Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-08-2004, 13:24   #1
Faith Keeper
Użytkownik Forum
 
Faith Keeper's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Poznan
Wiek: 39

Posty: 48
Faith Keeper ma numer GG 5197324
Żarówka Szybkie Nogii

Drzenie rak, przyspieszone bicie serca, strach - to podstawowe objawy u osoby zaatakowanej przez PK ( sa wyjatki )
Jak ustrzec sie przed PK?
1. Nie prowokuj
2. Nie wierz obcemu, ze chce ci pomoc
3. Staraj sie chodzic z przyjaciolmi na wyprawy czy expienie

Jednakze nie da sie uniknac takich sytuacji :/. Kiedys nadejdzie ten dzien gdy postac z biala czacha ( czerwona lub nawet bez ) wyplaci ci SD prosto w twarz. Co w tedy robic ? Oto kilka prostych porad jakie powinniscie zastosowac moim zdaniem :
1. Nie proboj walczyc jesli nie jestes dobrze wyposazony
2. Bierz nogi za pas i zwiewaj jak najszybciej do miejsca gdzie beda ludzie
3. Miej zawsze ze soba BP anty PK czyli : 5 UH, 5 SD, 3 Fire Bomby,6 GFB
4. Nie biegaj po prostej a tym bardziej staraj sie nie zatrzymywac bo to tylko ulatwia celowanie PK ( wlacz Utani Hur lub nawet Gran jesli masz )
5. Zawiadom przyjaciol
6. Fire Bombami blokuj droge za soba
7. Unikaj dziur i slepych zaulkow
8. Cwicz z kolegami strzelanie do ruchomych celow oraz unikanie takich strzalow czyli jak sie poruszac aby zmniejszyc prawdopodobienstwo oberwania z SD lub HMMa
9. Nie daj sie nabrac PK na to ze nie ma SD najpierw cie zjedzie do zoltego HMMami i FB gdy ty bedziesz zwlekal z UH i zakonczy to SD
10. Jesli wiesz ze nie dasz rady uciec wyrzuc plecak do wody lub na jakas skale ( po co dupek ma sie oblowic )
11. Jesli uciekniesz to w tedy moszesz probowac wyrownac rachunki z kolegami, zaskoczenie dziala na twoja korzysc
12. Najlepiej miec nawet caly BH UH na wszelki wypadek

Jesli macie jakies ciekawe propozycje dla przyszlych ofiar PK to wypowiedzcie sie. Mam nadzieje ze kilka moich porad przyda sie komus i ocali zycie.
__________________
Faith Keeper
Titania - Faith Keeper - Palladyn - 50 lev - 78 dista One of the Brothers in Arms

"I have eys of the hawk and ears of the fox"

Ostatnio edytowany przez Faith Keeper - 13-08-2004 o 18:37.
Faith Keeper jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-08-2004, 14:08   #2
Thorus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Lokacja: Płock
Wiek: 33

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Astera
Poziom: 8xD
Skille: 20/20
Thorus ma numer GG 5823220
Domyślny

Pk sa czesto myleni przez nOObow z ludzmi przez nich wkurzonymi pytaniami "dasz mi cos?", wiec nie rob tego nigdy a jak ktos odpowie ze nie ma to daj mu spokuj bo oberwiesz z SD albo HMM a bardzo nachalni zaliczaja jeszcze raz rook. Niechwal sie tez przedmiotami bo ktos moze pomyslec ze jestes za slaby na ten item. Morał "nie prowokuj nikogo".
Thorus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 18:01   #3
Tuor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Wiek: 35

Posty: 52
Domyślny

Jak dla mnie to ten bp anty PK jest kiepski. Bo 5 UH to stanowczo za mało, zwłąszcza gdy PK nie jest sam.
Ja zawsze nosze ze sobą 1 bp uH + mój bp anty PK ( 5FB,5GFB , 10 SD ( lub 5 HMM i 2 FB, 3 GFB gdy nie mozęsz SD uzywać)
I to ejst moja recepta.
Do tego nie zachowuj się głupio, nie missclickuj, itd.
Tuor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 21:58   #4
Behemut
Użytkownik Forum
 
Behemut's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2004
Lokacja: Wroclaw / Thais
Wiek: 38

Posty: 122
Behemut ma numer GG 3208404
Oczko

Tez dobrym i sprawdzonym sposobem jest wchodzenie i zchodzenie np po drabinie, ale to tylko jak jest 1 pk po pewnym czasie sie chlopak znudzi, no chyba, ze jest napalony ale dobrze tez jest miec w takim przypadku troche uh'ow
Behemut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 00:27   #5
Yavalion
Użytkownik Forum
 
Yavalion's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2004
Lokacja: Kołobrzeg
Wiek: 37

Posty: 110
Yavalion ma numer GG 4770559 Yavalion ma login Tlenu nastyboy_kg@tlen.pl
Domyślny ...

