Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 25-08-2007, 23:45   #361
Zwi$TheDruid
Użytkownik forum
 
Zwi$TheDruid's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2007
Lokacja: Venore :)
Wiek: 29

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Prison Break
Świat: Calmera
Poziom: 60
Skille: 87/74
Poziom mag.: 15
Zwi$TheDruid ma numer GG 4437777
Król Update

lol u mnie w Guildii wszyscu magowie i tych magow których znalem z poza to wszyscy graja
<ja tez zaczołem grac palkiem xD>
a wogole to np Seromontis i EO nie graja a najci
<ten update jakis zjebany był>
Zwi$TheDruid jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-08-2007, 00:04   #362
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Tanszy vis = wyjscie.
Wolałbym tańsze i/lub silniejsze runy (może z wyjątkiem gfb, bo te mogłyby znowu dać magom zbyt dużą przewagę) lub jakieś czary dystansowe podobne do ethereal spear.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 26-08-2007, 00:42   #363
Saviour
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2006
Lokacja: W biednym kraju
Wiek: 32

Posty: 595
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Menera
Poziom: 65
Skille: 76/74
Poziom mag.: 6
Domyślny

A ja bym wolał doradzić sorcom którzy marudzą na brak kasy wypad na chakoye, nic nie wydacie jak pójdziecie z głupim skull staffem, food jest to na vity/granki starczy, a kasy 7k/h nawet (przy czym exp będziecie mieli 20k/h )

No a teraz tak serio, jestem knightem, a moja najlepsza postać magiczna miała w swoich najlepszych czasach może 29lvl, miałem to szczęście że skillowałem przed update (teraz skillując nie moge nawet czytać książki czy nawet robić lekcji jak kiedyś, bo slima zmieniam raz na 15 sekund...) wbiłem te głupie 69/69 na lvlu 20, a od update expię codziennie z dwutygodniową przerwą, mam aktualnie 60lvl, większość questów dla mojego lvl wykonanych i czuję że gra mnie nudzi... Ten update dał knightom zbyt wiele możliwości, przez co wszystkie bardzo szybko się nudzą. Nie wiem, może nie potrafię grać, ale moim knightem wiecznie narzekam na brak gotówki i dlatego rozumiem co na myśli mają obecnie sorckowie... U sorca przed update robiło się tak (znajomy z rl ma 120+ ms to się nieco orientuję jak to robił) - idziesz na hunt, tracąc ileśtam kasy, idziesz na kolejny, znowu tracisz akse, kolejny kolejny... O! Nagle wypadł ci taki loot że masz kasę na kolejne 10 huntów, jak fajnie! - tak sytuacja przedstawiała się przed update, z tego co czytam wasze komentarze to widzę że teraz sorc ma zwrot na lewdo połowę takich nieudanych huntów, tańsze visy to byłoby jakiś rozwiązanie chyba...

Wniosek - knightem gra się za prosto, sytuacja którą opisywał kojotes pare ładnych stron temu (a czekaniu pare dni aż zwolni się resp na poi dl gdzie lata kupa 50lvli) niedługo będzie faktem, z kolei sorc potrzebuje tańszych hitów, bo to bardzo zniechęca większość graczy, o tym jak teraz mają expić vhlvle (very-high-lvle, czyli światowa czołówka) to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, ja bym na ich miejscu pokombinował trochę a nie narzekał i robił protesty jak cachero bo rozwiązanie może być bliżej niż myślą

A TERAZ POZWALAM WAS ZJECHAĆ MNIE JAK PSA, PRZECZYTAŁEM CAŁY TEMAT I WIDZĘ ŻE NIC INNEGO TU SIĘ NIE DZIEJE (czasem gremlin albo vil coś mądrego powiedzą tylko )
__________________
To tylko gra, pamiętajcie o tym
Saviour jest offline  
stary 26-08-2007, 01:02   #364
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Saviour Pokaż post
czasem gremlin albo vil coś mądrego powiedzą tylko
[sarkazm]
To pewnie dlatego, że mają czerwony napis "moderator" pod nickiem.
/[sarkazm]
Duch Niespokojny jest offline  
stary 26-08-2007, 01:30   #365
Kogutt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2007

Posty: 173
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
[sarkazm]
To pewnie dlatego, że mają czerwony napis "moderator" pod nickiem.
/[sarkazm]
Dokładnie. Tylko dlatego. Szczerze mówiąc moim zdaniem mają cholernie mało racji. Ba.. mało tego, mnie już ocenili po nicku w profilu...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zwi$TheDruid Pokaż post
a wogole to np Seromontis i EO nie graja a najci
<ten update jakis zjebany był>
A może nie trzeba cały rok codziennie grać? Może jest coś takiego jak hmm... wakacje? Ach nie... Ty byś zabrał kompuer na wakacje i grał w Tibię. No tak...

