Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-09-2010, 13:51   #21
chosen_one
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 06 2007

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Selena
Domyślny A wlasnie, ze nie B)

Jak dla mnie balans pvp to dobry pomysl, bo sytuacja w ktorej idzie sobie np. 150 lvl a tu nagle napadaja go i trapuja lvle 200+ i to ile on przezyje zalezy wylacznie od tego ile ma potionow jest beznadziejna sytuacja.
Trapnac i tak bedzie mozna ale wiekszym nakladem sily i sprytu - czyli na plus.
Wg mnie taki latwy szach-mat (trap) w grze czasu rzeczywistego nie powinien miec miejsca.
A do tych ktorzy krzycza, ze Cipsoft psuje Tibie powiem tylko to ze to duza firma ktorej zalezy na tym zeby sie utrzymac na rynku i musza wprowadzac zmiany. A maja tam od tego ludzi, ktorzy wiedza znacznie lepiej od was czy to jest psucie czy nie ;]
chosen_one jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-09-2010, 15:29   #22
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

Co do tego "biednego" 150lvla zabitego przez inne 200 lvl to co napisales jest zalosne. Zycie to nie bajka, w normalnym zyciu wygrywaja tylko najlepsi i najsilniejsi. Wiec jezeli jestes 150 lvl ale jestes takim "Ronaldo PVP" to pokaz na co Cie stac. Jesli nie to tacy ludzie mocni sa tylko w gebie i placza jak ich ktos zabije. Poza tym zgraja 200 lvl nie wystarczy by zabic takiego 150 lvl (o ile ten gracz potrafi uciekac i posiada jako tako umiejetnosci pvp).

Nie rozumiem ostatnich updatow takich jak: usuniecie stair hoppingu, i dawanie 1000000 fragow za zabicie jednego czlowieka. Tak samo wprowadzenie Target Dummy (przeciez wyglada to jak OTS). Tak samo ze wiekszosc rzeczy mozna sprzedawac u NPC i system TRADE umarl na dobre. Wprowadzenie systemu PVP na swiatach NPVP to tez masakra... biorac pod uwage ze po rozwiazaniu guild system juz nie dziala... Czyli z takiej wojny mozna wyjsc bez konsekwencji, ogolnie o ile mozna nazywac to PVP, bo ja tam widze tylko spam UE.

Nie rozumiem dlaczego wprowadzaja te nowe blessy. Jako wygrywajaca strona w wojnie nie dam rady wykonczyc przeciwnikow finansowo... Skoro przeciwnicy nie expia i nie zarabiaja to po 10 dedach obecnie wydaliby 1kk-1.1kk. a po tym update, co wykonczyloby finansowo niektorych graczy zmuszajac ich do zaprzestania walki badz zmiany servera, ewentualnie kupienia gp na Allegro. Lecz po tym update zabijanie przeciwnika, wcale sie nie oplaca.... ani lvl nie spadnie mu znacznie ani kasy nie wyda za duzo.....

Co do tego trapowania to rozumiem ze postacie trapujace (glownie Rycki) nie powinny wbijac PZ by target nie mogl "przejsc" przez traperow, natomiast shooterzy powinni nadal atakowac. I nic sie nie zmienia, tak? Procz tego ze mimo ze traperzy nie wbili PZ dostaja fraga.
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~
Koxiu jest offline  
stary 22-09-2010, 16:15   #23
chosen_one
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 06 2007

