Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-01-2007, 00:23   #41
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak narazie ten windows troche kosztuje a ja musze zadowalać sie swoim xpekiem xD
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-01-2007, 00:52   #42
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Testowalem viste(finalna wersja angielska) jakis miesiac temu, grajac w gothica 3, przy odpalonych paru programach i full grafice visty(komputer: athlon x2 4200, 2x 1gb ddr2, radek x1900gt). G3 dzialal tak samo jak na xp nie liczac bledow graficznych zwiazanych z tym, ze nie bylo jeszcze dobrych sterownikow od ATi(nie wiem jak teraz, bo nie uzywam visty). Mysle, ze jezeli ktos kupuje komputer teraz lub z 2-3 miesiace temu, to nie powinien miec wiekszych problemow z praca na viscie, a te osoby ktore maja juz troche starsze maszyny tez nie musza sie martwic, bo XP bedzie aktualizowany do 2012 roku a jezeli chodzi o gry, to i tak ze starym sprzetem nie skorzystaja z DX10 wiec vista im nie potrzebna.
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:07   #43
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pacek Pokaż post
Przypuszczam ze jak dostane do rąk mojego nwego laptopa to ściągne z serwera polibudy viste
No to widac masz kupe forsy, tyle wydawac na wypasionego laptopa...

Hahah, jak uslyszalem, ze musze dokupic sobie RAMu, wymienic karte graficzna i procek, po to, aby miec przezroczyste ikonki i swiecace okienka...dajcie spokoj...
Najzabawniejsze jest to, ze DX 10 nie bedzie wydany na XP...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:20   #44
yattaman
Użytkownik Forum
 
yattaman's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2005

Posty: 52
Stan: Niegrający
yattaman ma numer GG 6511864
Domyślny

Windows ten shit :/ . Czy Gates naprawde nie moze zrozumiec ze LINUX bierze gore nad windowsem, pomimo jego popularnosci? Ja uzywam i bede uzywac LINUXa bo windows zamula i jeszcze przy moim "wypasionym sprzecie jakies visty shitsty jak ja mam 128 ramu!
yattaman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 01:37   #45
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

jest całkiem możliwe że vista to wyszedł im winshit a nie OS ale nie osądzam dopóki sam nie sprawdze ale to nie wcześniej niż za 3-4 lata a nóz-widelec okaże się kilka razy lepszy od xp? nic nie wiadomo narazie to pewnie wyjdzie z 300 patchy na viste by działała idealnie

p.s ja bym zatrzymał swoją ewolucje systemową na win98 ale niestety po upgradzie kompa okazało się że moja karta nie jest obsługiwana przez 98 i trzeba było się rozstać z 98 boje się że za niedługo win98 pójdzie w pizduuu jak win95 (ale ten to był shitem a nie systemem)

podsumowując:
o viscie nie wiadomo za dużo oprócz tego że zanim wyjdą na nią gry i sprzęty trzeba będzie poczekać około 2 lata i wydać 2000 kasy z hakiem na te ulepszenia
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 02:08   #46
mariomenek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 12 2006
Lokacja: Lodz
Wiek: 31

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mariomen
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Poziom: 25
Poziom mag.: 24
mariomenek ma numer GG 8000883
Domyślny

