with melee, a Sorcerer Level 269, WITH TOP MAGIC LEVEL ON MY SERVER cant do it with
Exori Vis"
Dla głąbów, które nie rozumieją ...
"Lol, knight na poziomie 80, nawet mniejszym może zabić fire elementala jednym ciosem bronią, sorcerer na 269 poziomie z najlepszym na serverze poziomem magicznym nie zabija go z exori vis".
Dalej uważacie, że to był sprawiedliwy update ? Więc zacytuję comment, który miał wcześniej, niestety nie pamiętam go w 100%, było to MNIEJ-WIĘCEJ tak.
"Bp power boltów kosztuje 12k, z czego jest w nim 2000 bełtów, z których 100 poziomowy paladyn zadaje po ~100 obrażeń (średnia, czasem można nie trafić, czasem walnąć mniej, a czasem zdecydowanie więcej,więc średnia i tak jest, wg. mnie zaniżona) co łącznie daje nam 200000 dmg. Za 12k kupić można 2,5bp sd, z których zada po ~500 z każdego, co łącznie daje nam 25000 dmg"
Pytam ponownie - gdzie sprawiedliwość ? Przemyślcie to sobie ...

Pozdrawiam...
__________________
_/Wanted

20:20 Sir Pinio: sandra mokra ma, gdy heg jej buzi da

Obraźliwa to jest Twoja morda. : )
Ise~ jest offline  
stary 01-09-2007, 09:18   #106
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ise~ Pokaż post
Dobra ... przeczytałem 4 pierwsze strony i więcej mi się nie chciało... odpowiem więc na tyle, co przeczytałem, być może się powtórzę, bo ktoś to pisał - trudno.

Uważam, że ten update pod względem dodania nowych terenów, questów był na prawdę świetny - ukryć się nie da, że CipSoft się postarał.

Jeżeli chodzi zaś o "balans" profesji, to NAJWIĘKSZA POMYŁKA W HISTORII TIBII... zaraz pewnie zostanę skontrowany przez wszystkich knightów i palków, bo niby sorc i drut od zawsze był the best, hiper mega wy*****styczny i w ogóle ... to proszę, powiedzcie mi dlaczego większość ludzi w top 300 praktycznie każdego servera stanowili właśnie knighci i palkowie ? Ah no tak, pewnie dlatego, że to sorcowie wymiatali, logiczne, co nie ? Ehhh ... knight od zawsze był na prawdę dobrą profesją, tylko nie potrafili tego docenić, "bo sorc walił większe hity" ... ale oczywiście ile te hity kosztują sorca a ile knighta nikt już sobie nie przeliczył, bo i po co, hm ? A jak sprawa ma się po update ? Cytując comment Cachero
"LoL level 80? maybe less Knight can one hit a fire elemental with melee, a Sorcerer Level 269, WITH TOP MAGIC LEVEL ON MY SERVER cant do it with
Exori Vis"
Dla głąbów, które nie rozumieją ...
"Lol, knight na poziomie 80, nawet mniejszym może zabić fire elementala jednym ciosem bronią, sorcerer na 269 poziomie z najlepszym na serverze poziomem magicznym nie zabija go z exori vis".
Dalej uważacie, że to był sprawiedliwy update ? Więc zacytuję comment, który miał wcześniej, niestety nie pamiętam go w 100%, było to MNIEJ-WIĘCEJ tak.
"Bp power boltów kosztuje 12k, z czego jest w nim 2000 bełtów, z których 100 poziomowy paladyn zadaje po ~100 obrażeń (średnia, czasem można nie trafić, czasem walnąć mniej, a czasem zdecydowanie więcej,więc średnia i tak jest, wg. mnie zaniżona) co łącznie daje nam 200000 dmg. Za 12k kupić można 2,5bp sd, z których zada po ~500 z każdego, co łącznie daje nam 25000 dmg"
Pytam ponownie - gdzie sprawiedliwość ? Przemyślcie to sobie ...

Pozdrawiam...

