Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-01-2004, 18:14   #21
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Nom; ja jeszcze dodam, że patrzę, widzę i cieszy mnie to, że tak wiele młodego luda ma zapał do nauki Hehe... A na poważnie - w podstawówce też myślałem: na co mi ta głupia historia, przecież na nic mi się nie przyda! No i rozumiem tych, co teraz maja taką awersję do szkoły. I wcale się nie dziwię. Po tej reformie (tfu!) szkolnictwa, to już w ogóle... No ale jednak skoro do pewnego wieku powszechna edukacja jest obowiązkowa, to trza z plecaczkiem do szkółki gnać. A zauważcie przecież, że szkoła to nie tylko nauka. Przypuszczalnie większość Waszych znajomych to właśnie ludzie, których poznaliście w klasie i w szkole (to tak a'propos tego, że to też ma swoje pozytywne strony).
Cześć ludzi i tak się nie będzie uczyła, bo ktoś przecież też musi tam... budować domy, stawiać mury, czy co tam jeszcze... takie prace nie wymagają wyższego wykształcenia - a chyba nie wyobrażacie sobie całego społeczeństwa samych "inteligencików" siedzących przy komputerach, chodzących pod krawatami całymi dniami, biznesmenów, polityków (tfuj!) i całej masy innych. Tożto zakrawa na parodię.
A co do tego, że wszędzie trzeba mieć papierek to się zgodzę, no i powiem, że lepiej jednak poświęcić się i mieć ten papierek niż go nie mieć.
A i tak dużo ludzi prowadzi rodzinne interesy w stylu: to synka damy na dyrektora, a córeczkę do kancelarii wrzucimy. No, przykra sprawa, że tak się dzieje... :/
Ale żech śe rozpisoł! A to szystko po to, cobyście se nie myśleli, że ja tak godom jeno dla samej godki. Ja Wom padom: łucz śe, łucz, bo nauka to potengi klucz! I pamiętojcie moje słowa, chopy i dziołchy. Jak se pościelesz, tak śe wyśpisz.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-01-2004, 18:38   #22
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja to niektórych rzeczy lubię się uczyć i staram się to robić, ale mi nie wychodzi, zawsze na klasówkę zapominam tego co akurat jest potrzebne najbardziej ale to takie życie. Reforma to jest dopiero idiotyzm. W moim gimnazjum jest system punktowy na zachowanie. Spójrzcie:
za parę rozmów na lekcji, małą bójkę, pare razy nie założenie identyfikatora (bez sensu... identyfikator w szkole ehhh) już możesz mieć za mało punktów i naganne zachowanie. A zarobić punkty jest trudniej - w ciągu roku nie ma pełno konkursów, a jak są to wszystkie obok siebie - da radę nauczyć się tylko do jednego. Jak jest coś do zrobienia, to zwykle jedna osoba a potem już tylko ta sama osoba robi to, zamiast dać szansę innym. Czyli w tygodniu szansy na stracenie punktów masz pełno, a na zarobienie praktycznie w skali tygodniowej to zero, jeśli nie jesteś wysportowany, ale wtedy za to chodząc na różne zawody tracisz pełno lekcji. W mojej klasie około połowa osób ma naganne na semestr. A przed reformą, jak chodziłem do podstawówki i nie było żadnych punktów, to naganne zachowanie miał koleś, który dopisał se oceny w dzienniku albo okradł sklepik szkolny...
I nie dostaniesz się z takim zachowaniem do dobrej szkoły, choćbyś uczył się świetnie co nie?? Do średniej czasami może być trudno. Przed reformą taka szkoła gdzie jest tyle nagannych to była dla nieuków, wandali, 18 latków w podstawówce i tak dalej. A teraz dla mojego gimnazju to nie, ale dla dobrego liceum nadal moja szkołą była by straszna. A "dyrektorka" i "grono pedagogiczne" nawet nie pomyślą, że to przez nich jest taka szkoła... Takie życie??

Podsumowując, uczyć się warto, ale trzeba mieć warunki. Dobrze ukończysz gimnazjum - dobre liceum - dobra matura - dobre studia - dobra praca. A jeśli przez system kiepsko ukończysz gimnazjum i to wcale nie dlatego, że się źle uczyłeś...
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2004, 08:00   #23
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Do ludzi ktozy twierdza ze to co w szkole slysza wystarczy.

Poczekajcie do liceum kiedy program matematyki jest tak rozbudowany ze czasu na lekcjach starcza zeby nauczyciel:
1. Sprawdzil wczorajsze zadanie domowe (nie omowi, tylko sprawdzil czy wszsycy maja).
2. Kazal przeczytac rodzial XX.
3. Zadal zadanie na nastepny dzien.

