Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Konkursy

Notki

Konkursy To jest forum poświęcone konkursom na tibia.pl
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-03-2007, 14:57   #41
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dwa tygodnie to trochę mało czasu (przynajmniej dla mnie) na napisanie czegoś porządnego i dopieszczenie wszystkich szczegółów. Może to faworyzować użyszkodników, którzy już coś wcześniej napisali i teraz pozostaje im tylko to zgłosić do konkursu (a wiadomo, że tacy i tak mają łatwiej niż debiutanci).
Duch Niespokojny jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-03-2007, 15:53   #42
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Dwa tygodnie to trochę mało czasu (przynajmniej dla mnie) na napisanie czegoś porządnego i dopieszczenie wszystkich szczegółów. Może to faworyzować użyszkodników, którzy już coś wcześniej napisali i teraz pozostaje im tylko to zgłosić do konkursu (a wiadomo, że tacy i tak mają łatwiej niż debiutanci).
Sa 3 tygodnie na napisanie czegos ciekawego. Musisz tez wziac na uwage to, ze nie mozemy 3 lata czekac na prace
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 24-03-2007, 21:46   #43
Ziutek666
Użytkownik Forum
 
Ziutek666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2005

Posty: 32
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Dwa tygodnie to trochę mało czasu (...) na napisanie czegoś porządnego i dopieszczenie wszystkich szczegółów.
Pozwolę se się nie zgodzić: TUTAJ masz link do bardzo dobrego opowiadania, napisanego w dwa tygodnie, a może i nawet mniej.
__________________
Namu celofyzu.
Ziutek666 jest offline  
stary 25-03-2007, 16:34   #44
MESSER
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 12 2004
Lokacja: Płock

Posty: 6
Stan: Niegrający
Domyślny

Skoro nie chce Ci się czytać regulaminu to nie bierz udziału.
MESSER jest offline  
stary 26-03-2007, 23:37   #45
Maciekmon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 12 2006
Lokacja: Świnoujście
Wiek: 31

Posty: 29
Stan: Początkujący
Maciekmon ma numer GG 4133230
Domyślny

Mi się bardzo podoba ten konkurs. Sam nawet spróbuje, lecz wątpie czy mi się uda coś wygrac
Maciekmon jest offline  
stary 27-03-2007, 19:01   #46
adrianeczeqq
Użytkownik Forum
 
adrianeczeqq's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2006
Lokacja: Przeworsk
Wiek: 31

Posty: 523
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 132
Domyślny

Mam ważne pytanie:

Czy można pisać wierszem?
__________________
Cytuj:
Kom zue hausen, kinder machen, szturchen pupen, targen lachen.
How much wood would a woodchuk chuck if a woodchuk would chuck a wood?
adrianeczeqq jest offline  
stary 27-03-2007, 19:16   #47
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adrianeczeqq Pokaż post
Mam ważne pytanie:

Czy można pisać wierszem?
Wikipedia orzekła, że nie:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wikipedia
Opowiadanie - krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarów o jednowątkowej fabule, pisane prozą. Opowiadanie nie ma tak zwartej budowy jak nowela, o czym decydują postacie drugoplanowe, opisy i refleksje. Od noweli różni się luźną konstrukcją i brakiem obowiązujących w niej rygorów. Najważniejszy ze sposobów (czyli form) jakie stosuje narrator w swej wypowiedzi. Relacja o zdarzeniach przekazywana z perspektywy czasu i ukazująca związki między zdarzeniami. Gatunek ten może zawierać w sobie inne gatunki oraz dialogi.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 30-03-2007, 00:18   #48
juliano13
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 03 2007

Posty: 22
Domyślny

A są jakieś nagrody czy tak tylko dla przyjemności bo w regulaminie nie było napisane czy są. Wieć co nie ma? bo ja juz troche ponapisywałem...

tutaj kawałek mojego opowiadania:

Ukryty tekst:
„WSPANIAŁA TRÓJKA”

