Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-01-2006, 07:57   #41
Nyksus
Użytkownik Forum
 
Nyksus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 660
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 85+
Skille: 82+
Poziom mag.: 16
Nyksus ma numer GG 9762142
Domyślny Re:

a po co wam ta frajda... mnie jakos nigdy jak gralem na pvp nie ciagnęło żeby kogoś pkować... a miałem raz lvl master sorcem 72 i jakoś nigdy nie miałem okazji pkowania ;P
__________________
Fajni Chlopacy _/
Nyksus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-01-2006, 08:08   #42
Smitiii
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 11 2005

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Imię: Shakti'lar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Achromatize
Świat: Guardia
Poziom: 54
Skille: 77/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

HEHEH
Na non pvp wcale niema zle coprawda czasem chcialoby sie pvp na 1 dzien zeby wyciac tych wszystkich noobow i kozakow ale sa na to inne sposoby
gram na non pvp bo wszedzie gdzie gralem wczesniej hunt od BR czy SWE
po jakims zcasie ma sie jzu tego dosc porzadnego lvla nie da rady zrobic bo lataja za toba i cie hunca a placic im nie bede hehe

i tak ja i wielu kumpli z pvp przeszlismy na non pvp i sa normalni ludzie nie tylko nooby jak uwazacie

Ostatnio edytowany przez Smitiii - 10-01-2006 o 08:12.
Smitiii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2006, 16:20   #43
Wilkq
Użytkownik Forum
 
Wilkq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Warszawa-Wesoła

Posty: 83
Stan: Aktywny gracz
Imię: Redes
Profesja: Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 18
Skille: 20/20
Poziom mag.: 19
Wilkq ma numer GG 3723015
Domyślny

Ja mam swoją ideę (wiem - głupią ).

Myślę , że można zrobić świat główny (np. "Centrala" xD). Następnie dać możliwość wyruszenia tam od człowieka za np. 5k. Na miejscu są domki i miejsca odpoczynku. A w 3 budowlach teleporty na poszczególne światy (1 budynek - PvP ; 2 budynek - Non-PVP ; 3 budynek - PvP Enforced). Ale to chyba trudne w wykonaniu

A osobiście wolę PvP. Daje nam możliwość zemsty , a na 50 - 100 lvl'u już niewielu chce z tobą walczyć ;]
__________________
Litania Przeciw Trwodze z rytuału Bene Gesserrit :
"Nie mogę się lękać. Strach zabija umysł. Strach jest małą śmiercią, która niesie ze sobą całkowite unicestwienie. Stawię mu czoło. Pozwolę aby zalał mnie i przelał się przeze mnie, a kiedy odpłynie, odwrócę oko swej jaĄni i spojrzę na jego drogę. Tam gdzie przeszedł strach, nie będzie już nic. Zostanę tylko ja."
Frank Herbert , Diuna

Guild Wars - The best!!!
Wilkq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2006, 16:32   #44
Major Doomus
Użytkownik Forum
 
Major Doomus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: Stolec uOrkiestra

Posty: 40
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 21
Skille: 18/19
Poziom mag.: 31
Wyślij wiadomość przez ICQ do Major Doomus Major Doomus ma numer GG 2439429
Domyślny

Sam gram na Guardii i z własnego doświadczenia wiem że pełno tm noobów, debili i złodziei... jak ktoś mnie drażni chciałbym go rozwalic i nie moge xD ale przynajmniej cierpliwośc mi się wyrobi

Z kolei ze światami PVP jest źle dla low-lvli, idziesz se na trolle a tu przychodzi mag wzywa scorpa ten cie zatruwa, blokuje cie do deda i cyk =.=

Podsumowanie: Mógłby powstac świat w którym raz na np. 2 godziny z Non-Pvp zmienia się na PVP i odwrotnie ^^
__________________


fuc|< @11 h4x0rz!

Vlep tu notkę 4 me XD
Major Doomus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2006, 17:11   #45
tragiczny
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 01 2006
Lokacja: bp

Posty: 15
Imię: tragiczny
Profesja: Druid
Świat: titania
Domyślny

Servery non pvp powinni wybierać Ci co zaczynają grać po raz pierwszy. Powód - zaliczenie zgonu z reki innych graczy może bardzo zniechęcić, sam żałuje ze sie szarpnołem na pvp, ale nieznałem zasad na jakich to działa a teraz juz niemam checi zaczynać po raz drugi.

