Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-02-2011, 20:40   #1
Arch-Vile
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 02 2007
Lokacja: Rybnik
Wiek: 34

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mroczne
Profesja: Elite Knight
Gildia: brak
Świat: Nerana
Poziom: 111
Skille: 101/85
Poziom mag.: 7
Arch-Vile ma numer GG 1795503
Domyślny Skille a hity

Witam

Ostatnio podczas expienia strasznie bylem niezadowolony z hitow jakie padaly. Expilem na dragach , dragon lordach i hity za ponad 300 to byla zadkosc jak na trafienie DSMki z DLa. Jak to jest ? Bije z SOVa + 89 w swordzie + sword ring daje mi 93 , wedlug kalkulatora max hit okolo 350 wiec te po 300+ powinny sie tez pojawiac a tymczasem sa po max 275 i to jest swieto jak taki wpadnie. Dzisiaj rano DLa bilem ponad minute bo hity byly po 90 , 66 , 80 itp no nic tylko sie zalamac. Opcja full attack. A pall na tym samym lvlu kosil mi wszystko dookola gdy ja bylem zajety mordercza walka z dlem. Ktos z was tez tak ma ze pomimo skilla 85+ takie marne hity wpadaja ?
__________________
22:50 Asia swierklany
jakom lubisz pozycje
22:50 Lord Verminaard
znasz takie cos jak pytajnik ?
22:50 Asia swierklany
nie
22:51 Asia swierklany
to ty zadawaj pytania teraz kolej na ciebie

WTF ? ? ?
Arch-Vile jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-02-2011, 22:18   #2
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

tak właśnie wygląda śmieszna mechanika śmiesznej gry.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2011, 11:47   #3
Arch-Vile
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 02 2007
Lokacja: Rybnik
Wiek: 34

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mroczne
Profesja: Elite Knight
Gildia: brak
Świat: Nerana
Poziom: 111
Skille: 101/85
Poziom mag.: 7
Arch-Vile ma numer GG 1795503
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Robert Lublin Pokaż post
Napisz do CIP'ów, że DL'a bijesz tak długo mimo tak wielkiej chęci pokonania go... ewentualnie pisz do Robert Burneiki gość z pewnością podpowie Ci jak zwiększyć swą siłe może nawet jakieś poty dostaniesz w gratisie, kto wie, kto wie...
z ktorej choinki sie urwales ? lepiej na nia wroc.

Wlasnie smieszna mechanika smiechnej gry ale tylko w przypadku knighta bo inne profesje zbijaja wszystko o wiele wygodniej i szybciej. Niektorzy mowia ze hity knighta wzrastaja wraz z lvl postaci to pytanie takie od jakiego poziomu sensownie dopiero sie zabierac za trening walki mieczem ? Bo teraz wychodze z zalozenia ze to jeden kit czy jest 85 czy 90 i tak bije go za max 275 a czas poswiecony na trening moglbym rownie dobrze wykorzystac na exp
__________________
22:50 Asia swierklany
jakom lubisz pozycje
22:50 Lord Verminaard
znasz takie cos jak pytajnik ?
22:50 Asia swierklany
nie
22:51 Asia swierklany
to ty zadawaj pytania teraz kolej na ciebie

WTF ? ? ?
Arch-Vile jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2011, 13:16   #4
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Osobiście to przy takich skillach w ogóle zrezygnowałbym z treningu.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2011, 20:10   #5
Zerkala
Użytkownik Forum
 
Zerkala's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2009
Wiek: 30

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 188
Domyślny

Witam. też mam ten problem hity mi sie kąpletnie zmieniły wale np 1,1,80,180,50,230,20,1 W draga na 68 lvl i 80/77 To jest śmieszne i mam broń full atak i pisałem do cipów to mnie za nooba wzieli
Zerkala jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-02-2011, 23:06   #6
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arch-Vile Pokaż post
z ktorej choinki sie urwales ? lepiej na nia wroc.
Niebyła to choinka lecz cały las liściasty gdzie z chęcią bym powrócił jednak nie pozwala mi na to fakt, że lasu już nie ma...

A tak btw tak ciekawszego pytania czy może nawet tezy dawno nie słyszałem jestem pod wrażeniem że takie rzeczy Cie nurtują
Robert Lublin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2011, 05:25   #7
Velgarth
Użytkownik forum
 
Velgarth's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2011
Lokacja: Katowice
Wiek: 37

Posty: 26
Imię: Velgarth
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 100
Domyślny

Powiem to tak... niestety bywa.
Czasami draga na 4 hity położę. A czasami, gdy mu zostaje red hp (poniżej 200) to z dobre 30 sekund go ganiam zanim padnie.

