Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy Tibijscy hackerzy powinni sieddzieć .
Tak 148 48.84%
Nie 155 51.16%
Głosujących: 303. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-03-2006, 11:47   #61
zalfik
Użytkownik Forum
 
zalfik's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Toruń
Wiek: 38

Posty: 551
Stan: Niegrający
zalfik ma numer GG 2130859
Domyślny

Przyklad z rl life. Nie zamknales okna w mieszkaniu, zlodzieje przez nie weszli i Cie okradli. Czy to oznacza ze nie masz co zglaszac przestepstwa na policje, bo to przez "Twoj glupote"?

A co do topicu to smieszne... nikt nie pojdzie za to do wiezienia bo to jest tzw. "znikoma szkodliwosc spoleczna"
__________________
Pozdrawiam serdecznie,
zalfik - Mr. "wanna be cool"



Zaje*iste koszulki ^_^
Poradnik korzystania z HijackThis
www.ortografia.pl
zalfik jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-03-2006, 13:07   #62
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Strasznie Nieznany
@up:
NIELEGALNE?powinni połowę allegro zablokować.
Nielegalne w świetle regulaminu tibii. W regulaminie allegro nie ma o tym wzmianki
Helixaw jest offline  
stary 02-03-2006, 14:23   #63
Kondzio K-ce
Użytkownik forum
 
Kondzio K-ce's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2005
Lokacja: Kozienice
Wiek: 34

Posty: 29
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sunver
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Z tego co mi wiadomo to wszystkie itemy, postacie i ogólnie cały ten szit z MMORPGów jest własnością producentów gry. Sytuacja w Tibii ma się podobnie do sytuacji z WoWa produkcji Blizzarda. Także żadne konto, item czy nie wiem co nie ma wartości w naszym świecie(i nie powinno mieć) Wycenianie takich rzeczy jak postacie czy itemy jest samo w sobie nielegalne. Tak więc wg mnie nie ma powodu zakładać takich topiców. Hacker, który dostanie sie do naszego konta nie czyni nic złego w świetle prawa Rzeczypospolitej Polskiej . A co do sprzedawania postaci to jestem przeciw, gdyż jak już wspomniałem, nie mają one żadnej wartości i NIE POWINNY mieć.
Kondzio K-ce jest offline  
stary 02-03-2006, 16:01   #64
Oerta
Zbanowany
 
Oerta's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2005
Lokacja: Guild Wars
Wiek: 31

Posty: 778
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Guild Wars: P
Poziom: 20
Oerta ma numer GG 8324646
Domyślny

Autora tematu powinni w pokoju bez klamek zamknąć
powód:Zarażliwy debilizm.

1:konto nie może mieć wartości 3000złotych -.-
2:konto nie może mieć żadnej wartości.
3:wartość ma tylko dla maniaków.

To tyle.
Oerta jest offline  
stary 31-03-2006, 20:26   #65
ZenNeron
Użytkownik Forum
 
ZenNeron's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2006
Lokacja: Chorzów - Gdzieś przy kompie.

Posty: 65
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

siemka
Dwa dni temu miałem hacka frajer powiedział mi będę w gildii i kazał wypełnic mi ankiete niewiedziałem że ta strona to zwykłe oszustwo.
__________________
Moje Postacie:
Palladyn [CHAR]Zaleria Water[/CHAR]
Druid [CHAR]Shein Habor[/CHAR]

Nie komentujcie LVL'i bo mam ciekawsze rzeczy do roboty...
ZenNeron jest offline  
stary 31-03-2006, 20:45   #66
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

@up,up
Nie wolno podawać linków do takich stron...
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline  
stary 31-03-2006, 21:26   #67
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 36