Gra powinna przyciągnoć i trzymać przy sobie, a ciągłe padanie w tym niepomaga

Jeśli ktoś pogra w spokoju polvluje pozna świat powinnien przesiadać sie na pvp
tragiczny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2006, 20:53   #46
Nyksus
Użytkownik Forum
 
Nyksus's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 660
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 85+
Skille: 82+
Poziom mag.: 16
Nyksus ma numer GG 9762142
Domyślny Re:

@tragiczny

wg. mnie tak nie jest. Ja zaczynałem na Inferni. Pierwsza moja postać była na Inferni z lvl 48. Beż żadnego deda ale za to zabijałem codziennie po 5 typów z czego miałem bardzo dobre eq. Przeniosłem się z Inferni na Hiberne, potem z Hiberny na Antice (29 lvl), dalej była Saphira ( 31lvl) i na koniec Luminera (25 lvl obecnie + rookstayer ) z Czego najlepiej gra mi się na Luminerze;P Chociaż tutaj jest więcej noobów i każdy cię wkurza bo wie że nie możesz się zemścić ;P
__________________
Fajni Chlopacy _/
Nyksus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2006, 12:30   #47
Don Toro
Użytkownik Forum
 
Don Toro's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005

Posty: 268
Imię: Don Dagoth
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jolly Rogers
Świat: Luminera
Poziom: 111
Skille: Najs
Poziom mag.: 8
Domyślny

Odrazu powiem, że grałem na świecie pvp i wiem jak tam jest. No właśnie... średnio. Nie można ani skillować bo PK (raz się na mnie [knight] rzucił o 11 lvl slabszy paladyn bo myślał, że jestem afk ale miał pecha). Na hunt też bo niewiadomo kogo się spotka po drodze . A na non pvp? Mi bardzo przypadł do gustu ten tryb rozgrywki. Można spkojnie skillować. Fakt bywa, że przylezie jakis cham/n00b i pomimo grzecznych próśb zabije potworka (najgorzej, że to często są Polacy), ale jest tu dużo miłych osób. Przykład? Taszczyłem lootbag i patrze biegnie jakiś typ do woreczka (28 knight).W tej samej chwili się pojawił na ekranie sorc 19 lvl i... pomógł mi zanieść loot do depo (wartość 2.5k). A żeby było śmieszniej zlodziejem był Polak a pomógł mi BR, którego pierwszy raz na oczy widziałem.
Wnioski: non pvp nie są gorsze od światów pvp. trzeba się "nauczyć" tam grać. A ludzie? Jak wszędzie. Sporo n00bów ale można spotkać naprawde miłe osoby.
Dziękuje za uwagę
Don Toro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2006, 13:08   #48
Hupureh
Użytkownik forum
 
Hupureh's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2005

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Imię: Popineczka
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 26
Domyślny

Ja tam się nie boje ale wole non-pvp ! Przynajmniej nie będzie mnie nikt huntować z jakiś dziwnych powodów a tak mi się często zdarzało , a na non-pvp , jak pare osób wcześniej mówiło, nie ma samych nOObów, lecz bardzo dużo spoko wiary !

Ostatnio edytowany przez Hupureh - 11-01-2006 o 13:11.
Hupureh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 22:35   #49
zipi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 08 2005

Posty: 7
Domyślny

moze mi ktos napisac co to znaczy

PvP-enforced


przy wyborze serwera
zipi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 22:45   #50
Crazy Mage
Użytkownik Forum
 
Crazy Mage's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2006
Lokacja: Polska

Posty: 73
Stan: Aktywny gracz
Imię: :>
Profesja: Paladin
Gildia: :>
Świat: Harmonia
Poziom: :>
Skille: :>
Poziom mag.: 9
Crazy Mage ma numer GG 7697695
Domyślny

dobry pomysl to by byl jak by zrobili naprzyklad pvp po 24 czy jakos tak a rano znow non pvp
__________________
Crazy Mage jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 12:20   #51
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

ja grałem na non-pvp Harmonia 36 ms i przeniosłem sie na obsidie i wcale nie jest tak tam źle nie pogardzam pvp i non-pvp tylko na non-pvp są ludzie praktycznie mocni w gębie (nie wszyscy ofcors) a na pvp jak ktoś coś powie mozna z nim to "wyjaśnić"
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 14:02   #52
Grigor
Użytkownik Forum
 
Grigor's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2006
Lokacja: .......\HELL/.......

