Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-07-2007, 22:02   #101
Kalth
Użytkownik Forum
 
Kalth's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Obsidia
Domyślny

Samo update podoba mi się, jednak trochę przesadzili z obniżeniem hitów u sorków i druidów, wystarczyło dodać hity pallom i knightom i byłby good .

up Zostaje zacisnąć zęby i grac dalej miejąc nadzieje, że dodadzą sorką i drutom
coś nowego co ułatwi expienie ( może mniejsza cena run )
Kalth jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-07-2007, 22:06   #102
Pekendo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knightom to sie nalezalo , ale pallkom jakos srednio

Ale sorcom mogli zostawic DMG a knightom i pallom niech zostanie jak jest obecnie ;] to by bylo dobre
 
stary 04-07-2007, 22:31   #103
Nacpany_Wlodek
Użytkownik Forum
 
Nacpany_Wlodek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2006
Lokacja: Wilczyn

Posty: 522
Stan: Aktywny Gracz
Imię: niewazne
Profesja: Paladin
Gildia: ahusuhasd
Świat: Piździjewo
Poziom: ~7
Skille: 40+
Poziom mag.: ~3
Domyślny

Jak to Duch Niespokojny napisał, dobre są starania by obniżyć powergaming, a wzmocnić stronę RPG, tylko jak to zwykle CIPsoftowi udało się to połowicznie.
Obniżenie mocy magów do takiego stanu >> niech będzie
Obniżenie mocy magicznej paladynów i rycerzy( bo w końcu to nie magowie), a dodanie nowych "bajerów" w stylu "bumerang">> dobrze
Ale po chuj takie ich wzmocnienie? Teraz miejsce tych pg magów zajęli rycerze i paladyni. Nie mam nic przeciwko szybkoexpiącym rycerzom i palkom, ale ta gra powinna stawać sie trudniejsza, a stała się tylko dla czarodziei i druidów (oczywiście h-lev), natomiast rycerze i paladyni dostali "easy mode on".

Ostatnio edytowany przez Nacpany_Wlodek - 04-07-2007 o 22:41.
Nacpany_Wlodek jest offline  
stary 04-07-2007, 22:59   #104
Xeremon
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 101
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Lost Riders
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 24shld
Poziom mag.: 55
Xeremon ma numer GG 5480991
Domyślny

Ten update na serio zrąbał magów. Wielka szkoda, że tak wielu EK tego nie pojmuje i na dodatek ma jeszcze czelność twierdzić, że to bardzo dobrze, że profesje magiczne zostały najzwyczajniej w świecie zniszczone. Do wszystkich zacieszających z powodu imbalansacji: Jesteście ciołki i głupie kasztany. Nara

Ostatnio edytowany przez Xeremon - 04-07-2007 o 23:02.
Xeremon jest offline  
stary 05-07-2007, 03:22   #105
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafals from hell Pokaż post
Wcześniej dla przykładu: 60 MS bez problemowo mógł ubić nawet 80 EK i to były fakty...
Fakty prosto z OTS, dodajmy.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 05-07-2007, 04:04   #106
Wiesiek787
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: w domu

Posty: 6
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 31
Skille: 71/72
Poziom mag.: 5
Wiesiek787 ma numer GG 5650191
Oczko Przegiołeś

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xeremon Pokaż post
Ten update na serio zrąbał magów.
Z tym się moge z tobom zgodzić


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xeremon Pokaż post
Wielka szkoda, że tak wielu EK tego nie pojmuje i na dodatek ma jeszcze czelność twierdzić, że to bardzo dobrze, że profesje magiczne zostały najzwyczajniej w świecie zniszczone.
1.Ciekawi mnie czemu wspomniałeś o Ek zwykły knight się już nie liczy?
2.Wybacz ,że mam czelność tak twierdzić ale czy nie uwarzasz ,że profesje magiczne przed update miały zbyt łatwo poruwnując do knighta/pala?
3.profesje magiczne zostały zniszczone???więc runy bendziemy musieli kupować tylko w sklepie szkoda ;/
4.Czy ty aby nie przesadzasz??

