Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-03-2008, 12:43   #1
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny FAQ: Tibia Payment System

FAQ - frequently asked questions
Często zadawane pytania na temat nowego systemu płatności.

Wykonane przy współpracy Aerie, Screama i Eluthiel_Tinuviel

P: Dlaczego wyróżniamy dwa sposoby płatności za czas Premium?
Odpowiedź: Aby zaoferować ci bardziej wygodny sposób zakupu nowego czasu Premium, wprowadziliśmy System Tibijskich Płatności. Nowy system pozwala nam na ich łatwiejszą i niezależną obsługę. W chwili obecnej, system jest dostępny tylko dla kilku wybranych krajów, a płatność ograniczona jest wyłącznie do kart kredytowych. W przyszłości planujemy rozszerzenie tego systemu na wszystkie kraje, jak i również rozszerzenie opcji płatności. Równocześnie zamierzamy podtrzymywać współpracę z naszym partnerem - Element 5, aby zapewnić, że każdy może zakupić czas Premium i otrzymać nasze wspaniałe opcje Premium.

P: Które metody płatności są dostępne dla Systemu Tibijskich Płatności?
Odp: Obecnie System Tibijskich Płatności jest dostępny tylko dla kart kredytowych z Niemiec, Francji i Szwecji. Akceptowanymi kartami kredytowymi są American Express, MasterCard, Visa oraz francuska Carte Bleue. Jeśli chcesz użyć innej metody płatności, możesz użyć interfejsu płatności internetowej, poprzez naszego partnera finansowego - Element 5. W ten sposób zakupisz czas Premium dla siebie lub dla kogoś innego. W przyszłości zamierzamy dodać inne metody płatności.

P: Jak mogę otrzymać pojedynczy okres czasu Premium?
Odp: Kupowanie czasu Premium jest bardzo proste! Wejdź na stronę www.tibia.com UWAGA i zaloguj się do własnego konta. W opcjach płatności wybierz „Add Premium Time”. Na następnej stronie zaznacz „Single Payment” (pojedyncza płatność) i podążaj zgodnie z instrukcjami. Aby poznać bliższe szczegóły procesu zamówienia pojedynczego czasu Premium, zajrzyj koniecznie do naszego poradnika.

P: Co to jest Abonament?
Odp: Abonament jest umową, w której pozwalasz nam na automatyczne obciążenie swojej karty kredytowej, na podstawie zamówienia o dostarczaniu czasu Premium dla twojego Tibijskiego konta. Abonament możesz aktywować tylko dla swojego własnego konta.
Zależnie od okresu czasu Premium, jaki wybrałeś, automatycznie obciążymy twoją kartę kredytową na daną ilość dni, gdy tylko twój czas Premium będzie się kończył. Zawsze otrzymasz e-mail zawiadamiający, że nowa płatność została pobrana. Zawiadomienie będzie wysyłane, zanim dokonamy tejże operacji. W każdej chwili możesz zrezygnować z bieżącego Abonamentu, logując się na swoje konto na Tibia.com. Zauważ, że rezygnacja z Abonamentu nie wpłynie na już pobraną płatność.

P: Jak aktywować Abonament?
Odp: Aktywowanie abonamentu również jest bardzo łatwe. Ponownie zaloguj się do własnego konta na stronie www.tibia.com UWAGA i w opcjach płatności wybierz „Add Premium Time”. Na następnej stronie zaznacz „Suscription”(Abonament) i podążaj zgodnie z instrukcjami. Aby poznać bliższe szczegóły procesu zamówienia Abonamentu, zajrzyj koniecznie do naszego poradnika.

P: Dlaczego powinienem aktywować Abonament?
Odp: Aktywowanie Abonamentu gwarantuje, że twój czas Premium będzie dodany w odpowiednim momencie. Jeśli masz aktywowany Abonament, pieniądze za czas Premium będą pobierane automatycznie, więc nie będziesz musiał się tym przejmować. Nie ważne, czy jesteś na wakacjach lub z innych powodów nie masz dostępu do www.tibia.com UWAGA, twój czas Premium zostanie dodany, kiedy zaistnieje taka potrzeba. W taki sposób nigdy nie stracisz domku, ani nie będziesz musiał się martwić, że gildia zostanie rozwiązana, ponieważ stracisz status konta Premium.

