Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-03-2004, 22:11   #1
maszlesz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 44

Posty: 75
maszlesz ma numer GG 4257845
Domyślny Forum jest nieprzyjemne

Pierwszy raz w życiu widzę forum, na którym ludzie próbujący się wypowiedzieć są obrażani, krytykowani za swoje wypowiedzi, w przenośni (lub nie) nazywani debilami, n00bami itp.

Przy każdym temacie przynajmiej połowa postów mówi, jak to ktoś był głupi mówiąc to czy tamto. Paranoja. A jak ktoś już się wypowie ciut za często, to zaraz na pewno nabija posty. Ostatcznie każdy temat sprowadza się do korygowania wypowiedzi innych, a nie po prostu wyrażania swojego zdania. Może jednak lepiej dodać coś od siebie, a nie wypominać innym, że nie mają racji.

1 cytat:

Cytuj:
noob plx ? bierzesz tyle ile ci potrzebne na daną chwilę
2 cytat:

Cytuj:
Metow ty jestes albo zartownis,albo newbie ,albo jakos uposledzony(chyba wszystko na raz)popieram poprzednika w wypowiedzi buahhahahaha
3 cytat:

Cytuj:
Nie no panowie kabaret, co drugi to lepszy, po co sie odzywacie jak nie macie pojęcia o czym piszecie, jak nie masz nic niekawego do powiedzenia to nie zasmiecaj tematu bo jak ktos to potem przeczyta to nie bedzie wiedzial o co chodzi. taki mały off topic ;p
Czemu niby miałaby służyć taka wypowiedź i kto tu właściwie "zaśmieca temat".

Wystarczy cytatów. Ja po prostu mówię o tym, że często odpowiedzi na pytanie nie są odpowiedziami na pytanie, tylko mówieniem o tym, jak któś był głupi pisząc to, co napisał, albo (co gorsza) kolejnych kilka postów mówi o tym, że ktoś popełnił dużo błędów ortograficznych, a nie ma żadnego związku z pytaniem.

Zastanówcie się, bo na forum robi się nieprzyjemnie.

Re down
Zgadzam się z Tobą Jedi - od tego są moderatorzy, żeby posty edytować, dawać upomnienia, korygować pisownię lub banować ze większe przewinienia. Nie ma potrzeby żeby inni to za nich robili i niepotrzbnie zmieniali temat.
maszlesz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-03-2004, 22:14   #2
Waglikus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 01 2004

Posty: 41
Waglikus ma numer GG 1406455
Domyślny

Dlaczego uwazasz ze w kazdym temacie jest cos takiego jak wyzywanie od nOOb'ow ???? od tego czasu co jestem na forum to nie zauwazylem jeszcze zeby w kazdym temacie bylo wyzywanie od nOOb'ow i innych wiec nie potrzebnie zalozyles ten temat !!
Waglikus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 22:24   #3
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Ale on ma rację! Kolesie tu wchodzą i piszą wszystkim, że są idiotami. Na innych forach to all się lubią, ale zawsze jest jakiś koleś, co piszą o nim "a ty znowu swoje" czy coś, ale dlatego, że to jest taki kretyn i nikt go nie lubi. A na tym forum to nikt nikogo nie lubi i w ogóle. Co chwila ktoś o kimś pisze, że jest lamka albo coś. Bo jak nie dawno ktoś powiedział - forum tworzą użytkownicy, a nie twórcy. I to forum jest beznadziejne.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 22:29   #4
Jedi
Użytkownik Forum
 
Jedi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2003
Lokacja: Kołobrzeg City

Posty: 386
Stan: Na emeryturze
Jedi ma numer GG 2163513
Domyślny

Ja jesze niezauważyłem żeby tu ktoś kogoś obrażał. To forum ma największy poziom nie to co gery albo ostatnio co gorsza forum w kolorze letniego azbestu zrobione chyba specjalnie pod kolor wspaniałch bloków z wielkiej płyty.
Właśnie na tamtym mnie obrażano za to że mówiłem, że tibia.pl jest oficjaną stroną. Nie potrafią wysławiać sie normalnie tylko od razu łaciną podwórkową
__________________
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi
Jedi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 22:38   #5
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

z tymi noobami to może jest tak ...
że po prostu się od nich tutaj roi? i kiedy pytają się kolejny raz o tą samą rzecz, zawartą w FAQ, zakładają topic typu "Twój mlvl" ... to człowieka trafia ... albo czasem takie tematy "schackowali mnie, straciłem postać 10 lvl i 10 k kasy!!! OMG"... jakby uprzejmie poszukali znaleźli by jak odzyskać konto ... jak ktoś ma potrzebę wygadać swoje żale to polecam kieliszek , czata albo pamiętniki bravo.
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 22:53   #6
Villen
Użytkownik Forum
 
Villen's Avatar
 
Data dołączenia: 29 02 2004
Lokacja: Dębowy Zagajnik
Wiek: 42

Posty: 364
Domyślny

Jedi:Mówisz że czegoś takiego nie zauważyłeś.Ty chcesz widzieć to co chcesz czy co,ja zauważyłem że tak jest.Ktoś zapyta się o coś to mu wyskoczą właśnie z ortografią lub walną off topic,albo odpowiedz jest głupia jak w temacie z behe.Odpowiedzi były tam nie jasne i nic nie wniosły tylko że jest pod cyclopolis i jest resp 1,tyle to nikomu w niczym nei pomoże.Co do wyzwisk to jak znajde to dam temat gdzie się wyzywają.