Albo na studiach gdzie profesor jesli mu sie chce to poprowadzi wyklad sprzeczny z podrecznikami (sprawa studentow zeby sie domyslec ktora wersja bedzie na zaliczeniach), a jesli nie to powie co przeczytac na nastepne zajecia.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2004, 11:12   #24
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Raynold
Jak se pościelesz, tak śe wyśpisz.
Dokłądnie takie słowa powtarza mi mama po każdej wizycie w szkole na zebraniu
Mam 3 miesiące do matury a umiem 4 epoki z polaka i 5 speechy z 40 z anglika. No na matme raczej nie narzekam bo do tego mam troche głowy. Hehe życzcie mi szczęścia a przede wszystkim chęci do nauki bo z tym jest najgorzej. I nie tylko ja tak stwierdze, prawda?
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2004, 20:38   #25
Pieniopl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 12 2003

Posty: 14
Domyślny

a ja z pisemnej mma 3 i 5 ...defakto przez czas przygotowawczy do matur soebi tylko runki druidem robiłem bo mogłem być afk...
Pieniopl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2004, 21:43   #26
Kesaro the Necromancer
Użytkownik Forum
 
Kesaro the Necromancer's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Outworld
Wiek: 34

Posty: 65
Imię: Jodo Kast
Profesja: Sorcerer
Świat: Pandoria
Wyślij wiadomość przez ICQ do Kesaro the Necromancer Kesaro the Necromancer ma numer GG 8349145
Domyślny

Według mnie mozna sie uczyc ale po holere mi jakaś geografia czy fizyka i inne tego typu przedmioty
Kesaro the Necromancer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2004, 21:52   #27
Resthin
Użytkownik Forum
 
Resthin's Avatar
 
Data dołączenia: 01 04 2004
Lokacja: 3City
Wiek: 35

Posty: 198
Domyślny

uwazam ze powinno sie uczyc ale w wiekszosci przypadkow chodzi tu tylko o dobre oceny na swiadectwie. a tak pozatym to powinno sie uczyc polskiego,histori, matmy i gegry .... wiedza na ich temat na 100% sie przyda a jezeli chodzi o taka fizyke , muzyke , plastyke ,ZPT to po hhhhh mi taka wiedza jezeli nie wiaze z nia przyszlosci ,ale w szkole mnie z nia wciaz mecza
__________________
Nie mam potrzeby zbyt wiele wiedzieć
Nie mam potrzeby wiedzieć zbyt wiele
Gdy wszystko skonczy się jak myślałem
Wsyp mnie do morza z tąd przyjechałem
Resthin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 00:07   #28
Ulrek
Użytkownik Forum
 
Ulrek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 332
Ulrek ma numer GG 2872951
Domyślny

@ Resthin

No właśnie, muzyka i plastyka to dwa najbardziej bezsensowne przedmioty. Pół biedy, gdy nauczyciel(ka) mówi np. o słynnych kompozytorach/malarzach czy też danych epokach. Gorzej już jak dadzą ci instrument/wycinanki i masz z tego coś sklecić (wycinanki są chyba najgorsze, a instrumentów to nam nauczyciel nigdy nie dawał). Moim zdaniem plastyka praktyczna (babranie się) powinna obejmować tylko klasy 1 - 3 (to dla dzieci, coby se pomalować mogły) szkoły podstawowej i rzadziej klasy 4 - 6 SP.

Do egzaminu gimnazjalnego się nie uczyłem, ale potem porównałem swoje odpowiedzi z tymi z Gazety Wyborczej (test matematyczny), większość zadań miałem zrobionych dobrze. Podobnie test humanistyczny - większość zadań zrobionych poprawnie. (NIE SPRZECZAJ SIĘ ZE MNĄ WIĘCEJ BO WIEM CO MÓWIĘ!).
__________________
TERMINATOR BYŁ METALEM!!!
Ulrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 01:02   #29
Grevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2004

Posty: 178
Domyślny

Nauka jest potrzebna bo bez wykształcenia potem będziesz nikim no i wogule...ALE!!!System nauczania w Polsce jest tak hory jak nigdzie indziej.Uczymy się takich bzdet które nam się nigdy w ryzciu nei przydadzą!Będziecie zakuwać do sprawdzianu i weźcie przykładowe proste pytanie i spytajcie rodzica!NA BANK NIE BEDZIE ZNAM ODPOWIEDZI I POWIE: A SKĄD JA MAM TO WIEDZIEĆ ALBO A PO CO MI TO ;/
__________________
Name: Grevil Do'Urden
Vocation: Knight
level: 47 lvl
Skills: 78/79
Mag lvl: 5
Grevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 16:19   #30
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

@Grevil

Cytuj:
Nauka jest potrzebna bo bez wykształcenia potem będziesz nikim no i wogule...ALE!!!System nauczania w Polsce jest tak hory jak nigdzie indziej.Uczymy się takich bzdet które nam się nigdy w ryzciu nei przydadzą!Będziecie zakuwać do sprawdzianu i weźcie przykładowe proste pytanie i spytajcie rodzica!NA BANK NIE BEDZIE ZNAM ODPOWIEDZI I POWIE: A SKĄD JA MAM TO WIEDZIEĆ ALBO A PO CO MI TO ;/
No właśnie przydało by się trochę przyłożyć do nauki bo i wogule - to mnie najbardziej dobiło (2 błędy w 1 zdaniu )
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 17:02   #31
she_devil
Użytkownik Forum
 
she_devil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2004
Lokacja: Tam gdzie rosną bubki.
Wiek: 63

Posty: 725
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Resthin
uwazam ze powinno sie uczyc ale w wiekszosci przypadkow chodzi tu tylko o dobre oceny na swiadectwie. a tak pozatym to powinno sie uczyc polskiego,histori, matmy i gegry .... wiedza na ich temat na 100% sie przyda a jezeli chodzi o taka fizyke , muzyke , plastyke ,ZPT to po hhhhh mi taka wiedza jezeli nie wiaze z nia przyszlosci ,ale w szkole mnie z nia wciaz mecza
A PO(przysposobienie obronne) zawsze sie chcialm tego uczyc?