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xeremon Pokaż post
Do wszystkich zacieszających z powodu imbalansacji: Jesteście ciołki i głupie kasztany. Nara
Więc przez to ,że ciesze się z tego ,że w końcu muj knight zadaje więkrze obrażenia jestem ciołkiem, głupkiem i kasztanem???


Tak wynika z twojej wypowiedzi a poza tym wiem ,że z pogarszaniem magów/drutów przesadzili troche ale skoro palkowie musieli podnosić swoje ŁAMIĄCE się bronie a knighci musieli się pogodzić z tym ,że są niejako mięsem armatnim. To teraz profesje magiczne mogom się troche pomęczyć
Wiesiek787 jest offline  
stary 05-07-2007, 05:34   #107
JAvAL666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Wiek: 36

Posty: 87
Stan: Niegrający
Świat: Celesta-Unitera
Poziom: 172
Poziom mag.: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pokers39 Pokaż post
Tak wiem to jest bardzo uciezliwe ale niech profesje magiczne walcza a nie ze odchodza
chociaz sam gram dalej(171 ed) w 100% rozumiem i popiram odchodzących...dlaczemu? ludzie są ŹDZIEBŁO zbulwersowani tym że cofnieto ich nieraz o nawet poand 100 lvli ...i nimoga juz osiagnac poraktycznie wikszych hitow teraz lvl o niczym nieswadczy TOTALNIE 90 sorc/ed ma taki hity jak ja...a ja mam niewle mniejsze od 250 ed ...zal a co do tego ze KNIGHCI MIELI KJIEDSY TAK STRASZNIE ZLE bullshit dowod? top 500 pg z przed upa ponad 260 ludzi bylo knightami /palkami reszta to duridzi i sorkowie skoro byli tka udupini czmu bylo mniejwiecje po rozno? luknijcie top 500 za 2-3 michy ja sam nieliczena to ze sie na nim utryzmam dluzej niz 2-3 tygle juz spadlme chyba o 30+ mijsc

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiesiek787 Pokaż post
Z tym się moge z tobom zgodzić




Więc przez to ,że ciesze się z tego ,że w końcu muj knight zadaje więkrze obrażenia jestem ciołkiem, głupkiem i kasztanem???


Tak wynika z twojej wypowiedzi a poza tym wiem ,że z pogarszaniem magów/drutów przesadzili troche ale skoro palkowie musieli podnosić swoje ŁAMIĄCE się bronie a knighci musieli się pogodzić z tym ,że są niejako mięsem armatnim. To teraz profesje magiczne mogom się troche pomęczyć
pomijajac fakt ze WY (pale i knighci) zawsze mieliscie hp capa shieldinga terazmaciejeszcze hity a my NIC to jst luzik ale co tma mentalnosc polakow NIECH TERAZ ONI SIE POMECZA rox a co do miecha armatnioego...o wybiedni na hunt najmniej wydawali a loot po rowno dla wszystkich;/ to takie ni fair w stosunku dla was;/ widizsz to co bylo przed upem ,, kazda sytacja miala swoje plusy i minusy, jesmte za tym co zrobili palkom i knightom ale w zadnym badz razi zmniejszenie nam dmg nie jest balancingiem, teraz zeby zbalansowac postacie musza nam dac hp capa i shielding( tylko niech nikt mi nimowi TY MASZ MANE!!!!!!11111111ononeonetwo-co mi po niej? mam porawe 5k nigdy btyle misie nieprzydaje jedynie wygoda nimuszemanasowac co chwial...na ms przeciez nieboje bo to waste jak h...) i co nam wtedy zostanie? zrobinie 1 profesji w grze? hah paranoja,a co do tego ze mielismy wieksze hity od was...w koncu jestesmy shooterwmi chyba nie? powiesz mi do czego teraz potrzebne magiczne profesje?
wojny?nie
hunty?nie poco solo palek i knight moze anawet jak by to taniej wychodzi knight + palek lub 2x ktores z nich
runy? tak , po upi zostalismy rune makerami niczym wiecej : )

