Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Pokaż wyniki sondy: Jaki sposób na wyrównanie profesji?
Ulepszenie Knightów i Palladynów (jestem knightem/pallem) 694 59.22%
i PalladynówUlepszenie Knightów (jestem sorcem/drutem) 337 28.75%
Pogorszenie Druidów I Sorcererów (jestem knightem/pallem) 91 7.76%
Pogorszenie Druidów I Sorcererów (jestem sorcem/drutem) 50 4.27%
Głosujących: 1172. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 01-04-2007, 14:57   #321
V..
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 04 2007

Posty: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gravell Pokaż post
Sorc ma utani gran hur + m walle...
chce zobaczyc jak trapujesz mwallami kogos 2x szybszego od ciebie na otwartej przestrzeni ..
V.. jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-04-2007, 15:52   #322
Mihash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2005
Lokacja: Jasło

Posty: 61
Stan: Na Emeryturze
Mihash ma numer GG 666
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez V.. Pokaż post
chce zobaczyc jak trapujesz mwallami kogos 2x szybszego od ciebie na otwartej przestrzeni ..
Mając ze sobą druida jest to jak najbardziej możliwe. Trudne ale możliwe.
__________________
Why should I go where everyone goes?
Why should I do what everyone does?
I don't like it when you get too close,
I don't wanna be under your thumb.
Mihash jest offline  
stary 02-04-2007, 23:07   #323
sotras
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Moim zdaniem dotykanie sie wandow i rodow nie wyrowna profesji, bo to nie jest wcale taka wielka przewaga, bo tak naprawde ci co expia najlepiej uzywaja Exori Mort/Vis, za nie wiele many maja mocne hity. Mysle, ze ten czar powinien zostac zmieniony i spalac mane w stylu exori knighta, czyli np. ktory lvl. sorca/druta tyle spalonej many, hity zostaja takie same. Wtedy exp. z Exori Mort/Vis nie bylby juz taki oplacalny i moze mag zaczal by uzywac hmm czy explo.
 
stary 03-04-2007, 06:51   #324
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sotras Pokaż post
Mysle, ze ten czar powinien zostac zmieniony i spalac mane w stylu exori knighta, czyli np. ktory lvl. sorca/druta tyle spalonej many, hity zostaja takie same. Wtedy exp. z Exori Mort/Vis nie bylby juz taki oplacalny i moze mag zaczal by uzywac hmm czy explo.
Jasne. A dlaczego nie mógłby jeszcze odbierać przy okazji magowi życia? Przecież jest tak straaaasznie przegięty. Tylko dlaczego jakoś nikt z narzekaczy nie raczy zauważyć, że mag płaci za każdy hit? Nie ma znaczenia czy uderza akurat behemota czy jakąś plewną larvę. Owszem, teoretycznie e-vis kosztuje "zaledwie" 11gp za hit w granicach 100-200 hp. Tyle tylko, że chciałbym zobaczyć takiego np. knighta gotowego płacić za każde uderzenie bronią, bez względu na to czy się trafi czy nie, bez względu na to czy masz przed sobą zwykły szkielecik czy bonebeasta. O konieczności bezustannego leczenia się (mag musi brać każdego potwora "na twarz") już nawet nie wspomnę. Przestańcie w końcu pie*** na okrągło o tym że "należy udupić Sorca" (komunistyczne myślenie się kłania: "wszystkim po równo - g***") a spróbujcie, o ile potraficie, pomyśleć konstruktywnie co możnaby dodać knightom/palkom.
mazgier jest offline  
stary 03-04-2007, 15:00   #325
Marvolis
Użytkownik Forum
 