PS
Eternal ma bana jeśli cię to ciekawi

Ostatnio edytowany przez Kogutt - 02-09-2007 o 12:01.
Kogutt jest offline  
stary 26-08-2007, 01:41   #366
Stolec
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Powiem krotko jak wyglada sprawa

Przed update :
- Knight i Paladyn mieli skillowac i zbierac kase
- Druid i Sorc mieli expic i wbic jak najwiekszy lvl

Po update
- Knight i Paladyn maja expic i wbic jak najwiekszy lvl, a expi im sie fajnie ...
- Druid i Sorc sie magazynuja, zbieraja runy, zbieraja kase i czekaja az bedzie nastepne update zeby wystartowac szybkie zbieranie expa z duzym zapasem run w bp....

No MoRE CoMmEnTs!!!!!!!!!!!!!!!!
 
stary 26-08-2007, 08:55   #367
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Imho wielu ludzi powinno sie cieszyc. Ten update hamuje gre "no liferom" ktore jak to wielu tu mowilo zabijało klimat w grze. Teraz nie ma sensu wbijac 350 lvla bo to i tak duzo nie da, wiec level nie gra tak duzej roli jak kiedys. Mi to sie troche podoba... rozumiem magow ze stracili troche mocy ale pomyslcie z drugiej strony.. zawsze ludzie pisali tu poirytowani ze ktos gra tylko dla leveli, dla statsow a przeciez tibia to cos wiecej... cipy napewno uwzglednili to w tym up'ie i mamy oto efekt ;d Musicie dostrzec tu cos wiecej niz tylko te "lewele"...
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~
wrogonastawiony jest offline  
stary 01-09-2007, 09:41   #368
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

przestancie narzekac bo to juz nudne jest ;/
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 01-09-2007, 11:37   #369
cieju04
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2007
Lokacja: Tereny PACC

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Ja sie w cale nie dziwie tym Ms i ED że odchodzą, taki RP śmiga z p boltow tyle samo ile MS z sd, nawet dajmy, że 1 sd = 2 p bolts, czyli sd = 250gp a 2 p bolty = 12gp. CIPSOFT sux szkoda czasu na tę głupią grę. Palek to teraz najlepsza postać, nic dziwnego, że gdy wchodze do dp wiekszość to RP. Ta gra schodzi na psy Trzeba z nią skonczyć
cieju04 jest offline  
stary 01-09-2007, 12:15   #370
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Ku***, kolejny temat do żalenia się na update, cipsoft i całą Tibię, ludzie przestańcie, bo to już jest nudne!
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 01-09-2007, 12:25   #371
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez cieju04 Pokaż post
taki RP śmiga z p boltow tyle samo ile MS z sd

Wyłacz ots.
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~
wrogonastawiony jest offline  
stary 01-09-2007, 14:09   #372
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez cieju04 Pokaż post
Ja sie w cale nie dziwie tym Ms i ED że odchodzą, taki RP śmiga z p boltow tyle samo ile MS z sd, nawet dajmy, że 1 sd = 2 p bolts, czyli sd = 250gp a 2 p bolty = 12gp. CIPSOFT sux szkoda czasu na tę głupią grę. Palek to teraz najlepsza postać, nic dziwnego, że gdy wchodze do dp wiekszość to RP. Ta gra schodzi na psy :P Trzeba z nią skonczyć
A to skoncz i nie psuj zabawy innym. Ktorzy mimo upade graja tym, czym chca. I tak powinno byc... A nie, zmiana profesji co 6 miesiecy ;/
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
stary 01-09-2007, 16:06   #373
papik1992
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Piekło

Posty: 85
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 49
Poziom mag.: 46
Domyślny

co do tych p boltow i 1 sd to prawda ja walnde teraz z sd za np 300 moze troche więcej a taki RoyalPaladin na moim lvl z Royal Speara przy mnie hintoł za 240 o.O (moze 220 nie pamitam) XD no nie zawsze trafia ale waste nie ma

o do Sorcow wiecie nie płaczcie ! Większośc z was nie ma nawet 30 lvla .