O stary ty nie wiesz co mowisz! I odpierdolcie sie od tych boltow to zadne porownanie! Knightom juz poprostu znudzilo sie bicie tych samych potworow do 120+ lvla (dragi przed upem). Moim zdaniem balans bylby jakby zwiekszyli o pare % sile magic lvla ( nie mozemy sie oszukiwac to jak dla rycka sword fighting).Dajmy przyklad przed upem 8 sorc i 8 knight wychodza z paccem na maina co robia? knight skillowal wiele setek godzin zeby bic dobrze... A w tym czasie sorc zrobil 60 lvl. Sorc bez skillowania czy trenienia m lvla bil dragi nawet dle czy hydry w teamie Knight skillujac tyle godzin i bijac jak ciota (nie oszukujmy sie tak bil przed upem)skapnal sie ze cos jest nie tak? . Knight musial siedziec do 90 lvla na shitach typu rzufje czy scaraby a mag mogl juz na 28 lvlu bic zielone ufoludy(dragi) z summonami. i Skonczy sie jak knight bedzie miec max 70 lvl a ms 120+. To nie jest balans! Teraz zycie knighta moze byc ciekawsze niz do tej pory. Ja (77ek) zuzywam ok 1 uh na gsa. Lecz sorc moze zuzyc nawet 0 hp bijac to gowno z hmm czy z innych run. Moze powrocily czasy ze sorc narobil run zdobywajac m lvl a potem mu sie bedzie przyjemnie expilo.


Dlugosc posta ma odstraszac potencjalne dzieci neo
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 01-09-2007, 10:43   #107
Darcik_ridaow
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 01 2007

Posty: 41
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor Pokaż post
To tyle. Osobiście uważam, że obecnie jest lepiej niż było. A narzekania magów, że mniej walą...cóż skończyły się łatwe czasy.
Gdyby to zależało od mojej skromnej osoby, dodałbym potworą jakieś 50% hp, obniżył exp o 40% a drope rate o 80%. Wtedy było by ciekawie i trzeba by było pogłówkować, żeby wyjść na prostą.


Mowisz tak bo grasz palem i po tym upie naprawde znam malo expowisk jak na 71 rp zeby mu sie nie zwracalo.

Dla porownania : Idziesz na malpy i jestes na + i to duzy. W ciagu 1h jestes wstanie zarobic okolo 10k kasy.

Ja 71 ms z 60 mlv - nie pojde na malpy gdyz hity z visa moge zadawac jedynie kongra gdyz reszta ucieka. Hity z rozgi sa zbyt slabe aby zabic szybko sinbaga lub merklina <nie lurujac na siebie calego stada potworow.>

Expienie runami jest calkowicie nie oplacalne : - slaby damage, duze koszty.

I dentyczni przedstawia sie sprawa z elfami tutaj juz 30 knight expia bez problemu i bez wasta o czym 71 ms moze zapomniec.


71 rp i jakis 100rp bija bez problemui hydry
nie tracac na tym ani jednego gp <tylko zyskujac> i mowimy tutaj o tym jak nie leci zadne rare.


To jest powod dlaczego sorcow i drutom nie podoba sie ten update. Nie chodzi o hity xxxxx tylko oto aby w expie kazdy mial rowne szanse zarobku.

Jdyny exp jaki znam dla sorcow bez waste to sa dragi oraz guardy < po upie okupywane przez 30 palladynow>.
Palkowie i knight maja 10x wiekrzy wybor na exp bez waste <i bez lootowania rare, gdy takie spadnie koszty wyprawy zwracaja sie kilkakrotnie>.




A jeszcze jedno : od kilku lat nie widzialem aby Cipsoft tak zachwalal swoj update = wiedza ze go spieprz...... i chca sie pocieszyc :d

Ostatnio edytowany przez Darcik_ridaow - 01-09-2007 o 10:44.
Darcik_ridaow jest offline  
stary 01-09-2007, 11:06   #108
JazzCaffe
Użytkownik forum
 
JazzCaffe's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
JazzCaffe ma numer GG 6780161
Domyślny

Moje 3gp:

Nowe tereny i questy uważam za udane.

Balansację profesji... Za udaną! Racja z hitami MDW za 1500 z SD. Przed upem skillowałem te 80 w cholere czasu (przypominając, że gram dla przyjemności i nie jestem taki pro, że siedzę całymi dniami skillując). No i skillowałem tak wierzcie lub nie pół roku żeby później na wakacje móc kupić Premmium i iść bez waste na te żółwie. Jednak zrozumiałem, że skillowanie poszło na marne, bo z BS'a waliłem średnią hitów... 80? Wiecie jak to wyglądało? 30... 15... 140... 0... 50... 0... 120... Zrobiłem więc sorca i grałem nim do wakacji. BEZ stania i trzaskania runek miałem na 52 lvlu 49 mlvl i moja średnia hitów to coś około 110 i mniejsze exhaused 0o. I knight wacle nie expi za free. No może na żółwiach, ale mam ten 60+ lvl i komu się chce 6h wbijać na żółwiach lvl gdzie jest od cholery ludzi? Idzie się na dragi, gdzie często się traci nawet knightom... Bez waste ale tylko na wółwiach, no przepraszam bardzo... Myślicie, że to taka przyjemność łazić po tych pieprzonych cavach?

