Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 14-11-2005, 22:46   #21
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
Starzy odchodzą, nowi przychodzą....
To tak jak na naszym forum!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goox
(nie userzy nie mowie o nas, raczej chodzi mi o dr. omandera, matkusa o ile jeszcze oni graja w tibie, albo kto wie moze jakis moedk? ;p)
Z tego co się orientuje ledwo im starcza czasu na forum (ach te studia)... Wątpie, żeby znaleźli dodatkowy czas na bycie GMem w Tibii.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OnlyM(PL)
pffff... i tak nic nowego nie bedzie widac. Jak tak Gm online nie bylo to i tak nie bedzie.
A ty co? Prorok? GMy nie były wybierane juz przez kilka lat. Większośc już nie ma czasu lub ochoty na bycie GMem. Po wybraniu nowych przez pewien okres czasu (miesiac, rok, 2 lata) będą oni aktywni.

@Topic
Mam nadzieje, że wybiorą kompetentne osoby i nie będzie juz takich akcji jak z GM Dokeinem. Moim zdaniem CipSoft powinien coś z tym zrobić. Jakąś reformacje, czy coś. Np. wyznaczyc GMów na każdym świecie i dać im płatne godziny pracy. To oczywiście raczej nierealne, ale to moje zdanie.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-11-2005, 06:44   #22
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Wiadomo... Tak jak mowiliscie - beda aktywni jakis czas a pozniej PUFF... Watpie tez, by wybrali kogos z Tibi.pl - bardzo watpie. Mam nadzieje, ze Ci GMowie beda o niebo lepsi od calej reszty w kupe wzietej

@Shinjix
Co do tego Dokeina roznie moglo byc. CIPowie lubie czasem wkrecac rozne rzeczy, by nie psuc sobie reputacji. Kto wie czy sami nie wymyslili tej afery z Dokeinem - mogliby go wywalic z powodu np. jakiegos sporu. Co za problem - ktorys z GODow wbil na Dokeina lub cos innego wykombinowal porobil troche zamieszania, a pozniej zaczeli historyjki wciskac (CZYSTY PRZYKLAD. MOWIE TYLKO O MOZLIWOSCIACH CIPOW). A jesli Dokein rzeczywiscie robil tak jak mowiono mogl byc porzadnym GMem, ale po prostu sie zepsul . Moze nie mial juz czasu na Tibie wiec chcial zrobic mala aferke na zakonczenie kariery
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline  
stary 15-11-2005, 07:41   #23
Xaziz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Wiek: 33

Posty: 94
Stan: Aktywny gracz
Imię: Szulc
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 44
Domyślny

Może to cos da Jak nikomu nie przeszkadza to ja na GMa kce JOKE Mam nadzieje że nastana lepsze czasy...
__________________
Też choduje jajeczka
Xaziz jest offline  
stary 15-11-2005, 08:04   #24
Vodinesi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 10 2003
Lokacja: Piła
Wiek: 33

Posty: 90
Profesja: Paladin
Vodinesi ma numer GG 1381429
Domyślny

A kto to jest ten Support Customer?? Jaką pełni funkcję??
Vodinesi jest offline  
stary 15-11-2005, 10:50   #25
Shagarot
Użytkownik Forum
 
Shagarot's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 35

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 65
Skille: 73/63
Poziom mag.: 56
Shagarot ma numer GG 7188739 Shagarot ma login Tlenu shagarot2@o2.pl
Domyślny

No ciekawe czy coś się zmieni - w Tibie gram od ponad roku a GMa online jeszcze NIGDY nie widziałem ;p chyba unikają Ab'dendriel i Kazoordonu ;p
__________________
Best Solo

Best Team


Powróciłem!
Tym razem mam nadzieję zostać na stałe!
Shagarot jest offline  
stary 15-11-2005, 11:06   #26
Arthus Drag'Tail
Użytkownik Forum
 
Arthus Drag'Tail's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 380
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
To tak jak na naszym forum!
Tyle ze u nas to w niewielkim stopniu wychodzi na dobre, a tam moze wyjsc na dobre
Arthus Drag'Tail jest offline  
stary 15-11-2005, 11:27   #27
Wordi
Zbanowany
 