Za malo Uh podales jak na moj gust.
Nie kazdy moze uzywac SD.
trening co do ruchomych celow najlepiej prowadzic za pomoca lmm.
Bp manasow tez przydatny.
Yavalion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 00:50   #6
MaSteR SorC
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Z jednym sie zgodze: Przyszpieszone bicie serca
Kiedys jak trenilem defa z trolami, podszedgl gosc ktory mnie huntowal za rzecz, ktorej nie zrobilem, podszedl ja powiedzialem, " prosze nie " podszedl i powiedzial o tak, i mnie dzebnal za ponad 100hp =/ a ja mialem z 12, 13lvl =/ i p.seta a on mial jak sie potem okazalo war hammera, walnal raz, walnal drugi a ja bylem na trolach w AB i drugi chyba za 8* iles niecale 90 i mam czerwone hp, zero UH ide ide, serce mi wali jak *** caly czerwony i jestem przed depo a on utani hur, i podzsedl i mnie z w.hammera w shielda ! i wszedlem do depo myslalem ze sie poplacze ze szczescia mialem brass shielda, bo trenilem i jak walil po ponad 100, poten z 90 niecale i w shielda, CÓD ! i zaczal fuckowac przed depo, byl wsciekly jak... nie do wiary normalnie.
Echh... to byly czasy = )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 09:53   #7
Shardzik
Użytkownik Forum
 
Shardzik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sanok
Wiek: 16

Posty: 501
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shardzik
Domyślny Dodałbym jeszcze....

Chce dodać jeszcze porady dla początkujących:
1.nigdy nie dawaj party, kolesiowi którego nie znasz,moze się skonczyć, że on cię zabije, nie będzie miał skulla, i cóż, jeżeli nie masz silnych qmpli, to źle...
2.Jeżeli jesteś sorcererem,druidem, to właśnie, powinieneś nie tylko ćwiczyć, strzelanie, z hmmów, sdków(chyba jeszcze nie umisz), ale także z UHów(nie strzelanie w wroga)
no... leczenie się uhami, ponieważ dużo low levców zostawia dużo uhów
w bp, Artykuł, który uczy ww. umiejętności znajdziecie tutaj:
http://tibia.pl/artykul.php?t=14538&b=25 (autorstwa Youriego)
3.Gdy bije cię Paladyn, uważaj, na otwartej przestrzeni nei będziesz mógł zbyt dużo zrobić, ale jeżeli zaskoczy cię do ślepego zaułku, to nigdy mu nei uciekaj daleko, tylko badź bliżej niego, mniejsze obrażenia dostaniesz,staraj się uciekać albo przesuwając go, albo jeżeli to możliwe uciec szybko przez dziura na góre i rzucić tam fire fielda, jeżeli nie ma paca,będzi eczekał, a ty zapieprzaj do najbliższego protect zone
4.Moja prywatna opcja:Jeżeli czujesz że nie dasz rady uciec PK'owi, i wiesz że zginiesz, to na miejsce tam gdzie trzymasz torcha, wędke, strzały, bolty, to daj do backpacka to co tam trzymasz, i przesuń backpacka na miejsce tego przedmiotu, istnieje szansa że twój backpack zachowasz wraz z zawartością,
5.jeżeli PK che twój backpack, to rzuć mu pusty BP gdiześ daleko, i spróbuj uciec, jest szansa że się nabierze....

To tyle, nie dajcie się wygrać noobom!!
Shardzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2004, 10:29   #8
antropologyst
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 33

Posty: 28
antropologyst ma numer GG 4513643
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Behemut
Tez dobrym i sprawdzonym sposobem jest wchodzenie i zchodzenie np po drabinie, ale to tylko jak jest 1 pk po pewnym czasie sie chlopak znudzi, no chyba, ze jest napalony ale dobrze tez jest miec w takim przypadku troche uh'ow
Podstawowy błąd... Nigdy podczas ucieczki nie wchodzić i schodzić po drabinie lub schodach. Potencjalny PK może rzucić fielda pod schody (drabine) i będziesz dostawał jeszcze więcej obrażeń.
antropologyst jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.


Powered by vBulletin 3