Zauważyłem że najwięce wyzwisk i sporów jest w tematach o Profesjach,ktoś wyskoczy że Sorcer\Druid\Pall\Knight jest the best to drugi wyskoczy z tekstem "ty n00bie[...]",Wszystkie profesje są równe bez żadnej nie było by tibi.Co do opcji "Szukaj" to fajnie by było gdyby była częsciej używana no ale z czasem się nauczy a takie tematy to najlepiej kasować.
Villen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 23:15   #7
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny I see your point

Zgadzam się. Czasami odnoszę również takie wrażenie, że dużo osób jest krytykowanych i obrażanych, a odpowiedzi nie po to, żeby powiedzieć więcej, ale często, żeby wytknąć błędy poprzedniej wypowiedzi. Nie jest to zbyt miłe i czasami rzeczywiście może psuć opinię o forum. O ile z pierwszym można walczyć (edycja postów przed Moderatorów + upomnienia), to na drugie ciężko cokolwiek poradzić. Dużo powstaje tematów powtarzających się; jeden temat wałkowany był dajmy na to w temacie na kilkadziesiąt postów, a jakiś nowy user zamiast poszukać na forum, to zakłada nowy, identyczny temat. Powoduje to troszkę nieporządku. Jeśli ktoś szuka jakiejś informacji, to o ileż łatwiej jest otworzyć jeden temat bogato komentowany, niż kilka innych o tym samym, tylko że więcej tam jest krytyk, poprawień etc.
Co do ortografii... rozumiem, że zdarzają się błędy w czasie szybkiego pisania itd., ale to już było wałkowane: przepuść tekst przez worda i będzie ok. A nie, żeby było coś w stylu:
"poszlem w gury o kturych muwilicsie i znalazlem cyklopy i czy ktos morze mi powiedziec czy one som trodne do zbicia, ps. sorki za blendy ortograficzne, ale klawiatora mi se przycina"
to jest że-na-da
A co do pisania kilku postów pod rząd: naprawdę nie wiem, jak to zakwalifikować. Przecież ten przycisk "edytuj" mówi sam za siebie. Naprawdę nie wiem, w jakim innym celu, jak nie nabijania postów albo umyślnego irytowania innych, można tak robić...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2004, 23:29   #8
Jedi
Użytkownik Forum
 
Jedi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2003
Lokacja: Kołobrzeg City

Posty: 386
Stan: Na emeryturze
Jedi ma numer GG 2163513
Domyślny

Co do zakładanych niepotrzebnych tematów: od tego są moderatorzy żeby temat usunąć, a takiemu newbiesowi wysłać swoją uwage (prywatną wiadomością) żeby użył szukania i dać mi jeszcze linka. Od tego są moderatorzy.
A co do błędów hmmm nie wszyscy rodzą się geniuszami, a jak napisze się na nich coś co by zawstydziło takiego pisarza to może by już się starał pisać pprawnie żeby nie wyjść na głupka? (to taka metoda do walczenia wady wymowy - śmiją się z kogoś, że sepleni albo nie umie wymówić R )
__________________
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi
Jedi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 00:07   #9
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Takiemu co myli się przy pisaniu mozena odpysacc we takie sem sposup.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 14:15   #10
Acid Drink
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 03 2004

Posty: 104
Domyślny

apropo cytatu 3
koles pisze ze ludzie niepotrafia pisac na temat i generalnie nieiem jaki byl temat do kturego udzielal wypowiedzi ale wydaje mi sie ze tez udzielil odp nienatemat

dodatkowo jeszcze uwazam ze jak ktos sie bulwersuje ze taki temat podobno juz byl to niemusi tam wchodzic a jak juz wejdzie to odpisywac czy czytac
NIECH INNI TEZ MAJA SZANSE WYPOWIEDZENIA
Acid Drink jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 14:37   #11
Mathayus
Użytkownik Forum
 
Mathayus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 168
Domyślny

tak zdaza sie to ze czesto tak zwani noobie sa wyzywani ale mnie bardzo zdziwilo ze od modow dostalem dwa upomnienia ale nie wiem za co ( jeden to chyba dlatego ze przez przypadek brat mi sie do kompa dorwal i naklikal na wyslij wiadomosc jak odpowiadlalem na temat ) ale za drugiego to naprawde nie wiem
__________________
You see yourself. You are an elder druid. You are Member of the House of Valor.

