Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-08-2004, 17:11   #1
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny Nie ma miejsca dla hakerów!

Od kilkunastu dni 4 osoby z tibia.pl (Gonzo von Krenzel, $corcerer, Dr. Omader i Oxygane) pracowały nad rozwiązaniem grupy hakerów rozprowadzających nielegalne oprogramowanie wyłudzające hasła do min. kont w tibii (tzw. konie trojańskie). Osoby te są same sobie winne - popisując się przed innymi zdradziły swoje działanie. Od razu zaczęliśmy działać. Najpierw ja i Dr. Omader - potem dołączył do nas Scorcerer i Oxygane. Dzięki temu ostatniemu udało nam się odkryć kto jest zamieszany w te czyny. Jest to... Sesaj, Evar i Mars (dwoje ostatni mniej lub wcale nie znani w środowisku Tibia.pl). Te trzy osoby zostały już stosownie ukarane. Nielegalne aplikacje udostępnione są na stronie www.tibia.ziomek.us - radzimy nic z tamtąd nie ściągać. Niestety to nie koniec - mamy na oku jeszcze kilka osób, które często siedzą na kanale #tibia.pl. Radzimy im się ujawnić już teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno. Na pewno nie wymkną się przed konsekwencjami. Pamiętajcie! Pozyskiwanie w taki sposób kont jest zabronione! Do tego używane oprogramowanie hakerskie jest w polsce zabronione - posiadając je możecie mieć problemy z policją a nawet sprawę w sądzie. Nie będzie łaski dla hakerów! Oto następny dowód, że Tibia.pl dba o swoich użytkowników!
P.S. Jeśli ktoś z Was wie coś o nielegalnym pozyskiwaniu kont w tibii proszony jest o zgłoszenie tego faktu na kanale #tibia.pl IRCa lub wysłanie PW do któregoś z nas czterech.
Oto kilka linków - dowodów:
http://www.members.lycos.co.uk/dziamdzia/scor_argh.txt
http://www.members.lycos.co.uk/dziamdzia/sutira.txt
http://www.members.lycos.co.uk/dziamdzia/hack.txt
http://www.members.lycos.co.uk/dziamdzia/irc.txt
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.

Ostatnio edytowany przez Gonzo von Krenzel - 29-08-2004 o 18:11. Powód: literówka
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-08-2004, 17:13   #2
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Smutny Czemu ?



@Sesaj
Zawiodlem się na tobie. Byłeś dobrym człowiekiem póki... no właśnie. Nie wiem co Tobą kierowało, chęć zysku, może coś innego... Ale prawda jest taka, że jestem głęboko zawiedziony, a jednocześnie wkurzony na wielkość własnego zaufania do Ciebie... Nie sądziłem że mi wywiniesz taki numer, myślałem że się znamy - po T2, MU, a zwlaszcza całej akcji z MUun po prostu nie chciałem w to uwierzyć. ale niestety kolejne teksty dawały pełen obraz tego, co się święci. Cóż, mam tylko nadzieję, że zaniechasz tego procederu. Do zobaczenia na #tribes.pl , #tower , i może kiedyś, spin w spin, na hellgate.....

Do zobaczenia~

@gonzo (down)
ale jakim kosztem....
__________________

Dżizas!

Ostatnio edytowany przez $corcerer - 13-08-2004 o 17:49.
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 17:29   #3
Oxygane
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2003
Wiek: 36

Posty: 915
Stan: Niegrający
Oxygane ma numer GG 4384632
Domyślny Sorry Sesajq

Pewnie Sesaj mnie znienawidzisz za to co zrobiłem ale przynajmniej spróbuj mnie zrozumieć, za dużo z Evarem narozrabialiście i musiała was za to w końcu spotkać kara, narazie jest nią ban na #tibia.pl. Nie moge sie doczekać chwili, aż zaczniecie mnie bluzgać na gg i mówić, że zaufaliście mi a ja postąpiłem jak ostatni XXXX.

Ostatnio edytowany przez Oxygane - 13-08-2004 o 17:51.
Oxygane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 17:37   #4
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Sesaj... Nie może być miejsca dla takich osób jak Ty na tibia.pl i nie tylko. Ludzie przez Ciebie tracili dobytki wielu miesięcy pracy. Przykro mi, ale tak będzie dla nas wszystkich lepiej.

Do naszego teamu: Chłopaki - możemy być z siebie dumni! Kawał dobrej roboty odwaliliśmy!
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.