Pytałeś o same obrażenia. Szczerze to nie wiem jak to jest liczone, kiedyś znalazłem w necie fajną stronkę odnośnie tego, ale wyniki i tak rozmijały się ze stanem faktycznym.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że hity w okolicach maksymalnych obrażeń to nie wypadają tak często jakbyśmy chcieli. Pomyśl co to by było, gdyby knight kosił prawie za każdym lub za co drugim hitem po 300 i więcej? Żyć nie umierać jakaż to była by zazdrość w oczach biednych druidów i magów, którzy muszą zwastować trochę potów aby podexpić albo też dzielnych paladynów, którzy kupują assassin star's. Zauważyłem, że mi średnio wchodzą obrażenia ok. 150-200 może trochę więcej. To i tak nieźle pragnę zauważyć choćby dlatego, że knighta hit "nic nie kosztuje" (ani many, ani kasy wydanej na amunicję).

Ja bym nie robił tragedii z tego innymi słowy, choć dziwi mnie trochę muszę przyznać dlaczego dopiero teraz zaobserwowałeś taką sytuację? Czyżbyś zawsze bił w okolicach 300? Dragon Lordy? Coś mi się nie wydaje kolego...
A to, że wchodziły Ci hity poniżej 100... bywa jak już pisałem. Nic na to nie poradzisz, a jeśli nabiłeś już 80+ lvl to znaczy, że przywykłeś

Pozdrawiam
Velgarth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2011, 15:40   #8
souldare
Użytkownik Forum
 
souldare's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2010
Lokacja: Krakow

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Olympa
Poziom: 65
Skille: 81/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

Moje wlasne rekordy z noble axa to 241,239 itp oczywiscie chcialo by sie wiecej ale knightem niema szans.Jak narzekasz na hity mogles sobie palla zrobic.
__________________
sprzyda mi sie twoja pomoc ;]
http://world2.monstersgame.wp.pl/?ac=vid&vid=35163688
souldare jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2011, 22:48   #9
Velgarth
Użytkownik forum
 
Velgarth's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2011
Lokacja: Katowice
Wiek: 37

Posty: 26
Imię: Velgarth
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez souldare Pokaż post
Moje wlasne rekordy z noble axa to 241,239 itp oczywiscie chcialo by sie wiecej ale knightem niema szans.Jak narzekasz na hity mogles sobie palla zrobic.
Palladyn wcale nie jest taki dobry, jak to się wszystkim wydaje tzn expiąc w standardowy sposób z użyciem royal spear lub nawet boltow czy strzał nie "wymiata" aż tak bardzo. Wszyscy mają przeświadczenie o jego sile, w porządku może fajnie wyglądają hity z assassin star's, ale pamiętajcie, że też pall fajnie wastuje kase expiąc w ten sposób.
Inne kwestia, że wielokrotnie zdarzało mi się przecież stawać w szranki na jakimś drag lair, itp z pallem. O ile z sorcem/druidem mogłem tylko pomarzyć knightem o rywalizacji, bo zawsze miał nie tyle mocniejsze hity co wiedział, że uderzy za min 130+ a ja równie dobrze mogłem za parę obrażeń lub w ogóle. Co do palla to nie jest już tak różowo i nie koniecznie na jego korzyść. Ile to razy expiąc równocześnie razem ze mną rezygnowali i wychodzili widząc, że wbijają mnie EXP niż ja z moba.
Nie przekreślałbym siły knighta zwłaszcza z dobrym skillem i bronią.
Velgarth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2011, 02:32   #10
Arch-Vile
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 02 2007
Lokacja: Rybnik
Wiek: 34

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mroczne
Profesja: Elite Knight
Gildia: brak
Świat: Nerana
Poziom: 111
Skille: 101/85
Poziom mag.: 7
Arch-Vile ma numer GG 1795503
Domyślny

wczesniej nic nie pisalem bo myslalem sobie no dobra 80lvl i 80 w swordzie ahh to moze jeszcze dlatego te hity sa takie marne ale podbilem do 90lvl , skilla 90 w swordzie i nadal taka porazka. Dlatego musialem zabrac glos na forum. Z waszych wypowiedzi wynika ze tez macie takie sytuacje a szczegolna racje przyznaje uzytkownikowi Velgarth za zdanie "A czasami, gdy mu zostaje red hp (poniżej 200) to z dobre 30 sekund go ganiam zanim padnie. "

Taka sytuacja doprowadza mnie do obledu i tylko resztki zdrowego rozsadku blokuja mnie przed uszkodzeniem czegokolwiek. I ucieka ten drag i bije go po 50 , 40 a ten mi z lapy , z ognia dwa razy tyle. Krew sie gotuje. No nic nie bede moze juz ciagnac tego tematu bo uzyskalem wystarczajaco duzo wypowiedzi Wczoraj mialem szczescie poniewaz best hit wpadl 355
__________________
22:50 Asia swierklany
jakom lubisz pozycje
22:50 Lord Verminaard
znasz takie cos jak pytajnik ?
22:50 Asia swierklany
nie
22:51 Asia swierklany
to ty zadawaj pytania teraz kolej na ciebie