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Selena
Domyślny

@Koxiu
Trzeba pamietac, ze gnojenie slabszych jest zle. Tibia to nie arcade tylko rpg. Jezeli chcesz fragowac jak szalony to idz na CS albo Q3 (ewentualnie jest takie cos jak Hardcore PvP dla ogarow jak Ty).
Btw. 150 lvl (sorc, pal) pada na 4 SD...
chosen_one jest offline  
stary 22-09-2010, 16:32   #24
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

wydaje mi się że już długo w to nie pogram, zwłaszcza że jedyną rzeczą która mnie przy tibi trzyma tak długo to pvp... a jak tu prowadzić wojne skoro nic nie bedzie się tracić przy śmierci...battle na infernie teraz chyba będą trwały całymi dniami aż któraś że stron się znudzi... xD
A co do trapowania to już w ogóle się nie bd wypowiadał... myślałem że już bardziej tej cześci gry nie da się zniszczyć ale cóż teraz pozostały tylko MW...
Jak dla mnie kolejny nieudany update
Robert Lublin jest offline  
stary 22-09-2010, 16:33   #25
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chosen_one Pokaż post
@Koxiu
Trzeba pamietac, ze gnojenie slabszych jest zle. Tibia to nie arcade tylko rpg. Jezeli chcesz fragowac jak szalony to idz na CS albo Q3 (ewentualnie jest takie cos jak Hardcore PvP dla ogarow jak Ty).
Btw. 150 lvl (sorc, pal) pada na 4 SD...
Przez takie gry jak Tibia ludzie traca swiadomosc. Idz do szefa i postaw sie czemu ktos inny dostal awans a nie ty (mimo ze byles gorszy). Powiedz koxom ze bicie slabszego i "3 na jednego to banda lysego" idz do dowolnego mistrza swiata i powiedz ze to nie fair i chcesz tez byc mistrzem mimo ze nie potrafisz tego co on.... Zycie to nie bajka... bez ciezkiej pracy, umiejetnosci niczego nie masz. Jestes slabszy odpadasz/przegrywasz.

Wiec dorgi kolego potrzebujesz troche przerwy od komputera. Zacznij uprawiac jakis sport, pojdz do pracy albo niech ktos obije Ci twarz a zrozumiesz na czym zycie polega i czemu kogos inna ciezka praca kogos umiejetnosc (mowa o pvp z ktorym czlowiek sie nie urodzil lecz nauczyl sie go) maja byc niedocenione bo jakis chlopak placze ze zginie...

Poza tym interesujace ze 4 sd to okolo 1500hp ( w przypadku palka) a w przypadku sorca 700hp + 4200 many. Chyba grasz na npvp co?
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~
Koxiu jest offline  
stary 22-09-2010, 18:20   #26
S.T.E.K.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 66
Domyślny

(wybaczcie stare nazewnictwo serwerów, ale jakoś lepiej przemawiają do wyobraźni)

Mają rację, że remontują pvp. Kiedyś to były głupie czasy, gdy było mnóstwo grających, tyle, że po wprowadzeniu soul pointów okazało się, że większość z nich to boty Fajnie się gra na świecie pvp jeśli jest się no-liferem i od początku bije się lvl jak szalony, żeby być w czołówce. Grałem na pvp i właśnie przez takich pvp-leszczy już tam nie gram. Ostatni pvp-player jakiego spotkałem na non-pvp wpadł tylko po to, żeby mi ubić slime'a na trainie, bo nic innego nie miał do roboty (pewnie akurat jako supa-masta-pk miał red skulla i bał się wychylić z dp na swoim świecie).

Przy waszym płaczliwym podejściu - "tylko najlepsi wygrywają" weźcie pod uwagę, że nie każdy jest idiotą, który po każdym dedzie będzie leciał na expowisko, żeby zarobić na utracony ekwipunek (akcje gdy do mnie - 40ek - podchodziło kilku 80 i 100 lvl+ z tekstem "pay eq or die" są po prostu żałosne).

Zauważcie, że każdy mistrz stoi na podium sam - prędzej czy później wasi wrogowie zmienią serwer i z kim wtedy będziecie walczyć? Już dziś na pvp gra po ok 300 graczy.