Ostatnio edytowany przez JAvAL666 - 05-07-2007 o 05:44.
JAvAL666 jest offline  
stary 05-07-2007, 07:38   #108
S.T.E.K.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 66
Domyślny

Jesteście śmieszni. Jak zawsze patrzycie tylko z jednej perspektywy na update. Jest źle bo wam coś zabrali/obniżyli. A weźcie pod uwagę jak ciężko teraz będzie knightom skillować. Jedyny dobry sposób to monk (biedne non-pvp serwy) albo slime (jw.). Jak napisał ktoś na samym początku: knight żeby mieć takie hity musi ciężko trenować. Kiedyś magiczni mieli w plecy bo mogli bić mlvl tylko poprzez robienie run/exurę pod dp. Teraz mogą to robić chodząc z laskami i bijąc lvl jednocześnie. Już od 8 lvla, tymczasem nasz biedny knight musi walić cały dzień trolla żeby móc podejść choćby do warriora. NIE PATRZCIE NA HITY Z PERSPEKTYWY NAJSILNIEJSZYCH KNIGHTÓW BO SĄ TEŻ SŁABSI.
A jak wam się nie podoba to droga wolna, więcej respów będzie wolnych.

@edit
A może właśnie o to chodziło w tym update? Knight może być teraz bardzo silny, ale będzie go to kosztować ogrom czasu.

Ostatnio edytowany przez S.T.E.K. - 05-07-2007 o 07:47.
S.T.E.K. jest offline  
stary 05-07-2007, 07:52   #109
Krystian-Wielki-Owner
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 04 2007
Lokacja: Ustrzyki Dolne

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 96
Skille: 87/87
Poziom mag.: 7
Krystian-Wielki-Owner ma numer GG 6562735
Domyślny

ta, ten update to niezamądry pomysł... ( chociaż sam gram knightem...)
Krystian-Wielki-Owner jest offline  
stary 05-07-2007, 09:38   #110
Dirk Pitt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2006

Posty: 95
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JAvAL666 Pokaż post
teraz zeby zbalansowac postacie musza nam dac hp capa i shielding


Pamientaj o jednym, nic nie musza.
__________________
Być obywatelem swojego państwa, nawet jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju.
Dirk Pitt jest offline  
stary 05-07-2007, 13:46   #111
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez JAvAL666 Pokaż post
top 500 pg z przed upa ponad 260 ludzi bylo knightami /palkami
zaden dowod.

przyjrzyj sie ilu z tych ludzi gra na Harmonii, Antice, Novie, zobacz daty utworzenia tych serwerow i, zakladajac ze sa oni jednymi z pierwszych graczy na serwie, przeanalizuj w jakim czasie zbudowali te postacie. EO jest na oko o polowe starszy od MDW, Taifun zrobil 200 w ilestam miechow, dla porownania na niektorych starych swiatach jak Lunara czy Valoria na pierwsza dwusetke musielismy czekac pare lat. Kilka wyjatkow niespecjalnie zdaje sie przeczyc regule - po update z mana sorce wyskoczyli pare dlugosci do przodu.
__________________
Vil jest offline  
stary 05-07-2007, 16:17   #112
Neho
Użytkownik Forum
 
Neho's Avatar
 
Data dołączenia: 28 08 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 59
Profesja: Elder Druid
Poziom: 71
Skille: 22/20
Poziom mag.: 51
Neho ma numer GG 4742311
Domyślny