Posty: 73
Stan: Na emeryturze
Domyślny -.-

Moim zdaniem swiaty pvp so lepsze od tych non-pvp bo czasami mozesz sobie zaszalec jak masz wyzszy lvl
Grigor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 14:49   #53
suchyxxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004

Posty: 170
Domyślny

Na światach pvp w wojnie jak jesteś w gildii to cała twoja gildia i ty możecie dostać kasę od przeciwników za to że oni się poddadzą i wykupują się aby nie byli hunted.W dodatku jak zabijesz człowieka to loot jest ciekawy i masz satysfakcję a na non pvp można co najwyżej zlurować potwora i też jak przeciwnik zginie to nigdy nie wiadomo czy dostaniesz coś z jego ciała bo nooby ci zabiorą.Pvp nie jest taki groźny jeżeli jesteś miły.Można tu zarobić sporo kasy z wojen jak i mieć prawdziwych przyjaciół a nie takich co się okazują złodziejami na non pvp potem.Mogliby na non pvp wprowadzić opcję duel mode że jak dwie osoby zgodzą się na walkę ze sobą to mogą się bić i po problemie.Ale i tak większośc noobów by nie chciała z Toba walczyć tylko Cię powyzywać.
suchyxxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 15:33   #54
Galeon
Użytkownik Forum
 
Galeon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 237
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 40
Skille: 65/65
Poziom mag.: 5
Galeon ma numer GG 2562220 Send a message via Skype™ to Galeon
Domyślny

ja tam wole pvp bo jak ktos cie wnerwia to mozna sie odegrac i jest o wiele ciekawiej. to nic ze czasami dobre itemy wypadaja. zycie to nie bajka! ale przynajmniej troche sie pobic z innymi mozna
__________________


Galeon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-02-2006, 23:09   #55
paffelek
Użytkownik Forum
 
paffelek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 33

Posty: 796
Stan: Niegrający
Imię: Liczbix
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Okrutny
Chyba nie myślisz, że cip specjalnie by wysłuchał ciebie
Ja na non pvp byłbym najbardziej za wprowadzeniem możliwości walki w trybie party. Już by było ciekawiej. Ktoś noob, ty wanna fight on NO! no i wszystko jasne
właśnie wpadłem na taki sam pomysł
wchodzisz w party i mozesz np. trenowac a jak nie jestes w party to nie musisz sie bać PK a jesli chcesz duela to party i jazda xD
paffelek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2006, 12:53   #56
jaruczek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wypowiedzi typu "na non-pvp graja tylko nooby" wystawiaja same za siebie ocene o autorze -.- ja gram na Harmoni - serverze Non-PvP ponieważ w tej grze i tak trudno o lvl a widmo stracenia go przez jakiegoś barana jest dołujące
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2006, 14:26   #57
Mc macio
Użytkownik Forum
 
Mc macio's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2004
Lokacja: N 51°24' E 22°16'
Wiek: 34

Posty: 141
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Astera
Mc macio ma numer GG 5146998
Domyślny

Ja gram na non-pvp moim main charem od niedawna bo znudzilo mi sie odrabianie lvl na e-pvp i pvp.
Wole zeby to inni robili jak ja tam w miedzy czasie pekuje swoimi starymi charami


i raczej noobem niejestem (in my opinion of course)
__________________
Sława jej wszystkich przerasta, KoronA KielcE-duma miasta



http://rapidshare.de/files/26504590/..._pk_1*****.html Pk cz1
http://rapidshare.de/files/27201800/...a_pk2*****.html Pk cz2
Mc macio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2006, 14:39   #58
Gregoire
Użytkownik Forum
 
Gregoire's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2005
Lokacja: Lodz
Wiek: 39

Posty: 110
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Poczytalem i przejrzalem wasze posty i nie raz mi sie zal zrobilo niektorych - ale to tak na boku.
Swiaty pvp i non-pvp maja swoje wady i zalety.