I niewiem czy to prawda ale przyszlosc gier komputerowych bedzie na Vista.
mariomenek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 02:46   #47
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Miałem zrobić multiquote ale coś mi się rozwaliło, a nie chce teraz sie z tym bawić, więc będę kopiował po kawałku:
Cytuj:
I co teraz będzie ze mną biednym userkiem Windy XP ;/
Za niedługo jakikolwiek support dla tego produktu zostanie usunięty, a Ty, żeby być zabezpieczonym będziesz musiał wydać następne 500zł na upgrade (co oczywiście nie oznacza że będziesz bezpieczny, bynajmniej, oznacza że będziesz mógł zainstalować system, który zamiast dobrze zarządzać twoim sprzętem będzie ograniczał twoje prawa)
Cytuj:
No to w końcu chcesz bajery, czy funkcje? Bo jak bajery, to Vista stoi przed Tobą otworem i pograsz sobie na niej w kiczowatego Obliviona czy przejedzoną serię NFS. Jeśli stawiasz na funkcjonalność, to instalujsez niksa i cieszysz się działaniem bez zaciachów. Zresztą, jak tępy user, to i unixa zawiesi...
Bajery+funkcje: XGL/AIGLX/NVDesktopEffects :>
Czy mówiłem że nigdy nie mogę się zdecydować?
Cytuj:
Co nie zmienia faktu, ze wszystkie gry PC chodza na Xp, ktory jest i ladny i funkcjonalny
Dopóki MS nie cofnie supportu i nie wyprodukuje nowego DX (jeszcze bardziej podobnego do OpenGL niż poprzednie wersje), który będzie tylko dla Visty.
Cytuj:
a shit(li)nux mnie nie interesuje , piękny super i przyjemny a żeby coś wgrac ...
z resztą temat o Viscie i nie wiem dlaczego inni wyjeżdżają z Linuxem
a podziały zawsze były i będą jedni za linuxem inni nie
LinuKSem. To tak na przyszłość, do zapamiętania (tak, jestem purystą językowym jeśli o to chodzi i mnie szlag trafia jak widze odmianę przez X.)
Co rozumiesz przez "Żeby to coś wgrać"? Byłem u znajomego w niedziele, instalowałem mu Ubuntuu 6.12 PL. Sam byłem pod wrażeniem prędkości i łatwości instalacji tego systemu - 10 minut- system stoi (wystarczyło tylko odpowiedzieć na parę banalnych pytań). Instalacja Neozdrady (modem SpeedTouch) zajęła nam, UWAGA, 2 minuty. Wystarczyło kliknąć dwa razy na ikonkę, wpisać login i hasło i kliknąć przycisk ZAINSTALUJ. Działa. Firefox był zainstalowany domyślnie. Instalowałem coś do muzyki, wystarczyło tylko odpalić menedżer pakietów (na pewno każdy by znalazl, widniał w menu głównym jako, uwaga... "Dodaj/usuń programy") wpisać nazwę albo poszukać po ładnie dobranych kategoriach i kliknąć OK, on już wszystko sam zrobił. Śmiem twierdzić, że instalatory windowsowe zadają więcej pytań niż Synaptic...
Dlaczego wydaje mi się że albo nigdy nie miałeś Linuksa w ręce, albo chciałeś użyć czegoś dla hardcore'owców jak Gentoo albo LFS?
Teraz ad persona: Czemu mogłem się domyślać że walniesz taki komentarz?
Cytuj:
I zeby nie bylo - sam korzystam z XP Pro, czasem odpale pingwina z live-cd. Niestety, ale 4 uzytkownikow (cala nieszczesna rodzina...) komputera w domu nie pozwala mi zbytnio dostosowac komputera do wylacznie wlasnych potrzeb...
Ubuntu hoom, Ubuntu, na pewno im się spodoba (a jak się postarasz z pulpitem i chrootem to będą dalej myśleć że to Windows )
Cytuj:
Jezeli to dla kogos komputer NASA... no to przepraszam, ale komp kupiony 4 lata temy to smiec a nie komp. 800Mhz to duzo?? 512MB RAMu? Z tego co wiem to dzisiejszy standard to juz 1GB. HDD 20GB? A mozna jeszc ze wogole gdzies takie kupic (nie liczac uzywanego sprzetu?) Faktycznie, OGROMNE wymagania....
Jeżeli uważasz że warstwa abstrakcji która sprawia że sprzęt działa jako-tako (zaraz napiszę dlaczego) powinna zjadać 800MB RAMu i rozbestwiać się na 20 GB HDD wymagając takiego czasu procesora jak jedne z najbardziej wymagających aplikacji graficznych, jakimi są gry, to ja raczej nie mam pytań. Ale wydaje mi się, że mylisz system operacyjny z programami użytkowymi/grami...
Cytuj:
Przykro mi hoom... wspolczuje... jak i innym osobom psiaczacym na "posrany system" jednoczesnie z niego korzystajac. To takie... polskie.
Przepraszam, ale po przeczytaniu tych słów mam wrażenie, że zarzucasz hoomowi "psioczenie na windows", które nie ma miejsca w jego poście.
Cytuj:
Windows XP który zadebiutował w 2001 roku miał minimalne wymagania odstające od przeciętnej konfiguracji o eony jeśli tak psioczycie na Vistę.
