Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-03-2009, 18:42   #1501
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hiho!

Mam problem z pewnym fenomenem odnośnie pobierania plików z rapidshare. Korzystam z netii i używam metody rozłącz/połącz, by zmienić ip i móc pobierać kolejne części. I tu pojawia się problem. Zauważyłem, że każda kolejna część, każde kolejne rozłączanie powoduje jakby spowolnienie prędkości ściągania. I tak oto pierwszy plik jest ściągany z prędkością ~135kB/s, drugi 112kB/s, trzeci 90,9kB/s itd.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i czy jest sposób na to? Szybkość internetu nie ulega zmianie, jedynie pobierania/uploadowania.

Pozdrawiam.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-03-2009, 22:03   #1502
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@semilunaris
W zależności od pory/godziny ściągania kolejnych plików z serwera rapidshare, może być on bardziej obciążony (więcej użytkowników pobiera pliki), a co za tym idzie cały transfer dzieli się na większą ilość osób i Twój transfer jest mniejszy (w końcu nie masz konta Premium). W zależności od obciążenia serwera rapidshare masz różne prędkości transferów.
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2009, 22:11   #1503
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Satyros, dzięki za odpowiedź. Też się nad tym zastanawiałem, ale fakt, że dzieje się to (prędkości pobierania) zawsze w ten sam sposób mnie zadziwia :<. Chyba czas na premium ;p. Sprawa wyjaśniona
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2009, 16:40   #1504
Xilvero
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Więc mam taki problem, chcę odblokować porty ( mam Neo Liveboxa z adapterem ) i gdy wchodzę w w Połączenia Sieciowe --- > Właściwości "Połączenie sieci bezprzewodowej" --> zaawansowane ---> Ustawienia to wyswietla sie problem "Z powodu niezidentyfikowanego problemu system windows nie może wyswietlic ustawien Zapory systemu windows."
Wie ktoś może jak temu zaradzić?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2009, 21:10   #1505
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Xilvero
Pierwszy pomysł jaki mi się nasuwa, to że nie masz praw administratora. Drugie to może być jakiś wirus/trojan, który mógł ładnie namieszać w systemie. Ewentualnie jak logujesz się do domeny to tam może być zablokowany dostęp do FireWalla (ta ostatnia opcja wydaje mi się najmniej prawdopodobna).
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2009, 21:45   #1506
SzeryFFF
Użytkownik forum
 
SzeryFFF's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2009
Lokacja: Ostrów Wielkopolski

Posty: 3
Stan: Na Emeryturze
Imię: Evil Rider
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 60
Skille: 81/60
Poziom mag.: 16
Domyślny

Witam, mam problem z windowsem. Pobrałem windowsa mx7 i gdy już chcę formatować kompa to wyświetla mi się komunikat że nie ma twardego dysku. Wiecie o co chodzi? Proszę o pomoc.
SzeryFFF jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-03-2009, 18:42   #1507
Zykfryd
Użytkownik Forum
 
Zykfryd's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2008

Posty: 22
Domyślny

Jakieś trzy dni temu mój internet naprawde przyśpieszył, nie ma już problemu z buforowaniem filmów. Jeszcze tej samej godziny odkryłem że są spore problemy z tibią, postać chodzi przez dwie sekundy a potem 15-sto sekundowy lag najczęściej kończy się kickiem. To w 100% uniemożliwia grę.
Jest to wina dostarczyciela internetu? (multimedia) Czy raczej zawinił komputer? Dodam że przeinstalowałem już tibię, bez skutku. Macie może pomysł co mogło się stać?
__________________
Pamiętaj! zawsze odrywaj dolną część banana zwaną kolcem gdyż jest ona wyjątkowo uczulająca.
Zykfryd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2009, 11:18   #1508
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zykfryd Pokaż post
Jakieś trzy dni temu mój internet naprawde przyśpieszył, nie ma już problemu z buforowaniem filmów. Jeszcze tej samej godziny odkryłem że są spore problemy z tibią, postać chodzi przez dwie sekundy a potem 15-sto sekundowy lag najczęściej kończy się kickiem. To w 100% uniemożliwia grę.
Jest to wina dostarczyciela internetu? (multimedia) Czy raczej zawinił komputer? Dodam że przeinstalowałem już tibię, bez skutku. Macie może pomysł co mogło się stać?
wina internetu
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2009, 17:27   #1509
Miuek
Użytkownik Forum
 