Jak tak dalej pójdzie zaczną likwidować serwery pvp na rzecz non-pvp (CipSoft nie działa charytatywnie, każdy serwer kosztuje, a tych kilku graczy z paccem go nie utrzyma).
S.T.E.K. jest offline  
stary 22-09-2010, 18:43   #27
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Robert Lublin Pokaż post
A co do trapowania to już w ogóle się nie bd wypowiadał... myślałem że już bardziej tej cześci gry nie da się zniszczyć ale cóż teraz pozostały tylko MW...
Trapowanie to skutek uboczny słabości enginu gry, ciesz się że za to banów nie ma ...

Cytuj:
Wiec jezeli jestes 150 lvl ale jestes takim "Ronaldo PVP" to pokaz na co Cie stac.
A jeśli nie jesteś? Czekaj, aż wpadnie Ci ekipa 5-10 ludzi (co jest kuriozalne) i będzie Cię bezkarnie łoić samą przewagą liczebną ?

W normalnych grach umiejętności grają rolę, bo można doprowadzić do sytuacji w której jeden i drugi gracz mają względnie jednakowy start i w pojedynku wygra lepszy. W Tibii przez te wszystkie lata "PVP" ustabilizowało się w taki sposób, że trzeba abusować, napadać 10vs1 i wykańczać ekonomicznie, bo gra nie zapewnia możliwości sprawdzenia się w uczciwej walce.

Cytuj:
dawanie 1000000 fragow za zabicie jednego czlowieka.
j/w.

Do jednego z ostatnich updatów nie było systemu pvp. Walka była bezwładna, bez żadnych zasad, co owocowało tym, że każdy mógł zostać bez konsekwencji napadnięty i sklepany przez bandę znudzonych 12 latków z wyższymi levelami. Ktoś rozsądnie pomyślał i wpadł na to, że skoro bije Cię dwunastu, i bije Cię w granicach zasad obowiązujących bicie człowieka bez skulla, to konsekwencje powinni ponosić Ci którzy Cię biją, a nie jeden czy dwóch z nich. Jest to chyba logiczne, przynajmniej dla mnie.
__________________
Vil jest offline  
stary 22-09-2010, 21:10   #28
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Dla mnie najlepszym wyjsciem byloby zrobic Tibie 2 juz na nowym silniku. Stary silnik z nowymi rozwiazaniami poprostu dziwne wyglada i nie daje sobie rady. Wyeliminowac wszystkie bledy na jakich powstala Tibia i wychodzi nam bardzo ladna gra 2d we flashu czy czyms tam.

Na temat hotkeyow w pvp. Mimo wszystko to bylo niezle urozmaicenie doswiadczyc walki fps w grze mmorpg xd.

W Tibii walka 1vs1 nie ma totalnie sensu. Wszystkie obrazenia zadawane przez graczy sa latwe do wyliczenia - nic Cie nie zaskoczy. Przez co zostaje tylko zmudna walka do wykonczenia supplies. GDYBY byly jakies elementy zaskakujace przeciwnika tj. stun, critical czy jakies smieszne odepchniecia mozna by bylo rozgrywac to inaczej. Ale jak juz wspomnialem ten silnik juz niestety nie wyrabia. Jest przestarzaly - ma ponad 10 lat!

Ostatnio edytowany przez Vasth - 22-09-2010 o 21:20.
Vasth jest offline  
stary 23-09-2010, 00:23   #29
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Trapowanie to skutek uboczny słabości enginu gry, ciesz się że za to banów nie ma ...

A jeśli nie jesteś? Czekaj, aż wpadnie Ci ekipa 5-10 ludzi (co jest kuriozalne) i będzie Cię bezkarnie łoić samą przewagą liczebną ?