Pogorszyli Sorców i druidów? I co z tego skoro dalej biją lepiej od palów i kinów. Nie ma ich tak dużo w top 300? Bo większość poszło sobie popłakać i porobili kinów i palów. Proste. Przynajmniej na moim serwie druid z większym lvlem to rzadkość. Sorców już tak dużo na dragach nie ma tam gdzie przed update była ich cała masa... Przed depo co jakis 7 czy nawet 10 gracz to sorc. Takie są przynajmniej moje odczucia.

Cytat mojego kumpla (druida): "po co mam robić palla? I w świątecznym update znów zacznę grać druidem? Przywiązałem się do tej postaci i nie chcę jej tracić(...)" Napisał to do mnie Pokojowy Wojownik po 2 dedach z rzędu i dużych stratach. To jedyny człowiek jakiego znam, który przywiązał się do swojej postaci i nie zamieni jej na pala czy kina tylko ze względu na to, że nimi się lepiej gra.

Pozdro...
JazzCaffe jest offline  
stary 01-09-2007, 12:05   #109
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ise~ Pokaż post

Jeżeli chodzi o "balans" profesji, to NAJWIĘKSZA POMYŁKA W HISTORII TIBII... zaraz pewnie zostanę skontrowany przez wszystkich knightów i palków, bo niby sorc i drut od zawsze był the best, hiper mega wy*****styczny i w ogóle ... to proszę, powiedzcie mi dlaczego większość ludzi w top 300 praktycznie każdego servera stanowili właśnie knighci i palkowie ? Ah no tak, pewnie dlatego, że to sorcowie wymiatali, logiczne, co nie ? Ehhh ... knight od zawsze był na prawdę dobrą profesją, tylko nie potrafili tego docenić, "bo sorc walił większe hity" ... ale oczywiście ile te hity kosztują sorca a ile knighta nikt już sobie nie przeliczył, bo i po co, hm ? A jak sprawa ma się po update ? Cytując comment Cachero
"LoL level 80? maybe less Knight can one hit a fire elemental with melee, a Sorcerer Level 269, WITH TOP MAGIC LEVEL ON MY SERVER cant do it with
Exori Vis"
Dla głąbów, które nie rozumieją ...
"Lol, knight na poziomie 80, nawet mniejszym może zabić fire elementala jednym ciosem bronią, sorcerer na 269 poziomie z najlepszym na serverze poziomem magicznym nie zabija go z exori vis".
Dalej uważacie, że to był sprawiedliwy update ? Więc zacytuję comment, który miał wcześniej, niestety nie pamiętam go w 100%, było to MNIEJ-WIĘCEJ tak.
"Bp power boltów kosztuje 12k, z czego jest w nim 2000 bełtów, z których 100 poziomowy paladyn zadaje po ~100 obrażeń (średnia, czasem można nie trafić, czasem walnąć mniej, a czasem zdecydowanie więcej,więc średnia i tak jest, wg. mnie zaniżona) co łącznie daje nam 200000 dmg. Za 12k kupić można 2,5bp sd, z których zada po ~500 z każdego, co łącznie daje nam 25000 dmg"
Taa... W święta wejdzie następny update i będzie "Hurra!111 AlE MaMy HiTy!1111 HaHaHaHa!11"
Poprostu Pitbul jest offline  
stary 01-09-2007, 14:39   #110
filip1432
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2007

Posty: 53
Domyślny

ja akurat nie narzekam na to update choć jestem druidem
przed update zrobiłem se palka choć wiedziałem że jest slaby a o update nic nie było wiadomo pierw poskilowałem dobra zacząłem ekspić wtedy pojawiły sie informacje o upie i co lawina palków żaden nie skilował a tak ze sperami na dwarfah latali więc sie wkurzyłem i znuw zaczołem dalej grac druidem wbiłem 6 lvl 10 mlvl i jest fajnie kumpel ostatnio też z radoscią z knajta przeżucił sie na sorka i jest zadowolony hoc nie wali super hhitów jak i ja to potrohe lvl i hoć zaczoł nim grac szybko wbił 20lvl na facc i daraj powoli bo powoli ale ekspimy ostatnio nieźle zarobiłem sprzedając uhy a hmmy robiłem dla siebie i eksp ładnie poleciał na wyviernah a i na + wyszedłem a że hity mam słabsze od 15 palka z łukiem to mi nie przeszkadza
filip1432 jest offline  
stary 01-09-2007, 16:10   #111
Mailuss
Użytkownik Forum
 