Posty: 172
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elder_Druid
Ello
Chce poruszyć ten temat , aby każdu mógł wyrażać w nim opinie na temat wsadzenia Tibijskich hackerów do więzienia. Przecież 'normalni chackerzy' włamujący sie do jakichś akt , żądowych komputerów zostają zamykani w więzieniu a czemu chackerzy z gier tam nie idą ? Przecież gdy jakiś hacker okradnie komuś konto o wartoście 3 tysiące zł to tak jak ukradł by jakiegoś starego Poloneza a za to grozi przecież jakaś kara pozbawienia wolności ... Tak wię dlaczego nikt nie zajmuje się wyłapywaniem Tibijskich przestępców - hackerów ?
1. NIE MA czegoś takiego jak wartość pieniężna konta.
2. Nie używaj terminu "hacker" względem niedorozwiniętego dzieciaka, szpanującego w kafejce internetowej umiejętnością obsłużenia ściągniętego z czeluści sieci keyloggera.
3. W wielu przypadkach utrata konta jest winą samego jego właściciela. Jest to po prostu zwykły przykład bardziej lub mniej sprtytnego wyłudzania informacji od łatwowiernych pachołków. Mimo, iż nie miałem z czymś takim nigdy wcześniej styczności, to i tak śmiem twierdzić, że najczęstszymi metodami próby przejęcia kąta będą napewno: phishing, keylogger podstawiony w szkole, czy kafejce internetowej, sniffing podsieci w kafejce, czy wykorzystanie innego badziewiastego spyware do przeglądania wychodzących pakietów. W praktyce - jest to wykorzystanie prostych programów, które równie łatwo samemu napisać, co znaleźć w sieci.
4. Spotkałem w życiu wystarczająco dużo stron z poradami pt. "jak nie stracić konta w Tibii". Dam sobie uciąć rękę, głowę, tudzież inną kończynę, że pisane tam porady wystarczają w 100% do zabezpieczenia się przed takowym przypadkiem. Przeprowadzenie ataku Brute Force na login server Tibii jest na tyle nieopłacalne, niepewne i czasochłonne, że w praktyce niemożliwe (Rozpatrzmy hipotetyczny atak na JEDNO konto: login server banuje IP po 3 nieudanych próbach logowania spod klienta, i/lub 5 spod tibia.com. w praktyce oznacza to 8 prób z jednego IP na 36^8=2821109907456 kombinacji hasła. Atakujący potrzebowałby 352638738432 różnych adresów IP, choć w pratyce wystarczyłoby około 10000, gdyż ban zostaje unieważniony po 30 minutach. Licząc hojnie 80000 prób na 30 minut [co w przypadku zawalonego loginservera Tibii jest praktycznie niemożliwe] napastnik potrzebowałby około 17631937 godzin, tj. 734664 dni, nie licząc wadliwości i niskich pingów proxy, czy innych metod IP-spoof. Warto zwrócić uwagę, że CIPsoft zareagowałby zapewne w pewien sposób na zaistniałą sytuację.), zaś atak słownikowy możemy od ręki wykluczyć (chyba, że znamy nieznany algorytm losowania haseł dla kont Tibii ;P). Solidniejsze ataki mające na celu uzyskanie dostępu do baz danych serwera (jak np. przepełnienie bufora słynnym atakiem dDos sprzed kilku lat) kończy się zazwyczaj natychmiastowym wyłączeniem serwera, zmianą haseł i cofnięciem stanu gry na ten sprzed ostatniego przeliczenia. Powyższy punkt streścić można w kilku słowach: bezpieczeństwo konta zależy TYLKO i WYŁĄCZNIE od jego właściciela.

Dla motłochu jest to nadal oczywiście czarna magia i zjawisko na tyle niezrozumiałe, że wypada się go na wstępnie bać i trąbić naokoło.Świadczy o tym chociażby sama postawa autora posta. Mam nadzieję, że ten krótki wywodzik (co prawdą troszkę nie na temat ;P) pozwoli na złagodzenie całego tego napięcia i przemówi nieco do rozsądku co poniektórym.

Złodzieje istnieli od zarania dziejów i będą istnieć zawsze. Należy więc to traktować jako coś naturalnego - nie będziemy przecież obwiniali pioruna za to, że rypnął w nas, kiedy sami się o to prosiliśmy, stając na szczycie wzgórza podczas burzy i wyma****ąc czterometrowym, żelaznym prętem.


BTW co do tego, że ujawnianie "tajnych akt", czy Bóg wie jak je zwać, powinno być karane osobiście mam wiele wątpliwości...
__________________
Piroko Linux 2.0
now featuring LDW (Largo Desktop Enviroment) 43.4
50% cute. 50% deadly force. 100% ice cold. ph34r t3h penguin!

copyright: www.megatokyo.com
Ing jest offline  
stary 31-03-2006, 21:37   #68
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mika Elvar
jakich linkow?!?!? czlowieku dobrze ze podalam te strone bo moze ktos to przeczyta i bedzie wiedziec ze ta srona to jedno wielkie g****!!! sorki ze tak klne ale jestem bardzo wkurzona faktem ze stracilam konto! wprawdzie byl tam dopiero 20lvl ale jak na mnie to wyczyn
Rozumiem, ale na tym forum (o ile mi wiadomo) nie wolno podawać linków. To nie ja tu ustalam zasady tylko Chuck Norris tzn. moderatorzy .

