Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Pokaż wyniki sondy: Jaki sposób na wyrównanie profesji?
Ulepszenie Knightów i Palladynów (jestem knightem/pallem) 694 59.22%
i PalladynówUlepszenie Knightów (jestem sorcem/drutem) 337 28.75%
Pogorszenie Druidów I Sorcererów (jestem knightem/pallem) 91 7.76%
Pogorszenie Druidów I Sorcererów (jestem sorcem/drutem) 50 4.27%
Głosujących: 1172. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 31-03-2007, 15:21   #301
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Żarówka

Moim zdaniem powinni ulepszyć knightów i palków, jednocześnie pogarszając pvp sorców i drutów albo danie palkom/knightom więcej hp (może więcej by dawały uhy? bo jak sie sypią sdki to nie ma szans sie wyuchać nawet 280 kina ;P).

Powinni dla palów jako dla profesji shoterskiej dodać lepsze typy amunicji w sklepach (np power bolt/infernal bolt chociaż to też nie są jakieś super bronie...) I oczywiście dla pala brakuje czarów spontanicznego ataku. (przy trapie nie ma opcji a taki kina może exori chociaż). Pall powinien również posiadać utani gran hur... a power bolt spell powinien być dla facc od mniejszego lvla (moze tak jak dla sorca sd?)...

Kina mógł by mieć więcej manny albo hp (lepiej hp) i coś by uhy mu dawały więcej hp (może wyłączyć exhaused na uhy?... dla newbie większe waste ale dla pro większa szansa na przeżycie). No i więcej broni w stylu Ice rapier (club, axe). Można by też zrobić hotkeya na używanie ice rapiera (w przypadku pala na ładowanie amunicji).


Pomysłów mi nie brakuje ale co cipsoft zrobi... na to raczej nikt nie ma wpływu.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-03-2007, 16:01   #302
siniestro
Użytkownik Forum
 
siniestro's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006

Posty: 354
Profesja: Paladin
Domyślny

up

pomysl, brak exhausted na uh= knight jako nienaruszalny czolg ;P palek tez, sorc w sumie takze

gram sobie druidem, bo paladynem na pacc jakos nie widze roznicy z facc, i zauwazylem ze 25 ed zarabiam wiecej niz 47 palem, chociaz run nie robie...

powinni cos zmienic w systemie magii, np. zwiekszyc cene manafluida =]
siniestro jest offline  
stary 31-03-2007, 16:16   #303
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Juz tyle razy wam tlumaczylem ze nalezy rownac do najlepszych. Ale wy dalej swoje. Nie wazne ilu ma, wazne ze ilus tam ma czyli jest to realne.
A nie masz może wrażenia, że proponowanie jako remedium na wszelkie problemy z wyrównaniem profesji "udupienia" sorców (wszystkich oczywiście) i podpieranie się w uzasadnieniu argumentem o możliwościach jakie teoretycznie posiada jakiś promil z nich jest cokolwiek naciągane???

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
I tak na mocnych potworach wychodzi magowi duzo taniej.
Taniej? Być może. Dużo taniej? Tu już bym się spierał. I napewno nie aż tak tanio jak uparcie i wbrew faktom twierdzą niektórzy. Dla przyzwoitości choćby wypadałoby trzymać się realiów a nie "papierowych" wyliczeń.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez goburu Pokaż post
Nie def tylko arm, to po pierwsze. A po drugie sa obnizane o jakies smieszne wartosci typu 10, 20 hp. Obrazenia knighta taki demon obniża do 0 (slownie: zera!)
Fak, pomyliłem się, dzięki za poprawkę. I przy okazji to ja też uważam, że coś powinno zostać zrobione by poprawić mozliwości knighta - w każdym razie na wyższych levelach. Bo na niskich/średnich radzi sobie całkiem nieźle.

