Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-03-2005, 00:30   #1
Wen Vanya
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 40

Posty: 8
Domyślny Jedyny Sprawiedliwy podzial loota.

Wielu z nas po polowaniu zastanawia sie dlugo, jak podzielic loot, a gdy juz dokonamy podzialu, okazuje sie, iz ktos wyszedl niezadowolony. Ten poradnik ma ulatwic wam sprawiedliwy podzial zyskow. Musimy podjac 2 zalozenia zanim przystapimy do podzialu:

1) Wszyscy sa uczciwi i nic nie lotuja tylko daja do wspolnej puli (uczciwy bloker lub wspolny lootbag)
2) Chcemy, aby kazdy byl zadowolony, czyli otrzymal tyle, ile chcial.


Po krotkim wstepie mozemy przystapic do przedstawiena algorytmu podzialu (bohaterowie zdobywajacy loota nazywani beda Acek, Bacek, Cacek...). Najpierw malo wartosciowe przedmioty sprzedajemy w sklepie, by operowac cennymi rzeczami oraz gotowka:


Podział między 2 osoby
Ten typ podzialu jest prosty. Polega na tym, iz jedna osoba (wybrana PRZED polowaniem) dzieli loot na 2 czescie - powinna to zrobic tak, by byc zadowolona z otrzymania dowolnej z nich, gdyz pozniej druga osoba wybiera, ktora czesc wezmie. Podam kilka przykladow dla udowodnienia tego i zobrazowania:

1) Acek i Bacek zlootowali 12k i Crown Shielda, ktorywart jest okolo 20k. Acek zdecydowal sie podzielic majatek i dzieli go na 2 czesci:
-Crown Shield + doplata 2. graczowi 4k
-12k z loota + doplata od 1. gracza 4k
, twierdzi więc, że gdy dostanei dowolna z nich bedzie zadowolony.
Bacek zdecydowal sie wziac gotowke. W tym wypadku Acek dostaje C shield i musi oddac Backowi dodatkowo 4k, a Bacek bierze 12k i dostanie dodatkowe 4k od Acka co zadowala go bardziej od c shielda wiec obaj sa zadowoleni.

2) Bacek i Dacek zlootowali DSM (150k), e-plate (700k) i Royal Helmet (90k). Bacek dzeli na wg niego rowne i zadowalajace go czesci:
- e-plate z doplata 2. graczowi 500k
- DSM + RH + doplata 500k od 1. gracza.
Dacek, poniewaz bardzo mu zalezy na e-plate wybiera pierwsza opcje i, mimo iz wartosciowo wyszedl na minus, wychodzi zadowolony, bo ma co chcial a Bacek rowniez gdzy z dowolnej z tych czesci bylby zadowolony.

A gdy wiecej graczy?
Tu sytuacja sie komplikuje. Na poczatek dzelimy gotowke po rowno pomiedzy graczy. Pozostają nam do rozdzielenia same cenne itemki. Algorytm jest następujący (jak objaśnię na przykładnie bedzie prosciej ale najpierw teoria):
  1. Kazdy z graczy niezaleznie wycenia wszystkie przedmioty - pisze jaka maja dla niego wartosc (trchnicznei mozna to zrobic wysylajac listownie do jednej osoby). Gracze nie moga znac swoich wynikow nawzajem zanim wszyscy wycenia.
  2. Wybiera se dla kazdego itemka osobe, ktora najdrozej go wycenila. W przypadku remisu 2 osoby (lub wiecej) dochodza do zadowalajacego porozumienia lub robia dogrywke na zasadzie wyceny (podaja dokladne co do gp ceny nie nizsze od podanych na poczatku)
  3. Wybrane osoby dostaja te itemki.
  4. Dla kazdej osoby oblicza sie sume_jego_wycen_przediotow/lczbe_osob <- to jest wartosc pieniezna, jaka sam sobie przyznal z hunta w czasie wyceny przedmiotow.
  5. Oblicza sie wartosc_pieniezna_z_pkt_4 - wartosc_otrzymanych_przedmiotow_wedlug_wlasnej_wyc en dla kazdego gracza - to jest bilans, ktory go zadowoli.
  6. Od kazdego, czyj bilans wyszedl ujemny pobiera sie do puli oplate w wysokosci tego bilansu oraz zeruje sie jego wartosc.
  7. Z tej puli wyplaca sie kazdemu tyle pieniedzy ile pozostalo mu wartosciowo w bilansie.
  8. Pozostale w puli peniadze rozdziela sie po rowno miedzy graczy.

