Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Sondy

Notki

Sondy Tutaj znajdziecie wszelkie sondy przeprowadzane przez tibia.pl
Pokaż wyniki sondy: Ile wydajesz miesięcznie na gry komputerowe?
Nie wydaję pieniędzy na gry 905 60.70%
Mniej niż 20 PLN miesięcznie 284 19.05%
Od 20 do 50 PLN miesięcznie 208 13.95%
Od 50 do 100 PLN miesięcznie 41 2.75%
Powyżej 100 PLN miesięcznie 53 3.55%
Głosujących: 1491. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 09-05-2006, 11:14   #81
kani_mani
Użytkownik Forum
 
kani_mani's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Łuków/Jungle
Wiek: 36

Posty: 439
Imię: Elveth
Profesja: Elite Knight
Świat: Askara
Poziom: 108
Skille: 86/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PrEzEsN
Luls, po co wydawać kase na gry skoro w zasadzie każdą grę, czy film można z neta ściągnać. Nie kupiłem żadnej gry od jakiś 4 lat i myślę że już nigdy nie kupię .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ognisty Drutek
Wogóle na gry kasy nie wydaje. Jak potrzebuje gry to porzyczam od kumplia albo z neta ściągam. Nie lubie grać w płatne gry ;p.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tomcio Pall
Ja nie wydaje kasy na gry. Od czego są kumple i eMule? Czasami od mojego starego kumpla kupie piracką gre(5zł od płytki CD a 10zł od DVD). W tej chwili zamówiłem od niego Godfathera.

P.S. Znacie może jakiś dobry program do ściągania(szybszy od eMule). Jak tak to PW Plx.
Macie rację... po co wydawać na gry, skoro można je za free ściągnąć... Wogóle po co za coś płacić, skoro można to mieć za darmo? Niedługo to już wam się tak poprzewraca w głowach, że sklepy będziecie rabować, bo po co płacić?! I niech nikt tu się nie tłumaczy, że Polska to biedny kraj itp, bo gry nie są już takie drogie jak kiedyś... Poza tym gra to nie rozrywka na kilka godzin, ale na kilkanaście lub nawet często kilkadziesiąt, a zapłacenie za godzinę dobrej zabawy ~1pln to chyba nie dużo? Więcej można przetracić w kinie lub barze... Jak to mówią "życie, to sztuka wyborów"...
__________________
"I ain't happy
I'm feeling glad
I got sunshine in a bag
I'm useless but
Not for long
The future is coming on"

www.mangacity.go.pl
kani_mani jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-05-2006, 17:20   #82
Gradzik
Użytkownik forum
 
Gradzik's Avatar
 
Data dołączenia: 01 04 2006

Posty: 8
LOL

nie wydaje kasy na gry , albo ściągam z neta albo od kumpli przegrywam , obecnie ściagam Fable zapomniane opowieści , podobna zajebista gra . ściąga mi się już tydzień ale do wytrwałych świat należy !!
Gradzik jest offline  
stary 09-05-2006, 19:23   #83
Aciej
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kani_mani
Macie rację... po co wydawać na gry, skoro można je za free ściągnąć... Wogóle po co za coś płacić, skoro można to mieć za darmo? Niedługo to już wam się tak poprzewraca w głowach, że sklepy będziecie rabować, bo po co płacić?! I niech nikt tu się nie tłumaczy, że Polska to biedny kraj itp, bo gry nie są już takie drogie jak kiedyś ... Poza tym gra to nie rozrywka na kilka godzin, ale na kilkanaście lub nawet często kilkadziesiąt, a zapłacenie za godzinę dobrej zabawy ~1pln to chyba nie dużo? Więcej można przetracić w kinie lub barze... Jak to mówią "życie, to sztuka wyborów"...
"bo gry nie są już takie drogie jak kiedyś" - może i masz racje z jednym że nie są już takiego drogie jak kiedyś , lecz dla kogoś kto zarabia 800 zł/miesiąc gra za 100zł-200zł jest bardzo dużo. Nikt ci nie kupi gry za tyle kasy gdzie normalnie po zapłaceniu rachunków ledwo starca na jedzenie.
Piractwo to już norma w naszych czasach. I będzie normą dopóki ceny dobrych gier będą w okolicach 50zł.
Wieć piractwa winni są producenci a nie gracze. Ponieważ gdyby ceny było w okolicach 50zł to około 500 % więcej była by sprzedaż gier. I producenci mieliby większy zysk. Ale wydawcy polscy nie mogą nic z tym zrobić ponieważ ceny np. w Ameryce są wystarczające by każdy mógł kupić tą 1 na miesiąc.
A Polacy zarabiają 5 razy mniej a mają płacić tyle samo co amerykanie za te same gry.
 