Ostatnio edytowany przez mazgier - 31-03-2007 o 16:21.
mazgier jest offline  
stary 31-03-2007, 17:05   #304
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
A nie masz może wrażenia, że proponowanie jako remedium na wszelkie problemy z wyrównaniem profesji "udupienia" sorców (wszystkich oczywiście) i podpieranie się w uzasadnieniu argumentem o możliwościach jakie teoretycznie posiada jakiś promil z nich jest cokolwiek naciągane???
Nie, nie mam takiego wrażenia. Sorc na kazdym poziomie ma wieksze mozliwosci niz knight a powinny byc takie same.
Cytuj:
Taniej? Być może. Dużo taniej? Tu już bym się spierał. I napewno nie aż tak tanio jak uparcie i wbrew faktom twierdzą niektórzy. Dla przyzwoitości choćby wypadałoby trzymać się realiów a nie "papierowych" wyliczeń.
Jesli potwor sie leczy to mag z racji szybkiego zabijania placi DUZO mniej. Jesli sie nie leczy to jeszcze mozemy polemizowac, ale all mocne się leczą wiec twoj argument odpada.
Cytuj:
Fak, pomyliłem się, dzięki za poprawkę. I przy okazji to ja też uważam, że coś powinno zostać zrobione by poprawić mozliwości knighta - w każdym razie na wyższych levelach. Bo na niskich/średnich radzi sobie całkiem nieźle.
Tu sie zgadzam.
goburu jest offline  
stary 31-03-2007, 18:12   #305
Kimo36
Użytkownik Forum
 
Kimo36's Avatar
 
Data dołączenia: 17 03 2007
Lokacja: Pżet slofńikiem ~ Post: 224

Posty: 288
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Moim zdaniem powinni ulepszyć knightów i palków, jednocześnie pogarszając pvp sorców i drutów albo danie palkom/knightom więcej hp (może więcej by dawały uhy? bo jak sie sypią sdki to nie ma szans sie wyuchać nawet 280 kina ;P).



Taa a później na forum zamiast "knightuw" to by sie "sorcowie" pluli o swoje
marne "hity" itd. itp.
Niepowinni pogorszać profesji lecz dać wieksze obrażenia knightom / palkom.
Albo czary typu obrażenie meele nie było by co 2 sekundy tylko co 1,5 sekundy.
Teorii jest wiele i mam nadzieje ,że cipsoft nie postąpi pohopnie.
A broń Boże pogorszenie profesji (jakiejkolwiek)
Kimo36 jest offline  
stary 31-03-2007, 18:18   #306
Kimo36
Użytkownik Forum
 
Kimo36's Avatar
 
Data dołączenia: 17 03 2007
Lokacja: Pżet slofńikiem ~ Post: 224

Posty: 288
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

omg dwa posty zrobilem.
srry

Ostatnio edytowany przez Kimo36 - 31-03-2007 o 18:22.
Kimo36 jest offline  
stary 31-03-2007, 19:26   #307
Sorcerereq
Użytkownik Forum
 
Sorcerereq's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 30

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Lubie solo
Świat: Celesta
Poziom: 87
Skille: 81/80
Poziom mag.: 7
Domyślny

A ja uważam, że powinni zrobić tak, że da się zalożyc dwie jednoręczne bronie. Uderzałoby się wtedy 2x na ture, ale jednak dwoma brońmi, tzn. suma ataku tych broni nie sumuje się tylko bije swoją siłą.
Przykład:
Wybieram się na cyklopy z Giant Swordem. Max hit jaki mogę osiągnąć to (załóżmy) 220. Uderzam raz na turę, mogę nie trafić, hitnąć za 50 lub 200.

Idę na cyklopy z dwoma Bright Swordami. Max hit jaki mogę osiągnąć to 170. Jednak biję 2x na turę, i ekstremalnie rzadko mogę walnąć 2x po 170 w jednej turze. Uderzem dwa razy na turę, mogę dwa razy nie trafić, lub raz trafić a drugą bronią hitnąć za 120.