Wordi's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Antica Pacera
Wiek: 24

Posty: 142
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Od A do P ...
Poziom: 87
Skille: .......
Poziom mag.: ..
Wordi ma numer GG 7044855
Domyślny

Po pierwsze GM jest za malo i to stanowczo. Powinno byc minimum na jednym swiecie 2 GM przydzielonych i jeden "super GM" odpowiedzialny za GM na 3 - 4 swiatach(tak jak w ogame , sa Super GO odpowiedzialni za servery np od 1 do 4 i na tych serverach odpowiadaja za GM ow serverow i oni tylko moga zmienic (Czyli) Super GO decyzje GO czyli "GM podlegal by Super GM"
Np.Super GM zajmuje sie nadzorem GM ze swiatow X do X a GM zajmuje sie juz danym swiatem X. Super GM mogl by sie logowac jako SUper GM tylko na np. Tych 4 swiatach a zwykly GM tylko mogl by sie logowac jako GM na tym swiecie.
Cip`sy ( ;-) ) powinni zrobic im wykac godzin tygodniowo ile musza sie znajdowac ON na danym swiecie a jesli by stanowczo odbiegali od normy spedzanych godzin to zdejmowac ich i szukac nastepcow gdyz chetnych nie brakuje !!

Kolejny problem to Dobre Intencje ludzi Lub tez ich BRAK.
Bo jak Cip`sy maja sprawdzic czy ktos tak naprawde jest kompetentny do tego stanowiska. Taki GM moze spowodowac tyle szkod w Tibi z niewyobrazalnymi skutkami, np. cofki servow lub co gorsze spadek graczy na ow serverku co dla cip rowna sie z malym zyskiem finansowym ale co wazniejsze straca w oczach graczy

GM to odpowiedzialne zadanie wciagajace zwyklych ludzi na 1-2 lata az odkryja 90% mozliwosci tibi dzieki tym pozycja, jesli ktos jest maniakiem to dociagnienawet do 5 lat. Ale przecietny wiek graczy w tibie to 15 lat plus 5 lat to juz 20 lat na karku a wtedy juz nie mysli sie o tibi tak jak w wieku 15 lat ma sie wieksze problemu ktore absorbuja wiecej czasu.


Zeby zostac GM trza przejsc egzamin na toturka do czego jest wymagany pacc minimum 6 miesiecy gdyz dopiero po 3 miesiacach pisiadania pacc mozna przystapic do tego egzaminu jesli sie nei powiedzie to kolejna proba za kolejne 3 miesiace i tak powoli trza awansowac z gracza na GM przez rozne testy pomoce itp


Czyli wymagana ilosci GM to
66 swiaty x 2 GM na swiat daje = 132 GM
66 swiatow / na 3 (bo za tyle swiatow byl by odpowiedzialny Super GM) daje = 22 Super GM

Co lacznie daje liczbe 154 Bogow Tibi na dzien dzisiejszy.

Oczywiscie dla pomocy GM na ow swiecie przydalo by im sie po 2 pomocnikow dla kazdego a dla pomocnikow 2 wspomagaczy ... co znacznie zwiekszylo by liczbe wykrywanych przestepstw w tibi.

Wiec okolo 1 tysiac gracy mogl by czowac nad atrakcyjnoscia i legalnascia grywania w tibie ;p , z czego tylko GM i Super GM mieli by wladze wykonwcza ;d czyli nie az tak duzo bo tylko 154 ludzi

Ostatnio edytowany przez Wordi - 15-11-2005 o 12:23.
Wordi jest offline  
stary 15-11-2005, 12:57   #28
Nietypowy
Użytkownik Forum
 
Nietypowy's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2005
Lokacja: Aleksandrów Kujawski
Wiek: 33

Posty: 134
Nietypowy ma numer GG 2435687
Żarówka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shagarot
w Tibie gram od ponad roku a GMa online jeszcze NIGDY nie widziałem ;p chyba unikają Ab'dendriel i Kazoordonu ;p
Nie wiem czy wiesz ale GM jest niewidzialny Może się pojawić ale zwykle porusza się i działa tak aby inni go nie widzieli Wkońcu to GM
__________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Ale nie każdy umie kuć .
Nietypowy jest offline  
stary 15-11-2005, 13:08   #29
OnlyM(PL)
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
To tak jak na naszym forum!


