Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-06-2007, 16:00   #1
ElCapitano
Użytkownik Forum
 
ElCapitano's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 35

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny Exp czy Skill

Mam pytanie . Posiadam Knighta --44 lv ze skillami 75/74 (axe), i pytanie brzmi czy mam dalej skillowac czy raczej powinienem kupic pacca i expic gdzies tak do 60 lv i potem skillowac . Prosze o odpowiedz
__________________
Nie widzę żadnych zmian, widzę tylko twarze rasistów
Nieuzasadniona nienawiść rasowa, której doświadczamy,
Przynosi hańbę, zastanawiam się co można uczynić
By świat stał się lepszy, usuńmy to, co złe
Oczyśćmy ludzi ze złego, a będą dobrze się zachowywać
Bo dziś wieczorem zarówno Czarny jak i biały palą crack
Uspokajamy się tylko wtedy, gdy wzajemnie się zabijamy
ElCapitano jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-06-2007, 16:04   #2
Darth'Knight
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

skilluj do 80/80 i idz expic
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 16:50   #3
Kretian
Użytkownik Forum
 
Kretian's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2007
Lokacja: Radom

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: ~X~
Świat: Pacera
Poziom: X
Skille: ~~/~~
Poziom mag.: ~
Domyślny

A ja powiem olej to i zrob co chcesz ja bym na twoim miejscu sobie poexpil potem poskilowal. Jezeli ci wygodnie z tymi skillami to je zostaw, jesli widzisz ze duzy waste i slabo lejesz to co chcesz [pskiluj
Kretian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 17:20   #4
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jeśli na tym etapie chcesz zaczac skillowac to proponowal bym zrobienie odrazu z 90/90 \ 85/85.A jeżeli chcesz expic to to 50 max i i tak cie czeka skillowamnie i tak.
Liper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 17:41   #5
Mbaton
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 12 2005

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Furora
Poziom: 100
Domyślny

Skilli nie masz słabych jak na Twój lvl... A co z nimi zrobisz to już tylko i wyłącznie Twój problem. Jeśli zamierzasz jeszcze kiedykolwiek skillować to proponuję teraz, później wyrwiesz jakiegoś hunta czy Bóg wie co się stanie, teraz bez problemu możesz trenować ; ) Pozdro~
__________________
MASZERUJ ALBO GIŃ!
Mbaton jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 19:21   #6
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Liper Pokaż post
Jeśli na tym etapie chcesz zaczac skillowac to proponowal bym zrobienie odrazu z 90/90 \ 85/85.A jeżeli chcesz expic to to 50 max i i tak cie czeka skillowamnie i tak.
100% się z tym zgadzam. Mój ostatni najt zakończył swą karierę na 87/86 na 44 lvlu. I bardzo fajnie się nim expiło oraz bloczyło.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 19:31   #7
Vegoego
Użytkownik Forum
 
Vegoego's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vegoego
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 40
Skille: 18/24
Poziom mag.: 38
Domyślny

Ja na twoim miejscu nie marnowalbym pacc zeby w jego czasie na czyms poskillowac,a skillowac to skilluj do 85+ jak trenujesz powyzej tego skilla a widzisz ze po godzinach monotonnego(prawie nic nie dajacego)trenowania % rosna zbyt powoli to najwyzsza pora wybrac sie na expienie
Vegoego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 19:36   #8
Dinok
Użytkownik Forum
 
Dinok's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2007

Posty: 32
Imię: Dinok
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Domyślny

wal przynajmniej 80/80, a jak będziesz chciał to większe i po skillowaniu kupujesz pacca i tylko expisz, expisz, expisz...
Dinok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 19:46   #9
ElCapitano
Użytkownik Forum
 
ElCapitano's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 35

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Dzieki za wszystkie pozytywne odpowiedzi ; ) . Postanowilem poskillowac do 85/85 i zakupic pacca i expic ; )
__________________
Nie widzę żadnych zmian, widzę tylko twarze rasistów
Nieuzasadniona nienawiść rasowa, której doświadczamy,
Przynosi hańbę, zastanawiam się co można uczynić
By świat stał się lepszy, usuńmy to, co złe
Oczyśćmy ludzi ze złego, a będą dobrze się zachowywać
Bo dziś wieczorem zarówno Czarny jak i biały palą crack
Uspokajamy się tylko wtedy, gdy wzajemnie się zabijamy
ElCapitano jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 20:32   #10
Dinok
Użytkownik Forum
 
Dinok's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2007

Posty: 32
Imię: Dinok
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Domyślny

No i bardzo dobrze...
Lecz musisz pamiętać, że skille 85/85 nie wchodzą zaszybko. Będziesz musiał być cierpliwy i wytrwały, co później, bardzo się opłaci

Powodzenia!
Dinok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 20:37   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

POdstawowe pytanie, to ile czasu zajelo ci zrobienie tego chara, w jakim trybie skillowales ( np monk podczas ogladania TV - wbrew pozorom dosc powazna kwestia ) i w jakim trybie skillowac masz zamiar.