Ostatnio edytowany przez Gonzo von Krenzel - 14-08-2004 o 14:17.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 18:09   #5
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Hmmm... musze stwierdzic Sesaj ze zawiodlem sie na tobie... Nigdy bym nie pomyslal ze mozesz byc sklonny do takich rzeczy Po za tym chcialem pogratulowac Oxemu za to ze pomogl ruszyc sie sprawie i rozwiazac problem. I mam jedna prozbe do Ciebie Sesaj, nie pisz nic Oxemu na gg, bo jezeli sie mocniej zastanowisz to pewnie zrozumiesz ze bylo to z jego stronu sluszne posuniecie...
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 18:32   #6
Bobercjusz
Użytkownik Forum
 
Bobercjusz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 302
Bobercjusz ma numer GG 4940122
Smutny

Sesaj hakerem...
Jak to przeczytalem, zrobilo mi sie smutno, bo myslalem, że jest to człowiek godny zaufania a tu masz... klops.
Z Sesajem osobiscie zaprzyjaznilem (bardziej zakolegowałem) na irc na kanale #tibia.pl afkarse i wczoraj na #quizik, i niewiedziałem jeszcze wtedy, że jest to tak fałszywy człowiek.
Miejmy nadzieję, że wszyscy oszusci zostaną złapani.

Wstydźcie się!!!!
__________________
Ju Arj Djeat Fjor Majniland Nuób !!!!!11111
Bobercjusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 21:39   #7
Hinol
Użytkownik Forum
 
Hinol's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 100
Skille: 91/88
Poziom mag.: 7
Hinol ma numer GG 2753837
Domyślny

Ja tam za nim nie tesknie. Każdy myślał, że spoko gościu, ale jeśli hackuje to nie ma miejsca dla takich osób na tibia.pl.
Hinol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 00:30   #8
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

no coz, nie mam za zle Sesajowi tego co robil w sumie. Mam taka prace(moderator na forum, oprator na IRC) ze takich ludzi tez mam znajdywac i karac.

Sesaj przeszdl na ta ciemna strone, kazdy wie ze ciemna strona mocy jest silniejsza. Nie wiem co dokladnie go do tego sklonilo ale coz, co sie stalo to sie nie odstanie. Dalej bedzie dla mnie kumplem, ale progsa zadnego od niego nie wezme


Ludzie uwazajcie na strony z cheatami. Szczegolnie jesli autro pisze ze nie ma u niego zadnych programow.
"hacker" opiera sie na glupocie drugiego czlowieka. Jesli ty nie sciagniesz to on cie nie okradnie. To jak z sexem.... 100% zabezpieczeniem jest wstrzemieźliwość no ale przed sexem nie trzeba sie powstrzymywac, a przed sciagniem takich progsow TAK!
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 13:41   #9
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Sesaj prosił, więc piszę.

Po dzisiejszej rozmowie z nim uznaliśmy, że istnieją okoliczności łagodzące.
Jednakże musimy wprowadzić okres kwarantanny.
Aktualnie Sesaj ma dostęp do kanału #tibia.pl , ma tam voica.
Każdy przypadek próby shaczenia dotyczący jego prosze wysyłać bezpośrednio do mnie. (na msg IRC lub PW na forum)
przypadek musi być udowodniony, nie interesuje mnie że powiedział kiedyś coś. ŻĄDAM CAŁEGO loga z rozmowy, łącznie z /whois na sesaju, czasem datą, whois na tobie i twoj nick. Jeżeli będzie to próba na forum, to ŻĄDAM pozostawienia PW od niego w Twojej skrzynce.

Wszelkie NIE udowodnione próby uważa się za NIE WAŻNE. narzucanie się grozi PERMANENTNYM BANEM na tibia.pl .