Z tego co się orientuje ledwo im starcza czasu na forum (ach te studia)... Wątpie, żeby znaleźli dodatkowy czas na bycie GMem w Tibii.


A ty co? Prorok? GMy nie były wybierane juz przez kilka lat. Większośc już nie ma czasu lub ochoty na bycie GMem. Po wybraniu nowych przez pewien okres czasu (miesiac, rok, 2 lata) będą oni aktywni.

@Topic
Mam nadzieje, że wybiorą kompetentne osoby i nie będzie juz takich akcji jak z GM Dokeinem. Moim zdaniem CipSoft powinien coś z tym zrobić. Jakąś reformacje, czy coś. Np. wyznaczyc GMów na każdym świecie i dać im płatne godziny pracy. To oczywiście raczej nierealne, ale to moje zdanie.
No zebys sie nie zdziwil -.- Jak sie nie myle to na poczatku bedzie troche wiecej online, a potem juz wroci do normy -.- nie trza byc prorokiem zeby to wiedziec
 
stary 15-11-2005, 13:21   #30
Konradzio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Białystok

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Konradzio
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 59
Poziom mag.: 49
Konradzio ma numer GG 9276495
Domyślny

Fajnie ale mam jeszcze jedno pytani czy to cos zmieni?? powinno byc po 1 GMie na jednym swiecie a nie kazdy na kazdym i siedzą po 2 na jednym a na innych nie ma zadnego
PS czy Test Server nadal jest online??
Konradzio jest offline  
stary 15-11-2005, 14:03   #31
Nietypowy
Użytkownik Forum
 
Nietypowy's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2005
Lokacja: Aleksandrów Kujawski
Wiek: 33

Posty: 134
Nietypowy ma numer GG 2435687
Domyślny

Coś się zmieni napewno Ale ile by się zmieniło gdyby tych GM-ów wogóle nie było A co do serwa to mi też teraz nie chodzi :/
__________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Ale nie każdy umie kuć .
Nietypowy jest offline  
stary 15-11-2005, 14:03   #32
majkel :D
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 11 2005

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: ---
Świat: calmera
Poziom: 21
Skille: 61/60
Król Gm

W sumie ja się cieszę .Tamci gm mnie delikatnie mówiąc trochę wnerwili .Miejmy nadzieje że ci będą lepsi .
majkel :D jest offline  
stary 15-11-2005, 14:29   #33
Goox
Zbanowany
 
Goox's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2005

Posty: 124
Świat: Inferna
Domyślny

uno pytanko : gm dostaje ile pieniedzy?
@Shinjix
adminki nasze moga sie zgodzic - student potrzebuje pieniedzy jak wody ;d
Goox jest offline  
stary 15-11-2005, 15:16   #34
Ciuszek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobra moze mam problemy z ortografia ale nie odpowiedzieliscie na moje pytanie: Jak mozna zostac GM ?? wiec bardzo prosze o odpowiedz

Ostatnio edytowany przez Ciuszek - 15-11-2005 o 15:31.
 
stary 15-11-2005, 15:53   #35
Shein Silvershadow
Użytkownik Forum
 
Shein Silvershadow's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Dziura nieopodal Thais
Wiek: 31

Posty: 292
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Adamrosz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 42
Poziom mag.: 55
Domyślny

Cytuj:
uno pytanko : gm dostaje ile pieniedzy?
Nie dostaje.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
A ty co? Prorok? GMy nie były wybierane juz przez kilka lat. Większośc już nie ma czasu lub ochoty na bycie GMem. Po wybraniu nowych przez pewien okres czasu (miesiac, rok, 2 lata) będą oni aktywni.
A chociażby GM Erig, Craban(okolice maja)?