Wez pod uwage, ze ( wynika to z prostej matematyki ) zrobienie 10 punktow skilla rowna sie poswieceniu czasu takiego samego jak dotarcie do aktualnych skillow ( ergo: 75-> 85 daje tyle samo co 10 - > 75 ), wiec warto sie powaznie zastanowic czy na pewno chce sie trenowac drugie tyle czasu.

Dwa - na niskim levelu skillow nie wykorzystasz - nie wiem jak jest z zolwiami, ale do scarabow monstrualnych skillow nie trzeba, tam gdzie zwyklem expic wystarczaja jeszcze nizsze. OF tez specjalnie wymagajacy nie powinien byc, biorac pod uwage ze na levelu na ktorym sie bedziesz tam pchac skille zdaza juz same o pare pkt podrosnac.

Trzy - skillujesz po to, zeby wydajnie zabijac potworki, czasem lepsze efekty da poszukanie takich ktore sie daja zabijac szybko zamiast X godzinnego treningu zeby tluc akurat te ktore sobie zalozyles. Na twoim levelu mozna z tym co masz robic 1-2 levele dziennie bez wysilku - a trening wcale tego nei przyspieszy. 1-2 levele dziennie - to juz kilka leveli w czasie w ktorym wbijesz jeden pkt skilla.

Cztery - w blokowaniu licza sie 2 podstawowe rzeczy: ilosc hp i tryb walki. Latwo zaobserwowac, ze walczac w trybie full defence wcale nie musimy miec kosmicznych skillow zeby wydajnie blokowac shit na poziomie DLa, wiec znowu koniecznosc treningu jest mocno zakwestionowana. Ilosc hp - jest wykladnikiem tego ile leveli wbiles a nie tego, ile czasu klepales slima/ monka.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 20:42   #12
Vertanus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 06 2007

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vertanus
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 42
Poziom mag.: 6
Domyślny Skiluj Dalej;]

Wiesz im wieksze skille tym szybciej zdobedziesz lvl. WIem z doswiadczenia ze skillowanie jest nieciekawe no ale chyba wlasnie dlatego lepiej miec to za soba a im wieksze skille wbijesz tym szybciej bedzie lvl rosl wiec chyba logiczne skilluj;]
Vertanus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-06-2007, 23:46   #13
Brandle
Użytkownik Forum
 
Brandle's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007
Lokacja: Bytom

Posty: 133
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Brak
Świat: Guardia
Poziom: 2x
Skille: 6x/4x
Poziom mag.: ~~
Brandle ma numer GG 5070884
Domyślny

Cóż... to czy masz expic czy skillowac to jest tylko i wylacznie twoja sprawa. Jesli expienie na skillach 75/75 jest dla ciebie nie satysfakcjonujace to trenuje, ale pamientaj, ze teraz w tym updacie mają polepszyć rycerza więc nie jest powiedziane ze Cipsoft nie zmodernizuje tak rycka, że skille albo beda mało przydatne, albo szybciej beda rosły
Brandle jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 00:23   #14
Bykunn
Użytkownik Forum
 
Bykunn's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006
Lokacja: Tomaszów Mazowiecki

Posty: 259
Stan: Na Emeryturze
Bykunn ma numer GG 6050652
Domyślny

Jak zwykle zgadzam sie tylko z Vil'em. Nie dlatego, że jest on modkiem tylko dlatego, że jest doświadczonym graczem.
Jeśli chcesz głównie blokować to skille grają bardzo drugorzędną role...
Swoim obecnie 53ek ze skillami 72/68 blokowałem wszystkie potwory w tibii z wyjątkiem bossów. Jakoś nie sprawiało mi to trudności. Kwestia dobrego shootera (w moim wypadku zawsze byl to best friend 80-100ms). We dwóch biliśmy demony, wrl-e, behe i nie był to problem.
Po drugie expienie. Może niektórzy uznają to za żart ale od 52lev (do 55, potem dead od best gildi na servie) expiłem ...uwaga na of. Wystarczy znać teren a bije się praktycznie same zerki i jednego lidera Profitu nie ma ale exp szybki a za uhy/mf sie zwraca.

Ja na Twoim miejscu nie skillował bym więcej, tylko kupował pacca, expił i bawił się. Jak już jesteśmy przy zabawie to inni gracze z serva na którym grałem dziwili się, że mam słabe eq - k set, w helmet, v shield, f axe, p ammy. A ja poprostu całą zarobioną kase przeznaczałem na zabawe na demcach czy behe )

Wszystkim radze w taki sposób grać w tibie, bo nie ważne jest jakie będziecie mieli eq, ważne, że się zabawicie, bo w tym celu została stworzona ta gra

Yours Bykunn
Bykunn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 09:10   #15
Mutilator
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 36

Posty: 91
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 45
Skille: 75/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

@up

Hehehe, to się uśmiałem. 53 lvl i takie lipne skile na OF? jaja se robisz? na 57 lvlu i 87/87 wychodziłem na 0/lekkim plusie... też biłem niemal same zerki. Druga sprawa, taki doświadczony gracz i na 53 lvlu demce blokuje? hehe ciekawe, jeden lag i Cie nie ma od DLa, nie mówiąc o Demonie...