Ja dodam tylko że tibia jest grą a gra przyjemnością. Więc powinniśmy czerpać przyjemnośc z grania a nie z bycia coraz lepszym. Jeśli nas schackują to to zrobić nowe konto - będziesz na nim grać co to za różnica. Jeśli czerpiesz dużą przyjemność ze zdobywania nowych przedmiotów i leveli to do uzależnienia jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej . Po za tym z kontem jest jak z rowerem. Ktoś ci go ukradnie - już go nie znajdziesz. Bo rower jest jak tibia - do niego nie potrzeba "papierów"...
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline  
stary 31-03-2006, 21:39   #69
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elder_Druid
Ello
Chce poruszyć ten temat , aby każdu mógł wyrażać w nim opinie na temat wsadzenia Tibijskich hackerów do więzienia. Przecież 'normalni chackerzy' włamujący sie do jakichś akt , żądowych komputerów zostają zamykani w więzieniu a czemu chackerzy z gier tam nie idą ? Przecież gdy jakiś hacker okradnie komuś konto o wartoście 3 tysiące zł to tak jak ukradł by jakiegoś starego Poloneza a za to grozi przecież jakaś kara pozbawienia wolności ... Tak wię dlaczego nikt nie zajmuje się wyłapywaniem Tibijskich przestępców - hackerów ?
Prosta sprawa, hackowanie/crackowanie serverów prywatnych firm/pentagonu/białego domu to całkiem inna sprawa niż danie się wrobić w jakiś naiwny Mega Ultra Cool Wypas Boot for Tibia Special Proffesional 2007 edytion...

Jest różnica między przejęciem informacji na temat spodka w rosswell a przejeciem nr konta do 7lev postaci w Tibii...

Prawnie możliwe jest zatrzymanie i oskarżenie o kradziesz TYLKO wtedy, gdy ktoś ukradnie ci konto z PACC'em i to musisz załatwić dowody.

Tak w ogóle, jesli nie instalujesz syfu to nie masz się co bać, regulamin Tibii nie jest stworzony po to, by sobie był tylko po to, byś go przestrzegał i nie instalował nieznanych plików...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 01-04-2006, 13:12   #70
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

Do więzienia można iśc tylko za kradzierz przedmiotow materialnych. Tzn, jeżeli ktoś shackuje serwer bankowy i w wyniku jakiejś operacji wykradnie pieniądze, to może pójść do więzienia. Ale przedmioty i postacie w Tibii nie są materialne, poza tym CIP Soft zastrzega sobie je jako swoją własność, także w takim przypadku, hacker nie może pójśc do więzienia, najwyżej zapłacic gdzywnę, ale do sądu pozwac może go przedstawicielstwo CIP Softu.
Jerkov Thundersword jest offline  
stary 01-04-2006, 13:14   #71
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

@up
A nie słyszałeś nigdy o kradzieży tzw. mentalnej? Czyli o zagarnięciu patentu, dokumentów, wykradnięciu danych, etc... jest to częstokroć karane dużo surowiej niż kradzież materialna.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline  
stary 01-04-2006, 13:20   #72
Arrivald
Użytkownik Forum
 
Arrivald's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 504
Imię: Arrivald
Profesja: Paladin
Gildia: Underworld
Świat: Danubia
Poziom: 65
Skille: 85/60
Poziom mag.: 16
Arrivald ma numer GG 3371812
Domyślny

Hahaha, troche mnie to rozbawilo. Niby nalezy sie jakas kara hackerom ale przeciez to jest cholernie nierealne! Bo niby jak drobny zlodziej okradajacy wirtualne przedmioty w Tibii moglby znalezc sie w wiezieniu? Sytuacja jest taka ze za kratkami brakuje miejsca, bezdomni az sie prosza o aresztowanie, a powazni przestepcy czekaja na odsiedzenie swojego wyroku. No i jaki wniosek? Chyba sami potraficie sobie odpowiedziec...
__________________
"There's no pride to be found when you follow sheep around."
Arrivald jest offline  
stary 01-04-2006, 13:23   #73
Caer
Użytkownik Forum
 
Caer's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2005
Lokacja: Łódź

Posty: 967
Caer ma numer GG 6319946
Domyślny

Oh no! Ukradli mi kilkanaście pikseli! Co ja teraz pocznę?! Pod ścianę złodzieja i rozstrzelać!
__________________
Follower of the Flying Spaghetti Monster.
Proud Pastafari.
Caer jest offline  
stary 01-04-2006, 18:59   #74
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
@up
A nie słyszałeś nigdy o kradzieży tzw. mentalnej? Czyli o zagarnięciu patentu, dokumentów, wykradnięciu danych, etc... jest to częstokroć karane dużo surowiej niż kradzież materialna.
Racja, ale to są już poważne przewinienia, dzięki którym ktoś czuje się bęzpieczny lub może na nich zarobić.
Helixaw jest offline  
stary 22-09-2008, 19:52   #75
*****tibia*****
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Hehe!