Mailuss's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2007
Lokacja: Pawłowice
Wiek: 35

Posty: 53
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mailus
Profesja: Elite Knight
Gildia: -Brak-
Świat: Xerena
Poziom: 156
Skille: 93/86
Poziom mag.: 8
Mailuss ma numer GG 1971140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MS434 Pokaż post
fajnie ze beda zmainy ale pewnie tylko dla PACCow
A co ty myślałeś ?
Przecież oni na tym zarabiają. Kup sobie pacc'a i przestań pisać takich Noob'owskich odpowiedzi.
Mailuss jest offline  
stary 01-09-2007, 16:40   #112
Imm0rtal
Użytkownik Forum
 
Imm0rtal's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2007
Lokacja: z domu

Posty: 99
Imię: Xartazz
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Skille: 75/73
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez filip1432 Pokaż post
ja akurat nie narzekam na to update choć jestem druidem
przed update zrobiłem se palka choć wiedziałem że jest slaby a o update nic nie było wiadomo pierw poskilowałem dobra zacząłem ekspić wtedy pojawiły sie informacje o upie i co lawina palków żaden nie skilował a tak ze sperami na dwarfah latali więc sie wkurzyłem i znuw zaczołem dalej grac druidem wbiłem 6 lvl 10 mlvl i jest fajnie kumpel ostatnio też z radoscią z knajta przeżucił sie na sorka i jest zadowolony hoc nie wali super hhitów jak i ja to potrohe lvl i hoć zaczoł nim grac szybko wbił 20lvl na facc i daraj powoli bo powoli ale ekspimy ostatnio nieźle zarobiłem sprzedając uhy a hmmy robiłem dla siebie i eksp ładnie poleciał na wyviernah a i na + wyszedłem a że hity mam słabsze od 15 palka z łukiem to mi nie przeszkadza
No tak, mając chary na takich poziomach możecie w pełni osądzić ten update -.-" lol
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq Pokaż post
Eee... Szczerze? Tibia NG i zostawiasz postać na około 35h na tombie ;D Inaczej? Być poje*** debilem, żeby marnować tyle czasu na wbicie 35 levela.
Moje zdanie, moja odpowiedź. ;D
23:30 GM Bot Smasher [2]: say exiva dance
GL on Harmonia xD
Imm0rtal jest offline  
stary 01-09-2007, 16:40   #113
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

@ filip1432
Faktycznie słabe hity, skoro walisz z różdżki...
Poza tym na takim lvlu nie problem mieć dużo większy mlvl od lvla (szczególnie, że niby robisz runy), więc siłę magii masz większą niż przed upem.

Cytuj:
Ja (77ek) zuzywam ok 1 uh na gsa. Lecz sorc moze zuzyc nawet 0 hp bijac to gowno z hmm czy z innych run.
Kupując tanio hmm wychodzi 1 UH = 2 HMM. Zabij GS'a 10 strzałami, bo co to jest ~130 dmg na strzał? Wystarczy mieć 80 mlvl. Mało jest magów z takim mlvlem przy lvlu zbliżonym do Twojego.

Cytuj:
Moze powrocily czasy ze sorc narobil run zdobywajac m lvl a potem mu sie bedzie przyjemnie expilo.
Na takiej zasadzie, to można:
1. Cofnąć siłę knightów i powiedzieć, żeby wbijali skille 110/105+ i przyjemnie expili.
2. Osłabić magów, bo takim tokiem myślenia, to sorc/druid jest nieskończoną fabryką run i może expić z SD wszędzie + jest nieskończenie bogaty, więc płakanie nad waste jest nieuzasadnione.

Cytuj:
powiedzcie mi dlaczego większość ludzi w top 300 praktycznie każdego servera stanowili właśnie knighci i palkowie
To powiedz mi dlaczego większość magów w top 300 gra ~2 lat, a knighci po ~4, a o palkach to nie mów, bo ich to od kiedy jest erig, jest mniej od magów.

Cytuj:
oczywiście ile te hity kosztują sorca a ile knighta nikt już sobie nie przeliczył, bo i po co, hm ?
Było przeliczane wiele razy i wychodziło to, co teraz mają magowie. Z tym, że teraz magowie mają nadal większe hity, za to knigci mieli do wyboru, waste expiąc dość dobrze lub słaby exp bez strat, a to wszystko przy słabszych hitach.