Ale nie miał szeregu "usprawnień" które tak na prawdę ograniczają użytkownika bez jego wiedzy, wbrew jego woli i prawu, a co najważniejsze bezpieczeństwu...
Cytuj:
Teraz red screen jest, idą z duchem czasu. ;-)
Chyba Przejęli nazwę od robaka CodeRed... Ciekawe czy tylko nazwę
Cytuj:
Ale po co mi linux skoro nie tylko ja korzystam z komputera a nauczyc innych domowników tego graniczy z cudem?I co są idiotami bo nie umią pojąc głupiego pingwinka?
gratz wtedy Twoja rodzina też nimi jest
Jeżeli pokażesz mi w tekście hoomika jedno zdanie w którym pisze on, że twoja rodzina to idioci, to nie dam ci ostrzeżenia za wyzwiska.
A na przyszłość, zanim zaczniesz twierdzić że kogoś nie da się czegoś nauczyć (w tym przypadku twojej Rodziny linuksa) to polecałbym SPRÓBOWAĆ. I nie przez 35 sekund (do pierwszego zniechęcenia), tylko przynajmniej przez 52 godziny.
Acha, i przysłowie mówi, że "Głupie jest tylko to, czego nie potrafimy zrozumieć". To pasuje idealnie do twojego stwierdzenia "głupiego linuksa" Nie ma to jak rzucać inwektywami nawet nie dotykając czegoś, prawda?
Nigdy cię nie zrozumiem pixik...
Cytuj:
ludzie co wy tam wiecie? nawet nie poczuliście smrodu visty na kompie a już psioczycie że niedobry, że zły, że głupi, ze komercha. A ja wam powiem że gdybyście mieli kompy mogące to pociągnąć każdy z was starał by sie mieć ten systemik jak najszybciej. Ja na przykład nie lubie linuksów a moj win xp jeszcze mnie nie zawiódł może to kwestia umiejętnej obsługi nie wiem ale na wina xp nie moge narzekać. Przypuszczam ze jak dostane do rąk mojego nwego laptopa to ściągne z serwera polibudy viste i będe się nim cieszył a za 3 lata kto będzie pamętał o wymaganiach systemu kiedy kazdy będzie miał kompy 3 razy lepsze niż dziś. Zapewne na początku system okaże sie być dziórawy ale który program w versji 1.0 jest doskonały. Poczekajcie z osądami aż sami przetestujecie i nie raczcie mnie stareotypami bo to nudne jest niezwykle
Widziałem "wielce oświeconą" grafikę Visty, która wyglądała żywcem jak mockupy (jak to na pl przetłumaczyć?) Plasmy i Oxygene na KDE4 - grafika wypisz-wymaluj SVG i to co OD LAT jest na kde-look.org. Podziwiałem na laptopie kolegi "wspaniały" interfrejs 3D Aero, który nie dość że potrafi mniej niż LookingGlass od Suna (nie wspomnę o XGL/AIGLX/NV3DDE) To jeszcze zżera _W_CHUJ_ zasobów od LG (nie będę porównywał z XGL, bo nie mam zamiaru kopać leżącego...)
Komercha? A jak do cholery wytłumaczysz fakt, że błąd pozwalający na skopiowanie danych chronionych DRM został załatany w ciągu dwóch dni (była to najszybciej wydana łata Microsoftu). Pragnę zauważyć, że nie był to błąd powodujący wyciek prywatnych danych użytkownika, ale błąd powodujący straty wielkich koncernów fonograficzno/filmowych jak SonyBMG, RIAA czy MPAA. Życzę ci powodzenia w używaniu systemu firmy, która bardziej dba o wielki szmal wielkich koncernów niż o bezpieczeństwo i prywatność swojego użytkownika (vel. ma cię tak głęboko w dupie, że bliżej jest od strony ust).
Który system jest załatany w wersji 1.0 ? żaden. Który system udostępnia dziury których nie da się załatać na stałe, bo wymagałoby to kompletnego przepisania API i niekompatybilność wsteczną ze wszystkimi napisanymi dotąd programami ? Windows9x/NT/2k/ME/XP (dziura w RPC). Który system umożliwia arbitralne wykonanie kodu po obejrzeniu byle obrazka? J/w - dziura w *.WMF i 0-day exploit, który teraz święci tryumfy na całym naszym forum. Który producent wyżej ceni sobie wsparcie (nie wiadomo jakie) bogatych koncernów niż swoich użytkowników? Microsoft (patrz wyżej). Halo, pobudka, to nie są stereotypy misiaczku, to są suche fakty. Jeżeli dalej mi nie wierzysz, napisz, specjalnie dla ciebie i innych niedowiarków będę kopał za linkami żeby poprzeć to co teraz napisałem.
Cytuj:
zwiazanych z tym, ze nie bylo jeszcze dobrych sterownikow od ATi(nie wiem jak teraz, bo nie uzywam visty).
Teraz tak samo, bo zanim producenci sprzętu napiszą specjalne sterowniki szyfrujące wszystkie informacje przesyłane między sobą to trochę potrwa (najbliższe wersje stabilne podobno są zapowiadane za pół roku. Tylko dlatego, żeby chronić użyt, o pardon, koncerny fonograficzne za pomocą DRM...