Na non-pvp jak ktos gral to wie jak jest: mnostwo noobkow itp (nie wszyscy ale znaczna wiekszosc, wlacznie z high levelami), zlodzieje loota - wyniesienie lootbaga do miasta (zakladajc ze nie masz postmana) graniczy niemal ze z cudem, bezkarnie ludzie moga Ci wchodzic na expowiska, a Ty jednynie mozesz porposic zeby wyszedl lub sprobowac cos lurnac na niego.
No i oczywiscie brak zemsty na innych graczach.

Jak slysze wypowiedzi typu, ze na pvp sie nie da grac bo na kazdym rogu czai sie pk, to poprostu mi rece opadaj - jak ci ludzie expia skoro wszedzie pk i all siedza w swiatyniach ze strachu??.
Po pierwsze jesli masz lvl 8-15 to raczej nie staniesz sie celem dla racjonalnego pk liczacego na zysk, bo co z Ciebie wypadnie ?? Dwarven shield lub scale armor i pare gp ledwo uzbieranych na rotach??.
Wojny Gildi tez Ci nie groza, najczesciej gildia wypowiadajaca wojne daje czas na opuszczenie gildi (ok 24h) bez zadych konsekwencji w wypadku przegrania wojny.
Najgorsza zmora swiatow pvp jest to wystepowanie zjawiska pod nazwa PA-Power Abusing. Bardzo czesto zdarza sie, ze 20 lvl przegania z expowiska 50 lvl, gdyz jego brat/wujek/znajomy z rl jest w najsilniejszej gildi. Jednak wole PA, niz calkowita loteria czy mi uda sie dzis wyniesc loot czy tez nie, czy ktos wejdzie mi na spawn i bedzie go blokowal czy tez nie. Na pvp wystarczy najczesciej walnac takiego noobka z hmm czy z innej dostepnej broni na wyposazeniu i zmienia zdanie - a nie jak ktos napisal nizej ze nie gra bo na pvp bo ma red skulla od zabijania zlodziej itp ( za przeproszeniem tylko idiiota robi sobie unjusty na lov levelach, nawet pk).

Tak wiec powiedzmy sobie szczerze, ze swiaty pvp sa znacznie lepsze i przyjemniejsze do grania (zwlaszcza te stare) niz non-pvp.
Nie krytykuje ludzi ktorzy graja na non-pvp, ale ja ich poprostu nie rozumiem.

Kind Regards
Karwal
__________________
"Największym podstępem szatana jest wmówienie ludziom, że nie istnieje."

C.P. Baudelaire
Gregoire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2006, 20:37   #59
jaruczek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

heh wypowiedź Gregoire'a jest najsensowniejszą wypowiedzią jaką miałem okazje od długiego czasu czytać ale ja i tak zostaje przy światach non-PvP
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2006, 13:26   #60
Danrahses
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2005

Posty: 17
Imię: Danrahses
Profesja: Paladin
Gildia: Black Devils
Świat: Celesta
Poziom: 44
Skille: 77/58
Poziom mag.: 15
Domyślny

Ja sądze, że każdy świat jest dobry. Każdy ma plusy i zalety.
Wiele osób pisze, że na pvp można z gildią zbierać kase z haraczy, można ją dostać za zdjęcie hunta, ale pamiętajcie wy możecie być w tej gildi z której się zbiera kase i co wtedy? Pvp są lepsze dla Hlvl, ale jak się jest w panującej gildi, znam dużo histori osób który musieli kończyć z światem na którym mieli pon. 100 lvl bo dostali hunta lub przegrali wojnę i co wtedy rok grania stracony? Dlatego ja wole non pvp tam można spokojnie expić, te serwery są bardziej dla osób, które mało grają w tibie. Wadą non pvp są nooby przez duże "N", ale jak się to przetrzyma, tak jak PK na pvp to nawet fajnie się gra. Na pvp trzeba się nauczyć walczyć z PK, a na non to z nubkami . A jesli się komuś nudzi na non to tam też przecież są wojny, tylko że wyglądają innaczej niż na zwykłych światach.
Danrahses jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.


Powered by vBulletin 3