Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-08-2011, 18:58   #1
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny zarabianie na runach

na początek mówie , że jeśli taki temat był to przepraszam, że to tworze. otóż nie wiem jak szybko z zyskiem tworzyć runy. mam teraz 25 lvl sorcerera (swiat lunara pvp) . jakie robić szybko runy z zyskiem ? manasowanie się chyba nie opłaca , bo to strata kasy, ciągłe najedzenie to oznacza cały dzień przed kompem, ale słyszałem jeszcze o używaniu life ringa. proszę powiedzieć mi o tym ;-] narazie zrobiłem 100 energy field za 3k (nie sprzedałem), i 159 hmm które selnąłem po 1,5k. mały zysk jak na cały dzień siedziałem przed kompem. ps, wpadłem na pomysł, żeby jak wbije odpowiedni lvl, to stawiać monka dla kilku osób naraz, zbierać od każdego po 1k/1h. zebrać np 4 ludzi, i jak każdy poskila choć 2 h to już jest sumka. to wracając do runek proszęo wytłumaczenie.
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-08-2011, 19:09   #2
Salorek
Użytkownik Forum
 
Salorek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2010

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Każdy ma zupełnie inne pomysły co do zarobku GP i tworzenia run najbardziej opłacalną wersją jest stosowanie jedzenia fooda no i niestety troszkę czekania aż podrośnie mana ewentualnie możesz tak jak mówisz spróbować wersję z monkiem i za zdobyte pieniądze zainwestować w life ringa.
__________________
I'm going after them because they are going to be me know how it's called loyalty
Salorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2011, 01:09   #3
Vali
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2011

Posty: 7
Domyślny

Niestety, ale na tym lvl nie zarobisz za wiele na runkach. Wszystkie będzie ci bardzo ciężko sprzedać bo HMM teraz praktycznie nikt nie używa, jakiś fieldów też nikt masowo nie kupuje. Na 30 lvl masz GFB i na te runki możesz znaleźć nabywców, ale nie wiem jak z opłacalnością, ja nigdy nie robiłem runek na sprzedaż.

Ogólnie jak masz siedzieć cały dzień przed kompem robić runki i sie nudzić to lepiej kup troche manasków i idz na jakiś exp, wpadnie lvl, o wiele szybciej m-lvl i więcej gp niż gdybyś stał i tylko robił runki (gp wiadomo, że zależy od tego co huncisz, ale spokojnie mozna chocidzc na potworki dajace ladny profit i exp).

Co do monka to jak masz robić te runy to wiadomo, że lepiej przy okazji dostać troche kasy od innych, pamiętaj, że możesz postawić max 2 summony.
Vali jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2011, 01:15   #4
Gorenje
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 08 2011

Posty: 3
Domyślny

Robienie HMM na sprzedaż nie ma większego sensu. Po pierwsze są rzadko używane, po drugie są tanio dostępne w sklepie więc jeśli już ktoś będzie ich potrzebował to raczej nie będzie czekał na kogoś kto sprzeda mu je o 200 gp taniej. Taka moja skromna opinia. Też mam maga na świecie Open-PvP i też kiedyś próbowałem na tym zarobić, niestety bez skutku. Jedyny run jaki można pewnie sprzedać to SD. Niestety wymaga to 45 poziomu doświadczenia. Jeśli chodzi o używanie jakichkolwiek ringów dających manę to według mnie jest to strata kasy i na robieniu tych run wyjdziesz wtedy na minus. Nie wspomnę o Energy Fieldach których nikt nie kupi... Chyba że nie będzie miał co z kasą zrobić
Gorenje jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2011, 12:22   #5
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

Po co stać w miejscu jak mozna isc expic i wbijać mlvl szybciej, i z 4 razy wiecej zarabiac i do tego wbijac lvle?
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2011, 12:00   #6
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Teraz robienie run już się nie opłaca! Run nikt już nie kupuje, wszyscy kupują w sklepie. Może ew ava i gfb rzadko ale i tak większość w sklepie. Wgl kto teraz cierpi na problemy z kasą oprócz brazoli? >.>
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 08:08   #7
siofo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2010

Posty: 21
Domyślny

jak chcesz dorabiać na runach to musisz podbić do gfb bo i tobie moga sie przydac a i sprzedac da rade
siofo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 08:21   #8
adrianex1234
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 12 2011

Posty: 4
Domyślny

Wbij 45 i rub sd
adrianex1234 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 10:05   #9
Przemek2142
Użytkownik Forum
 
Przemek2142's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2011
Wiek: 33

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Pro Kyo
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 20
Skille: 75/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

najlepiej to podbić do gfb lub sd i sprzedawać
Przemek2142 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 15:52   #10
gregorek124
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 21
Domyślny

na ruknach jest dobry interes, ale mi sie wydaje ze tylko na sd i ghb;p
gregorek124 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 16:02   #11
frafy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2009

Posty: 17
Domyślny

jak masz pacc i wystawiasz na rynku to znajdziesz kupcow nawet na hmm jednak podaj rozsadna cene
frafy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.


Powered by vBulletin 3