Rozdział I

Byli sobie w 23 wieku wspaniali Herosi:
Pierwszym z nich był Myrmidion, który był tak silny, że mógł łamać skały i przenosić największe ciężary. Był on bardzo uczciwym i sprawiedliwym pół – człowiekiem, gdyż jego ojcem był cyborg (w połowie zmechanizowany człowiek), a jego matka była człowiekiem. To pomieszanie ras było spowodowane tym, że niecały wiek temu ludzie wylądowali na Jowiszu i znaleźli inną cywilizację. Okazałą się ona godna przyjaźni z ludźmi. Ta rasa cyborgów nauczyła ich wielu rzeczy a najważniejszą z nich była technologia. Powiedzieli ludziom jak budować silniki Jonowe a nawet jak podróżować na inne planety w całej galaktyce. Odkryto też, że przy połączeniu człowieka i cyborga w 7%% może powstać „super dziecko”. Jednym z trzech „wybranych” był Myrmidion.
Drugi bohater był także pół – człowiekiem tylko, że matka była cyborgiem a ojciec rasy ludzkiej. Nosił on imię Gormo. Mógł strzelać ogniem ze swoich rąk i niszczyć oraz spalać wszystko na popiół.
Ostatnim z trójki był Fragnam. Był on najbardziej doświadczonym człowiekiem z pośród reszty gdyż był najstarszy i miał 2 moce. Władał metalem co dawało mu wygodę, gdyż mógł wszystko do siebie przyciągać i zarazem odrzucać. Umiał także wznosić się nad ziemię, na wysokość 10 m co czasem się przydawało. Oczywiście też był pół – człowiekiem.
Wszyscy oni mogli strzec świata ludzi przed terrorystami, czy chodzić na zwiady na inne planety przez „Gwiezdne Wrota”. Był to portal umożliwiający przechodzenie z jednej planety na drugą.
Pewnego razu portal otworzył się i przeszły przez niego całe armie cyborgów. Niewiadomo z jakiego powodu zaczęły atakować wszystkich, których napotkali a byli oni bardzo zręczni i silni (oczywiście nie tak jak Myrmidion). Kiedy „Wspaniała Trójka” dowiedziała się o tym nie wiedziała co robić. Czy przyłączyć się do cyborgów czy też pomóc ludziom. Jednak wszystko szybko się wyjaśniło. Zwiad cyborgów był na jakiejś planecie na zwiadach i znalazł tam pająka Iratus. Jest on bowiem nosicielem nie znanej nam zarazy. Musiał zarazić jednego z cyborgów, tamten zaraził pozostał, a później oni zarazili resztę. Wiadomo tylko, że zarażony wpada w szał i robi coś co mu na myśl by nie przyszło, a „na nieszczęście” ludzie byli tak dobrymi przyjaciółmi, że nikt by tu nie myślał o atakowaniu ich.
Tego wszystkiego „Wspaniała Trójka” dowiedziała się od Prezydenta Świata, który mówiąc im to zlecił im ciężkie i odpowiedzialne zadanie.
- Musicie jak najszybciej dotrzeć do kraju o nazwie Polska i tam w miejscowości Wrocław na ulicy Armii Krajowej 22/24 czeka na was osoba, która musicie chronić. Ponieważ jak powiedziałem cyborgi robią wszystko to czego nigdy by nie chciały zrobić, więc na pewno będą tej osoby szukać bo wiedzą kim ona jest.
Rzekł prezydent. A Fragnam mu odpowiedział:
- Prezydencie, kim jest ta osoba, która mamy chronić?
- Jest to super dziecko, które będzie potężniejsze od was wszystkich bo ma w krwi około
1,5 miliona Grinskopionów.
(Grinskopiony oznaczały bowiem jaką kto ma moc. Myrmidion miał ich około 410 tysięcy, Gormo miał ich 470 tysięcy, za to Fragnam miał ich 670 tysięcy.)
Wszyscy zdumieni na to co powiedział prezydent jednocześnie zapytali:
- A jakie moce ma to dziecko?
- Tego jeszcze nie wiemy, ale już niedługo powinny się one ujawnić dlatego musicie go strzec za wszelką cenę.
Myrmidion, Gormo i Fargnam przytaknęli głowami i czym prędzej popędzili do Polski.
juliano13 jest offline  
stary 30-03-2007, 01:21   #49
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Wikipedia orzekła, że nie:
Ależ "opowiadanie" jest w przypadku konkursu umownym określeniem. Skoro można zamieści fragment powieści, który w żadnym wypadku nie jest opowiadaniem, to czemu nie może być to poemat?
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 30-03-2007, 15:22   #50
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akukaracza Pokaż post
Mianowicie ostatnio dopiero zaopatrzylem sie w komputer z angielskim windowsem itp wiec niemoge uzywac polskich znakow a niewiem jak to zrobic a sklepu polskiego pod reka niemam (mieszkam w szkocji) wiec Moderatorze mam pytanie czy przyjmiecie prace bez polskich znakow ? naprawde niewiem jak sobie z tym poradzic
Akualnie pracuję na windows Vista angielskim, bo taki dostałem za free z uczelni. Kumpel z pokoju w akademiku, obywatel Białorusi, ma Windowsa XP po białorusku. Obaj nie mamy problemów z używaniem polskich liter, są wbudowane w windowsa i wystarczy włączyć układ klawiatury odpowiedni.

