Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-10-2010, 23:17   #1
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny Stare, klasyczne cRPG

Nie wiem czy był już taki temat, nie przekopywałem się przez to forum do fundamentów więc zakładam go z własnej inicjatywy.

Kochasz kwadratowe potwory ubijane przez twoją drużynę ? Ten głęboki świat zbudowany na starych silnikach 2d ? Ten klimat którego nie zastąpią nowe produkcje ?

Zagrywałeś się w stare części "might and magic" ? a może wizardry bądź elder scrollsy ? A może kilka razy ukończyłeś "eye of the beholder" ?

Maniacy oraz weterani oldschoolowych rpgów wypowiadajcie się !
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-10-2010, 23:49   #2
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
Nie wiem czy był już taki temat, nie przekopywałem się przez to forum do fundamentów więc zakładam go z własnej inicjatywy.

Kochasz kwadratowe potwory ubijane przez twoją drużynę ? Ten głęboki świat zbudowany na starych silnikach 2d ? Ten klimat którego nie zastąpią nowe produkcje ?

Zagrywałeś się w stare części "might and magic" ? a może wizardry bądź elder scrollsy ? A może kilka razy ukończyłeś "eye of the beholder" ?

Maniacy oraz weterani oldschoolowych rpgów wypowiadajcie się !
Zagrywałem się i to jest właściwy czas przeszły. Teraz jak patrzę na te gry (a samo odpalenie niektórych to wyzwanie nie lada) to wolę Dragon Age czy NWN 2. Sorry winetu, ale wolę żeby wspomnienia pozostały wspomnieniami.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2010, 00:10   #3
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Torment, Torment uber alles
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2010, 06:13   #4
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Betrayal at Krondor <3

Jezu, kiedy to było ...
__________________

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 06-11-2010 o 20:14. Powód: Profanacja tytułu gry
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2010, 23:08   #5
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Oj torment tez jest niczego sobie... aż mnie korci aby zassać
W betrayal in Kondor nie grałem, trzeba będzie to sprawdzić.

@Ponczus

Widzisz, różni ludzie różne gusta, ja z natury jestem kur**sko konserwatywny i lubie tylko to co było stare, nowe gry są w porządku ale na swój sposób. Nie ma w nich tej magii i głębi, przynajmniej jak dla mnie.

Rzucajcie jeszcze jakimiś tytułami
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 13:48   #6
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post

@Ponczus

Widzisz, różni ludzie różne gusta, ja z natury jestem kur**sko konserwatywny i lubie tylko to co było stare, nowe gry są w porządku ale na swój sposób. Nie ma w nich tej magii i głębi, przynajmniej jak dla mnie.

Rzucajcie jeszcze jakimiś tytułami

Kotor bez magii? NWN2 i DA bez głębi? Bożesz ty mój trzeba być ślepym na jedno oko i ułomnym na umyśle żeby coś takiego twierdzić.

BaK - mnie akurat ta gra znudziła. To znaczy jest w porządku i w ogóle, ale przed zagraniem w nia przeczytąłem wszystko co zostało wydane w Polsce i traktowało o Mikdemii. Gra jakby trochę nie miała szans.

Jeżeli już koniecznie coś starego co jest w miarę to bym był za Arcanum, tormentem i bloodlines. A jak chcecie coś naprawdę starożytnego to proponuję poszukać Dark Sun 1 i Dark Sun 2. Tylko po co? O wiele lepiej przeczytać o tym książkę (Pięcioksiąg Pryzmatu się cykl bodajże nazywa, a popełnił go Troy Denning).
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 21:27   #7
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Ponczusiu mój ty, nie wiem kto jest ślepy na jedno oko i ułomny na umyśle tak samo jak nie lubię brać udziału w głupich flame warach. Pokaż w którym poście stwierdziłem, że wymienione przez ciebie gry to gówno. Nwn (nawet dwójka) i kotor (też nawet dwójka) to nie są "nowe" gry a Dragon Age ? Ciekawie się zapowiadał ale jak dla mnie jest przereklamowany jak większość tych błyszczących rpgów wydanych w ciągu ostatniego roku. Jak już pisałem każdy ma inny gust więc idź leczyć ślepe oczy i ułomne umysły gdzie indziej.

Po za tym założyłem temat "stare gry" a nie "masz coś do starych gier ? one są najlepsze ! wejdź kur** to się pociśniemy !"... Łojezu czy zawsze muszą się znaleźć jacyś hejterzy ?
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 23:45   #8
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Sanitarium moze by Ci sie spodobalo;P
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 23:55   #9
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

oo Sanitarium dobre było
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 00:13   #10
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
Ponczusiu mój ty, nie wiem kto jest ślepy na jedno oko i ułomny na umyśle tak samo jak nie lubię brać udziału w głupich flame warach. Pokaż w którym poście stwierdziłem, że wymienione przez ciebie gry to gówno. Nwn (nawet dwójka) i kotor (też nawet dwójka) to nie są "nowe" gry a Dragon Age ? Ciekawie się zapowiadał ale jak dla mnie jest przereklamowany jak większość tych błyszczących rpgów wydanych w ciągu ostatniego roku. Jak już pisałem każdy ma inny gust więc idź leczyć ślepe oczy i ułomne umysły gdzie indziej.

