Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-02-2011, 21:51   #1
Qurczaczek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 01 2011

Posty: 8
Domyślny Rookgaard a kolejne updat'y

Witam! Temat zakładam z powodu zmierzania w zdecydowanie złą stronę całej tibi, a szczególnie opisze tutaj zmienianie się na gorsza rookgardu z biegiem lat.
Grą na rooku skupiłem sie ok. od tibia 8.3
Na początek zacznijmy od mapy:
-Zdecydowanie bezsensowny układ farmy ( Wcześniej po zdobyciu mięsek bez konieczności latania przez miasto mogłeś udać się przez "farmę" odrazu do młyna (npc Willie) i sprzedać zdobytego loota. Teraz sytuacja jest analogiczna. Żeby sprzedać jedzenie a najwiecej ożmna go zdobyć właśnie na tym respowisku owiec trzeba przejść w zasadzie całe miasto...
Powiększenie kanału przy piecyku na mino hell(Trapy)
Uważam to za bezsens. Dla czego?
Trapowanie to jedna z atrakcji rookgardu. Można dzięki temu "załatwić swoje sprawy "Na mainie mamy pk wiec moim zdaniem powinniśmy walczyć o możliwość trapowania na n-pvp i rookgardzie. Nie przesadzajmy znowu ze trapowanie to mega zuo bo takie zeczy maja miejsce zadko a zeby kogos wciagnac do tego trapa na m-hell trzeba sie niezle napocić.
Wciąganie mobow:
Służyło to 2 rzeczą - trapowaniu i pomaganiu sobie przez low levele w expie.
Tak jak wspomniałem trapowanie powinno byc dozwolone bo przeciez nie oszukujmy się to jest jednak część tibi i to wlasnie nadaje jej klimatu.
Przechodzenie przez graczy na n-pvp
Najgłupsza rzecz z tych wszystkich
0 zabawy,niektórzy wykorzystują to do oszukania innych graczy
To by było na tyle. Jeżeli macie więcej argumentów na ten temat koniecznie opiszcie sprawe.
Jestem również za tym żeby ktoś bardziej kumaty z angielskiego napisał dotyczący tego temat na forum tibia.com . Może coś się zmieni a nigdy nie zaszkodzi powalczyć o swoje
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ps. Nie jest to tylko moje zdanie ale rowniez innych graczy. moze warto bylo by zglosic supportowi ze tibia traci swoj klimat i zmieza w zlym kierunku w oczach graczy?

Ostatnio edytowany przez Qurczaczek - 08-02-2011 o 21:52.
Qurczaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-02-2011, 01:12   #2
Mega_RobalXXL
Użytkownik Forum
 
Mega_RobalXXL's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 238
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Xerena
Poziom: 100
Domyślny

Z innej storny jesteś nowym graczem wpadasz w trapa gra przestaje Ci sie podobać wyłączasz ją... A cipsoft traci potencjalny zarobek.

Pozdro Rookero de'Master
__________________
Mega_RobalXXL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2011, 15:29   #3
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Oczywiście, coś w tym jest.
Gram w Tibię od bardzo dawna, wyłącznie na Rooku i przyznam, że z każdym kolejnym up-date'em jest coraz gorzej. Pozbawienie możliwości ropowania monstrów to już szczyt. Sam miałem dylemat czy zwyczajnie nie zakończyć tej gry, lecz zbyt daleko zaszedłem, aby teraz rezygnować...
Tajemnicą wielką myślę, że nie jest to, iż trapowanie było, jest i będzie w większym lub mniejszym stopniu i to zawsze. Na Rookgaardzie może to zwiększyć zabawę - a jakże! Od dość dawna gra mniejsza ilośc ludzi niż przedtem, a zwiększenie kanału blisko pokoju MM oraz wyżej - w labiryncie wolfów tuż przed wejściem do zwierzyńca miało również niemały wpływ na ilość grających. Faktem jednakże jest to, że jeżeli ktoś będzie chciał trapować, lurować itd. itd. to i tak będzie to robił, co prawda być może większym trudem - ale będzie.

Mega Roball'u - tak, zgodzę się że osoba grająca w Tibię i wpadająca w trap może się zniechęcić, lecz zauważ że są osoby, które pomimo tego grają dalej. Sam wielokrotnie onegdaj wpadałem w trapy ale to nie zniechęciło mnie do pozostania na Rooku. Takich osób jest więcej. Zarobek CipU to ich osobista sprawa, zirytować ludzi jednak może to, że nie zważają na tych, którzy pozostali na Rooku. Fakt, że jest to tzw. "wyspa początkujących", ale i doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż są ty także ci, którzy postanowili pozostać. W ogóle cud, że w tym upadte nie zrobili automatycznego przeniesienia high lv-owych postaci na mainland.....
Odnośnie raportu w tej sprawie do CipSoft sam się przymierzam do jego napisania. I kto wie czy czegoś nie skonstruuję. Forum Tibia.com to średni pomysł, wielokrotnie pisano już podobne kwestie, a Cip jak wielki brat - o ile patrzył tam, to tylko smętnie kiwał głową.
Artykuł jak najbardziej na miejscu i na czasie
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-02-2011, 12:05   #4
souldare
Użytkownik Forum
 
souldare's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2010
Lokacja: Krakow

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Olympa
Poziom: 65
Skille: 81/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Moim zdaniem uptade sa poto aby polepszyc gre.Rookgaard jest wyspa dla poczatkujacych i z jakiej racji maja gre polepszac rookstayerom.Jak sa tacy co zostaja to niech zostana i cipsoft to nieobchodzi ze sa ludzie ktorzy lubia zostac na rooku.duzo ludzi umieralo wlasnie przez te trapowanie i bardzo dobrze ze sie tego pozbyli a pozatym niedawno dodali pare itemkow co sprzyda sie roostayerom do kolekcjonowania
__________________
sprzyda mi sie twoja pomoc ;]
http://world2.monstersgame.wp.pl/?ac=vid&vid=35163688
souldare jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2011, 01:42   #5
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Na piecyku mino hell można nadal bez problemu trapować, ale wymaga to zgrania 2 osób.


~A/
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2011, 15:17   #6
Ju(L)eK
Użytkownik Forum
 
Ju(L)eK's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 89
Stan: Na Emeryturze
Imię: Tiger Won
Profesja: Rookstayer
Gildia: Rookies
Świat: Eternia
Poziom: 46
Skille: 22/28
Poziom mag.: \o
Ju(L)eK ma numer GG 3078403
Domyślny

Na mh można samemu. Potrzeba tylko 4 boxów. ;]
Ju(L)eK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:24.


Powered by vBulletin 3