Ale jeśli tak bardzo ci na tym zależy, może i być bez polfontów.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 30-03-2007, 19:36   #51
OgniemiMieczem
Użytkownik forum
 
OgniemiMieczem's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2007
Lokacja: Darłowo

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: brak
Świat: Tibia fun
Poziom: /\
Poziom mag.: 73
OgniemiMieczem ma numer GG 9823077 Send a message via Skype™ to OgniemiMieczem
Domyślny

musi byc czcionka 11?? nie znam sie na tym mam dopiero 13 lat!
OgniemiMieczem jest offline  
stary 30-03-2007, 19:42   #52
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OgniemiMieczem Pokaż post
musi byc czcionka 11?? nie znam sie na tym mam dopiero 13 lat!
To nie bierz udzialu.

Btw, JAKI kroj czcionki? Bo 11 Lucida Console i np. 11 Fixedsys straaaasznie roznia sie szerokoscia znakow.
Slay jest offline  
stary 31-03-2007, 17:17   #53
Velatieren
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 03 2007

Posty: 4
Domyślny

Hmm.... kumpel podał mi ten konkurs. Pomyślałem, że wezmę w nim udział. Ale chyba się rozmyślę, bo za pierwsze miejsce jest saga Wiedźmina, a ja już taką mam.... A tak na serio. Nareszcie trafiłem na konkurs literacki.

PS: specjalnie zaBo|yBem konto na tym forum.
Velatieren jest offline  
stary 01-04-2007, 22:49   #54
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slay Pokaż post
To nie bierz udzialu.

Btw, JAKI kroj czcionki? Bo 11 Lucida Console i np. 11 Fixedsys straaaasznie roznia sie szerokoscia znakow.
Liczymy na czcionke normalna, moze byc Times new roman...zostawiamy decyzje tobie, wazne, zeby czcionka nie byla zbyt udziwniona.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 05-04-2007, 00:12   #55
Maciekmon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 12 2006
Lokacja: Świnoujście
Wiek: 31

Posty: 29
Stan: Początkujący
Maciekmon ma numer GG 4133230
Domyślny

Witam! Otóż postanowiłem wziąc udział w konkursie i teraz mam jedno pytanie w związku z tym: Do której godziny dnia 7 kwietnia trzeba składac prace?

@down:
Jeżeli tak będzie to będę szczęśliwy ^^

Ostatnio edytowany przez Maciekmon - 05-04-2007 o 00:44.
Maciekmon jest offline  
stary 05-04-2007, 00:38   #56
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekmon Pokaż post
Witam! Otóż postanowiłem wziąc udział w konkursie i teraz mam jedno pytanie w związku z tym: Do której godziny dnia 7 kwietnia trzeba składac prace?
Pewnie do końca dnia, czyli godziny 00:00.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 07-04-2007, 14:50   #57
Acuru
Guest
 

Posty: n/a
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Velatieren Pokaż post
Hmm.... kumpel podał mi ten konkurs. Pomyślałem, że wezmę w nim udział.
PS: specjalnie zaBo|yBem konto na tym forum.
On mówi jako ja bym rzekł. Niech wygra lepszy.
 
stary 11-04-2007, 01:37   #58
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Sporo prac było całkowicie poza regulaminem. ! praca zawierała z byt dużo wuglaryzmów. Niektóre mają ogromną ilość błędów... inne zaś były za krótkie. Nic życzę moderatorom miłej pracy... nie przemeczajmy się ;]
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 12-04-2007, 00:09   #59
Vilgefortz
Użytkownik Forum
 
Vilgefortz's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2005

Posty: 89
Domyślny

zdaję sobie sprawę że to strrrasznie głupie pytanie ale gdzie się można zgłosić do tego konkursu. bo jak klikam w różne linki to mi wyskakuje napis że nie mam uprawnień do oglądania tej strony. help
__________________
Zapachniało powiewem jesieni
Z wiatrem zimnym uleciał słów sens
Tak być musi, niczego nie mogą już zmienić
Brylanty na końcach twych rzęs...

Tam gdzie mieszkasz już biało od śniegu
Szklą się lodem jeziorka i błota
Tak być musi, już zmienić nie zdoła niczego
Zaczajona w twych oczach tęsknota...

Wróci wiosna, deszcz spłynie na drogi
Ciepłem słońca serca się ogrzeją
Tak być musi, bo ciągle tli się w nas ten ogień
Wieczny ogień, który jest nadzieją
Vilgefortz jest offline  
stary 12-04-2007, 02:02   #60
FaFa
Użytkownik forum
 
FaFa's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 16
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vilgefortz Pokaż post
zdaję sobie sprawę że to strrrasznie głupie pytanie ale gdzie się można zgłosić do tego konkursu. bo jak klikam w różne linki to mi wyskakuje napis że nie mam uprawnień do oglądania tej strony. help
Pytanie poniżej kostki. W pierwszym poście masz wyraźnie napisane, że termin zgłaszania prac dobiega końca 7 kwietnia. Który jest dzisiaj? Niestety ale trosze się spóźniłeś
Pozdrawiam
FaFa jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.


Powered by vBulletin 3