Po za tym założyłem temat "stare gry" a nie "masz coś do starych gier ? one są najlepsze ! wejdź kur** to się pociśniemy !"... Łojezu czy zawsze muszą się znaleźć jacyś hejterzy ?
Ziąąą nawet do mnie zaadresowałeś odpowiedź: Nie ma w nich tej magii i głębi, przynajmniej jak dla mnie. A pisałem o NWN 2 i DA, kotor doszedł później ale też jest w miarę nowy (w porównaniu do P:T na przykład). Zresztą pograj w F: New Vegas i zobacz co potrafią "nowe gry".

Nie stary założyłeś temat: Stare Gry i zacząłeś się nimi brandzlować, jakie to były ochh i achh, oraz jechać po nowych grach jakie to są lebiegowate. Zwizualizuj sobie że gram od 20 lat z małym kawałkiem i dla mnie nawet taki P:T czy BG był kiedyś "nową grą" z różnymi niepotrzebnymi pierdółkami. Ba gram dłużej niż duża część userów tego forum jest na świecie i wiem jedno, że od zawsze pojawiali się tacy ludzie jak ty, którzy nic tylko by wspominali "stare dobre czasy". Guess what, mate. Stare dobre czasy są dobre bo są stare. Do tej pory pamiętam te problemy z odpaleniem IW 1, albo patenty wycinane przez Pool Of Radiance. Stare dobre gry były fajne ale nie oszukujmy się taki BG2 to była co by powiedzieć porażka. Liniowe do bólu, system ograniczony jak cholera (sorry ale jeśli ktoś grał w ad&d to system z bg2 wzbudzał u niego uśmiech politowania). Gra broniła się fabułą ogólnie rozumianą bo we wszystkim innym kulała i była zajebista, ale za nic w świecie nie mam zamiaru jej teraz odpalać.

Last but not least. Jeżeli założyłeś temat na forum to powinieneś się spodziewać że ktoś go skometuje i uwaga bardzo mi przykro ale ktoś go mógł skometować tak jak ja, czyli zwyczajnie się nie zgodzić. Rada moja taka, nie zakładaj więcej tematów, ani nie pisz postów które brzmią jak tania reklama gry flashowej przez przeglądarkę.

Btw. nadal czekam na dowód że nowe gry są "nieklimatyczne".


@Sanitarium to nie była czasem przygodówka? Pamiętam że oryginały z pierwszego rzutu lubiły się krytycznie wywalać w jednym miejscu.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 02:06   #11
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Sprawdziłem Sanitarium na gryonline i wygląda mi to.. hmm... oryginalnie
Zassam, pogram i ocenię bo póki co kończę gothica 4 (ach jak się człowiek nie namęczy dla tego zdradzieckiego tytułu).

@Ponczus

Jesteś zajebisty a teraz wyjdź z tego tematu.
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 10:14   #12
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
Sprawdziłem Sanitarium na gryonline i wygląda mi to.. hmm... oryginalnie
Zassam, pogram i ocenię bo póki co kończę gothica 4 (ach jak się człowiek nie namęczy dla tego zdradzieckiego tytułu).

@Ponczus

Jesteś zajebisty a teraz wyjdź z tego tematu.

A dziękować, twoja mama też mi tak mówi.

Btw. jak się gotykiem jarasz (a zły gotyk boli całe życie) to nie dziwota że pierdolisz o wyższości starych gier. Gotyk to hmm średnio udana gra jednak była, takie coś co chciało być morrowindem (chyba bo ciężko było rozeznać).
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 13:20   #13
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Mi tam bardziej do gustu przypadl neverwinter night 1 i 2 niz Gothic'i
__________________

Ostatnio edytowany przez Cygan Slejter - 31-10-2010 o 13:29. Powód: Automerged Doublepost
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 14:13   #14
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Boże ponczus nie znasz mojej matki więc nie pieprz głupot, nie wierzę, że masz 27 lat bo zachowujesz się jak typowe dziecko internetu. Odpisuję ci po raz ostatni a potem pisz do ściany. To jest temat o starszych grach i albo gadasz na temat albo idź gdzie indziej bo meczą mnie takie trolle które wszędzie muszą flame wary wszczynać i niszczyć thready.