Póki co Sesaj jest WYBIELONY. Po zakończeniu okresu próbnego będzie CZYSTY.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 13:58   #10
Slajt
Użytkownik Forum
 
Slajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2004
Lokacja: Szczecin

Posty: 423
Slajt ma numer GG 2129575 Slajt ma login Tlenu defcom Adres Jabbera do Slajt
Domyślny

O ja cie...
Nie znam osobiście Sesaja, ale po jego wypowiedziach na forum można poznać, że nie jest jakimś "szkodnikiem". Ciekawe jak to się dzieje, że tyle osób przechodzi na ciemną stronę mocy ... I to kosztem innych :(.
Co do wybielania ... faktycznie, każdy powinien dostać 2 szansę i jeżeli się taką otrzyma to powinno się ja dobrze wykoystać.
Trzymam za ciebie kciuki Sesaj, wykożystaj tę szansę dobrze ;).
__________________
"Idź i wychędóż się sam!"
Ostatnie Życzenie - A. Sapkowski
Slajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 21:39   #11
sesaj
Użytkownik Forum
 
sesaj's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2003
Wiek: 34

Posty: 522
Domyślny

No wiec postanowilem to wszystko jakos poukladac. Pisze to dopiero teraz poniewaz dzisiaj wrocilem z obozu w gorach.

No to wiec rozpoczynam. Ja juz wszystko wyjasnilem oxemu, zagladzie, scorowi, gonzowi i gewofowi. Czas wszystko na forum wytlumaczyc.

09.08 04:35:22 <Sutira|hm> 2 adminow .... i pare osob z tego kanalu pomaga rozprowadzac keyloggera ......
Ja nikomu nie dawalem zadnych linkow z keyeloggerem, Evar myslalem, ze to robie, ale prawda byla inna. Oxy doskonale o tym wiedzial. Evar dopiero pozniej sie zorientowal, moge to udowodnic, dam loga z gg.

Evar (12-08-2004 19:38)
Oxy zaltwia ja i Mars a ty c*** robisz

Oxy mial w tym taki sam udzial co ja, wiedzial o wszystkim, evar myslal, ze "dziala" ale rowniez nic nie robil. Tylko, ze to dzieki niemu wyszlo wszystko na jaw, i tutaj moj blad, ze to nie ja to zrobilem.

Dalej...
...Oxy o wszystkim sie dowiedzial 6 sierpnia, evar mu powiedzial, ze to ja bylem tzw "mozgiem", ze to ja polecilem evarowi zrobiete tego keylogga. A ja o wszystkim sie dowiedzialem 8 sierpnia...
Tutaj daje loga z gg.

Evar (8-08-2004 13:41)
Ja napisalem program keyloger (szpieg) potrafie zarazic nim kazdy plik exe taki jak tibia***** tibia gg i inne ja Oxy (twoj kumpel ) i Mars rozprowadzamy to.
Evar (8-08-2004 13:44)
co 2h dostaje sprawozdanie z kazdego zarazonego kompa (no chyba ze w sieci typa nie bylo )

Evar to jednak sprytny koles, juz wczesniej sobie wszystko wymyslil, ze jak cos nie wyjdzie to bedzie na mnie...

No i jeszcze jedno, log z irca dotyczacy wazzu (nei wiem jak sie ten nick odmienia).

[05:30:45] (wazzu) macie moze mc?
[05:30:51] @(Gewof) NIE!!!
[05:30:56] @(Gewof) i nie bedziemy miec
[05:31:02] (wazzu) sesaj ma
[05:31:06] (wazzu) tzn mial
[05:31:11] (wazzu) bo teraz nie dzala :/

Nie bylo mnie przy tej rozmowie, ale juz moge wiele wywnioskowac. Wazzemu chodzilo tutaj zapewne o to, ze ja mam mc jako program, ale nie ze rozprowadzam.
Evar wiele razy mnie prosil, zebym dawal linka na ircu i na forum, ale zawsze slyszal jedna odpowiedziec...nie!

No i to by bylo na tyle, mysle, ze podalem wystarczajace dowody, i ze zaufacie mi ponownie...


Jezeli ktos ma jeszcze jakies pytania prosze pytac, chetnie odpowiem poniewaz zalezy mi na tym i chcialbym rozwiac wszelkie watpliwosci.

Comment plx...?
__________________
Leader of Oldschool's Maniacs.

I Believe, I Can Fly...

Oldschool's maniacs were, they are and will be 4ever!