P: Kiedy pieniądze za Abonament zostają pobrane?
Odp: Zarówno pieniądze za Abonament, jak i także za czas Premium za pojedyncze płatności pobierzemy tylko wtedy, gdy czas poprzedniego będzie się kończył. Jeśli nie ma więcej pozostałego czasu Premium na twoim koncie, spróbujemy obciążyć twoją kartę kredytową trzy dni przed końcem twojego poprzedniego czasu Premium.

P: Dlaczego nie mogę aktywować Abonamentu?
Odp: Obecnie system płatności jest dostępny tylko dla Niemiec, Francji i Szwecji. Jeśli pochodzisz z innego kraju, w tej chwili możesz kupić Premium dla swojego własnego lub konta kogoś innego, poprzez usługę płatności naszego dostawcy - Element 5. W przyszłości planujemy rozszerzenie tego systemu na wszystkie kraje.

P: Aktywowałem abonament kilka miesięcy temu, a teraz data ważności mojej karty kredytowej wygasa. Co się stanie?
Odp: Jeśli karta kredytowa, której użyłeś do aktywacji Abonamentu wygasa, Abonament zostanie anulowany automatycznie. Nie zapomnij aktywować nowego Abonamentu swoją nową kartą kredytową, aby upewnić się, że możesz korzystać z wszystkich przywilejów konta Premium.

P: Jak mogę anulować Abonament?
Odp: Anulowanie abonamentu jest proste. Wejdź na stronę www.tibia.com UWAGA i zaloguj się na swoje konto, po czym wybierz zakładkę Billing Information i kliknij na opcję "Cancel Subscription”. Podaj powód anulowania i potwierdź swoje żądanie. Dalsze opłaty nie będą pobierane automatycznie. Należy wziąć pod uwagę, że nie ma to wpływu na czas Premium, za który została już pobrana oplata.

P: Jak mogę anulować Abonament, jeśli straciłem dostęp do swojego konta?

Odp: Jeśli straciłeś dostęp do swojego konta, spróbuj je odzyskać używając opcji „Odzyskiwanie Konta”. Kiedy już je odzyskasz, możesz kliknąć na opcję "Cancel Subscription" na stronie swojego konta.
Jeśli nie masz jednak możliwości odzyskania konta, prosimy o napisanie e-maila do naszej grupy wsparcia dla klientów - [email protected].

P: Moje konto zostało skasowane. Jak anulować Abonament?
Odp: Jeśli twoje konto zostało skasowane, twój Abonament zakończy się automatycznie, bez pobierania dalszych opłat. Ręczne anulowanie nie jest konieczne. Należy wziąć pod uwagę, ze nie zostaną zwrócone pieniądze za już opłacony czas Premium.

P: Chcę uzyskać zwrot pieniędzy za mój czas Premium. Co muszę zrobić?
Odp: Zwrot pieniędzy za czas Premium można uzyskać tylko przez pierwsze 14 dni od momentu otrzymania przez nas opłaty. Czas Premium nie może jednak zostać użyty, jeśli chcesz się w ogóle starać o otrzymanie swojej wpłaty. Proszę wysłać e- mail na [email protected] i podać nam nazwę twojej postaci oraz otrzymany wcześniej numer referencyjny, aby potwierdzić operację. Zwróć uwagę na to, ze nie uzyskasz zwrotu pieniędzy, jeżeli użyłeś czasu Premium.

P: Moja karta kredytowa została odrzucona. Dlaczego?
Odp: Zanim oplata kartą kredytową zostanie zaakceptowana, zostają przedsięwzięte pewne kroki bezpieczeństwa. Jeśli twoja karta nie przejdzie jednego z testów bezpieczeństwa, zostanie odrzucona. Proszę zrozumieć, ze szczegóły dotyczące odrzucenia zapłaty nie mogą zostać udzielone. Ostateczna decyzja o akceptacji karty kredytowej spoczywa na nas.