Co do Neverwintera to grałem jedynie w pierwszą część, fajna była nie powiem ale dwójki nie sprawdzałem. Trzyma klimat ?
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 14:36   #15
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Hmm wielu graczy uwaza, że jedynka jest lepsza od dwojki (no tak zawsze co pierwsze to najlepsze niby)
A ja uwazam ze jednak NWN 2 jest o wiele bardzej rozbudowany fabularnie, duzo zadan pobocznych i dobry tryb Multi
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2010, 16:15   #16
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
Boże ponczus nie znasz mojej matki więc nie pieprz głupot, nie wierzę, że masz 27 lat bo zachowujesz się jak typowe dziecko internetu. Odpisuję ci po raz ostatni a potem pisz do ściany. To jest temat o starszych grach i albo gadasz na temat albo idź gdzie indziej bo meczą mnie takie trolle które wszędzie muszą flame wary wszczynać i niszczyć thready.

Co do Neverwintera to grałem jedynie w pierwszą część, fajna była nie powiem ale dwójki nie sprawdzałem. Trzyma klimat ?
Ma 27. A forum jest po to żeby swoją opinie wyrazić. Wolny kraj. A dla Ciebie to raczej Pan Troll jak już ; ) Hooah!
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2010, 09:04   #17
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@Sheltem a skąd wiesz że nie znam? No to przecież gadam na temat, napisałeś że nie ma w nich magii etc. no to czekam na wskazanie tej magii brakującej. No chyba że dla ciebie magia to było przechodzenie buggerfala (bo rzeczywiście nie trafić na buga to graniczyło z magią).

IMHO NWN2 pod względem rogrywki/fabuły zjadł z beknięciem NWN1, chociaż i tak producentom wystarczyło rozpędu na pierwszą godzinę gry, później już był standard (najfajniejszą częścią gry był konkurs w wiosce który był samouczkiem!, a no i budowanie zamku). Natomiast NWN1 okazała się bardziej żywotna pod względem pseudo mmo chociaż cały ten pomysł bardziej przypominał kitrających się graczy fabularnych niż jakiś masowy ruch.

Prawdziwym przegięciem były natomiast dodatki do NWN2. Przykładowo kapłan talosa mógł się napompować do bodajże 45 siły. 45 SIŁY!!! A w sklepach walały się bronie +5/6. No proszę ja was....

BTW. nie wiem czy pamiętacie taką gierkę ToEE. Boże jak ja się nią jarałem dopóki nie wyszła, ehh. Pierwsza wioska była zrobiona genialnie (chociażby q z dzieciakiem, gdzie trzeba było do niego kilkanaście razy zagadać w odpowiedni sposób) mniam. A później: 10h bezmyślnego siekania. Ehh człowiek rozczarowany = człowiek zły.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2010, 13:52   #18
Voler
Użytkownik Forum
 
Voler's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 38
Voler ma numer GG 5350061
Domyślny

Po 2 latach zalogowałem się specjalnie dla Ciebie ponczuś

Ponczuś jesteś zwykły szarym chłopaczkiem i do tego zjadają Ciebie intelektualnie, wyjdz na dwór.


bez odbioru na następne 2 lata
__________________
http://voler.posadzdrzewo.pl/

Dziękujemy Ci za udział w akcji!

Możesz być z siebie dumny - Twoje wirtualne drzewko to nowo zasadzone drzewo w jednym z Parków Narodowych Polski!


Kiedy ludzie stają się naprawdę źli, jedynym uczuciem,
jakie im pozostaje, jest radość z cudzej krzywdy
.

Ostatnio edytowany przez Voler - 01-11-2010 o 13:54.
Voler jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2010, 15:14   #19
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

A ja właśnie zacząłem grać w Morrowinda Kumpel (zawodowiec jeśli chodzi o cRPG) ciągle mnie wyśmiewał, że nie mam na koncie tego tytułu więc próbuję nadrobić zaległości hehe. Fajne pierwsze wrażenia, widzę, że ma w sobie to "coś", jedyne co na razie mnie denerwuje to to, że postać strasznie wolno się wlecze nawet z włączonym bieganiem.
No i te kosmiczne rasy rodem z gwiezdnych wojen trochę mnie zdziwiły

A Gothic 4 z przykrością stwierdzam, że nie dorównuje w 1/5 pierwszej i drugiej części .
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2010, 16:16   #20
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
A ja właśnie zacząłem grać w Morrowinda Kumpel (zawodowiec jeśli chodzi o cRPG) ciągle mnie wyśmiewał, że nie mam na koncie tego tytułu więc próbuję nadrobić zaległości hehe. Fajne pierwsze wrażenia, widzę, że ma w sobie to "coś", jedyne co na razie mnie denerwuje to to, że postać strasznie wolno się wlecze nawet z włączonym bieganiem.
No i te kosmiczne rasy rodem z gwiezdnych wojen trochę mnie zdziwiły

A Gothic 4 z przykrością stwierdzam, że nie dorównuje w 1/5 pierwszej i drugiej części .
Morrowind ma wyjątkowo paskudny system walki. Parę lat temu grałem w niego z przyjemnością, ale wiem, że nigdy więcej do niego nie wrócę - przez to, że trafienie claymore'm w plecy niespodziewającego się niczego NPC z odległości pół metra jest dla Morrowindowych postaci nie lada wyzwaniem.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.


Powered by vBulletin 3