Ja zacząłem grac moim sorcem wiecie kiedy ? po UPDATE ! Czemu ? bo zachciało mi się grac wTibie (A znam ją od 4 lat i za każdym razem gdy wracałem do gry zmieniałem świat profesje i takie tam ... no i teraz postanowiłem to zakończyc i grac 1 charem). Pu update zdecydowałem się grac ... miałem 38 lvl wbiłem 42 i kupiłem pacc. Teraz mam 46... tak wolniej exdpie od np. mojego kolegi palladyna ja miałem 42 on 39 teraz ja mam 46 on 51. A gra tyle co ja. (No tyle ze ja questy robie ). Co do waste ... tak na większosci expowisk jest i to ogromne ale ... jeśli posprawdzamy nowe expowiska to to się zmieni !

O to przykład :

Expiłem na tobach 40 minut - 18 % Wydatek 2,2k zarobek 1,6k + nieraz scarab coin i jakis brown piece of cloth

Teraz Piraty 1 godzina - ponad 20% Wydatek 2,2k zarobek 4k + itemsy na addony.

Ogólnie wychodzi że jak poszukałem to zdobyłem lepsze expowisko i zarobek jednocześnie ! Nieraz lepie zrezygnowac z troszkę szybszego expa w celu zmniejszenia waste !

Ja tam nie płacze
papik1992 jest offline  
stary 01-09-2007, 16:11   #374
Kogutt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2007

Posty: 173
Domyślny

Ja też nie płaczę bo mam 50lvl. Ale na lvlu 60+ nam obydwu da w kość
Kogutt jest offline  
stary 01-09-2007, 18:56   #375
Demonq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2007

Posty: 65
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Skille: 20/26
Poziom mag.: 59
Domyślny

podejrzewam że cipsoft w zimowym update zmieni ekonomie gry magiem, więc nie ma co płakać a jesli nie to zawsze zostaje mi palek
__________________
Demonq jest offline  
stary 01-09-2007, 20:53   #376
Onori
Użytkownik Forum
 
Onori's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2005
Lokacja: Dębica

Posty: 188
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Sztuka życia to sztuka unikania cierpień. — Thomas Jefferson

A wy za nim jak za swoim mistrzem, bo gdy nadchodzi moda na jakąś profesje to lepiej zostawić starą w cieniu a grać tą, która zdobędzie więcej punktów doświadczenia w godzinę. Ludzie czy Wy naprawdę, chcecie patrzyć tylko na te liczby?

Poniekąd, egoizm was bardzo mocno charakteryzuje, myślicie tylko o tym ile to zadacie z vis i jak wiele tracicie – a nie rozumiecie, że kiedyś były czasu gry rycerze mogli poważyć o samotnym zabijaniu smoków kiedy Wy je przestaliście bić 20 poziomów temu? (danego przykładu proszę nie brać na serio – jeśli ktoś doszukał się głębszego sensu to cieszę się z tego powodu bardzo). Mimo, że minęło zaledwie 2 miesiące to wy narzekacie, jak by wam ktoś zabił całą rodzinę a was zamknął w więzieniu z karą śmierci na karku – to tylko gra, aż tak trudno to zrozumieć?
Zawsze lubiłem magów we wszystkich grach i próbuje nimi najczęściej grać, mimo chwilowego powrotu do rycerza zrezygnowałem bo stwierdziłem, że nie bardzo mnie przekonuje – a może po prostu nie chce iść za modą/na łatwiznę?

Pustynię upiększa ukryta gdzieś studnia. — Antoine de Saint-Exupéry

Tym samym kończąc.
Każda profesje ma swoją „studnie” czyli coś niezwykłego, niezależnie od tego czy będzie zdobywać 10k exp/h czy 100k exp/h, trzeba w tej grze dostrzec coś więcej niż tylko cyferki – wtedy jest się najbardziej zadowolonym z własnej postaci.

@off
Gremlin, próbowałeś kiedyś Laca? (nawiązując do Twojego podpisu i killera ;P)
__________________
Mors malum non est, sola ius aequum generis humani

Ostatnio edytowany przez Onori - 01-09-2007 o 21:22.
Onori jest offline  
stary 01-09-2007, 20:56   #377
Demonq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2007

Posty: 65
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 77
Skille: 20/26
Poziom mag.: 59
Domyślny

Cytuj:
Praktycznie to ja wzielem zebralem dosc informacji zeby wyliczyc nowy wzor na sile magi:
Przed update twoja sila magi wynosila by: 331%
Obecnie twoja sila magi wynosi: 313%