Cytuj:
"LoL level 80? maybe less Knight can one hit a fire elemental with melee, a Sorcerer Level 269, WITH TOP MAGIC LEVEL ON MY SERVER cant do it with
Exori Vis"
To jest przegin, tzn. ja bym osobiście siłę knighta bardziej uzależnił od levela, a od skilla tak, jak było przed upem. Tak, żeby przy 70 lvlu siła melee była taka, jak teraz, ale poniżej była trochę słabsza (chociaż nadal lepsza niż przed upem).
Za to magom zrobiłbym 1%* level +4%* mlvl dla run, ale dla spontanów jak jest (czyli niby 0,1%* level + 5%* mlvl), bo w sumie 'exori vis' nie jest słabe, a robienie z maga wojownika jest dnem (tak jak przed upem dnem było, że na full attacku knight przy shieldiengu 75+ dostawał częściej niż sorc na full defie z różdżką i shieldiengiem 20).

Cytuj:
Bp power boltów kosztuje 12k, z czego jest w nim 2000 bełtów, z których 100 poziomowy paladyn zadaje po ~100 obrażeń (średnia, czasem można nie trafić, czasem walnąć mniej, a czasem zdecydowanie więcej,więc średnia i tak jest, wg. mnie zaniżona) co łącznie daje nam 200000 dmg. Za 12k kupić można 2,5bp sd, z których zada po ~500 z każdego, co łącznie daje nam 25000 dmg"
12k - 2.000 power boltów - 200.000 dmg
12k - 50 sd - 25.000 dmg
12k - 150 hmm (750 ładunków) - 75.000 dmg
12k - 1200 exori vis'ów - 750.000 (edit: 150.000) dmg

I gdzie tu sprawiedliwość?
/edit/ sry, nie umiem liczyć /edit/
Ps. Pierwszym błędem Cip (dla mnie) było wprowadzenie taniej many (a raczej nie zwiększeniu kosztów visów do min. 40). Teraz mamy głupoty typu "Paladyn, który do 100 lvla nie trzymał kuszy, bo się nie opłaca".

Cytuj:
Koleś, nie kumasz, że teraz siła Twoich czarów jest uzależniona głównie od Twojego mlvla?
A Ty zauważyłeś, że jeden z nich ma 53 mlvl a drugi 81? To jest przepaść.

@ down

Myślałem, że nikt nie zdążył zauważyć
Po prostu pomnożyłem HMM * 10, bo +- tak wychodzi (jeżeli byłoby 150 pocisków), ale nie zwróciłem uwagi na ładunki, tylko runy (dlatego wychodzi 5x mniej).

Cytuj:
Jakie ja hity bym musiał z tego exori vis walić, żeby zadać z 1,2k e vis 750k dmg ?!
Wystarczy, że byś walił po ~600, czyli jakiś 340 mlvl

Ostatnio edytowany przez DRoN - 01-09-2007 o 17:02.
DRoN jest offline  
stary 01-09-2007, 16:46   #114
Ise~
Użytkownik Forum
 
Ise~'s Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2006

Posty: 145
Stan: Usunięty
Imię: Weraxin
Gildia: Wanted
Domyślny

@up
"12k - 1200 exori vis'ów - 750.000 dmg" - jedynie pod warunkiem, że sorc idzie z blokerem i nie dostaje ani jednego hita, żeby się musiał leczyć + używa bota do rozświetlenia sobie drogi. : ) A i przy okazji, jak Ty to policzyłeś ? Jakie ja hity bym musiał z tego exori vis walić, żeby zadać z 1,2k e vis 750k dmg ?!

Jedna uwaga ... mówicie, że knight musi w cholerę czasu skillować, żeby móc expić, ojej, ale wy jesteście poszkodowani. Sorcowie zaś mogą zrobić sobie runki, i iść expić nimi. Śmieszni jesteście ... widzicie tylko to, ile czasu wam potrzeba na zrobienie jednego skilla, ale, że robienie run też swoje trwa, to już was nie obchodzi. I co potem z runami ? Albo sprzedam i będę miał trochę kasy, albo za 10godzin robienia run wbiję sobie 40% lvla... bosko. -.-' Pomyślcie, zanim coś napiszecie ... widzicie tylko dobre strony update, bo jesteście zapatrzonymi w swoich knightów egocentrykami, nie obchodzi was, że inni nie mogą grać ... twierdzicie, że sorcem zawsze było tak łatwo, pięknie i w ogóle ... a graliście kiedyś nim ? Nie wiecie ile to roboty ... doliczcie, że knight pada jednak dużo rzadziej niż sorc, z prostego powodu - ilości hp. Nawet biorąc pod uwagę, że sorc ma dużo many, to co z tego, skoro weźmie ze sobą 10bp manasów i nie ma capa, a te manasy straci na expie ? Knight bierze ze 3bp uhów, 5bp manasów, robi na tym porównywalną ilość expa nie tracąc nawet tych uhów i wciąż zostaje mu dużo cap na zebranie jakiegoś loota (pamiętajcie, że nie zawsze jest możliwe zrobienie lootbaga).