Miuek's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 151
Skille: 89/81
Poziom mag.: 8
Domyślny

Przed chwilą dzieje się u mnie coś dziwnego: Gra Windows Media Player, zgodnie z listą, lecz nie ma go na pulpicie, ani w Menedżerze. Nic nie wskazuje, aby kosmici bawili się moim komputerem. Coś jakby był, ale go widocznie nie ma. Druga sprawa: przy sprawdzaniu zobaczyłem w menedżerze taką pozycje <W aplikacjach>-event vidget, która po kilku sekundach samoczynnie się wyłączyła. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję
__________________
Nie graj zbyt długo, bo...

... BO PLECY CI PĘKNĄ!!!

Mój temat na TibiaML -> http://pl.tibiaml.com/forum/showthread.php?t=18039
Miuek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2009, 21:41   #1510
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Ktoś mógłby mi wyjaśnić, co ten jakże cudowny program robi?



Dla wyjaśnienia - nie widzi żadnego typu połączeń. Reinstalka oczywiście nie pomogła.

@down
Zadziałało (ciekawe, na jak długo) ;]. Dziękuję.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 20-03-2009 o 01:21.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2009, 00:20   #1511
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Slythia
Może coś takiego spróbuj:

Cytuj:
Witamy w Dziale Obsługi Klienta Nokia, uprzejmie informujemy, że należy wykonać następujące czynności:
-odinstalować w Panelu Sterowania, dodaj – usuń programy:
Nokia Connectivity Cable Drivers
Windows Driver Package – Nokia Modem
inne programy odnoszące się do Nokii
jako ostatni prosimy odinstalować program Nokia PC Suite -następnie należy ręcznie usunąć katalogi, które są ukryte, ale można je ujawnić wchodząc w:
Mój Komputer/ Narzędzia/ Opcje folderów/ Widok/ Pokaż ukryte pliki i
foldery/ Zastosuj/ OK. Te katalogi to: Nokia, Nokia Phone Browser, PC Suite, Nokia, Datalayer.
Ścieżka dostępu do tych katalogów jest następująca:
C:\Program Files\Common Files\Nokia
C:\Program Files\ Nokia
C:\Documents and Settings\Username\ Nokia Phone Browser
C:\Documents and Settings\Username\ Application Data\PC Suite
C:\Documents and Settings\Username\ Application Data\Nokia
W powyższym folderze znajduje się plik kopii zapasowej, jeżeli taka została wykonana. Radzimy wtedy przenieść ten folder.
C:\Documents and Settings\Username \ Application Data\Datalayer

Należy pamiętać o tym, aby na czas instalacji programu wyłączyć
zaporę systemową Windows, programy antywirusowe oraz programy typu adware, oraz prosimy zwrócić uwagę by w trakcie całego procesu kabel USB nie był podłączony do portu USB komputera.
Ewentualnie jeszcze możesz spróbować użyć programu Nokia PC Suite Cleaner, na stronie Nokii go znajdziesz. Jakby się nie powiodło to daj mi znać, będziemy kombinować dalej ;)
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2009, 18:54   #1512
Vistek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2009
Wiek: 29

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Czarne Kruki
Świat: Menera
Poziom: 61
Skille: 90/72
Poziom mag.: 17
Domyślny

Witam
czy Tibia zadziała po Viste ?
kupilem nowego laptopa i teraz mam problemy z graniem (mega lagi)
jest 2x exp i stracilem juz 3 dni prosze o szybką odp
z gory dziekuje
Vistek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2009, 19:29   #1513
yasiex0r
Użytkownik Forum
 
yasiex0r's Avatar
 
Data dołączenia: 18 11 2008
Lokacja: Rookgard

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fajne ;D
Profesja: Rookstayer
Gildia: Bedzie ;D
Świat: Secura
Poziom: 0/0
Skille: -------
Domyślny :/

