Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-10-2010, 19:41   #1
Akronos90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2010

Posty: 3
Domyślny Wymagania internetowe tibi?

Witam
Po długiej przerwie zamierzam wrócić do grania w tą niesamowitą grę.
Po mimo nowych update'ów nadal wydaje mi się atrakcyjna
Z racji tego iż nie mieszkam w mieście mam do dyspozycji internet radiowy od lokalnego operatora oraz szereg Iplusów. Mam nadzieje że ta radiówka wystarczy pod tibie. Właściciel sieci zapewniał mnie o pingach rzędu 12-15 ms, mówił że ludzie z sieci graja w onlinny i jest ok. Do zabawy w tibie zamierzam kupić jutro netbooka dell 910 (okazja;p). Może wiecie na jakich serwerach spodziewać się można najlepszego łącza?

Co sądzicie na ten temat? Taki internet wystarczy?

Pozdrawiam Paweł
Akronos90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-10-2010, 20:01   #2
SidVicioous
Użytkownik forum
 
SidVicioous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2010
Lokacja: Hotel Chelsea
Wiek: 35

Posty: 14
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Świat: Antica
Poziom: 0+
Skille: 0+/0+
Poziom mag.: 0+
Domyślny

Przy internecie Radiowym każdy serwer będzie odpowiedni... Nie wierzę w to, że masz internet poniżej 1mb/s w radiówce... W każdym razie mimo wszystko najlepiej zarejestruj się na serwerze niemieckim
SidVicioous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 20:17   #3
Akronos90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2010

Posty: 3
Domyślny

No rozumiem, aczkolwiek nie napisałem jaka predkość internetu będzie dostępna więc skąd ten wniosek? Po za tym predkość łącza ma chyba nie wiele wspólnego z lagami w tibi? Kiedyś grałem na modemie podłączonym do lini telefonicznej ktory z załorzenia osiagał 15 kb/s realnego tranferu i tibia leciala jak ta lala. Dodam że wtedy nie bylo czegoś takiego jak neostrada a z racji wysokich kosztów, grałem po 20 min dziennie bo hehe płaciło się za tranfer danych;P

A więc uważasz że na łączu radiowym i pingach okolo 15ms na wp.pl tibia będzie szła gładko?

Pozdrawiam
Akronos90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 20:25   #4
SidVicioous
Użytkownik forum
 
SidVicioous's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2010
Lokacja: Hotel Chelsea
Wiek: 35

Posty: 14
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Świat: Antica
Poziom: 0+
Skille: 0+/0+
Poziom mag.: 0+
Domyślny

Będzie szła gładko... Sam używam radiówki i jest wszystko dobrze...

Skąd moje spostrzeżenia co do łącza? otóż teraz dostawcy internetowi, a przede wszystkim drogą radiową nie oferują mniejszego łącza

Szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby ping miał coś wspólnego z lagami w Tibii, a przynajmniej w moim przypadku

Jedyne co mi psuło płynność grania był silny wiatr ale nie aż tak żeby nie dało się grać ;p
SidVicioous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 20:37   #5
c3ler0
Użytkownik Forum
 
c3ler0's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2009
Lokacja: London
Wiek: 27

Posty: 25
Stan: Niegrający
Domyślny

To zależy tylko od Ciebie, niektórzy mogą grać przy niesamowitych lagach, a innym przeszkadza byle krótki lag. IMO jak miałem radiówkę i wszystko szło bezproblemowo - przez trzy lata gry, z lagami borykałem się jedynie parę razy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w grze. ; )
c3ler0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 20:37   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Ping nie ma większego znaczenia, znaczenie mają jego fluktuacje.

Co do tematu - nikt nie jest w stanie zagwarantować, że dane łącze pozwoli na granie w konkretną grę bez lagów, chyba, że masz kogoś kto używa łącza od tego samego providera i lagów nie uświadcza. Różne gry - różne wymagania, ilość przesyłanych danych, droga routingu a więc różne opóźnienia dostarczania pakietów, a przez to różny komfort gry.

Sam korzystałem z sieci akademickiej - transfery z RS i MU na poziomie 10 MB/s w nocy, a grać się nie dało, ani w Tibię, ani w Starcrafta. Taka specyfika sieci.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 20:40   #7
Akronos90
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 10 2010

Posty: 3
Domyślny

ale prędkość łącza chyba tez nie ma wiele wspólnego z lagami w tibi?
Jak można sprawdzić droge "pakietu" do danego serwera? i wybrać najlepszy?

Kiedyś grałem na zwykłym modemie takim o predkosci 46 kbit/s jeszcze zanim pojawiła sie neostrada o predkosci 128 kbit a nie 1Mbit;p ;p Realny tranfer wynosił 15 kbajtow/s a lagów w tibi nie było To były czasy gdzie mało kto korzystał w ogóle z internetu, a płaciło sie za ilosc odebranych pakietów
dopiero gdy ludziska uruchomili sobie neostrady itp to nawet na neo 512 mialem lagi. Moze polska siec telekomunikacyjna jest zapchana? to by dziwne nie bylo

Ostatnio edytowany przez Akronos90 - 04-10-2010 o 20:45.
Akronos90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2010, 23:43   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Pakiety nie lecą prosto do serwera tylko pokonują po drodze sporo routerów sieci przesyłowej. Nie masz wpływu na to jaką drogą do serwera dolecą więc nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy. Jedyna sensowna uwaga jest taka, że lepiej grać na serwerach zlokalizowanych w Europie, bo do Ameryki jest jednak trochę dalej, a więc więcej routerów po drodze, stąd większe opóźnienia.

Przepływność łącza jak sam widzisz nie ma znaczenia.

Neo działa trochę inaczej niż stare modemy jeśli chodzi o dostęp do zasobów. W ADSL mamy trochę opóźnień wynikających z multipleksacji, ale znowu - taka specyfika usługi, a Ty nie masz na to wpływu.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.


Powered by vBulletin 3