W ten sposob kazdy po pkt. 7 otrzymuje tyle, co chcial, a w pkt 8 dostaje jeszcze wiecej, wiec wszyscy sa zadowoleni. Podam tylko jeden przyklad, on i tak powinien to wyjasnic:

Acek, Bacek, Cacek i Dacek wylootowali 80k gp, DSM (150k), MMS (170k) i RH (90k). Kase podzielili po 20k po czym dziela lupy. Algorytm punkt po punkcie:
  1. Wyceny Przedmiotow:
    DSM: A 140k B 170k C 150k D 165k
    MMS: A 180k B 160k C 180k D 165k
    RH: A 100k B 75k C 95k D 90k

  2. DSM dostaje Bacek
    MMS - mamy remis. po dobrywce: A 180324gp B 181001gp <- dostaje Cacek
    RH dostaje Acek
  3. Bacek dostaje DSM, Cacek MMS a Acek upragniony RH =)
  4. Obliczamy:
    Acek: (140k + 180324gp + 100k)/4 = 105081gp
    Bacek: (170k + 160k + 75k)/4 = 101250gp
    Cacek: (150k + 181001 + 95k)/4 = 106500gp
    Dacek: (165k + 165k + 90k)/4 = 105000gp
    Oni twierdza wiec, ze jak tyle dostana to beda zadowoleni.
  5. Liczymy wiec:
    Acek: 105081 - 100k = 5081gp
    Bacek: 101250 - 170k = -68750gp
    Cacek: 106500 - 181001 = -74501gp
    Dacek: 105000 - 0 = 105000
  6. Tak wiec:
    Bacek placi 68750gp, Cacek 74501gp. Po tym mamy bilansy:
    Acek: 5081gp
    Bacek: 0
    Cacek: 0
    Dacek: 105000gp
    W puli: 143251gp
  7. Acek dostaje 5081gp z puli, a Dacek 105k. Teraz kazdy dostal tyle ile chcial i mamy jeszcze w puli:
    143251 - 5081 - 105000 = 33170
  8. Kazdy dostaje z tego 8292gp (i 2gp ida na free dla noobow ;-) ) i o tyle wiecej dostaje niz chcial.
Jak widac ten algorytm zadowala wszystkich. Pytanie pozostaje jaka strategi przy nim przyjmowac. Coz - najprosciej itemy na ktorym nam zalezy oceniac wysoko a reszte normalnie.


Mam nadzieje iz to pomoze komus przy podziale lupow i moja praca nei pojdzie na marne. Szczerze polecam algorytm!

Ostatnio edytowany przez Wen Vanya - 27-03-2005 o 18:39.
Wen Vanya jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-04-2005, 22:45   #2
pciom
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 12 2004
Lokacja: Suwałki
Wiek: 33

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Imię: Aradras
Profesja: Elder Druid
Gildia: brak
Świat: Galana
Poziom: 28
Poziom mag.: 39
pciom ma numer GG 1197622 Send a message via Skype™ to pciom
Pytanie ...:::lol:::...

sporo sie napracowałeś i bardzo dobrze. Wielu osobom pomoże ten artykuł i bedzie brała z niego przykład, o ile oczywiście z niego coś zrozumieją... bo ja zdeka nie mogę sie połapać w tym wszystkim ale jakoś to do mnie dochodzi.

GRATZ JESZCZE RAZ MOŻE KIEDYŚ Z TEGO ARTYKUŁU SKORZYSTAM!!!
pciom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-04-2005, 23:06   #3
Raczeq
Użytkownik Forum
 
Raczeq's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Opole

Posty: 279
Domyślny

Hmm nieuwzgledniles ze bloker bierze wieksza czesc loota niz pozostaly(pozostali) a to jest bardzo wazne poniewaz osoba strzelajaca sobie expi a bloker co?
__________________
Hail EoS !!!
Raczeq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-04-2005, 23:58   #4
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raczeq
Hmm nieuwzgledniles ze bloker bierze wieksza czesc loota niz pozostaly(pozostali) a to jest bardzo wazne poniewaz osoba strzelajaca sobie expi a bloker co?
A bloker moze stawiac warunki typu :
-bierze swoja czesc loota + reszta sklada sie dla niego, oddajac mu pieniadze za uhy (inni expia, on nie)
-ma mozliwosc podzialu lupow
-Zalozmy, ze ma g-arma. Idzie na dle, po ilus razach wypada dsm. Inni za stracone runy robia mu roznego rodzaju ustepstwa
I wiele, wiele innych.