Ostatnio edytowany przez sesaj - 23-08-2004 o 22:00.
sesaj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2004, 09:53   #12
ciemne dropsy
Użytkownik Forum
 
ciemne dropsy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 33

Posty: 725
Stan: Na emeryturze
Profesja: Knight
Świat: solera
Poziom: 8
Skille: zmienne
Domyślny

Ja nie wiem jak inni wierze w to co mowisz... ta historia wydaje sie troche naginana ale dalej mysle ze jednak ty nie jestes winny.
ciemne dropsy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2004, 20:35   #13
she_devil
Użytkownik Forum
 
she_devil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2004
Lokacja: Tam gdzie rosną bubki.
Wiek: 63

Posty: 725
Domyślny

A ja jestem ciemna masa i nie wiem komu wierzyć

Ale sądze, że powinna byc jakaś kara proponuję ban na 2 tyg
she_devil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2004, 21:40   #14
Matheous
Użytkownik Forum
 
Matheous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Tam, gdzie... Cholera. Tam, gdzie... -Dobranoc.-Powiedzial diabel.
Wiek: 33

Posty: 1,402
Matheous ma numer GG 2872460 Matheous ma login Tlenu emcid@tlen.pl
Domyślny

A ja qwa sesaja 'poznalem' jak zalozyl ten temat o daimonie... I co? Cala ekipa daimonska to pierdzieleni hakerzy... Ja dziekuje... Sesq a na cholewe zes sie dal w cos takiego wciagnac?... A Evar... Pamietam jak na goscia czekalem na daimonie przez ponad godzine bo sie na res spoznial A tu sie okazalo ze taki wredny ciolek z niego...
A za chwile Evek zaloguje sie na forum i przedstawi swoja wersje wydarzen... Wg mnie wszyscy wymienieni w temacie jako hakerzy-Ses, Evar, Mars, Oxy(tez cos o tobie bylo stary) powinni zostac ukarani kickiem... Na jakis czas... Powiedzmy 2 tygodnie? No,moze tydzien...(mowie kickiem a nie banem bo ban to an czyli na stale a kick to kick czyli na jakis czas Banem na #tibia.pl i na forum... Pewnie zaraz sie ludziska odezwa 'Ty debilu przeciez Oxy to fajny gostek'-ja tez tak uwazam, ses tez mi sie wydawal fajnym gostkiem, cala ekipa od daimona taka mi sie wydawala-i masz qrwa, sajgon na forum mamy i tyle dzieki komu??? dzieki daimonskiej ekipie!!! No i tyle...
PS.Pewno sie myle, co? To napiszcie swoje wersje, ja spisalem swoj pkt widzenia...
__________________
I was the perfect warrior, cold and ruthless! I lived by my strength alone, uninhibited by foolish emotions!
Matheous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 09:24   #15
sesaj
Użytkownik Forum
 
sesaj's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2003
Wiek: 34

Posty: 522
Domyślny

Matheus, czemu od razu CALA ekipa to hakerzy? nierozumiem. To nie bylem tylko ja i evar w daimonie...

Jezeli mi nie wierzysz w to co napisalem post wczesniej to spytaj mnie o to. Mowilem juz, ze chetnie odpowiem na wszelkie pytania. Z Twojej wypowiedzi wynika natomiast, ze nawet nie zapoznales sie z tym co napisalem. Tylko, ze jestem pierdzielony haker i juz! Na dodatek do Daimona jeszcze sie przyczepiles. Zastanow sie 10 razy zanim cos powiesz.
__________________
Leader of Oldschool's Maniacs.

I Believe, I Can Fly...

Oldschool's maniacs were, they are and will be 4ever!

Ostatnio edytowany przez sesaj - 26-08-2004 o 09:25.
sesaj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2004, 11:11   #16
Oxygane
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2003
Wiek: 36

Posty: 915
Stan: Niegrający
Oxygane ma numer GG 4384632
Domyślny

Matheous, ty naprawde nic nie wiesz o całej sprawie, więc tylko nie potrzebnie zebierasz głos w dyskusji o której nie masz pojęcia. Wszystko już zostało wyjaśnione na Ircu i temat jest już zamknięty. I prosze nie zaliczaj mnie do ekipy daimona -.- .
Oxygane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2004, 18:25   #17
Aethrian
Użytkownik Forum
 
Aethrian's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Fire Fields Of Hell

Posty: 62
Stan: Na Emeryturze
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aethrian Aethrian ma numer GG 3125416 Aethrian ma login Tlenu gameran@tlen.pl Adres Jabbera do Aethrian
Domyślny

Gorąco apeluję o nie nadużywanie hłowa haker (ang. hacker) gdyż uwłacza to olbrzymiej społeczności pożądnych hakerów.
Proszę pamiętać, że haker to nie to samo co cracker czyli przestępca.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hacker
__________________
MORIERIS NON QUIA AEGROTAS, SED QUIA VIVIS...
(...)
Aethrian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.


Powered by vBulletin 3