A w dodatku, Jeśli zastanawiacie się czemu sterowniki do Visty jeszcze nie istnieją i odtwarzanie filmów jest bardzo utrudnione, to zapraszam przeczytać cały artykuł z http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:11   #48
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $corcerer Pokaż post


Jeżeli pokażesz mi w tekście hoomika jedno zdanie w którym pisze on, że twoja rodzina to idioci, to nie dam ci ostrzeżenia za wyzwiska.
A na przyszłość, zanim zaczniesz twierdzić że kogoś nie da się czegoś nauczyć (w tym przypadku twojej Rodziny linuksa) to polecałbym SPRÓBOWAĆ. I nie przez 35 sekund (do pierwszego zniechęcenia), tylko przynajmniej przez 52 godziny.
Acha, i przysłowie mówi, że "Głupie jest tylko to, czego nie potrafimy zrozumieć". To pasuje idealnie do twojego stwierdzenia "głupiego linuksa" Nie ma to jak rzucać inwektywami nawet nie dotykając czegoś, prawda?
Nigdy cię nie zrozumiem pixik...
miałem ubuntu(więcej w tym buntu niż programu,jedyne co było na plus to działający ff o_0.Stwierdzeniem hoomika"z resztą linuks jest jak media markt-nie dla idiotów)Stwierdzam,że każdy kto nie umie go obsługiwac bądź sprawiłoby mu to katiusze jest idiotą, a jeszcze lepiej zaraz pisze o swojej rodzinie i o tym,że niestety przez nich musi miec xp.
Za co chcesz mi dac ostrzeżenie? Za to ,że mam inne zdanie niż Ty i zadaje pytania w poście? Zbanuj mnie ,przecież nie rozumiesz mnie.
A ja nie rozumiem dlaczego nadal duża większośc użytkowników siedzi na xp chociaż jest gorszy od linuxa , a Vista pomimo swoich wymagań niedługo będzie najpopularniejsza.
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 10:50   #49
Mroku
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Kalisz
Wiek: 37

Posty: 546
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Julera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez yattaman Pokaż post
Windows ten shit :/ . Czy Gates naprawde nie moze zrozumiec ze LINUX bierze gore nad windowsem, pomimo jego popularnosci? Ja uzywam i bede uzywac LINUXa bo windows zamula i jeszcze przy moim "wypasionym sprzecie jakies visty shitsty jak ja mam 128 ramu!
Mozliwe ,ze on to rozumie ,lecz poki beda klienci ,tak dlugo bedzie produkowal windowsa....przy linuxie trzeba duzo czytac,konfigurowac itd.. .:\\\ dla nowych to troche czarna magia :\\\\\\

Vista i tak ma wiele sciagniete z apple i maca.......<w tv tak mowili >
No i zeby miecd full wypas grafike to troche na pc trzeba wydac :\\
Mroku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 16:25   #50
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@yattaman:

Jakbyś nie wiedział, William Henry Bill Gates III (ciekawe jak miał zapisane nazwisko na liście obecności w szkole ) nie miał już większego wpływu na produkcję Visty. Nie tylko dlatego, że mniejwięcej w połowie jej tworzenia przestał być prezesem Microsoftu, ale też dlatego, że XP już nie ma sensu unowocześniać. Zawsze będzie zapotrzebowanie na coraz to lepsze systemy operacyjne. Będą działały coraz wydajniej etc. Tak to już jest z przemysłem komputerowym. Teraz ponoć oprócz Microsoftu i Linux'a mają być systemy operacyjne firmy Apple. Jakby ktoś nie wiedział, to ci kolesie co jako logo traktują nadgryzione jabłko.

@ nośnie Visty:

Z wielu prezentacji wynika, że jest bardzo fajny. Ma ciekawy wygląd. Jednak czy zbyt kosmiczny sposób poruszania się po kompie bezsensowanie nie marnuje mocy procka? Dojdzie do tego, że mój komp zacznie się wieszać na pasjansie, a właściwie to na włączaniu go.