Myślę, że wtedy byłoby dobrze.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
Sorcerereq jest offline  
stary 31-03-2007, 20:01   #308
team_pk_druid
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 03 2007
Lokacja: Ostrołęka

Posty: 63
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 52
Skille: 72/52
Poziom mag.: 14
Domyślny

To demony by sie solowało z 2x SoV/sca Oo
team_pk_druid jest offline  
stary 31-03-2007, 20:26   #309
Lexing
Użytkownik Forum
 
Lexing's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006

Posty: 104
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 114
Skille: xx/28
Poziom mag.: 68
Domyślny

Jeżeli dałoby się bić dwoma jednoręcznymi brońmi jednocześnie bronie dwuręczne byłyby całkowicie nieużyteczne, wszyscy knighci przestaliby ich używać.
__________________


20:58 Michallo of Astera [10]: wyscik
21:16 Knight of the heart [29]: BUY AFENGEOR
Lexing jest offline  
stary 01-04-2007, 08:27   #310
Guivain
Użytkownik Forum
 
Guivain's Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2006
Wiek: 33

Posty: 385
Profesja: Knight
Domyślny

@topic


Uwazam ze powinno sie zmienic system obrazen zadawanych przez rycerza i zwiekszyc ilosc many z 20 na 40 dla czaru 'exori vis'.



Pozdro.
__________________
13:19 Hellraiser from Astera [72]: Ahsuahsu, stara mi sie kazala wyszczac do pojemnika na badanie
13:19 Hellraiser from Astera [72]: Dobra wyszczalem sie
13:19 Hellraiser from Astera [72]: Potem patrze, a tam taka sperma plywa





- http://www.youtube.com/watch?v=QrpiiNT_6a8 -
Guivain jest offline  
stary 01-04-2007, 10:01   #311
Siggurdius
Użytkownik Forum
 
Siggurdius's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2006

Posty: 269
Profesja: Elite Knight
Gildia: Wanted
Świat: Azura
Domyślny

Nie popadajmy w przesadę Każda z profesji ma swoje plusy i minusy. Od nas zalezy, kim chce się grać. Osobiście gram ryckiem i faktycznie przydaloby się coś mu dodać, ponieważ zostaje w tyle za postaciami magicznymi czy też palkiem. Jeśli CipSoft powiedział A, to niech też powie B i doda nieco mocy postaciom niemagicznym.

Pozdrawiam
Siggurdius jest offline  
stary 01-04-2007, 10:55   #312
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lexing Pokaż post
Jeżeli dałoby się bić dwoma jednoręcznymi brońmi jednocześnie bronie dwuręczne byłyby całkowicie nieużyteczne, wszyscy knighci przestaliby ich używać.
W takim razie zwiększonoby siłę dwuręcznych broni ;}
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 01-04-2007, 11:56   #313
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Zwiekszenie sily broni nic nie da bo knight musi sie przebic i przez def i przez armor potwora wiec czegos takiego jak demon jak nie hitał tak nie bedzie hital. Nalezy zwiekszyc liczbie ciosow trafionych!!!
goburu jest offline  
stary 01-04-2007, 12:09   #314
V..
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 04 2007

Posty: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ayreon Pokaż post
Zauzwazcie ze taki knight na ~200lvl'u (na pvp) nie ma szans z kilkoma sorcami na ~50-100 lvl... pada w kilka sekund
Knight na 200 levelu z utani hur przebiegnie 50 levelowym sorcom przez ekran zanim sie dogadaja jak maja go zabic.
V.. jest offline  
stary 01-04-2007, 12:18   #315
Gravell
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2007

Posty: 43
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez V.. Pokaż post
Knight na 200 levelu z utani hur przebiegnie 50 levelowym sorcom przez ekran zanim sie dogadaja jak maja go zabic.
Sorc ma utani gran hur + m walle...
Gravell jest offline  
stary 01-04-2007, 12:22   #316
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Nie radze grac knightem. Jest udupiony po uszy

30 sorc z latwoscia rozwali summonami 60 knighta

Moim zdaniem pala nie powinni ulepszac bo i tak ma dobrze, jedynie knight jest zadupkowaty, nienawidze tej profesji ...