@topic

Jak masz zamiar osiągnąć kiedyś wysoki lvl, to opłaca się skilować, jeżeli nie = idź exp. Na wyższym lvlu bardziej odczujesz, że masz za słabe skile do szybkiego expa. Możesz potrenować teraz, a możesz jak exp Ci zwolni. Tylko odpowiedz sobie sam, czy później będzie Ci się chciało skilować dłuuugooo
__________________
"This is 10% luck, 20% skill, 15% concentrated power of will, 5% pleasure, 50% pain and a 100% reason to remember the name."
Mutilator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 10:37   #16
Marfu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Jablonna

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 80+
Skille: a co to
Poziom mag.: 6
Evul

tez sie z Vilem zgodze, ale... okolo 40% obrazen od scarabow to trucizna, wiec skille, jakie by nie byly, nie uchronią nikogo przed tym... Jakos dlatego scaraby uwazam za mocno przereklamowane :-)

@ Mutilator

Twoje doswiadczenia z OF wskazuja, ze skill jest malo wazny. Ja ze skilami osiagnietymi bez skillowania (75/65 okolo) :-) wychodze na OF okolo 2 k na plus na czysto, czyli po odjeciu kosztow manasow. Bijac leadery tez... Moze wiec skillowanie to sztuka dla sztuki?

Ja tam radze ekspic i szybko zarobic na dobry sprzet, bo jednak sprzet i duzo zycia to podstawa...

Z jednym sie jednak z Toba zgodze. Napisales: "Jak masz zamiar osiągnąć kiedyś wysoki lvl, to opłaca się skilować". Racja - jak sie chce osiiagnać go KIEDYS... Bo jak szybko - lepiej expis i kupowac lepsza bron
Marfu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 10:57   #17
Sporty
Użytkownik Forum
 
Sporty's Avatar
 
Data dołączenia: 15 05 2007
Lokacja: Mikołów

Posty: 27
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Domyślny

To ja sie wprosze troszke w temat ...
Jestem druidem (lvl 14) i jak to druid mam slabiutkie skille. Czy jest sens w przypadku mojej profesji zeby na sile probowac je polepszyc?
I pytanko do druidow: czy zmieniacie czasem rozdzke na miecz?

Z gory dziekuje za odpowiedz I przepraszam jesli palnelam cos glupiego, ale doswiedczenie mam marne jesli chodzi o Tibie.

Ostatnio edytowany przez Sporty - 06-06-2007 o 10:58.
Sporty jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 12:27   #18
ElCapitano
Użytkownik Forum
 
ElCapitano's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 35

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Domyślny

Niby na Scarabach skille sie nie licza ale wiecie jezeli chcialoby sie wbic szybko lv to najlepiej by bylo isc na zolwie a tam skille to juz podstawa wedlug mnie . A pozatym to co to za knight ktory ma marne skille ? Knight kojarzy sie w wlasnie z bardzo dobrymi skillami . Dajmy na to 80 lv i ma skille 78/72 i to sa dobre skille ? Wedlug mnie nie ;p

Up Sporty

czemu nie bierzesz mieczyk i lecisz na roty na fibule zeby se zarobic kaske na mf i runy a przy okazji ladnie zaexpic mozesz . Takie jest moje zdanie a co do skilla to wystarczy ci 20 shielda
__________________
Nie widzę żadnych zmian, widzę tylko twarze rasistów
Nieuzasadniona nienawiść rasowa, której doświadczamy,
Przynosi hańbę, zastanawiam się co można uczynić
By świat stał się lepszy, usuńmy to, co złe
Oczyśćmy ludzi ze złego, a będą dobrze się zachowywać
Bo dziś wieczorem zarówno Czarny jak i biały palą crack
Uspokajamy się tylko wtedy, gdy wzajemnie się zabijamy

Ostatnio edytowany przez Vil - 06-06-2007 o 13:53.
ElCapitano jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 13:55   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marfu Pokaż post
okolo 40% obrazen od scarabow to trucizna, wiec skille, jakie by nie byly, nie uchronią nikogo przed tym...
Ochrona jest na tak slabych stworkach malo wazna, bardziej liczy sie szybkosc bicia.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 15:15   #20
Erytreja
Użytkownik Forum
 
Erytreja's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Zeal Kingdom

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Poziom: 24
Poziom mag.: 20
Domyślny

@topic
Amerykańscy naukowcy właśnie nad tym pracują.Szczerze mówiąc to ja wole skille, pamiętam jak moja pierwszą postacią tylko skillowałem i dobiłem na 10 lvl'u 50/50 bo siedziałem z kumplami i gadałem (w tibii jak cuś).Wybierz skille, lvl się potem wbije.
Erytreja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.


Powered by vBulletin 3