W normalnych grach umiejętności grają rolę, bo można doprowadzić do sytuacji w której jeden i drugi gracz mają względnie jednakowy start i w pojedynku wygra lepszy. W Tibii przez te wszystkie lata "PVP" ustabilizowało się w taki sposób, że trzeba abusować, napadać 10vs1 i wykańczać ekonomicznie, bo gra nie zapewnia możliwości sprawdzenia się w uczciwej walce.
Apropo tego ze ktos nie jest tym "Ronaldo PVP" jedyna rada - trenuj trenuj trenuj trenuj, bo samo to nic nie przyjdzie! chyba ze zima, ewentualnie mozesz dolaczyc do "gromady huliganow" albo 120zl i przenies postac na swiat NPVP tam nikt Cie nie zaatakuje. Jezeli ktokolwiek zawiera glos apropo pvp znaczy ze zabijal innych graczy a jezeli nie to prosze powiedziec mi czemu ktos gra na serverze PVP skoro jest on taki zly...? Skoro grales na servie pvp to zabiles jakiegos gracza i nie zawsze bylo to sprawiedliwe, lecz jezeli nie zabijales to po co tam grasz!? Levele questy hunty? - zapraszamy na NPVP. Bo jezeli ktos gra na serverze PVP znaczy ze godzi sie z PA innych graczy, gdyz prawie juz rok ma okazje na zmiane servera na NPVP

Na koniec dodam do tych z "czystym" sumieniem. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Tibia nie jest gra zrecznosciowa wiec trapowanie nie jest skutkiem ubocznym lecz przewidzianym pomyslem na gre, ktora gracze wykorzystali jako taktyke w walce. Text typu "w normalnych grach"... tibia nie jest normalna gra, mozesz zawsze zagrac w swoje normalne gry. Mowisz o napadaniu 12 vs 1... Powiedz mi po co sa takto gildie i po co wprowadzili mozliwosc zabijania graczy skoro walka 1 vs 1 nie ma sensu i czasem jest wrecz niemozliwa? Jest to gra MMO wiec zawsze sa jakie przyjaznie uklady itd itp.

Nie moja wina ze ten odosobniony przypadek zostanie napadniety. Taka smutna historia ze chce mi sie plakac. Biedny chlopak napadniety przez bande dzieciakow :<

Kazdy ma swoje zdanie i nie staraj sie usprawiedliwiacz czynow CipSoftu bo kazdy update przynosi pozytywy jak i negatywy. W moim przypadku widze wiecej negatywow (jak wiekszosc graczy PVP)
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~

Ostatnio edytowany przez Koxiu - 23-09-2010 o 00:38.
Koxiu jest offline  
stary 23-09-2010, 09:32   #30
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koxiu Pokaż post
Tibia nie jest gra zrecznosciowa wiec trapowanie nie jest skutkiem ubocznym lecz przewidzianym pomyslem na gre, ktora gracze wykorzystali jako taktyke w walce.
To jest skutek uboczny tego, że to gra 2D i ze względu na engine w ogóle istnieje możliwość zablokowania komuś możliwości poruszania się.

Cytuj:
Powiedz mi po co sa takto gildie i po co wprowadzili mozliwosc zabijania graczy skoro walka 1 vs 1 nie ma sensu i czasem jest wrecz niemozliwa?
Cipsoft zawsze zadziwiał "logicznością" designu pierwszej wersji gry, więc odpowiedź brzmi "nie mam pojęcia".

Cytuj:
Kazdy ma swoje zdanie i nie staraj sie usprawiedliwiacz czynow CipSoftu bo kazdy update przynosi pozytywy jak i negatywy. W moim przypadku widze wiecej negatywow (jak wiekszosc graczy PVP)
Zdaje się, że już zdążyłem napisać coś na temat "swojego zdania". W skrócie - nie wszystko w tym temacie podlega dyskusji, więc w pewnym momencie możesz się po prostu obiektywnie mylić, a nie mieć inną wizję sytuacji. Poza tym ja nie usprawiedliwiam Cipsoftu, bo ani nie mam w tym żadnego interesu, ani nie uważam tego za stosowne biorąc pod uwagę niekompetencję jaką ta firma się wykazywała i nadal wykazuje. Po prostu mierzi mnie ciągły płacz na forum bez żadnego logicznego uzasadnienia, tudzież osądy wydawane przez ludzi którzy nie są w stanie ogarnąć sensu funkcjonowania gry nawet w minimalnym stopniu.