@Topic : poradnik ciekawie napisany. Bardzo ciekawy pomysl oraz realizacja. Moglby byc troche dluzszy...(jeden z pomyslow : zwrot pieniedzy za runy), chociaz to czepianie sie "troche na sile".
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 00:17   #5
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Widzisz. Ostatnio byłem z palkiem na hero huncie. Umowa wyglądała tak:
Ja, jako knight, biorę all loot. Palek bierze all exp, i z lootu (jeśli coś będzie) zwracam mu za bełty. Loot tego dnia był badziewny, więc mimo długiego hunta, na którym poszło ponad 4 BPki uhów (jakieś 12k) zlootowaliśmy w sumie C-shield i FS, a poszło dość sporo UHów. Za tarczę i miecz w sumie dostanę w porywach wiatru 15K, i to pod warunkiem, że nie będzie mi się spieszyło i będę miesiąc szukał idiotów (takei ceny na Danubii). Rozumiem, że według twojego podziału miałem pecha? Hmm. świetny sposób na stracenie kilku BPków, kilku godzin, i nie zarobienie kasy.
Wiesz, problem z podziałem lootu jest taki, że równo, to można się dzielić dopiero, kiedy koszty się pokryje najpierw.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 01:48   #6
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

ja sobie wymyśliłem(jestem i byłem knightem), że z lootu(o ile jakis będzie) biore zwrot za UHy + 50% reszty, ponieważ blokując, nie dostaje nic expa... Ale ten podział lootem to sprawa dogadania się, a twój poradnik nie jest "sprawiedliwy" z powodów, które podał MatKus
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 11:10   #7
Drake@ok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 03 2005

Posty: 41
Domyślny

Według mnie z itemkami powinno byc tak np.ktos już posiada plate legi a druga osoba ich nieposiada iwęc itemy daje się tej osobie która go niema lub bardzo potrzebuje...

To jest również dobre rozwiązanie
Drake@ok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 11:39   #8
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drake@ok
Według mnie z itemkami powinno byc tak np.ktos już posiada plate legi a druga osoba ich nieposiada iwęc itemy daje się tej osobie która go niema lub bardzo potrzebuje...

To jest również dobre rozwiązanie
nie jest. Powód? Knightowi sie UHy nie zwrócą WOGÓLE. A sprawiedliwie to znaczy tak, zeby nikt nic nie stracil i kazdy byl szczesliwy. A jak sam nie expisz blokując, tracisz czas, Kase(UHy) i jeszcze nic nie dostajesz to jaka to sprawiedliwość???
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 21:36   #9
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
Widzisz. Ostatnio byłem z palkiem na hero huncie. Umowa wyglądała tak:
Ja, jako knight, biorę all loot. Palek bierze all exp, i z lootu (jeśli coś będzie) zwracam mu za bełty. Loot tego dnia był badziewny, więc mimo długiego hunta, na którym poszło ponad 4 BPki uhów (jakieś 12k) zlootowaliśmy w sumie C-shield i FS, a poszło dość sporo UHów. Za tarczę i miecz w sumie dostanę w porywach wiatru 15K, i to pod warunkiem, że nie będzie mi się spieszyło i będę miesiąc szukał idiotów (takei ceny na Danubii). Rozumiem, że według twojego podziału miałem pecha? Hmm. świetny sposób na stracenie kilku BPków, kilku godzin, i nie zarobienie kasy.
Wiesz, problem z podziałem lootu jest taki, że równo, to można się dzielić dopiero, kiedy koszty się pokryje najpierw.
Natomiast na nowych swiatach cena c-shieldu wacha sie w granicach...hmm...moze 25-30k? Tam to sie oplaca robic hunty. Np na antice w ogole nie oplaca sie huntowac, no, moze na necro (bohy), bo te djinny to duzo jednak nie podwyzszyly tych cen...
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2005, 00:19   #10
Angelus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 313
Domyślny Zagadki arabskiego mędrca ...