Kolejny temat graczy do lvl 50 o masowych odejściach Proszę was dajcie spokój Większość moich znajomych lvl 40-120 gra dalej i jakoś nie zamierza kończyć gry.
__________________
..:Tibia jest jak kolo fortuny, raz sie jest na dole raz na gorze:..
Neho jest offline  
stary 05-07-2007, 19:38   #113
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radas123 Pokaż post
Tak to ciekawe czemu bo jestem postacia na 120 lvl i nie pisz skoro nie wiesz kim jestem ale masz racje bo jestem magiem i troszke zdesperowany bo nie wale juz tak jak do tej pory i mam spore problemy zeby wziasc 4 dl na ryj tak jak kiedys moglem a tera huj juz mnie jebia.....
4DL na klate jak to łądnie brzmi... I DOBRZE!! Ile ty byś chciał??? Knight nawet teraz tylu nie wezmie jak nie ma naprawde wysokiego levelu.
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline  
stary 06-07-2007, 05:19   #114
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

A niech se odchodza

Powody odejsc sa 2:

1. Zfrustrowani highlevelowcy : walili hity po 1k+ teraz im to zabrano (placz) moga wyciagnac tylko 600-700 (placz) (nie mowie o ue)., ale to sie zmienia coraz wiecej wraca znow tych highlevelowcow do gry.

2. Zfrustrowane dzieci - kiedys multum dzieci gralo palkami (czasy gdy palek do 100 lvla byl najszybciej expiacym charem - np takie gsy walilo sie od 20 lvla) , potem grali najlatwiejsza bo najbezpieczniejsza profesja jaka jest knight ( to tez sprawa wzgledna jesli chodzi o to czy to byla najlatwiejsza profesja - ale z punktu widzenia dzieci ktore zadko dociagaly 80 lvla to i owszem) , potem wprowadzono rozdzki i wandy oraz tania mane dzieci przezucily sie na postacie magiczne ktore staly sie najlatwiejsze (szybki exp poczatek kazdego nowego swiata to 90% postacie magiczne , tani szybko i bezbolesnie - juz nie trzeba walic z run wystarczy wand albo pozniej podbiec do potworka jak kanight tylko zaspanowac z visa) , teraz dzieci wroca do palow i knightow wg uznania.
Tych nie uwzgledniam bo ci gracze zawsze beda grali na noob charach ewentualnie 100+ ale z malym haczykiem charach tymi profesjami ktorymi najlatwiej sie gra z powodu braku umiejetnosci.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 06-07-2007, 11:43   #115
Bloker_or_kurczaki
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

sory ze przerywam ale zapomnieliscie ze Knightci nie maja tak wcale dobrze bo maja bronie od lvl'a tu jest problem bo fire sworda mozna chyba uzywac dopiero od 30 lvl'a CYA pozatym CIPSOFT wie co robi i ma w dupie wasze poglady.

Myslicie "Ku*wa jeb*any Cipsoft specialnie to zrobil bo za dobrze mi sie gralo"

ludzie pamientajcie to nie jest ostatni update np.

wtedy sorcy i druidzi mieli najlepiej

teraz knightci i palkowie

a pozniej moze bedzie TY bendziesz mial super profesje CYA
 
stary 06-07-2007, 13:54   #116
filobossek2
Użytkownik Forum
 
filobossek2's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2006
Lokacja: Wrocław - WKS :D

Posty: 298
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Askara
Poziom: 137
Skille: 32
Poziom mag.: 66
Domyślny

Do tych co mówią, że magowi/druidzi płaczą mam taką cichą nadzieje, że w zimowym update to wszystko nam zrekompensują i zobaczymy kto wtedy będzie robił 50 postów dziennie bo potrzeba shotera...

Ktoś gdzieś mówił, Ze magowie/druidzi mogą robić runy przy robieniu m lvl'a a knightowie nic nie mają za skilowanie... Druidzi to może jeszcze tak po tym updacie, ale MAGOWIE ??? Ja bp Gfb który chodził za 3k po obniżce na 2k nie mogę sprzedać...
__________________
P.S "Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006

Niektóre dziewczyny są dowodem na to, że Bóg wciąż kocha mężczyzn i chce by byli szczęśliwi :*
filobossek2 jest offline  
stary 06-07-2007, 14:37   #117
Liper
Użytkownik Forum
 
Liper's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Wiek: 33

Posty: 712
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafals from hell Pokaż post
zapewne srokiem.
Ciekawe, doprawdy ciekawe.