P: Możliwość opłaty przez kartę kredytowa została zablokowana na moim koncie. Dlaczego?
Odp: Nasza firma musi płacić opłatę za każde anulowanie zapłaty, więc nie możemy tego tolerować. Z tego powodu, możliwość zapłaty poprzez kartę kredytowa zostaje zablokowana na twoim koncie, po tym jak anulowałeś zapłatę.

P: Czy można przenieść czas Premium na inne konto?
Odp: Tibijski System Płatności pozwala na zakup czasu Premium tylko dla swojego konta. Z tego powodu czas Premium nie może zostać przeniesiony na inne konto.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-03-2008, 15:51   #2
Butt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Poziom: 31
Skille: 60+/40+
Poziom mag.: 8
Domyślny

@topic

Czyli z tego wynika ze mozna np. zamowic abonament a po 30 dniach go rozwiązać i zapłaci się tylko za 30 dni, prawda ?
Butt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2008, 16:48   #3
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Dokładnie to samo mnie ciekawi, a takiej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2008, 19:11   #4
Aerie
Ulka
 
Aerie's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2006
Lokacja: Radlin/Ustroń
Wpisy bloga: 1

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Aerie
Profesja: Elder Druid
Świat: Honera
Poziom: 132
Skille: 20/28
Poziom mag.: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Butt Pokaż post
@topic

Czyli z tego wynika ze mozna np. zamowic abonament a po 30 dniach go rozwiązać i zapłaci się tylko za 30 dni, prawda ?
Jeśli zrezygnujesz z niego zanim kolejna płatność zostanie pobrana to tak. Musiał byś wcześniej z niego zrezygnować, ponieważ jeśli masz aktywowany Abonament, a posiadasz już bardzo mało czasu Premium to trzy dni przed jego zakończeniem płatność zostanie ponownie pobrana.
__________________
abrakadabrahokuspokusheheh
Aerie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2008, 21:11   #5
Marecki666
Użytkownik Forum
 
Marecki666's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 579
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Innomin8s
Świat: noobtional pvp
Domyślny

Lol, miało być łatwiej, a jest trudniej, kiedyś się szło do banku i wpłacało, teraz trza mieć ważną kartę, i takie tam różne. :|
__________________
lepiej być murarzem niż ćpunem
Marecki666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2008, 22:01   #6
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marecki666 Pokaż post
Lol, miało być łatwiej, a jest trudniej, kiedyś się szło do banku i wpłacało, teraz trza mieć ważną kartę, i takie tam różne. :|
Przecież stary system jest wciąż aktualny. Dalej możesz tak zrobić.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2008, 09:59   #7
Xaviour
Użytkownik Forum
 
Xaviour's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2007
Lokacja: Gdynia
Wiek: 30

Posty: 192
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xiuek
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

A czy można kupić PACCa na 30 dni starym sposobem?
Jeśli tak to ile on kosztuje?
Z góry serdeczne Ty.
__________________
Pożałujesz jak wejdziesz...

http://smouch.net/lol/
Xaviour jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2008, 10:15   #8
Eluthiel_Tinuviel
Użytkownik Forum
 
Eluthiel_Tinuviel's Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 54
Domyślny

Nie, nie można. 30 dni jest dostepne tylko w nowym systemie kupowania czasu Premium i Abonamentu.

Tak naprawdę Polskę nadal interesuje stary system płatności. Kiedy u nas równiez zostanie wprowadzony nowy, wtedy FAQ naprawdę się przyda.
__________________
"Jak na deszczu łza...
Cały ten świat nie znaczy nic, o nic...
Chwila która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil...
Najlepszą z Twoich chwil..."


... po drugiej stronie tęczy ...

Ukryty tekst:
16.03.2008, 16:45:55: Congratulations! You have passed the tutor exam and proven your knowledge about the game.