Oki ...
Napracowałeś się ciężko ... to fakt.

Ale mam dwa zastrzeżenia :

1. Według tych zasad bloker sponsoruje wyprawę.

2. Mógłbyś poinformować na zakończenie , skąd zaczerpnąłeś pomysł.
Bo raczej sam tego wszystkiego nie wymyśliłeś ...

Tak się składa , że niedawno przeglądałem w Empiku pewną knigę ...
Były to różne zagadki filozoficzno-matematyczne ...

Otóż owe zagadki zadawał sułtanowi jakiś arabski mędrzec ...
Była między nimi i taka dotycząca sprawiedliwego podziału skarbu ...
Widzę , że znasz tę książkę ...

Ale jest mozliwość i taka , że sam na to wszystko wpadłeś ...
Jeśli tak jest , jesteś geniuszem ... i kłaniam Ci się w pas ...

Ostatnio edytowany przez Angelus - 06-04-2005 o 00:23.
Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2005, 00:20   #11
PacMan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Najs ale z regóły z kumplami da się dogadać i nie trzeba takich obliczeń ... ^^
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2005, 21:56   #12
Mumakil
Użytkownik Forum
 
Mumakil's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 294
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Unfair
Świat: Azura
Poziom: 70
Skille: nc/nc
Poziom mag.: 53
Domyślny

Niewiem czy to niebedzie odgrzanie tematu ale cotam
Moge opisac podzial z 2 różnych perspektyw (mam sorcka i knighta)
1)gdy blokuje knightem biore all loot (najwyzej zwracam za blanki sorkom)
uważam że jest to uczciwe z uwagai ze inne osoby nietraca prawie nic (sorc se moze zrobic runy pall belty tez ;]) co ciekawe kompani zabardzo nienazekaja.
Inna sprawa ze zlootowaniem fajnego itemu jak knight legs z gsa wtedy albo ja biore i splacam im po 1/3 ich wartosci albo oni biora i tak samo
2)Sorkiem mam dosyc ciekawy sposob(ten 2) pierwszy to expienie na potworkach na ktorych sie niezwraca robie wtedy tak jak mowilem wyzej ^^^^^^
a drugi to kupienie knightowi uhow i wtedy ja zgarniam caly exp i caly loot (robilem tak 2 razy na smokach i o dziwo zwrocilo sie i za hmm i za uhy xD)
Mumakil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2005, 20:54   #13
Lepa
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny przygody rybki pipki :D

HEHE mi sie podoba ten pomysł z wartościowaniem itemków.
Powiedzmy, że taki bacek wyceni wszystkie 3 itemy najwyżej to co wtedy?ja bym dawał zawsze cene 999999999999999999999 i bym wygrywał. I offtop:RYBKA PIPKA RULEZ
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 08:57   #14
Neos
Użytkownik forum
 
Neos's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2005

Posty: 8
Dumny Knight

Wydaje mi sie, że ten podział jest troszke niesprawiedliwy. Bloker na dobrym huncie jak np. BK, DL lub Demon naraża swoje życie, marnując przy tym sporo UHów i większ część lotu mu sie należy. Oczywiście jakiś mały loot dla towarzącego palka lub maga powinien byc ale moim skromnym zdaniem Knight powinien zgarnąć przynajmniej 70% lootu.
Neos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2005, 18:44   #15
Wen Vanya
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 40

Posty: 8
Domyślny

No to po dlugej nieobecnosci poodpowiadam troszke:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lepa
HEHE mi sie podoba ten pomysł z wartościowaniem itemków.
Powiedzmy, że taki bacek wyceni wszystkie 3 itemy najwyżej to co wtedy?ja bym dawał zawsze cene 999999999999999999999 i bym wygrywał. I offtop:RYBKA PIPKA RULEZ
No dobra - ale liczmy dalej. Wyceniles sie na zalozmy 1.3 tego (przy 3 graczach), wiec w kasie musisz oddac 6666666666666666666666 (ilestam szostek) i to Ci sie juz nie oplaca raczej... Widze nei zrozumiales do konca.