Osobiście wolałbym pozostać przy XP. Lubię jak wszystko jest poukładane, proste i schludne. Planowałem nawet przejść na Linux'a, ale nie wiem o nim zbyt dużo. Poza tym lubię grać w np. Tycoon'y i z tego co wiem to większość gier nie chodzi na Linux'ie.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 16:47   #51
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Teraz ponoć oprócz Microsoftu i Linux'a mają być systemy operacyjne firmy Apple.
Mają być? Przecież Ejpl wprowadził przyjazny interfejs użytkownika dawno przed Microsoftem, a następca Tigera jest w drodze.

Cytuj:
Poza tym lubię grać w np. Tycoon'y i z tego co wiem to większość gier nie chodzi na Linux'ie.
Chyba każdy tycoon na planecie ma otwartą wersję na Linuksa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mroku
Mozliwe ,ze on to rozumie ,lecz poki beda klienci ,tak dlugo bedzie produkowal windowsa....przy linuxie trzeba duzo czytac,konfigurowac itd.. .:\\\ dla nowych to troche czarna magia :\\\\\\
Ubuntu?
__________________
*+10 punktów do lansu

Ostatnio edytowany przez Ghost Nieudany - 31-01-2007 o 16:51.
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 16:56   #52
Jackal
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Offtopic

1.Słyszałem, że można mieć i Windowsa XP i Linuksa na tym samym kompie to prawda?
2.Czy wgrywanie gier (Mafia, Ojciec Chrzestny, Quake itd) na Linuksie jest takie trudne jak to mówi mój kolega?


@Topic
Vista jest fajna, jeżeli chcesz rozkoszować się nowym wyglądem to taki Trabant tylko że z alufelgami, szyberdachem, nitrem, i komputerem w środku. Na powierzchni to smutny szary samochód. Chyba że wolisz Syrenke: Nic nie zmienione (Windows XP), ale ciągle zachwyca .
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 18:27   #53
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
zamiast wypuscic servis pacc to nazywali to nowym systemem
Za dużo Tibii, panie.
Descartes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 08:43   #54
styku
Użytkownik Forum
 
styku's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2005

Posty: 375
Domyślny

$cor powiedział już chyba wszystko...
A tak od siebie, to testowałem na kompie cztery albo pięc różnych dystrybucji linów. Każda była lepsza niż windows w wersji dowolnej. Obecnie zostałem na Ubuntu, bo z kompa korzysta moja 10letnia siostra (nie, nie mam nic poza linem). I co? Radzi sobie, lepiej niż z Xp (bo tego ciągle zawieszała ;>).

A coś z wymaganiami Visty nie ma prawa być efektywnym OSem.
styku jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 12:47   #55
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Być może część z was zaskoczę, ale uzywam visty już jakiś czas, od czasu RC1. Nawet wersję RC1 uważam za nieco lepszą, niż XP, choć miała też bugi. Oczywiście nie mówię o wyglądzie, bo pierwsze, co zrobiłem, to przełączyłem na wygląd klasyczny (ten z windowsów 9x), mówię zaś o stabilności. Naprawdę ciężko ten system wywiesić, trudniej, niż XP. Wiele rzeczy, szczególnie operacje na plikach, dzieje się też nieco szybciej, choć wiąże się to ze znacznym zwiększeniem zużycia pamięci, i to jest praktycznie jedyna wada visty w stosunku do XP.
Póki co, znaczna większość programów chodzi cacy, zupełnie jak pod XP. Za chwilę mam zamiar instalować wersje finalną, bo właśnie zassałem z netu (legalnie!!!) i pewnie będę jej używał jeszcze długo.


@linux vs windows - nawet najnowsze dystrybucje typu ubuntu czy cokolwiek innego (a widziałem kilkanaście co najmniej dystrybucji) są ZNACZNIE trudniejsze i bardziej skomplikowane w obsłudze i konfiguracji, niż windows, nie wspominając już o instalacji. No, niby ubuntu i cośtam jeszcze automatycznie wyszukują i instalują brakujące pakiety, ale to tylko pod warunkiem, że ktoś przewidział, co ja będę chciał używać.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 13:27   #56
kamosblue
pr0-poster
 
kamosblue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 555
Imię: Stavan
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
kamosblue ma numer GG 4139914
Domyślny

MatKus, jaki masz sprzet? Szczegolnie pamiec i procka?
__________________
Lepkie palce i mikrofon w ręku
kamosblue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:52   #57
Budosz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
Wymagania minimalne Visty:
Owszem takie wymagania jakie podałeś nadaja się do testowania nowego systemu
a do Grania, otwierania kilku programów na raz to potrzeba 2 gb ramu
na idg.pl czytałem artykuł
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:21.


Powered by vBulletin 3