Witam mam problem z netem ale i moze z komputerem xD
mam neta w klatce

wiec tak gram sobie 6h w tibie a tu o 18.30 zawsze o tej same porze mam takie lagi w tibi i jak w csie w csie ping 1400 xd i co mam zrobic zeby nie mial lagów w tibi oraz w csie prosze o szybką odp internet mam 4mb/s czy jak to sie pisze xD
__________________






Kampaj Wielki [22]: a ja tu chciałem zaszpanować, że wiem co znaczy rhino
Kampaj Wielki [22]: to jest kod na czołg w GTA III


Kampaj Wielki [22]: A ja dzisiaj z jakims hiszpanem gejem pisałem
Kampaj Wielki [22]: ze słownikiem w reku





Pzdr
yasiex0r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2009, 02:31   #1514
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Vistek
Czy korzystasz na tym laptopie z karty bezprzewodowej do połączenia się z internetem? Jeżeli tak to może być to przyczyną. Połączenie za pomocą kabla mogłoby pomóc.

@yasiex0r
Ten internet jest osiedlowy? Czy od jakiegoś dostawcy typu Chello, UPS? Dzielisz z kimś łącze (czy w domu do internetu też ktoś jest podłączony)? Jeżeli osiedlówka, to w tych godzinach możesz mieć problemy z lagami, sieć może być bardziej obciążona ze względu na porę dnia. Dopóki nie podasz bardziej szczegółowych informacji na temat dostawcy internetu, sposobu łączenia się (czy przewodowo czy bezprzewodowo) oraz czy w domu jest więcej komputerów korzystających z łącza to nie jestem Tobie w stanie nic doradzić.
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2009, 09:15   #1515
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Witam, kolejny problem na horyzoncie. Mój komputer od sierpnia dziwnie się zachowuje. To się resetuje, to się strasznie muli itp. Był raz w serwisie, ale wymienili kartę graficzną, ale to rozwiązało tylko jeden problem. Wczoraj sprawdziłem temperatury jakie panują w komputerze za pomocą programu Everest Home Edition. Oto temperatury:
Płyta główna 45 °C (113 °F)
Procesor 51 °C (124 °F)
Seagate ST360014A 33 °C (91 °F)

Nie wiem jakie temperatury są dobre, ale u kumpla, któremu normalnie działa komputer temperatury są znacząco niższe. Wczoraj procesor nawet dochodził do 59 stopni, a płyta główna miała 50. Nie znam się na komputerach, ale czy to może być wina chłodzenia?
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą

Ostatnio edytowany przez Ascaron - 21-03-2009 o 09:16.
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2009, 09:19   #1516
yasiex0r
Użytkownik Forum
 
yasiex0r's Avatar
 
Data dołączenia: 18 11 2008
Lokacja: Rookgard

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fajne ;D
Profesja: Rookstayer
Gildia: Bedzie ;D
Świat: Secura
Poziom: 0/0
Skille: -------
Domyślny

@yasiex0r
Ten internet jest osiedlowy? Czy od jakiegoś dostawcy typu Chello, UPS? Dzielisz z kimś łącze (czy w domu do internetu też ktoś jest podłączony)? Jeżeli osiedlówka, to w tych godzinach możesz mieć problemy z lagami, sieć może być bardziej obciążona ze względu na porę dnia. Dopóki nie podasz bardziej szczegółowych informacji na temat dostawcy internetu, sposobu łączenia się (czy przewodowo czy bezprzewodowo) oraz czy w domu jest więcej komputerów korzystających z łącza to nie jestem Tobie w stanie nic doradzić.[/quote]


UP@ To jest internet z neti,jest w klatce chyba z niego korzysta tylko 2-3 osoby ja mam 1 komputer
__________________






Kampaj Wielki [22]: a ja tu chciałem zaszpanować, że wiem co znaczy rhino
Kampaj Wielki [22]: to jest kod na czołg w GTA III


Kampaj Wielki [22]: A ja dzisiaj z jakims hiszpanem gejem pisałem
Kampaj Wielki [22]: ze słownikiem w reku