Co do problemu blokera. Macia racje racje i jeszcze raz racje.
Ale w takim razie np. mozna podzielic sie po rowno lootem, a potem oddac blokerowi za UHy =) I to bedzie najsprawiedliwsze... Ewentualnei jeszcze troche dorzucic.

Ktos sie tez pytal o to skad ten pomysl. Oczywiscie sama wszystkiego nie wymyslilam Ale w swiatku matematycznym ten sposob podzialu jest powszechnie znany. Uznalam jednak, ze mozna go zaadoptowac troche pod Tibie i przekazac tym, co matematykami nie sa =)

Asha Thrazi!
Wen Vanya jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2005, 15:10   #16
Tutivihi
Użytkownik Forum
 
Tutivihi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2005
Wiek: 31

Posty: 57
Tutivihi ma numer GG 6325325
Domyślny

Kiedy czytałem te imiona, czyli Acek, Bacek i Cacek przyszedł mi na myśl Kacek . Poradnik, wg. mnie, b. dobry. GraTz .
__________________
20kb r0x
Tutivihi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2006, 17:27   #17
Punxbolt
Użytkownik Forum
 
Punxbolt's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 36

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Imię: Dzejk'dzej
Profesja: Knight
Świat: Arcania
Poziom: 29
Skille: 55/50
Poziom mag.: 4
Punxbolt ma numer GG 1136312
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Neos
Wydaje mi sie, że ten podział jest troszke niesprawiedliwy. Bloker na dobrym huncie jak np. BK, DL lub Demon naraża swoje życie, marnując przy tym sporo UHów i większ część lotu mu sie należy. Oczywiście jakiś mały loot dla towarzącego palka lub maga powinien byc ale moim skromnym zdaniem Knight powinien zgarnąć przynajmniej 70% lootu.
masz racje że ryzykuje zycie ale aż 70%!!....weź przestań...pozatym wszyscy ryzykuja życie bo jak bloker dednie to klapa monster potrafi pojsc dalej...przezycic sie...

Topic: nie ma uniwersalnego podzialu lootu trzeba umiec sie dogadac z kumplami . a najlepiej jak knight wezmie caly loot w garsc i rozdzieli na rozne czesci z czego jedna bedzie wieksza dal niego pkaze to zalodze i shooterzy zgodza sie na takie rozwiazanie, lub jezeli jest z gory ustalone ze zwraca sie blokerowi za UHy to dzielimy sie na równe czesci.
__________________
Zwyciężaj albo giń - co jest warte twojego życia?
Zwyciężaj albo giń - co jest warte twojej krwi?

Punxbolt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 08:16   #18
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Cool Dobry poradnik

Fajny poradnik! Naprawde lepsze toż niż kłucić sie o loota Czsami może z tego wyjść bijatyka Świetny poradnik
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 10:27   #19
Oficer Wywiadu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 06 2005

Posty: 33
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Poziom: 101
Skille: 26/33
Poziom mag.: 70
Domyślny

Chyba wszystko zależy od servera i od tego z kim sie chodzi. Na premii oczywistym jest ze loot zawsze dzieli sie w równych częściach. Wylootowane itemy liczone są w cenach sklepowych, bo nie ma ich komu sprzedawac (niska populacja). Knajt nie tylko nie zabiera większej części loota ale często (np. przy demon huncie) dopłaca 1,5-3k do kazdego bp SD.
Oficer Wywiadu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 10:40   #20
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oficer Wywiadu
Knajt nie tylko nie zabiera większej części loota ale często (np. przy demon huncie) dopłaca 1,5-3k do kazdego bp SD.
Następny który " akurat gra knajtem i wali z aksa"-.^
@Topic
Poradnik na pewno przydatny- jednak mógłbyś uwzględnić zdania Gremlina i Matkusa (?). Szkoda, że z niego nie skorzystam bo dla mnie tibia to zabawa na krótszą mete.
@down
Powiedz mi... oglądasz czasem TVN czy tylko grasz w tibie -.-?
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.

Ostatnio edytowany przez Dark Sven - 08-07-2006 o 11:11.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.


Powered by vBulletin 3