"Gość w dom, żona w ciąży"
Mathayus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 14:53   #12
Luki5
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004

Posty: 31
Luki5 ma numer GG 3234398
Domyślny Powiem ci tylko ...

Witam


Ja też uważam że to forum jest nie gościnne!!!
Ludzie tutaj potrafią tylko krytykować a sami nic nie robią!!!
Tylko od noobów i loli potrafią wyzywać!!!
Luki5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 15:11   #13
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

hmm może i częściowo masz rację.. za dużo tutaj krytyki ale są ( nazwijmy to: ) okoliczności łagodzące. Zbyt dużo ludzi zakąłda tutaj nowego usera tylk opo to by napisać jakiś debilny kometarz lub założyć z góry skazany na zamknięcie temat po to by ich normalny user nie został ukarany upomnieniem...
poza tym nie zawsze można przejść obojętnie obok niektórych napadów idiotyzmu by nie pogorszyć u danego osobnika tej choroby.. ja naprzykłat nie mogę przejść obojętnie obok tematówzakładanych w złym dziale ( szczególnie w dziale Otserver- dlaczego jak są problemy z serverami to tam zawsze tematy zakładają?????? ) , nawijania o questach i pisanai postów jeden pod drugim co kilka minut ( po tygodniu tak jeśli to ma na celu odgrzanie topicu wartego uwagi nak np nevberending story)


mimo to czasami zastanówcie się czy warto kogoś wypowiedź skrytykować skoro już zostałą skrytykowana i wasz post nie wniesie nic nowego?
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 15:28   #14
Jedi
Użytkownik Forum
 
Jedi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2003
Lokacja: Kołobrzeg City

Posty: 386
Stan: Na emeryturze
Jedi ma numer GG 2163513
Domyślny

Hmm nie wiedziałem, że jest aż tyle niezadowolonch użytkowników...
To w takim razie proponował bym moderatorom zakaz używania jakiś przenośni albo obraźliwych dla autora sformułowań. I takie istotne zmiany i zasady powinny być wysyłane wszystkim na PW przez modów. Wtedy każdy to przeczyta, oby nie było długie. Pozwoliło by uniknąć to jakiś zgrzytów między userami

A z tymi upomnieniami to każdy by powiedział, że mu mama albo brat powypisywał. Skoro to nie prawda to zobaczymy - jeśli miałeś racje to upomnienie przecież jest zdejmowane po jakimś czasie. I nie powinieneś mieć zapisanego hasła skoro brat ci grasuje na komputerze. A jak by to było konto bankowe?
__________________
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi
Jedi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 15:40   #15
Matheous
Użytkownik Forum
 
Matheous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Tam, gdzie... Cholera. Tam, gdzie... -Dobranoc.-Powiedzial diabel.
Wiek: 33

Posty: 1,402
Matheous ma numer GG 2872460 Matheous ma login Tlenu emcid@tlen.pl
Domyślny

Ja mam nieco inne odczucia-jak ktos tu powiedzial-tu ludzie po prostu sie NIE LUBIA. Na prawie wszystkich forach jest tak, ze kazdy forumowicz ma na gg/tlenie/VIPach w tibii(a jesli forum innej gry to w jakiejs liscie przyjaciol czy czyms) przynajmniej z 5 innych bo po prostu lubi z nimi gadac-tutaj jakby ludzie sa strasznie 'przedmiotowi' i np mowia ze 'Ten user Bobesadlo jest glupi bo zalozyl drugi taki sam temat' 'Tamten user Finkelroj jest madry bo zwrocil uwage temu Bobesadlo' i inne takie. Po prostu dla forumowicza inny forumowicz to nie CZLOWIEK tylko BOT ktory albo robi rzeczy dobre, albo zle.
No i tego sie tak latwo nie zmieni-trzeba po prostu sprobowac spojrzec na wszystkich jak na ludzi i pomyslec sobie np 'on ma podobny punkt widzenia do mojego, na pewno bysmy sie polubili' i tego samego dnia dodac go sobie do GG
Tutaj forumowicz to wlasnie FORUMowicz-wchodzi na forum, obluzga kilku ludzi i znika jak kamfora.
I tyle.
__________________
I was the perfect warrior, cold and ruthless! I lived by my strength alone, uninhibited by foolish emotions!
Matheous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 16:25   #16
Bofedojo
Użytkownik Forum
 
Bofedojo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2003
Lokacja: Gdansk
Wiek: 32

Posty: 466
Stan: Niegrający
Bofedojo ma numer GG 1439666
Domyślny

Popieram. Powinni modkowie czesciej dawac upomnienia. My powinnismy czesciej uzywac tego magicznego przycisku "Zglos". Najbradziej mnie wnerwia jak jakis AS zaczyna kogos obrazac, a modkowie nie dadza mu upomnienia, bo ma duzo postow. Te forum jest popularne i przychodza fajni goscie i jakies typy (niestety tych jest wiecej), ktorzy zaczna obrzucac wulgaryzmami, obrazac wszystkich, dostanie bana ale go to nie obchodzi...