Stąd np. tysiące dzieciaków dałoby się pociąć w obronie tezy, że Tibia 7.6 była zbalansowana, co jest kuriozalne.
__________________
Vil jest offline  
stary 23-09-2010, 09:47   #31
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

@Vil

HAHA skutek uboczny który towarzyszył tibi ponad dekadę... wiesz grałem w taką gre jak gunz tam też były pewne bugi które były trudne do wykorzystania ale jak poświeciłeś dużo czasu tej grze i udało Ci się ogarnąć je byłeś nie do pokonania Było głosowanie czy zostawić je czy nie, większość opowiedziała się zeby zostąły i są do dziś choć już w to nie gram

a tak btw to już sprzedaje postać po wczorajszym battle, teraz lepiej takiemu 200msowi pasc niż czekać na 15 minut pz'ta w dodatku ten kto pada traci na ogol tyle co shoterzy albo i mniej -,-
Robert Lublin jest offline  
stary 23-09-2010, 10:47   #32
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chosen_one Pokaż post
@Koxiu
Trzeba pamietac, ze gnojenie slabszych jest zle. Tibia to nie arcade tylko rpg. Jezeli chcesz fragowac jak szalony to idz na CS albo Q3 (ewentualnie jest takie cos jak Hardcore PvP dla ogarow jak Ty).
Btw. 150 lvl (sorc, pal) pada na 4 SD...

huh to ty chyba na jakichś otsach grasz o: jeśli mając 1605 hp 150 RPkiem nie nadążasz wcisnąć F~ (exura san) 0_o po za tym nie 4 sd tylko jakies 5-6 chyba ze żyjesz wciąż tibią 7.6 , jeśli tak to faktycznie ten update jest dla ciebie super extra supcio sweetasny o/ "Trzeba pamietac, ze gnojenie slabszych jest zle" <-------- XD btw to tylko gra , no cry , No pain - No game

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Trapowanie to skutek uboczny słabości enginu gry, ciesz się że za to banów nie ma ...
Stackowanie (stanie na 1 sqm) też jest nielegalne , i są za to niby bany , a jednak cipsoft robi wszystko żeby dało się stać na nich

Poza tym tak jak mówiłem - Vil jest modem który co by się nie działo będzie uważać cipsoft za boga , a nas za bezpodstawnych oprawców nie mających racji , pomijając fakt iż jest to tylko forum i każdy tutaj może wypowiedzieć swoje zdanie nawet jeśli to fake.
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.

Ostatnio edytowany przez zielony-lp - 23-09-2010 o 10:53.
zielony-lp jest offline  
stary 23-09-2010, 11:34   #33
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Vil, to ci powinno dać do zrozumienia, kiedy wszyscy uważają, że zmiany są do dupy, tylko ty jeden nie
Nie mówię, że nie masz racji, bo w swoim otoczeniu masz rację. Ale cipsoft powinien patrzyć na opinię większości graczy, a nie jakiegoś procentu społeczności.
Dla mnie, swapowanie pozycji w trapie to już po prostu gwóźdź do trumny tej gry.
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline  
stary 23-09-2010, 12:10   #34
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zielony-lp Pokaż post
Poza tym tak jak mówiłem - Vil jest modem który co by się nie działo będzie uważać cipsoft za boga , a nas za bezpodstawnych oprawców nie mających racji
Od lat wręcz obnoszę się z opinią, że Cipsoft to zgraja nieudaczników, którzy stworzyli niespójną i nielogiczną grę, a pod naciskiem jej komercjalnego sukcesu starają się ją zmienić w coś, co ma szanse konkurować z innymi mmorpg. Integralną częścią tego stanowiska jest to, że widzę konieczność zmian i uznaję ich kierunek za dobry, choć mocno spóźniony.