@Poprostu Pitbul
Pożyjemy, zobaczymy. 8) Ja jedynie staram się zwrócić waszą uwagę na to, że ten update w żaden sposób nie był sprawiedliwy ...

@--Cienius--

Dlaczego mam się "odpierdolić" od tych boltów ? To bardzo dobre spostrzeżenie z tym ... zwróćcie uwagę na to ile expa w tej samej cenie robi pal a ile sorc, i kto ma z tego więcej kasy, hm ?
Ty zużywasz 1 uh na gsa ... jej, straszliwe koszty ponosisz. "A SORC NIE MUSI TRACIĆ NA GSA UHÓW ! GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ?!?!?!?!?!?!? ON PRZECIEŻ TRACI TYLKO HMM/MANASY, A ONE TO JUŻ ZA DARMO. " Tiaaa ...

Pozdrawiam ...
__________________
_/Wanted

20:20 Sir Pinio: sandra mokra ma, gdy heg jej buzi da

Obraźliwa to jest Twoja morda. : )

Ostatnio edytowany przez Ise~ - 01-09-2007 o 16:53.
Ise~ jest offline  
stary 01-09-2007, 17:26   #115
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

sluchaj poszkodowoany sorcu z allegro czy ja powiedzialem ze sorc ma mf/hmm za free? Pozatym mozesz nadal duzo szybciej wybic resp wszystkich gsow. Sprowadzanie przykladow do 1 gsa to zadne porownanie -.-
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 01-09-2007, 17:47   #116
Damik111
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 10
Problem Update sux

To update to największa porażka cipsoftu od istnienia tibi. Czemu w top 500 jest najwięcej knightów >??? ponieważ byli zawsze o wiele sliniejsi od sorców/drutów.Kiedy Był Update pozytywny dla sorców to sorc zrównał sie mniej/więcej z knightem i co wtedy ODEZWAŁY SIE GŁOSY KNIGHTÓW KIEDY UJŻELI PROFESJE RÓWNOM SOBIE !. Przeczytajcie na Hunted.pl "Słabsi Rycerze" co tam pisało ??? zacytuje "Więc profesje magiczne stały sie silnejsze od rycerzy co nigdy nie mialo miejsca i nigdy miejsca mieć nie powinno"... Gram knightem po upie i bedę grać nim zawsze ponieważ jest najlepszy. Bye bye mine sorc Knightów było najwięcej przed upem a po upie są tylko knighci i palkowie


Pozdro
Damik111 jest offline  
stary 01-09-2007, 19:08   #117
Ise~
Użytkownik Forum
 
Ise~'s Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2006

Posty: 145
Stan: Usunięty
Imię: Weraxin
Gildia: Wanted
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
sluchaj poszkodowoany sorcu z allegro czy ja powiedzialem ze sorc ma mf/hmm za free? Pozatym mozesz nadal duzo szybciej wybic resp wszystkich gsow. Sprowadzanie przykladow do 1 gsa to zadne porownanie -.-
Nie znasz mnie, nie wiesz nawet kim jesteś, więc nie mów mi, że mam chara z allegro, bo gdybym był tak bogaty, żeby nie mieć już w ogóle co z kasą robić, i tracił ją na tą durną grę, to bym sobie teraz kupił knighta/pala. Jedyna moja styczność z allegro, to to, że raz sprzedałem postać i kilka razy pieniądze tibijskie. Ale to nie ważne. Mówisz, że sprawdzanie przykładów do 1gsa to żadne porównanie ? No cóż, nie żebym się czepiał, ale to Ty pierwszy podałeś przykład jednego gsa, ale idąc tym tropem, to dla Ciebie 2 gsy, to 2 uhy, a dla sorca odpowiednio 2x więcej run niż na jednego gsa ... więc nie rozumiem o co Ci chodzi...