Mimo to te forum jest najlepsze i mam nadzieje ze takie pozostanie.
__________________

Cya in another life brothers

Bofedojo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 16:35   #17
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny Żeby trochę obronić...

...to powiem, że chwilami przesadzacie Ale jeśli chodzi o userów, którzy bluzgają, to są zazwyczaj tacy, którzy zakładają tutaj konto tylko w tym celu. Mają zaledwie po kilka postów i wszystkie psują opinię o forum. No i Forum tworzą ludzie, którzy tutaj przychodzą i się wypowiadają. Nikt ich nie może kontrolować, bo to by był cios w wolność wypowiedzi. Chyba nie spodziewacie się, że Moderatorzy będą edytowali wszystkie posty tak, żeby były miłe, przyjemnie się je czytało itp.; albo że będą zakładać nowych userów, którzy nie będą na siebie bluzgać, będą przestrzegać zasad itd. Co by to było? Totalna rzeźnia, parodia! Przecież to by sensu najmniejszego nie miało. Dlatego mi jest po prostu przykro, że macie taką opinię, no ale to userzy taką opinię tworzą. A pragnę zaznaczyć, że wypowiadają się tutaj ludzie przynajmniej w większości grający w Tibię. Nie chcę tutaj wysuwać zbyt daleko idących wniosków Ale może Tibia źle wpływa na innych, czyni ich agresywnymi, a oni, chcąc odreagować, bluzgają na forum i naprzykrzają się Moderatorom łamiąc zasady. Ale nikt nikogo tutaj nie trzyma na siłę co nie znaczy, że nie chcemy, aby zainteresowanie tym Forum spadło. Myślę, że wspólnie możemy uczynić Forum przyjemniejszym. To MY je tworzymy!
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 17:15   #18
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

co do lubienia .. bo o to dużo się rozchodzi ...
To ja powiem tak, to forum jest o tibii i jest po to żeby podyskutować/ pomagać w sprawach tibii ... jak ktoś koniecznie chce się lubić z innymi, nawiązywać kontakty, czuć rodzinną atmosferę ... to niech wejdzie na czata! ;P

Ps. zapewniam was że to forum nie jest takie złe, zobaczie na gerym (przynajmniej kiedyś) newbie nie miały prawa głosu, mogły się ew. przypatrywać rozmowom hlvl. Ale to nic, teraz gram w MIRa i na forum polskiego serwa to dopiero się dzieje .... topic po kilku postach zawsze schodzi na inną tematykę ... wyzywanie innych profesji, wytykanie innym ludziom, jechanie po modach i GMach jest na porządku dziennym

taki przykład:
- Co się stało? dzisiaj loguję się a tu moja postać ma 1 lvl, zadnych przedmiotów i umiejętności"
Odpowiedzi typu
- "life is brutal"
-"może byłeś niegrzeczny"
są normalką
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 17:43   #19
Kaczor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 02 2004

Posty: 139
Domyślny

Ja z mojej strony moge pwoiedziec , ze na tym forum nie jest az tak zle, niestety prawda jest ze poziom userow jest dosc przecietny i trzeba z tym zyc(nikogo nie obrazajac)Z doswiadczenia wiem(a mam go duzo bo jestem moderatorem forum duzego czasopisma o grach) ze sa rzeczy nad ktorymi nie da sie zapanowac i albo trzeba sie z nimi pogodzic(np:zakladanie wtornych tematow przez nowych uzytkownikow) albo stosowac drakonskie metody(banowanie ) tyle ze to zabija forum.Tak wiec wiecej wyrozumialosci i cierpliwosci panowie;]
Kaczor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 21:41   #20
alienXX
Użytkownik Forum
 
alienXX's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33

Posty: 163
Stan: Niegrający
Imię: Tomek
Świat: Real life
Domyślny

Zgadzam sie.
Jestem na tym forum nowy, i odrazu widze ze tutaj nie ma takiego samego klimatu jak IMHO najlepszym polskim forum o tematyce tibijeskiej: tibia.xx.pl .
Sorka za raklame, ale tam siedze dosc dlugo i zauwazylem stanowczo mniej przypadkow brehtania sie z newbie.

Uzytkownika zalozylem tu tylko dlatego ze chwilowo nie dziala mi forum tibia.xx.pl
alienXX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:25.


Powered by vBulletin 3