Dobrze mi sie gra paladynem i czuje zwiekszone hity, ale to jest niesprawiedliwe dla postaci magicznych.Mogli ich nie ruszac.
Liper jest offline  
stary 06-07-2007, 20:18   #118
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Musieli ruszyc?

Czy wy nie kumacie istotnej rzeczy?

1. Zrownowazenie profesji = u postaci fizycznych - skile , u postaci magicznych - mlvl , a sila zwiazana z levelem rosnie wszystkim jednakowo.
(zauwaz ze keidys tylko postaciom magicznym rosla - jesli by zrownowazenie mialo polegac na tym ze w takim samym tempie postaciom fizycznym dmg z broni by rosl wraz z levelem to seromontis mialby z broni obecnie hity po 1k+? - czy to nie ots? )
2. Daltego wplyw levela na sile teraz wszyscy maja rowny ale zmniejszony i juz nie bedzie przegiec typu sd za 1,2k lub wiecej a demon na 6 sd ...

3. Zauwaz ze tibia to gra rozwojowa ktorej nie da sie przejsc - levele mozna wbijac w nieskonczonosc - byl raz problem EO ale przesuneli granice levelowa i pewnie jeszcze nie raz przesuna. 300+ bedzie coraz wiecej bo taka jest tendencja ktorej nie mozna zapobiec a za niedlugo mozemy zobaczyc nawet 400+ .
I co cipsoft mial zrobic z tym fantem - jesli sila sorcow (a przy twojej opcji zrownowazenia i reszty) rosla by wraz z levelem? Mielibysmy setki postaci za 2 lata bijacych demki na 3-4 hity obojetnie czy to sorc pal drut czy knight?

DLATEGOCIPSOFT DRASTYCZNIE OGRANICZYL WPLYW LEVELA NA SILE I ZROWNAL TEN WPLYW BY TAKI KNIGHT JAK JUZ WBIJE 100+ SKILA NIE EXPIL TAK SAMO NA 100 JAK I NA 300 LEVELU.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 06-07-2007, 22:54   #119
Hank Peterson
Użytkownik forum
 
Hank Peterson's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2004

Posty: 20
Domyślny

Co wy na sorkow narzekacie, ja swoim sorkiem 40 lvl 46 m lvl na tescie 35 palka ściągam na kilka sd, a on mnie z bolt max 40 walnie i ma problem bo po wystrzale bolt ma lekki exhaust na czary a ja z sd jakos 190 max walnalem... ^.- Marudzicie i tylko to moge powiedzieć. W Tibii 7.2 150 lvl bym niemożliwością, bo nie było żadnych wandów żadnych tanich MF, byli pazerni na pieniądze więc polepszyli sorca/druida a knight dostawal po dupie bo co mu z tej exury na dragach?? Tutaj role grają pieniądze więcej nic. Cipsoft jest za bardzo pazerny, ale z drugiej strony jest co raz więcej graczy i muszą byc co raz lepsze servery. Czy kiedyś była mowa żeby na jakimś serverze było 950 ludzi online?? Dobra mówcie sobie co chcecie ale na slabym lvl tak do 70-80 sorkiem nie ma co marudzic bo nie ma sie do czego przypieprzyc.
Hank Peterson jest offline  
stary 07-07-2007, 04:03   #120
arni1990
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2006
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 34

Posty: 19
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Arcania
Poziom: 66
Skille: 81\80
Poziom mag.: 6
Domyślny .......

zawsze po kazdym upie ludziska marudza ostatnio nie mówcie ze postacie magiczne mialy gorzej

fakt dla mnie balansacjia to to zabardzo nie jest bardziej by pasowalo "wynagrodzenie" za poprzednie 2 upy

no ale cóż za jakis czas znowu najty i pale beda plakac ze maja gorzej ze caly swiat jest przeciwko nim a cipy to juz wogule lubia ich torturowac



a ludzi dalej w tibi przybywa
arni1990 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:41.


Powered by vBulletin 3