Dla tych do ktorych % nie przemawiaja, przed update biles z vis 79 do 158 (srednio 118.5) obecnie bijesz 75 do 150 (srednio 112.5)... cale 6hp roznicy na vis, czyli na takiego przecietnego smoka bedziesz musial machnac raz wiecej z wanda (5gp extra kosztow na smoka).
Na tej stronie jest wzor jak obliczac obrazenia z przed update i korzystalem z niego naprawde dlugo i zawsze sie sprawdzal http://forum.tibia.pl/showthread.php...Fenia+czar%F3w
tak wiec max z visa przed update wynosil:
331 x 0.55 = 182
natomiast min z visa
331 x 0.35 = 115
I z wlasnego doswiadczenia wiem ze byl to prawidlowy wzor

Po update obrazenia wynosza bodajrze
min-102 max-158

w dmg nie jest to taka duza roznica lecz w trakcie expienia czuc roznice kiedy za szybciej koncza ci mf.

zaraz wszystko wiedzacy Gremlin napisze mi kolejna zlota mysl
__________________
Demonq jest offline  
stary 01-09-2007, 21:51   #378
Kogutt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2007

Posty: 173
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Demonq Pokaż post
zaraz wszystko wiedzacy Gremlin napisze mi kolejna zlota mysl
Haha Dokładnie. Zaraz coś tu nam nazmyśla
Demonq ma rację...
Kogutt jest offline  
stary 01-09-2007, 22:37   #379
papik1992
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Piekło

Posty: 85
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 49
Poziom mag.: 46
Domyślny

Wiecie /// Kogutt to i do ciebie

Gremli naprawdę dużo wie i większośc tego co mówi to prawda ... wręcz kwintesencja .

Czemu tak myślę ? sam gram Sorcem i tak nie jestem zadowolony z update ale ...

Porozmawiałem na spokojnie z Gremlinem bez niepotrzebnych przepychanek i doszliśmy do porozumienia to on cośdoradził to ja przedstawiłem mu sytuacje to trochę zkrytykowałem to co napisał tu trochę poprawiłem i tak rozmawiając low lvl mag z kimś bardziej doświadczonym można odnaleźc najlepsze rozwiązanie.

Czy przypadkiem Tibia nie jest tylko biciem potworków ?

Nie raz trzeba zapomniec o huntach ochłonąc porozmawiac i jest GIT !

Większa częśc sorków którzy siętutak kłócąto 40 lvlowcy (w tym ja) ale ja tam jakoś ,,olałem sprawę" i poprostu szukałem innego rozwiązania . Teraz można miec taki sam exp ale trzeba spróbowac nowych expowisk !!

Do Gremlina:

No jadę z 2 monkami na poziomie doków i 2,2k na mfy a zarabiam 3,5+ + itemsy na addon i w godzinkę wbijam ponad 20%

I zastanawiam się czy nie wbic na +1 z 2 monkami :/ tam są ci lepsi a ci najlepsi tez ? i w jakich grupach chodzą ci ,,3" w hierarchii i czy monki nie padną bo koleś m mówił że nawet po 5 o.O
A co do tego z hmmami to kurde nie wiem gdzie to jest :/ i czy brac summony i takie tam ... do tego naprawdę to się opyla ? (będę musiał sprawdzic w wiadomościach)

Ostatnio edytowany przez papik1992 - 01-09-2007 o 22:43.
papik1992 jest offline  
stary 01-09-2007, 23:36   #380
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez papik1992 Pokaż post
Wiecie /// Kogutt to i do ciebie

Gremli naprawdę dużo wie i większośc tego co mówi to prawda ... wręcz kwintesencja .
tylko troche za bardzo słodzi >.>


Cytuj:
Do Gremlina:

No jadę z 2 monkami na poziomie doków i 2,2k na mfy a zarabiam 3,5+ + itemsy na addon i w godzinkę wbijam ponad 20%
niestety nie ma sie czym chwalic, jakbym mial moim aktualnym charem - 40 ek - expic z szybkoscia 20%/h to juz bym wolal poskilowac :>

Cytuj:
I zastanawiam się czy nie wbic na +1 z 2 monkami :/ tam są ci lepsi a ci najlepsi tez ? i w jakich grupach chodzą ci ,,3" w hierarchii i czy monki nie padną bo koleś m mówił że nawet po 5 o.O
A co do tego z hmmami to kurde nie wiem gdzie to jest :/ i czy brac summony i takie tam ... do tego naprawdę to się opyla ? (będę musiał sprawdzic w wiadomościach)
na +1 nie powinny pasc monki, na +2 juz lepiej miec DSy, na +3 (chyba) zaczynaja sie corsair'y, wiec mozesz convince'nąć dwa
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.


Powered by vBulletin 3