Cos Takiego?! Ukradli mi eq i ide do sadu: Ukradli mi bohy,magic plate arm.(przyklad)itd. Prosze o surowy wyrok

Ty W Sadzie Kiedys Byles??
moze w innej sprawie ale w takiej chyba nie

Imie: Kosteczka Czekolady ( )

Profesja: Paladin

Level: 13 (nie robie wiekszego: najpierw zarobie troche na strzalach )

Świat: Unitera (NON.PVP)

Skille: 38/27(Slabe jak Rat )

Tera magic level: 5!!!!

Ile razy padlem: 2 na witchu i na ogiu :/(mialem red hp a ludzik sam wszedl na ogien)

Moj Rekord: 6 hp na minosie(rook bez potow)
1 hp na ogiu(mainland)

A tera po ang:

Character Information
Name: Kosteczka Czekolady
Sex: male
Profession: Paladin
Level: 13
World: Unitera
Residence: Thais (choc eq mam w ab i jestem w carlin )
Last login: Sep 22 2008, 17:36:14 CEST
Account Status: Free Account



Character Deaths
Sep 21 2008, 18:13:10 CEST Died at Level 13 by fire
Sep 18 2008, 15:09:51 CEST Died at Level 12 by a witch
  Received Infraction
stary 22-09-2008, 19:56   #76
Davido16
Użytkownik Forum
 
Davido16's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 29

Posty: 568
Stan: Na Emeryturze
Davido16 ma numer GG 6040279 Davido16 ma login Tlenu davido16@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *****tibia***** Pokaż post
Cos Takiego?! Ukradli mi eq i ide do sadu: Ukradli mi bohy,magic plate arm.(przyklad)itd. Prosze o surowy wyrok

Ty W Sadzie Kiedys Byles??
moze w innej sprawie ale w takiej chyba nie

Imie: Kosteczka Czekolady ( )

Profesja: Paladin

Level: 13 (nie robie wiekszego: najpierw zarobie troche na strzalach )

Świat: Unitera (NON.PVP)

Skille: 38/27(Slabe jak Rat )

Tera magic level: 5!!!!

Ile razy padlem: 2 na witchu i na ogiu :/(mialem red hp a ludzik sam wszedl na ogien)

Moj Rekord: 6 hp na minosie(rook bez potow)
1 hp na ogiu(mainland)

A tera po ang:

Character Information
Name: Kosteczka Czekolady
Sex: male
Profession: Paladin
Level: 13
World: Unitera
Residence: Thais (choc eq mam w ab i jestem w carlin )
Last login: Sep 22 2008, 17:36:14 CEST
Account Status: Free Account



Character Deaths
Sep 21 2008, 18:13:10 CEST Died at Level 13 by fire
Sep 18 2008, 15:09:51 CEST Died at Level 12 by a witch
Jesteś zaje***, imponujesz mi. Gdzie znalazłeś łopatę, by to odkopać?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich
P.S. Bardzo ładne piszę opowieści i ładnie maluję.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ten_Obok
Osobiście myślę że Tibia traci swój urok. Jak grałem rok temu w listopadzie to aż mi stawał. Teraz jakoś mniej ;/
Davido16 jest offline  
stary 22-09-2008, 19:56   #77
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Nawet kuźwa nie odpisywać...
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline  
stary 22-09-2008, 19:57   #78
Cheapest
Użytkownik Forum
 
Cheapest's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2008
Lokacja: w wenor

Posty: 131
Świat: karzdy durzy
Poziom: tak
Skille: terz
Poziom mag.: co
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serious Sam Pokaż post
Nawet kuźwa nie odpisywać...
Ale on jest super - wskrzesił umarły temat.
__________________
:sipdop jówT

Bye all!
Cheapest jest offline  
stary 22-09-2008, 20:02   #79
.hobnail
Zbanowany
 
.hobnail's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2008
Wpisy bloga: 17

Posty: 140
.hobnail ma numer GG 406216 .hobnail ma login Tlenu cornn@tlen.pl
Domyślny

o kurcze
padłem bo mnie haknoł koles
stracielm bras legsy
student armro
hemlet bras
buty takie bronzowe hyba bho
carlni swrod
wdooen shiend

mzoe ktos mi pomuc?/?????? albo wecsie jak ktos zna jego adres to do sondu
pomocy prosze sendzi 9(l)L()O)LP:ev ul:

@top
Mhm. Gz archeologu, oby tak dalej ; *
.hobnail jest offline  
stary 22-09-2008, 20:12   #80
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

Jesli ktos wlamie ci sie na konto, popelnia on przestepstwo wzgledem firmy cipsoft a nie ciebie, poniewaz akceptujac regulamin tibi zgadasz sie na to, ze konto ktore zalozyles jest ich wlasnoscia. Przestepstwa tego typu sa karalne tylko na żadanie poszkodowanego, a wiec cipsoft musial by wniesc pozew.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.


Powered by vBulletin 3