Pzdr
yasiex0r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2009, 13:39   #1517
Satyros
Użytkownik Forum
 
Satyros's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Ascaron
Temperatury sprawdzasz dla swojego procesora/płyty/dysku/karty graficznej, bo różny sprzęt może pracować w różnej temperaturze (trzeba sprawdzić w opisie sprzętu, a z racji, że nie podałeś modelów to nie mogę nawet tego sprawdzić). Co do mulenia systemów możesz mieć za dużo zainstalowanych programów, jakieś keyloggery/trojany, więc skan komputera by się przydał i/lub odinstalowanie zbędnych programów. Co do resetów może być straszenie dużo przyczyn: uszkodzona pamięć, zasilacz niestabilnie pracujący/uszkodzony, może też być wina przegrzewania się, tylko tego nie jestem w stanie potwierdzić z wyżej wymienionych powodów.

@yasiex0r
Przeskanuj komputer, by sprawdzić, czy nie masz jakiegoś wirusa/trojana, on może spowalniać łącze. Podczas grania raczej nie masz uruchomionych programów pobierających coś z internetu? Jak masz to one mogą powodować zamulenie łącza.
Zawsze jeszcze możesz próbować skontaktować się z dostawcą internetu, powinni Ci pomóc.
PS Używaj znaków interpunkcyjnych!
Satyros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-03-2009, 20:53   #1518
yasiex0r
Użytkownik Forum
 
yasiex0r's Avatar
 
Data dołączenia: 18 11 2008
Lokacja: Rookgard

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fajne ;D
Profesja: Rookstayer
Gildia: Bedzie ;D
Świat: Secura
Poziom: 0/0
Skille: -------
Domyślny Skanowalem

skanowalem anty wirusem Kaspersky nic nie ma :/
__________________






Kampaj Wielki [22]: a ja tu chciałem zaszpanować, że wiem co znaczy rhino
Kampaj Wielki [22]: to jest kod na czołg w GTA III


Kampaj Wielki [22]: A ja dzisiaj z jakims hiszpanem gejem pisałem
Kampaj Wielki [22]: ze słownikiem w reku





Pzdr
yasiex0r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2009, 14:18   #1519
Zykfryd
Użytkownik Forum
 
Zykfryd's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2008

Posty: 22
Domyślny Problem z mapami

Mam nowy komputer wraz z vistą. Wcześniej skopiowałem sobie mapy do tibi na pendrivea żeby wklejić je do nowego kompa. Ale problem w tym że na nowym kompie nie ma pliku automap, więc nie mam ich gdzie wklejić.
Jak chodzę to mapy zapisują się dobrze, tylko niewiem w jakim miejscu. Może ktoś wie w jakim pliku zapisują sie te mapy?
__________________
Pamiętaj! zawsze odrywaj dolną część banana zwaną kolcem gdyż jest ona wyjątkowo uczulająca.
Zykfryd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2009, 21:38   #1520
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Witam
ostatnio pojawił mi się pewien problem mianowicie, mam antywirusa NOD32, który wykrył dzisiaj trojana, jednak nie mogłem nic z nim zrobić, to jest nie mogłem pliku wyleczyć, ani usunąć ani przenieść... kiedy przeskanowałem komputer NOD znalazł tego wirusa i pojawił mi się taki komunikat
Cytuj:
Infekcja trojan Win32/TrojanProxy.Small.NCA została wykryta w pamięci operacyjnej. Nie można podjąć żadnej akcji do zainfekowanej pamięci. Należy wybrać opcję "pozostaw" i kontynuować proces leczenia wszystkich dysków lokalnych. Pamięć systemu została zainfekowana z pliku C:\WINDOWS\services*****.
Komputer od tego czasu zaczął strasznie mulić... co robić ? >.<

@Edit
dzięki dzięki spróbuję... : )
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
albo tak jak my to ostatnio robimy , na lekcji taka cisza itp. ja się nadstawiam kolega mnie po mordzie a ja krzyczę "PANI ! BIJO!!!" ;D

Ostatnio edytowany przez Ze'To - 01-04-2009 o 20:39.
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.


Powered by vBulletin 3