Ostatnio edytowany przez goburu - 01-04-2007 o 12:23.
goburu jest offline  
stary 01-04-2007, 12:38   #317
Goku_Sayian
Użytkownik Forum
 
Goku_Sayian's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006
Wiek: 31

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

niech dmg knighta/pala zwieksza sie co lvl tak jak u sorca/druta. tzn, sorcowi/drutowi dmg od czarow zwieksza sie co lvl 2% a m lvl 3% no to knightowi co lvl 2% i co skill3%. bo tak jak juz wiele ludzi stwierdzilo knight moze wytrenic na 8 lvl i ma podobny dmg co taki EO >.>
i było by tak na przykladzie h lvl knight: 250lvl x 2% + 100skilla x 3% x 50 atk broni / 50 = 800 xd
a przy low lvl bylo by: 80% + 210% x 38 / 50 = 220
no i git ^^
aha no i jeszcze gdyby skill ataku bylby o 60 wiekszy od shieldingu to atak by ignorowal def i na arm przechodzil xD pzdr
Goku_Sayian jest offline  
stary 01-04-2007, 12:46   #318
Lord_Xan
Użytkownik forum
 
Lord_Xan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2007
Lokacja: Barlinek

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 19
Skille: 20
Poziom mag.: 21
Lord_Xan ma numer GG 6282417
Domyślny

Eeee... Skąd ty te informacje wziąłeś? Możesz mi podac źródło?
A co do knightów, to należałoby ich trochę ulepszyć i zwiększyć z deka atak broni, bo coś z atakiem większym niż 40 to już jest wielki skarb.

Ostatnio edytowany przez Lord_Xan - 01-04-2007 o 13:37.
Lord_Xan jest offline  
stary 01-04-2007, 13:16   #319
Goku_Sayian
Użytkownik Forum
 
Goku_Sayian's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006
Wiek: 31

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

ja mam inne informacje. co do dmg knighta to wyglada to tak: atkbroni x skill ataku x 0.06
a co do maga (sorca i druta): lvl to 2% a m lvl3% do dmg przy czym jesli lvl i m lvl razem nie daja 100% to jest to zaokrąglane. w praktyce do lvlu 20 i m lvl 20 dmg z run jest taki sam, a pozniej przy kazdym awansie lekko sie zwieksza. wiec jesli dmg poczatkowy z sd wynosi ~100 to 200 bedzie na ~lvl 35 a m lvl 40.
a tą nową teorie do dmg knighta/pala sam wymyslilem, przeciez jest to temat pt: jaki sposób na wyrównanie profesji >.>

Ostatnio edytowany przez Goku_Sayian - 01-04-2007 o 13:17.
Goku_Sayian jest offline  
stary 01-04-2007, 14:53   #320
Ajron 88
Użytkownik Forum
 
Ajron 88's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2004
Lokacja: Kluczbork
Wiek: 36

Posty: 327
Domyślny

Cip soft spartaczył sprawe, kiedy zmieniali mane za runy , manasy i dodali różdżki ,, popełnili diametralny błąd , mogli poprostu wystawić limit leveleowy na nauke / robienie nie których run , jak np. lv 45 dla sorca żeby robić SD , skasowało by to farmy druidów/sorców w takim samym stopniu jak zostało to osiągnięte teras , ,a w kwestii expienia postaci magicxznych nic by sie nie zmieniło (no może poza wandem / rodem na niskich levelach) , po co cip soft tykal regeneracje many (po co zwiększyli mane potrzebną na zrobienie runy?) po co tykał manasy ? niewiem , ale była to głópota i na pierwszy rzut oka można było stwierdzić co sie stanie.

pozatym , wiele osób nie zwraca uwagi na to co manasy dały w pvp.

mianowicie kiedyś manas dawał 20-100 many , teras daje 30-160 many ? (około) , kosztuje prawie 50 % mniej i waży tyle samo , to teras powiedzcie mi ile sorc zregenerował many z 1000 oz. manasów kiedyś, a ile zregeneruje teras ? czyli co , sorce dostali "więcej HP" w pvp. Śmiechu warte, osobiście posiadam lv 100 knighta na serverze pvp , i musze przyznać że jest straszna lipa , nie mam już siły siedziec po 12 godzin na tombie żeby wbić lv.
__________________
19:12 Seemes: does that mean your br?
19:12 Wabasi: -aims shotgun- whos BR?
Ajron 88 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:31.


Powered by vBulletin 3