Marvolis's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 123
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ManU Lisek
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 80
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Jasne. A dlaczego nie mógłby jeszcze odbierać przy okazji magowi życia? Przecież jest tak straaaasznie przegięty. Tylko dlaczego jakoś nikt z narzekaczy nie raczy zauważyć, że mag płaci za każdy hit? Nie ma znaczenia czy uderza akurat behemota czy jakąś plewną larvę. Owszem, teoretycznie e-vis kosztuje "zaledwie" 11gp za hit w granicach 100-200 hp. Tyle tylko, że chciałbym zobaczyć takiego np. knighta gotowego płacić za każde uderzenie bronią, bez względu na to czy się trafi czy nie, bez względu na to czy masz przed sobą zwykły szkielecik czy bonebeasta. O konieczności bezustannego leczenia się (mag musi brać każdego potwora "na twarz") już nawet nie wspomnę. Przestańcie w końcu pie*** na okrągło o tym że "należy udupić Sorca" (komunistyczne myślenie się kłania: "wszystkim po równo - g***") a spróbujcie, o ile potraficie, pomyśleć konstruktywnie co możnaby dodać knightom/palkom.
no w koncu sorc tez musi na cos kase wydawac i mu sie wszystko zwraca i ma jeszcze z tego zysk i mi nie gadaj ze sorc jest taki biedny bo musi sobie kupic runki i manasy
Marvolis jest offline  
stary 03-04-2007, 15:29   #326
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marvolis Pokaż post
no w koncu sorc tez musi na cos kase wydawac i mu sie wszystko zwraca i ma jeszcze z tego zysk i mi nie gadaj ze sorc jest taki biedny bo musi sobie kupic runki i manasy
Zadałeś sobie choćby odrobinę wysiłku aby zrozumieć o czym pisałem? Bo jakoś mam wrażenie, że nie. "I mu sie wszystko zwraca i ma jeszcze z tego zysk" - opowiedz mi jeszcze jakąś bajeczkę... Nie, nie twierdzę wcale, że sorc jest w Tibii w jakikolwiek sposób upośledzony. Moim zdaniem ma się całkiem nieźle i jako postać sama w sobie jest zbalansowany dobrze (mówię o "konstrukcji" postaci, relacji wad do zalet a nie o porównaniu z innymi profesjami, jasne?). Ale do szału doprowadza mnie żałosne pitulenie wszystkich tych śmiesznych knighcików, którzy nie zadają sobie nawet odrobiny wysiłku, żeby dowiedzieć się/policzyć jak naprawdę wyglądaja relacje kosztów i zysków u postaci magicznych. Dziwnie przypomina to opowieści "profesora" Leppera o finansach państwa...
mazgier jest offline  
stary 03-04-2007, 17:08   #327
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez V.. Pokaż post
chce zobaczyc jak trapujesz mwallami kogos 2x szybszego od ciebie na otwartej przestrzeni ..
Przecież to sorcerer jest najszybszą profesją...
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 03-04-2007, 18:10   #328
Amyks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 01 2007

Posty: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Jasne. A dlaczego nie mógłby jeszcze odbierać przy okazji magowi życia? Przecież jest tak straaaasznie przegięty. Tylko dlaczego jakoś nikt z narzekaczy nie raczy zauważyć, że mag płaci za każdy hit? Nie ma znaczenia czy uderza akurat behemota czy jakąś plewną larvę. Owszem, teoretycznie e-vis kosztuje "zaledwie" 11gp za hit w granicach 100-200 hp. Tyle tylko, że chciałbym zobaczyć takiego np. knighta gotowego płacić za każde uderzenie bronią, bez względu na to czy się trafi czy nie, bez względu na to czy masz przed sobą zwykły szkielecik czy bonebeasta. O konieczności bezustannego leczenia się (mag musi brać każdego potwora "na twarz") już nawet nie wspomnę. Przestańcie w końcu pie*** na okrągło o tym że "należy udupić Sorca" (komunistyczne myślenie się kłania: "wszystkim po równo - g***") a spróbujcie, o ile potraficie, pomyśleć konstruktywnie co możnaby dodać knightom/palkom.
A knight to niby potki z dystansu bierze? I myslisz ze jak biegasz z tho handed weapon to nie dostajesz w pierdol i nie musisz sie leczyc? Bo moze tez bym chcial zaplacic jako knight za kazdego hita marne 10 gp zeby na*******ac jak sorc
Amyks jest offline  
stary 03-04-2007, 18:23   #329
Magdaw92
Użytkownik Forum
 
Magdaw92's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 29
Domyślny

To co już zostało wprowadzone nie zostanie odwrócone i nic nie będzie wycofane.
Myślę, że knighta i pallka jakoś ulepszą, ale ogólnie rzecz biorąc jestem przeciw jakiemukolwiek już ulepszaniu profesji, bo już widzę co się dzieje, 50 lvl a taki noob, że aż żal patrzeć.
__________________
Ośmiel się być mądrym.
Horacy
Magdaw92 jest offline  
stary 03-04-2007, 18:36   #330
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin Pokaż post
Przecież to sorcerer jest najszybszą profesją...
a ja myslalem ze szybkosc rosnie z levelem ..
__________________
Vil jest offline  
stary 03-04-2007, 19:08   #331
Unnamed Glum
Użytkownik Forum
 