Cytuj:
cipsoft powinien patrzyć na opinię większości graczy, a nie jakiegoś procentu społeczności.
Pytanie, czy Cipsoft powinien w pierwszej kolejności zająć się utrzymaniem graczy czy ekspansją? Zmiany gry skierowane na uatrakcyjnienie i czynienie jej konkurencyjną dla zdobycia nowych klientów wykluczają pozostawienie jej w starej formie.
__________________
Vil jest offline  
stary 23-09-2010, 12:42   #35
Izull
Użytkownik Forum
 
Izull's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2006
Lokacja: Gdzieś tam na Ziemi

Posty: 333
Stan: Niegrający
Imię: Izull
Profesja: Sorcerer
Gildia: Ni ma
Świat: Refugia
Poziom: 34
Skille: 23/26
Poziom mag.: 41
Domyślny

Cytuj:
Wielu , dziennie staminy zbić można (nie licząc oczywiście zielonej staminy) 6 h , 18 godzin offline zeby się odnowiła (18 x 20 min = 360 min) nie licząc że pierwsze 15 min nie odnawia staminy , a tak że zabicie byle rata likwiduje 2 minuty staminy , a stanie bezczynne w dp nie regeneruje nam staminy co uniemożliwia nam rozmowe/sellanie itp itemków. Pozatym mija się z celem tak jak juz powiedziałem płacenie za PACC którego używanie jest ograniczone
Wg. mnie jedno z trafniejszych podsumowań dotyczących błędów update'ów.
Przez to, że stamina się nie regeneruje będąc online, Tibia straciła masę graczy, którzy zwykle stali, rozmawiali,handlowali, nadawali jakąś atmosferę rpg tej grze. Teraz jedyne co można zrobić, aby móc expić np. na paccu to pograć 5-6h i dać loga i tak w kółko macieju, żeby pacc się nie marnował.

Co do reszty zmian, popieram pomysł stworzenia Tibi 2, na zupełnie nowym silniku. Modyfikując dalej starą Tibie ( często nawet niezłymi pomysłami ) Cipsoft da jej troche czasu więcej, ale nie uchroni jej przed upadkiem.
__________________


ReSpEcT - na to trzeba zasłużyć

12:28 Brunov: jakie mam lagi w tibie!
12:29 Draelaker: pornosow tyle nie sciagaj
12:30 Brunov: kurwa ale bez pornosow to jak bez discovery

Ostatnio edytowany przez Izull - 23-09-2010 o 12:43. Powód: Automerged Doublepost
Izull jest offline  
stary 23-09-2010, 14:42   #36
_Ryzy_
Użytkownik Forum
 
_Ryzy_'s Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 31

Posty: 70
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Intouchables
Świat: Tibianic
Poziom: 94
Domyślny

Hah, czasami mam wrażenie że oni celowo udupiają pvp w tej grze. Najpierw dodali hotkeye, teraz to że nie można trapić, nie długo pewnie usuną magic walle i pvp będzie się ograniczało do kliknięcia fallow i nawalania w F12. Masakra, aż braknie słów.

Mogli by się przyznać, że zrąbali sprawę i cofnąć grę do 7.4-7.6


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Zmiany gry skierowane na uatrakcyjnienie i czynienie jej konkurencyjną... .bla bla bla
No ale skoro zmiany są błędne i tylko zmniejszają ilość graczy to po co je wprowadzać? Kto uważa za atrakcje niszczenie i tak już zrąbanego systemu pvp?
Na dzień dzisiejszy to chyba na każdego jednego nowego gracza, czterech odpada..
__________________
-----------------------------------------------

The grass was greener
The light was brighter
When friends surrounded
The nights of wonder

--------------------------------------------------
_/_/_/_/_/
_/_/_/_/
_/_/_/
_/_/
_/
/