Ukryty tekst:
24.06.2008, 05:09: Dear tutor, congratulations to your promotion to a senior tutor in Tibia.
Eluthiel_Tinuviel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2008, 17:43   #9
radecki62123
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

nie rozumiem tego zdania: "kupisz 90 dni czasu premium, a nie konto premium na 3 miesiące jak to było dotychczas (90 dni)."
czyli kupuje tyle godzin do wykorzystania ile ma 90 dni??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2008, 18:16   #10
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez radecki62123 Pokaż post
nie rozumiem tego zdania: "kupisz 90 dni czasu premium, a nie konto premium na 3 miesiące jak to było dotychczas (90 dni)."
czyli kupuje tyle godzin do wykorzystania ile ma 90 dni??
Nic dziwnego, w końcu to skomplikowanie rozdzielnie złożone nadrzędnie potrójnie i równolegle do księżyca zdanie, już wyjaśniam.

Po prostu została zmieniona nazwa, 90 dni czasu premium to to samo co PACC na 3 miesiące, tylko się inaczej nazywa. W związku z powyższym, masz do wykorzystania tyle czasu, ile wcześniej, więc upływa on nie zależnie od tego czy jesteś w grze, czy nie.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2008, 19:38   #11
Elitek70
Użytkownik Forum
 
Elitek70's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Wiek: 31

Posty: 151
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 70+
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

niech mi ktos powie czy dalej moge kupowac pacc na 90 dni przez tibia.pl
Elitek70 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2008, 21:55   #12
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
niech mi ktos powie czy dalej moge kupowac pacc na 90 dni przez tibia.pl
Tak, dalej możesz kupować PACC przez tibia.pl.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2008, 07:39   #13
Elitek70
Użytkownik Forum
 
Elitek70's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Wiek: 31

Posty: 151
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 70+
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

czyli stary sposob nie zostal zlikwidowany tylko dodali mozliwosc placenia kartami kredytowymi ta?
Elitek70 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2008, 09:02   #14
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Elitek70 Pokaż post
czyli stary sposob nie zostal zlikwidowany tylko dodali mozliwosc placenia kartami kredytowymi ta?
TAK TAK TAK TAK TAK nie został zlikwidowany.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 16:27   #15
Czimeq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 01 2006

Posty: 46
Domyślny

..........

Ostatnio edytowany przez Czimeq - 27-03-2015 o 21:35.
Czimeq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 16:53   #16
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czimeq Pokaż post
OK wszystkie ogólne pytania są, ale... ile tak wogóle kosztuje PACC w tym nowym systemie (za 30 dni). To jest dla mnie najciekawsza kwestia. Jeśli gdzieś to pisało to proszę mnie przekierować
Za pewne 1/3 sumy trzech rat?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 21:19   #17
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

3 months (90 days) EUR 19.95 (EUR 6,65 per month)
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2008, 22:33   #18
GoldenKnight
Użytkownik forum
 
GoldenKnight's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2008
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 8
Skille: 10/14
Poziom mag.: 1
GoldenKnight ma login Tlenu coolminator@tlen.pl
Domyślny

a kiedy bede mógł zakupic pacca na 30 dni ? kiedy w polsce bedzie to deostepne?
GoldenKnight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2008, 23:04   #19
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez GoldenKnight Pokaż post
a kiedy bede mógł zakupic pacca na 30 dni ? kiedy w polsce bedzie to deostepne?
Jeszcze nie wiadomo kiedy w Polsce będzie to dostępne.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2008, 15:10   #20
Turbo0
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007

Posty: 3
Domyślny

Mam taki problem , Mieszkam w wielkiej brytanii i chce wykupic abonament , jest napisaane jak ale mam inne ytanie czy oni mi co 3 miechy pobieraja usatlona cene czy co miesiac za 30 dni ? . Czy mozna tak ze np. miec pierwsze 30 dni , drugie a potem wogolE?
Turbo0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:44.


Powered by vBulletin 3