Unnamed Glum's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2006
Lokacja: Żabno k. Tarnowa
Wiek: 34

Posty: 44
Świat: Isara
Domyślny

Większość zmian i tak ułatwi gre ale uważam, że nie powinno sie zabierac czegokolwiek sorcom i druidom (tym wrecz dodac przynajmniej 1 mocny czar ofensywny albo tak jak bylo dawniej [podobno] że mogli oni summonować dragi). Co do knighta to nie ma on aż tak źle. Palek gorsza sprawa. Ale dla obu proponuje zbroje dostępne TYLKO dla nich redukujące konkretnie obrażenia od żywiołów np ognia, energii. Powinne byc one dostępne z questów klasy PoI. Wtedy obu tym profesjiom znacznie podniesie się stopień opłacalnośći expienia.
Druga propozycja to ustalenie stałych minimalnych hitów zgodnych z lvlem i skillem + dodatkowe bonusy w postaci czarów chwilowo zwiększających skuteczność ataków. Co do palka to obowiązkowo poprawic trening (normalne speary) oraz zlikwidowac niemoznośc natychmiastowego przesuwania i pozyskiwania trofeów przez zdobywce najwiekszej ilosci expa. Dla sorcow proponuje troche zwiekszyc skutecznosc exury gran.
__________________
"A człowiek pokonał bestię" i moja rada "Jak wodospad Niagara miej siłę uderzenia i siłe przetrwania jak wulkaniczna lawa"

Ostatnio edytowany przez Unnamed Glum - 03-04-2007 o 19:10.
Unnamed Glum jest offline  
stary 03-04-2007, 19:11   #332
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Unnamed Glum Pokaż post
albo tak jak bylo dawniej [podobno] że mogli oni summonować dragi)
mozna bylo kiedys summonowac dragi. zostalo to wycofane, poniewaz dawaly one bardzo duza przewage w pvp - dowod? niech zrobia na infernie mozliwosc sumonowania dragow. zobaczysz wtedy ile wiecej bedzie padalo ludzi 10-30 lvl...
30 lvl sorc nie da rady wytrzymac ataku 2 dragow i sd od summonera
sat jest offline  
stary 03-04-2007, 19:47   #333
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
a ja myslalem ze szybkosc rosnie z levelem ..
Bo rośnie, ale na tym samym poziomie to sorcerer jest szybszy od knighta.
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 03-04-2007, 19:53   #334
Pawelan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2005
Wiek: 31

Posty: 113
Pawelan ma numer GG 3662519
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Magdaw92 Pokaż post
To co już zostało wprowadzone nie zostanie odwrócone i nic nie będzie wycofane.
Myślę, że knighta i pallka jakoś ulepszą, ale ogólnie rzecz biorąc jestem przeciw jakiemukolwiek już ulepszaniu profesji, bo już widzę co się dzieje, 50 lvl a taki noob, że aż żal patrzeć.
Zamknąć wreszcie paszcze i słuchajcie tego pana bo mądrze prawi... Teraz każdy debil może zostać 50 lvlkiem (pozdrawiam kolegę który na 40 lvlu dowiedział się gdzie są cyklopy koło Thais...). Najpewniej ulepszą jakos palka i najta i jeśli będą równi z sorcami i drutkami (mogą być słabsi ale żeby się wydawało chociaż że jest równo) to będzie dobrze o ile w następnym upie znowu się czegoś nie dotknął.
__________________
To mówiłem ja, Pawelan.
Pawelan jest offline  
stary 03-04-2007, 19:54   #335
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Amyks Pokaż post
A knight to niby potki z dystansu bierze? I myslisz ze jak biegasz z tho handed weapon to nie dostajesz w pierdol i nie musisz sie leczyc? Bo moze tez bym chcial zaplacic jako knight za kazdego hita marne 10 gp zeby na*******ac jak sorc
Panie na Niebiesiech, cierpliwości... A czy ja twierdzę, że Ty się nie musisz leczyć? Czy ja twierdzę, że Ty nie obrywasz w walce? Ja tylko na klęczkach nieledwie błagam żeby ktoś z was RACZYŁ W KOŃCU ZAUWAŻYĆ, że dla postaci magicznych walka visem, flamem czy mortem to nie jest tylko "radosne wbijanie kosmicznych hitów za śmieszne pieniądze" ale także realne i wcale nie małe wydatki połączone ze znacznie większym niż u knighta ryzykiem śmierci. I wiesz co? Ja byłbym gotów płacić za każdego hita nawet 3x tyle, gdybym miał tyle hp i cap-a co Ty...
mazgier jest offline  
stary 03-04-2007, 20:14   #336
Xeremon
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 101
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Lost Riders
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 24shld
Poziom mag.: 55
Xeremon ma numer GG 5480991
Domyślny