Cytuj:
12k to rowniez zaladowanie soft boots albo 12 BP mf (po kaucji za butelki).
Soft boots + jedzenie w moim przypadku daja za te same 12k 864 vis przy sredniej ~190 daje obrazenia 164160, zakladajac ze dostarczenie tych obrazen zajmuje polowe czasu tej co paladynowi nagle wychodze troche lepiej niz przecietny paladyn.
Problem w moim wypadku polega jedynie na tym, że średnio 190 z e vis to ja biłem przed update ...

Cytuj:
120 lvl sorc bije hydry solo i to bez strat tez, pomijajac ze tempo jest tak samo kiepskie jak przy 2 palach, ale bic moze.
Ja nie rozumiem was, na hydrach mozna robic 200-250k/h a ludzie sie ciagle podniecaja ze ida tam z DSami czy w teamie 3-4 osob. Loot na hydrach to byl zaraz po ich wprowadzeniu, od dawien dawna jest tam tylko exp (oplacalny, ale zarobkowo to sie tam siedziec nie oplaca).
Wszystko ładnie, pięknie, ale zapomniałeś o jednym ... nie każdy ma już 120 lvl. Ja ze swoim 96 na hydrach może i mógłbym expić, jednak pozostaje to wciąż niebezpiecznie ... poza tym, nie zawsze się zwraca za manasy (niestety, nie mam zrobionego PoI questu, gdyż nie miałem 300k, żeby móc się zapisać, a u mnie na serverze na takiej zasadzie było to organizowane ). Podsumowując, to, że Ty masz wysoki poziom, nie znaczy, że każdy taki ma i nie każdemu nawet po update expienie przychodzi tak łatwo, oraz nie każdy jest w posiadaniu "niebieskich bucików". : ) Weź to również pod uwagę, bo równie dobrze każdy sorc przed update mógł zakładać, że każdy knight to ma 200 lvl, skille po 110 i nieskończoną ilość pieniędzy w banku, żeby mógł sobie je brać i wastować na expienie (chociaż trzeba na prawdę expić jak wariat, żeby knightem na tym tracić - albo mieć pecha).

Cytuj:
za wybaczeniem, ale paladyn nadal sux
Nie zgodzę się ... paladyn może teraz expić bezproblemowo już od wczesnych poziomów na smokach, następnie przerzucając się na smoczych lordów, tudzież wielkie pająki, i tak dalej ... sorc niby też, jednakże przy znacznie większych nakładach gp, których nie ważne ile przed update nazbierał, w końcu się skończą, paladyn zaś z prawie każdego huntu jest na plus.

To by było chyba na tyle ... wiem, że sporo z tego posta jest napisane pod kątem akurat mojej postaci, ale cóż ... piszę tak, jak ja to odczułem, a może was to zdziwi, jednakże nie odczułem tego update na waszych charach ... tak czy owak, nie chce mi się już was przekonywać do przejrzenia na oczy, wasze zdanie jest waszym zdaniem, moje moim i zarówno ja nie mogę zabronić wam myśleć o tym update tak jak myślicie jak i wy nie możecie zabronić mnie myśleć o nim w mój sposób. Wszystkim, którzy zmienili postacie, życzę powodzenia na nowych charach i mam nadzieję, że najbliższy update nie zawiedzie was, reszcie zaś gratuluję wytrwałości (nie piszę o tych, co grali już wcześniej knightami/palami). Bye. : )

Pozdrawiam ...
__________________
_/Wanted

20:20 Sir Pinio: sandra mokra ma, gdy heg jej buzi da

Obraźliwa to jest Twoja morda. : )
Ise~ jest offline  
stary 01-09-2007, 20:46   #118
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Problem w moim wypadku polega jedynie na tym, że średnio 190 z e vis to ja biłem przed update ...
Dokładnie.

Cytuj:
No cóż, nie żebym się czepiał, ale to Ty pierwszy podałeś przykład jednego gsa, ale idąc tym tropem, to dla Ciebie 2 gsy, to 2 uhy, a dla sorca odpowiednio 2x więcej run niż na jednego gsa ... więc nie rozumiem o co Ci chodzi...
Może chodzi o to, że jakbyś miał cały ekran GS'ów i wywalił 2x UE to by się okazało, że mag jest dużo lepszy. (LOL)

Cytuj:
vis przy sredniej ~190
Podstawiając do Twojego wzoru wychodzi, że masz 80+ mlvl (lvl 135).