WTF ? ? ?
Arch-Vile jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2011, 08:39   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Velgarth Pokaż post
Wszyscy mają przeświadczenie o jego sile, w porządku może fajnie wyglądają hity z assassin star's, ale pamiętajcie, że też pall fajnie wastuje kase expiąc w ten sposób.
Siła pala polega na kombinacji bicia na dystans (co by nie mówić - przynajmniej w teorii koszty leczenia pala powinny być mniejsze niż knighta), przebijania się przez blok broniami dystansowymi (= można myśleć o biciu szerszej grupy stworków niż knightem) i szybszego wzrostu skilla (nikt na razie nie udowodnił tego, że melee i distance używa różnych wartości progowych przy testach na trafienie, więc 95 dista będzie stanowić lepszą bazę niż 85 sworda, szczególnie przy block piercingu). To wszystko powoduje, że przy atakowaniu pojedynczego celu palek ma naprawdę poważną przewagę nad knightem (częściowo rekompensowaną przez miss rate broni dystansowych, ale tylko częściowo).

Koszty natomiast są sprawą relatywną i mało związaną z przewagą jaką gwarantuje nam mechanika gry - są ludzie z różnych powodów bogatsi i mający jednakowe warunki do powergamingu każdą postacią, w takich właśnie przypadkach wychodzi na wierzch kompletny imbalans tej gry.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-02-2011, 12:09   #12
VarianWrynn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2010

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 134
Skille: 10/19
Poziom mag.: 71
Domyślny

@Vil
Warto jednak zauważyć ,że pal nie ma żadnego mocnego skilla atakującego , sama broń , która nie dość ,że kosztuję to ma mniejszą szansę na trafienie niż taki miecz. Brutal strike, inflict wound, annihilation ,berserk ,front sweep i inne czary knighta pozwalają na naprawdę ładne kombosy i myślę ,że "rycerzyk" już nie odstaje od innych profesji ,a przynajmniej nie w tym stopniu co kiedyś.
__________________
TORG > to forum

Ostatnio edytowany przez VarianWrynn - 27-02-2011 o 12:12.
VarianWrynn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-02-2011, 12:02   #13
Velgarth
Użytkownik forum
 
Velgarth's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2011
Lokacja: Katowice
Wiek: 37

Posty: 26
Imię: Velgarth
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Poziom: 100
Domyślny

CipSoft nie od wczoraj boryka się z problemem jakie mają wszystkie gry MMO czyli balans postaci. Problem jest w WOWie - gdzie Paladin odstaje od innych, tak samo tutaj. Uważam jednak, że przynajmniej CipSoft jaki jest taki jest, ale coś się stara z tym robić... można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że zależy im na tym. Ja wiem, że krytykuje to cała masa ludzi, ale niech rzuci pierwszy kamień ten, który dokonałby idealnego balansu pomiędzy nawet 4 profesjami.

Co do samych hitów i różnic pomiędzy pallem i knightem. W istocie diametralną różnicą pomiędzy nimi jest fakt iż pall atakuje na dystans a knight w zwarciu. Oznacza to, że knight przyjmuje na siebie więcej obrażeń niż pall ponieważ oprócz obrażeń jakie moby zadają na dystans przyjmuje dmg w zwarciu również. Nie zmienia to faktu jednak, że sam zadaje mniejsze obrażenia niż pall co jest trochę uzasadnione choćby dlatego, że pall płaci za amunicję. Ponad to knight ma więcej HP, więc ustoi spokojnie natarcie tym bardziej, że pall został pozbawiony spella: mana shield
Patrząc obiektywnie całkiem, nie wiem czy knight nie ma zbyt dużego rozrzutu w zadawanych obrażeniach przynajmniej do pewnego czasu. Ja osobiście zauważam, że bardzo często wchodzą mi hity po 180-220 (w takim przedziale) i uznaje to za standard. Bywa jednak czasem tak jak opisałem, że wpadają jakieś "grosze" lub w ogóle, co wiem, że bywa irytujące. Rozumiem jednak, że mając niższe skille i lvl rozrzut jest bardziej odczuwalny.Trzeba po prostu przywyknąć...
Co do leczenia się to uważam, że obecnie knighta dopakowali niesamowicie tym. Nie dość, że exura ico kosztuje tyle samo many co dwa dawne zaklęcia exura to na dodatek przywraca więcej HP. Poza tym inne zaklęcia leczące: exura gran ico czy utura, które rewelacyjnie sprawdzają się przy samotnych huntach. Daje to wg mnie bardzo silne połączenie tym bardziej, że knight nie bije wcale tak słabo i tych punktów życia wcale nie traci tak wiele jak się wydaje pozornie. Oczywiście wszystko to pod warunkiem odpowiedniego dobrania miejsca do polowań w stosunku do posiadanego poziomu doświadczenia i umiejętności.

Ostatnio edytowany przez Velgarth - 28-02-2011 o 12:04.
Velgarth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.


Powered by vBulletin 3