stary 09-05-2006, 22:20   #84
kani_mani
Użytkownik Forum
 
kani_mani's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Łuków/Jungle
Wiek: 36

Posty: 439
Imię: Elveth
Profesja: Elite Knight
Świat: Askara
Poziom: 108
Skille: 86/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aciej
"bo gry nie są już takie drogie jak kiedyś" - może i masz racje z jednym że nie są już takiego drogie jak kiedyś , lecz dla kogoś kto zarabia 800 zł/miesiąc gra za 100zł-200zł jest bardzo dużo. Nikt ci nie kupi gry za tyle kasy gdzie normalnie po zapłaceniu rachunków ledwo starca na jedzenie.
Piractwo to już norma w naszych czasach. I będzie normą dopóki ceny dobrych gier będą w okolicach 50zł.
Wieć piractwa winni są producenci a nie gracze. Ponieważ gdyby ceny było w okolicach 50zł to około 500 % więcej była by sprzedaż gier. I producenci mieliby większy zysk. Ale wydawcy polscy nie mogą nic z tym zrobić ponieważ ceny np. w Ameryce są wystarczające by każdy mógł kupić tą 1 na miesiąc.
A Polacy zarabiają 5 razy mniej a mają płacić tyle samo co amerykanie za te same gry.
Jeżeli ktoś tyle zarabia, co podałeś..., to skąd wziął pieniądze na komputer? Z resztą nie mówię tu już o takich skrajnych przypadkach, gdzie ludziom ledwo starcza na rachunki, a mają w domu całkiem niezły sprzęt i do tego neta i ssają co się da po nocach -.-. Chodzi mi o to, że w Polsce przyzwyczajono się do piractwa i nikt nie uważa tego za coś złego... Prawa autorskie? A kogo to obchodzi... odpala się p2p i hulaj dusza! Też bardzo bym chciał mieć wiele gier, na które mnie nie stać, ale doceniam wysiłek twórców i ich nie okradam, bo tak należy takie działanie nazwać. Z resztą kogo wogóle obchodzi moje gadanie... i tak każdy zrobi, jak uważa.
__________________
"I ain't happy
I'm feeling glad
I got sunshine in a bag
I'm useless but
Not for long
The future is coming on"

www.mangacity.go.pl
kani_mani jest offline  
stary 13-05-2006, 22:37   #85
Ceglak
Użytkownik forum
 
Ceglak's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Lokacja: Polska

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ceglakosz
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

dla mnie sonda powinna się zaczynać od 150zł
Ceglak jest offline  
stary 16-05-2006, 23:31   #86
Korialstrasz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 03 2005
Lokacja: Morgana
Wiek: 33

Posty: 86
Stan: Aktywny gracz
Imię: Jeihev
Profesja: Druid
Świat: Morgana
Poziom: 23
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 30
Domyślny

Ja nie wydaje kasy na gry, to glupstwo troche wydawac np. 100 zl na gre w ktora zaraz nie bedziesz grac . Takie jest moje zdanie.
__________________
FeLL PoWaR Of DoMeL
Korialstrasz jest offline  
stary 24-05-2006, 13:58   #87
Aqua Mador
Użytkownik Forum
 
Aqua Mador's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2006
Lokacja: We Włocławku

Posty: 124
Aqua Mador ma numer GG 3717081
Żarówka

TIBIA MI WYSTARCZA (albo sciagam z neta ale rzadko)
Aqua Mador jest offline  
stary 26-05-2006, 09:55   #88
MR Black Knight
Użytkownik forum
 
MR Black Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2006
Lokacja: W domu

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
LOL

A dla mnie kupowanie gier to strata kasy Jak już coś potrzebuje to (od czego jest internet ) ściągam sobie, lub pożyczam.
MR Black Knight jest offline  
stary 26-05-2006, 12:39   #89
Mr_Meteor
Użytkownik forum
 
Mr_Meteor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 22
Skille: 60/45
Poziom mag.: 10
Domyślny Poco ??

Ja tam niewydaje pieniędzy na gry
Niedość żee mam ich nadmiar to i tak niedziałają mi na kompie
Mr_Meteor jest offline  
stary 28-05-2006, 17:49   #90
Nissinya
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 05 2006

Posty: 3
Evul

Gry? ......................... nigdy............. chyba ze jakies krwawe........
Nissinya jest offline  
stary 18-06-2006, 12:57   #91
Alto
Użytkownik forum
 
Alto's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2006
Lokacja: Heli attack 3
Wiek: 28

Posty: 10
Stan: Niegrający
Dumny

NIe wydaje pieniędzy na gry.
Pożyczam albo gram w starocie.
Alto jest offline  
stary 19-06-2006, 17:45   #92
General Grievous
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hehe
Ja też nie wydaje
Chociaż czasem kupie jakąś gre która jest tania (20 zł ?) a jest bardzo ciekawa i fajna Oczywiście według mnie
 
stary 19-06-2006, 20:31   #93
Garos
Zbanowany
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Garos ma numer GG 997
Domyślny