Cytuj:
Czy ja twierdzę, że Ty nie obrywasz w walce? Ja tylko na klęczkach nieledwie błagam żeby ktoś z was RACZYŁ W KOŃCU ZAUWAŻYĆ, że dla postaci magicznych walka visem, flamem czy mortem to nie jest tylko "radosne wbijanie kosmicznych hitów za śmieszne pieniądze" ale także realne i wcale nie małe wydatki połączone ze znacznie większym niż u knighta ryzykiem śmierci. I wiesz co? Ja byłbym gotów płacić za każdego hita nawet 3x tyle, gdybym miał tyle hp i cap-a co Ty...
Dokładnie! Głównie Sorcerer i druid wie co to znaczy nie zwracające się hunty i tysiące gp wydanych na mana fluidy To wasze p****olenie o usunięciu wandów i rodów jest wręcz żałosne. To zwyczajna zazdrość ze strony knightów.
Xeremon jest offline  
stary 03-04-2007, 21:01   #337
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Na niższym lvlu grając sorcererem nigdy nie narzekałem na nadmiar gotówki, to prawda.
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 03-04-2007, 22:35   #338
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin Pokaż post
Bo rośnie, ale na tym samym poziomie to sorcerer jest szybszy od knighta.
Nie jest, tylko moze byc. Poza tym zaczelo sie od zabijania 200 levelowego knighta 50-100 levelowymi sorcami, chocbys sie zesral to go na otwartym terenie nie dogonisz zeby ubic w konwencjonalny sposob. Mwallami tez wiele nie zdzialasz ..

@down:

czary w tibii nie maja cooldowna, wprowadzenie takiego czegos oznaczaloby uzywanie tego na okraglo niewielkim kosztem ( bo wiele many by to nie zezarlo z wiadomych powodow ).
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 03-04-2007 o 23:40.
Vil jest offline  
stary 03-04-2007, 23:11   #339
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

ja tam byłbym zadowolony jakby mi dali czar ktory na okreslony czas (np 3 min ) omijal shield potwora
i bylbym szczesliwy jak nigdy

moim zdaniem znacznie poprawiloby to knightow bo nie musieliby ciagnac wszedzie za soba druidow (bo np. ja mam teraz kupe expowisk do wybroru ale co z tego jak sioher ofline i nie ma mi kto dsow postawic?)
a tak zawsze (waste wieksze fakt bo na uhach drozej wyjdzie niz na manasach dla druida) ale knighci nie byliby az tak uzalezneni od druidow
i nie narzekaliby ze nie moga hitnac demona
Draggy_Slayer jest offline  
stary 04-04-2007, 07:44   #340
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
ja tam byłbym zadowolony jakby mi dali czar ktory na okreslony czas (np 3 min ) omijal shield potwora
i bylbym szczesliwy jak nigdy
Też mi chodzi po głowie coś takiego ale nie jako czar tylko np. jako nowa kategoria przedmiotów magicznych, które knighci i tylko oni mogliby robić. Coś w stylu "charmów"/amuletów z D2, które trzebaby nosić w slocie na strzały i które przez określony czas poprawiałyby któryś z parametrów broni/tarczy. Knight w Tibii jest "fizyczny" więc możliwość "wykuwania" amuletów pasowałaby do klimatu. Np. coś takiego: iron ore + katana po połozeniu na kowadle i "użyciu" np. iron hammera daje iron amulet, który przez x minut dodaje Y do minimalnego uderzenia broni. Stworzenie czegoś takiego mogłoby kosztować pewną ilość hp (tak właśnie, nie many - w końcu to knight ) i SP (dotychczas bezużyteczne). Co Wy na to?
mazgier jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.


Powered by vBulletin 3