Cytuj:
Jeszcze kiedys rozumiem, naodkladalo sie kasy i jednego dnia pilo fluidow za kilkaset K, obecnie jak na soulach mozna zrobic 3 BP UHow to nie ma zadnego robienia mlvl na runach, mi jak bym chcial stac i robic runy (nawet na soft boots) to wyjdzie z 3 miesiace na 1 mlvl... dla porownania polujac moge miec mlvl w 1-2 tygodnie.
Niektórzy twierdzą, że mag sobie na każdego hunta sam robi runy, a piszą to tak, jakby właśnie działo się to całkiem za darmo i naturalnie, jak wypadanie samego złota z dragów. Brzmi to, jakby mag nie mógł mieć waste, bo przecież nie włożył w hunta ani gp (chyba że manafluidy kupił).

Cytuj:
Aktualny wzor na magie to wlasnie 5*mlvl + lvl dla run i 5*mlvl + 1/2lvl dla spontanow.
Jeżeli to prawda, to:
1. Cachero by nie płakał, że nie może zabić z visa fire elementala.
2. Na wykresie Cip podniósłby troszkę kreskę expienia maga.
3. Ludzie nie powinni płakać, bo np. 80 lvl 60 mlvl powinien bić mocniej niż przed upem, a tymbardziej wszyscy słabsi. (chociaż nawet przy samym 5%*mlvl takie lolki 30 lvl 45 mlvl wychodzą dużo lepiej, ale narzekają, że WoI czy inny wand ma mały dmg).
4. MDW miał 600 hit z SD? 1k powinien spokojnie wyciągać.

Skąd wytrzasnąłeś ten wzór?

Cytuj:
Ja gralem paladynem po update, ale po 2 tygodniowym szale wrocilem do druida... za wybaczeniem, ale paladyn nadal sux w porownaniu do druida,
Coś mi się zdaje, że przed upem trzeba było pocieszać palków (bo byli sux) i się mówiło o np. lvlu zwiększającym średni dmg, prawdziwej dystansowej postaci, infernal bolty + arbalest do combo itp.

Ostatnio edytowany przez DRoN - 01-09-2007 o 20:51.
DRoN jest offline  
stary 01-09-2007, 21:48   #119
Foxbee
Użytkownik Forum
 
Foxbee's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Żarówka

Moim zdaniem zbytnio Cipsoft kombinuje, aby ulepszyć grę i to po jakichś 2-3 update wyjdzie im bokiem... Gra staje się bardziej skomplikowana (w sensie tych wszystkich wyznaczników broni od lvl, obliczania tego, osłabiania tamtego). Racja, że PACC dostaje od dłuższego czasu najwięcej (ale FACC też dostał - bronie od lvl i mogę sobie wsadzić w d... depo mój FS z moim lvl). Zauważyliśmy też przecież ostatnio, że już połowa terytorium Tibi to PACCland. Smutno... Ale może niedługo... może może? A tak jeśli chodzi o nowe tereny, to co jeszcze mogą dodać, zakładając, że się raczej nie powtarzają? Może Meksyk albo cuś? Puebloooos!
__________________
Jestem lisek - kogo liznę, wykituje na wściekliznę!
Foxbee jest offline  
stary 02-09-2007, 02:50   #120
Michael Jackson
Użytkownik Forum
 
Michael Jackson's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2005

Posty: 101
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Nie czytałem wszystkich postów, ale dodam swoje zdanie.
Palki i najty mówią, że magowie narzekają, ale zobaczcie. Palkiem trudno jest znaleść exp, na którym ma się wasta. A magiem(drutem, sorkiem) praktycznie nie ma miejsca gdzie ma sie profit( dragi, na które nie da sie wejść). Czyli pal szybki exp bez wasta/ mag szybki exp z wastem(czyli jak wast trzeba puzniej zarobic, czyli duzo wolniej sie expi) Mag moze tylko expic na dragach, a palek i knight wszedzie(i ma dobry exp bez wasta).
Pal i Knight podobdnie jak sork zajebiste hity(praktycznie za darmo), duzo hp, dużo capa/ mag dobre hity(za ogromne pieniadze), malo hp, malo capa.!!!!!!
I to jest balansacja, to jest udupienie magow.
Przed update mag niby miał lepsze hity, ale mial malo hp(łatwiej sie padało), a knight, pal duzo hp(w dodatku pal zejbiscie sie uha). Przed update mag nie byl wcale duzo lepszy.
A teraz mag na 100lvl ma hity jak 50-60lvl przed update!!!
__________________
,,l,,
Michael Jackson jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:20.


Powered by vBulletin 3