Ja Wydaje Na Kompa 50 ZŁ OkoŁo
Garos jest offline  
stary 20-06-2006, 14:22   #94
los_hobbitos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 12
Profesja: Knight
Domyślny

Ja najczęściej kupuje tylko CD-Acion, bo tylko 15 zł, a często fajne gierki dają. No a raz na jakiś czas kupie sobie jakąś gierke ze sklepu(piratom mówimy: NIE!!)
los_hobbitos jest offline  
stary 21-06-2006, 00:14   #95
Druid Lomax
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 3
Domyślny

po co wydawac kase na gry. chyba wiekszosc gra w piraty choc do tego sie nie przyznaje
Druid Lomax jest offline  
stary 21-06-2006, 13:36   #96
los_hobbitos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 12
Profesja: Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Druid Lomax
po co wydawac kase na gry. chyba wiekszosc gra w piraty choc do tego sie nie przyznaje

Po co? Po to żeby NIE KRAŚĆ. Bo kupowanie piratów to kradzież. Może trudno to sobie uświadomić, bo obiekt kradzieży jest hmm... mniej "namacalny", ale to to samo jakbyś komuś zarąbał z auta radio. Możesz pwiedzieć: "Mnie na gry nie stać", ale po pierwsze: jak stać cię na kompa to na gry też cię stać; po drugie: granie to nie przymus; i po trzecie: nie musisz mieć co tydzień coś nowego. Jak se coś upatrzysz to zbierasz kase, zbierasz... aż uzbierasz. Tak żeby nie było, że ja to święty jestem czy coś, to mówię od razu, że kiedyś KORZYSTAŁEM z piratów. Ale już nie. Może do kupowania oryginałów trzeba po prostu dorosnąć?

PS. Sorry za offtop(bo wg. mnie to offtop jest) ale musiałem to powiedzieć

Ostatnio edytowany przez los_hobbitos - 21-06-2006 o 13:41.
los_hobbitos jest offline  
stary 21-06-2006, 22:44   #97
Mr.Minister
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2006

Posty: 54
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez los_hobbitos
Po co? Po to żeby NIE KRAŚĆ. Bo kupowanie piratów to kradzież. Może trudno to sobie uświadomić, bo obiekt kradzieży jest hmm... mniej "namacalny", ale to to samo jakbyś komuś zarąbał z auta radio. Możesz pwiedzieć: "Mnie na gry nie stać", ale po pierwsze: jak stać cię na kompa to na gry też cię stać; po drugie: granie to nie przymus; i po trzecie: nie musisz mieć co tydzień coś nowego. Jak se coś upatrzysz to zbierasz kase, zbierasz... aż uzbierasz. Tak żeby nie było, że ja to święty jestem czy coś, to mówię od razu, że kiedyś KORZYSTAŁEM z piratów. Ale już nie. Może do kupowania oryginałów trzeba po prostu dorosnąć?

PS. Sorry za offtop(bo wg. mnie to offtop jest) ale musiałem to powiedzieć
Hyhy, za duzo czytales listow smugglera w cda? ;p Nie no, on ma racje, ale ty takze, pirat to zlodziejstwo i kazdy kto mi powie, ze to nie to samo co kradziedz to sie myli =].
__________________
Najlepsze filmy w internecie!
Mr.Minister jest offline  
stary 22-06-2006, 21:29   #98
madalioni
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 01 2006
Lokacja: Jarosław- Polska

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madalioni
Profesja: Paladin
Gildia: FOD
Świat: Xantera
Domyślny

Ja podobnie jak reszta Albo pożyczam albo ściągam z neta... Po co marnować kaske... (trzeba zbierać na pacca)
madalioni jest offline  
stary 26-06-2006, 11:54   #99
los_hobbitos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 12
Profesja: Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mr.Minister
Hyhy, za duzo czytales listow smugglera w cda? ;p Nie no, on ma racje, ale ty takze, pirat to zlodziejstwo i kazdy kto mi powie, ze to nie to samo co kradziedz to sie myli =].
No tak Smugga było troche za dużo hehe. Ale tak na dobrą sprawę to właśnie on przekonał mnie, że piractwo to zwykła kradzież. I jestem mu za to wdzięczny. Naprawdę

PS. Sorki, że pisze tak późno, ale mnie nie było.

Ostatnio edytowany przez los_hobbitos - 26-06-2006 o 11:56.
los_hobbitos jest offline  
stary 22-08-2006, 13:49   #100
Dizzys
Użytkownik forum
 
Dizzys's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 14
Domyślny

Miesięcznie wydaje ponad 20 zł
Dizzys jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:25.


Powered by vBulletin 3