A propos, widzieliście zmiany na stronie Gamemasters? Teraz widac tam też CS
http://www.tibia.com/community/?subtopic=gamemaster
__________________
Podpisano, Adner.
Tak, to jest moje drugie konto.
Shein Silvershadow jest offline  
stary 15-11-2005, 15:54   #36
Momus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 11 2004

Posty: 82
Brak ikony

@Ciuszek
kolego... powtarzasz się
co do bycia Gm-em, to jestes idealnym kandydatem...
a tak zupełnie na serio to raczej nie masz co o tym marzyć
a poza tym bylo kilka dyskusji na ten temat. Polecam opcje szukaj!

Ostatnio edytowany przez Momus - 15-11-2005 o 15:55. Powód: bo tak!
Momus jest offline  
stary 15-11-2005, 17:28   #37
DarkMan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 09 2005

Posty: 3
Domyślny

Hmm ja gram w tibia ok 2 lata a Gm widzialem 2 razy ,gram na lunarze a tam gm to tak samo jak spotkac Yeti ps.Nikt z polakow niezostanie Gm'em wszyscy uwazaja nas za noobow(poza wyjantkami).Żeby zostać Gm'em trzeba się napracować...Ja byłem tutorem 5 miesięncy i zrezygnowałem.
DarkMan jest offline  
stary 15-11-2005, 19:03   #38
Goox
Zbanowany
 
Goox's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2005

Posty: 124
Świat: Inferna
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shein Silvershadow
Nie dostaje.
... rotfl ; d siedz sobie za darmo 5~h dziennie ****i*cy dostac mozna jako turtor a co dopiero jako gm, za darmo nie robili by tego bo jeszcze musieliby by miec rl prace,a gdzie czas na wolny czas i zycie? nie byloby! wiec nie gadaj mi tutaj taklich farmazonow chlopcze
Goox jest offline  
stary 15-11-2005, 19:15   #39
Sir Emilio
Zbanowany
 
Sir Emilio's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 19

Posty: 814
Stan: Początkujący
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: ^^
Skille: 1337
Poziom mag.: hm
Sir Emilio ma numer GG 6082309 Sir Emilio ma login Tlenu bartek_maly@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ciuszek
Mam takie pytanko skierowane do Dabka. Jak morzna zostac GM-em ??? Czeba mies jakies wlasne przeszkolenie na OTS-ie. Bo ja mam 16 lat i w sumie dlugo siedze na tibi wiec nie wiem czy moglbym zostac GM-em czy nie. Zgory wielkie dzieki Pozdro all Tibijczycy
Myślisz, że GM'i robią to bo lubią Tibię?
GM to normalny pracownik firmy Cipsoft, jeżeli chcesz zostać GM'em musisz znać na perfect angielski (być może niemiecki).
OTS jest zabroniony przec CIP'ów (OTS to konkurencja)
Pozatym być GM na ots różni sie o niebo od bycia GM w rl Tibi...

P.S. Nie uciekaj już z lekcji bo widać, że coś mało tam przebywasz.
Sir Emilio jest offline  
stary 15-11-2005, 19:18   #40
Dabek
eX Moderator
 
Dabek's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004

Posty: 865
Imię: Dabeek
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goox
... rotfl ; d siedz sobie za darmo 5~h dziennie ****i*cy dostac mozna jako turtor a co dopiero jako gm, za darmo nie robili by tego bo jeszcze musieliby by miec rl prace,a gdzie czas na wolny czas i zycie? nie byloby! wiec nie gadaj mi tutaj taklich farmazonow chlopcze
No więc chłopcze uświadom sobie że i owszem, wszystkich aktualnie 24 Gamemasterów nie dostaje nic za to że nimi są.

EDIT: I ty chłopcze post wyżej nad moim też to sobie uświadom:P

CipSof płaci jedynie Customer Supportowi, którzy jednak poza byciem GMami mają pełno innych zajęć (zatwierdzanie zgłoszonych namelocków, moderowanie zgłoszonych postów na forum, odpowiadanie na maile itp.).

Ostatnio edytowany przez Dabek - 15-11-2005 o 19:22.
Dabek jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:45.


Powered by vBulletin 3