IMHO
Fiza?
Jest fascynujaca...
Mmmm...chemia.... I'm lovin' it.
Lubie scisle przedmioty.
A wogle powinno byc tak jak w Hogwarcie 0-3 klasy przedmiociki obawiazkowe, 4-IIIg
wybrane.

Ja osobiscie mysle nad kariera chemika ;D lub tez archeologa.
Moze tez spiewaka, ale to byl by za duzy wydatek dla ludzkosci ;D 9stoppery paczka 4zl.)
she_devil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 17:03   #32
she_devil
Użytkownik Forum
 
she_devil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2004
Lokacja: Tam gdzie rosną bubki.
Wiek: 63

Posty: 725
Domyślny

Upsik, post do usuniecia zdublowal sie.
she_devil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 17:22   #33
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Ja uważam, że już w gimnazjum powinniśmy wybierć, których przedmiotów chcemy się uczyć. A co do pytania zawartego w temace, to warto się uczyć, ale tylko po to, żeby mieć dobre oceny. I nie należy się przepracowywać. Mówię tylko o nauce w szkole. Ja sam nienawidze wkuwania na takie przedmioty jak geografia i historia. Po dwóch dniach i tak nic nie pamiętam. Chodzę do trudnej szkoły, tzw. "elitarnej". Miało tam być więcej myślenia, ale jej elitarność polega tylko na tym, że więcej wkuwamy.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2004, 20:27   #34
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja się nie uczę (jestem w 1 gim) i jak na razie to wszystko wskazuje, że będzie średnia 5,0 - wyjątkiem są sprawdziany, ale i tak wtedy gdy się ucze trenuję/robię runy . Co do życia towarzyskiego to nie ma barier - albo uczysz się z qmplem/kolezanką albo uczysz qmpla/koleżankę
Lig@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2004, 21:08   #35
Hais
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Oddałem głos na "Tak", ponieważ uważam, że nauka przyda mi się w dalszej drodze życiowej )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2004, 21:10   #36
kolosek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 06 2004

Posty: 8
Domyślny

lool glupie pytanie pewnie ze warto sie uczyc po szkole chcecie miec dobra prace czy kopac doly i rzebrac na chleb?;\
kolosek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2004, 18:55   #37
Wufei
Użytkownik Forum
 
Wufei's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: Białystok

Posty: 337
Stan: Na emeryturze
Domyślny

warto / trzeba jak kto woli u mnie to i to daje se looz z tibią na jakiś czas... przez tibie jestem zagrożony z fizy ...
... a może to tylko przez nauczycielke (stara jędza , czekam kiedy pójdzie na emeryturę ,nie dużo jej brakuje
Wufei jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2004, 14:54   #38
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny Warto!

Ja wole sie teraz te 10 lat powuczyc(8-18 lat)i potem jescze te 5 na studjach czyli razem 15.a zycie bedzie przedemna z 60 wiec wole 15 lat sie uczyc niz 40 spac na peronia pod gazetami.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2004, 22:23   #39
next great sorcerer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2004
Lokacja: Sosnowiec, Darashia
Wiek: 32

Posty: 139
Domyślny

ja teraz kończe podstawówkęi ku mojemu przerażeniu stwierdzam że warto ALE NIE TAK JAK JEST TERAZ ZA*******AM NA RELIGII I PLASTYCE CZU MUZIE zamiast filozofii, ekonomii i zarządzania (chce mieć firmę albo jak nie wypali być informatykiem/teterem gier) albo inne przedmioty dające wszechstronną wiedzę. (zwyzywałbym jeszcze nauczanie religii w szkole bo i tak można na tym tylko pojeść chipsów i napić się orenżadym nie liczy się do średniej i głównie z tego przedmiotu są uwagi a o tym że księdzem z dyplomem z teoologi (naprzwdę nie pamiętam jak to się nazywało) a i tak muszę ryć jakis dziwne #@$%$%))
__________________
Nowado
Master Sorcerer
Darashia
Initiate of White Tower
25lvl+
41mlvl+
next great sorcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2004, 22:37   #40
Kel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 05 2004

Posty: 19
Domyślny

ja też jestem za tak
mały przykład gdybym sie nie uczył angielskiego duzo bym stracił w tibi a tak moge sie bez problemu dogadac
a uczyc sie warto bo nigdy nie wiadomo co w zyciu sie wydarzy
Kel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:51.


Powered by vBulletin 3