Ostatnio edytowany przez _Ryzy_ - 23-09-2010 o 14:50.
_Ryzy_ jest offline  
stary 23-09-2010, 15:13   #37
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koxiu Pokaż post
Tak samo ze wiekszosc rzeczy mozna sprzedawac u NPC i system TRADE umarl na dobre.
Pieprzysz farmazony. Gdyby nie sprzedaż itemów do NPC to royal helmety warte by teraz były po 4k, czyniąc wszystkie hunty nieopłacalnymi.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 23-09-2010, 16:12   #38
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _Ryzy_ Pokaż post
No ale skoro zmiany są błędne i tylko zmniejszają ilość graczy to po co je wprowadzać? Kto uważa za atrakcje niszczenie i tak już zrąbanego systemu pvp?
Zmiany wymusza konkurencja. Jeśli inne produkty się rozwijają, ten również musi, w taki sposób aby nadążać za innymi. Stąd więcej kolorków, więcej contentu, więcej opcji wydania pieniędzy. Stąd naprawa bugów istniejących w poprzednich wersjach gry. Stąd prostowanie jej adekwatnie do tego w jakim kierunku rozwija się społeczność (patrz zmiany w systemie magii 8.0).

Jeśli nadal uważasz, że należy grę cofnąć 5 lat wstecz, poszukaj sobie na necie info o najnowszych, koreańskich MMORPG i sam oceń szanse Tibii 7.6 na konkurowanie z takim czymś o graczy.


Zresztą pozostaje jeszcze kwestia tego, czy firma powinna traktować poważnie poglądy typowego tibijczyka na to, jak gra ma wyglądać (biorąc pod uwagę to, że połowę graczy trudno podejrzewać o umiejętność poprawnego wysławiania się, a co dopiero o posiadanie marketingowej wizji produktu).
__________________
Vil jest offline  
stary 23-09-2010, 19:27   #39
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

Haha skutek update na infernie to odejscie 90% graczy, a kto expi ten pada w ramach protestu nikt nie moze expic nie ważne czy neutral czy wrog czy swój

nice, ciekawe czy skasują te 2 servery ^.^
Robert Lublin jest offline  
stary 24-09-2010, 13:40   #40
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

to sa jakies jaja!!! HAHAHAHAH

Gildia ktora przegrywa wojne i od 3 miesiecy nie expila nie chce przyjac war mode, my ich nie ubijamy bo nie oplaca sie! wiecej wydamy na sd i manasy i mw niz oni straca!!!!!.

Wczoraj wpadli mi na ekran to sie smialem z nich i nawet nie mialem zamiaru uciekac do pz.

Ludzie na VT poprostu znikneli!!! bylo nas ciagle 30~ osob na vencie teraz jest raptem 4-5 :O co 2gi w komencie ma ze sprzeda postac.

Ja nie wychodze na hunta jak nie mam wiecej niz 800k/h. Wiec jak zwykle expilem na Lizardach Zao City. 1.2kk/h. (230MS) nagle zamieniony w umarle cialka lizarda wpada na ekran 350 ms z gildi przeciwnej. Wbijam whita i sie smieje z niego "i co teraz 20k kasy strace?" i latalem sobie ubijalem potworki dalej.... Nagle zbieglo sie ich juz 5 i walili we mnie SD, biegalem po calym City wbilem na mury gdzie 220 ED trapnely Zaoguny i koles padl hahahah. Biegalem z nimi z 20 min przybiegli nasi ubilismy jakiegos 180~ RSa i ostatecznie po kolejnych 10 min sam padlem. stracilem blessy warte 20k i 15% levela, natomiast gosciu co padl od Zaogun'ow spadlo mu 1.5kk exp hahaha

teraz z servera pvp zrobil sie NPVP ..... lurujemy potwory ..... mwallujemy..... wpadamy na respa i nie dajemy im expic.... bo to sie bardzej oplaca niz jakas smieszna wojna czy ubijanie przeciwnikow..... MASAKRA !!! juz widze tych wszystkch 200+ co retired sie zrobia!


pokaz mi jakis pozytyw tego co wymienilem!!!!!!!!
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~

Ostatnio edytowany przez Koxiu - 24-09-2010 o 14:08.
Koxiu jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:46.


Powered by vBulletin 3