Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Na kogo głosujesz?
J. Kaczyński 24 25.26%
B. Komorowski 44 46.32%
Nie głosuję 27 28.42%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 26-06-2010, 21:34   #161
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Bo się zmienił (regulamin i serwis)?
Mu tego nie wmówisz. Zmiana serwisu i regulaminu to pewnie zamach PO na jego zdjęcia na nk.
__________________
Juzefek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-06-2010, 21:36   #162
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
- Kwaśniewski i Oleksy to komunistyczne sowieckie świnie, w latach czerwonych obecni w Partii.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Gdzie ja wspomniałem o Lechu Wałęsie? Hakuoh, lecz się. Jak miał wrócić komunizm skoro dopiero upadł?
To ty się lecz. Gdybyś miał odrobinę mózgu to byś zrozumiał, że Wałęsy nie wymieniłem, a to Kwaśniewski był prezydentem przez 10 lat, którego nazwałeś komunistą.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Co do Bronisława Komorowskiego. Podpisanie przez p.o.(pełniącego obowiązki, nie prezydenta!!!!!!) ponad 50 ustaw w 2 miesiące nie jest dziwne, wcale.
Przynajmniej pełni obowiązki pozytywnie, nie to co poprzednik.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 26-06-2010, 22:15   #163
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Bo się zmienił (regulamin i serwis)?
No co ty, to by było za proste. Kaczyński zbiera oddanych w radiu maryja, a Komorowski na NK!!
CytrynowySorbet jest offline  
stary 27-06-2010, 00:30   #164
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@Articuno jesteś nie na czasie. Sam Jarosław Kaczyński obiecał że nie nazwie już więcej Oleksego w ten sposób jak ty go nazywasz a w zamian będzie stosował polityk starszego pokolenia. True Story.

Ad NK. Gdybyś nie bezmyślnie klikał to co ci podsuną do zaakceptowania (wiem trudne, ale czasami warto się zastanowić) to byś wiedział że od tego twojego kliknięcia WSZYSTKO co do tej pory napisałeś/wrzuciłeś na nk należy de facto do nk. Czyli na przykład robiąc sobie zdjęcie z wielbłądem i podpisując w jakiś zabawny sposób możesz po kilku tygodniach zobaczyć w markecie koszulkę ze swoim zdjęciem i podpisem.

@Spider białystok trochę historii. Pan Macierewicz opublikował swoją listę jako prawdę objawioną i namaścił całą grupę polskich polityków jako zdrajców na rodu TW i tak dalej. ALE. Po pierwsze dywagacje swe oparł tylko i wyłącznie na archiwach oraz zeznaniach byłych służb, przy czym jeżeli sprawa dotyczyła na przykład Jarka Kaczyńskiego i były w jego teczce oczerniające go dowody oraz znalazł się cżłowiek który twierdził że Jarek donosił to człowiek ten był oczywistym kłamcą a dokumenty były sfabrykowane. Natomiast jeżeli celem był na przykład Włodzimierz Cimoszewicz to ten sam zeznający oficer mówił tylko rpawdę a dokumenty nie mogły być podrobione. Ciekawe prawda? Do tej pory, pomimo prac hordy historyków IPN nie udało się udowodnić jednoznacznie że którykowleik z wymienionych w liście macierewicza polityków świadomie donosił. Owszem politycy ci mieli założone teczki i pseudonimy ale nie donosili. Tutaj może dodam przykłady.

Eugeniusz Czykwin - pseudonim "Izydor". Za każdym razem gdy składał oświadczenie do sądu twierdził że nigdy świadomie nie współpracował ze służbą. Do tej pory nikt tego nie kwestionował.

Michał Boni - oceniony przez Macierewicza jako konfident i donosiciel. Jak później sam zeznał podpisał lojalkę pod groźbą odebrania mu dziecka. Po roku czasu skreślony jako kontakt operacyjny.

Jest jeszcze kilka ciekawych osób na tej liście jak chociażby Leszek Moczulski.

Last but not least. Macierewicz dokonał dzikiej lustracji, bez odniesienia się do okolicznośći. Po prostu wziął i zrobił listę tych co mieli teczki i pseudonimy. Odrzucił tych ze swojej partii (bo to oczywiste że nikt z jego partii nie mógł współpracować). Nie zadał sobie trudu żeby potwierdzić wiarygodność dokumentów (bo przecież SB nie kłamało). Takich ludzi należy zamykać w pokojach i dawać im paczki kredy żeby ducności na ścianach rysowali. Bo inaczej są w stanie narobić niezłych szkód, jak chociażby likwidacja kontrywywiadu i podawanie nazwisk agentów polskich do publicznej wiadomości.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline  
stary 27-06-2010, 01:32   #165
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Co do nk. Wytłumaczcie mi, dlaczego parę dni temu musiałem kilka razy zaakceptować regulamin po 3 latach korzystania z tego serwisu ???????
Masz konto na Facebooku? Wiesz co sie dzieje za kazdym razem gdy klikasz na jakas aplikacje, czy to gre czy sonde? Wyskakuje okienko mowiace ze ta aplikacja bedzie kozystac z danych z twego profilu. To dokladnie to samo. I co? To nie jest jakas konspiracja? Pomysl zanim cos powiesz.

Jedyny glupi ruch ze strony nk to to ze staraja sie rozwinac w klon facebooka, i konkurowac ze starsza, miedzynarodowa, i lepiej rozwinieta siecia. Przegraja. Bo nk bylo popularne dlatego ze bylo czyms innym, prostszym, polskim.

Zostawcie juz to nk, bo to nijak sie ma do tematu.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline  
stary 27-06-2010, 02:21   #166
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Jasne, nazywanie prezydenta, który był głową państwa przez 10 lat i nie doprowadził do ruiny bądź powrotu do PRLu komunistą jest jak najbardziej poronione.
A jakie uprawnienia wykorzystal Kwasniewski, ze dzieki niemu "nie wrocil PRL"? Co wiecej, niezaleznie od tego, czy i jakim prezydentem byl Kwasniewski, to wiadome jest, ze komunista byl - do PZPRu nalezal.


@ponczus - masz 100% racje. Oczywiscie w naszym chorym kraju robia dziwne wygibasy z tymi calymi teczkami. Po obaleniu komuny byly dwa sluszne wyjscia - albo od razu upublicznic wszystkie teczki kazdemu zainteresowanemu (ja popieram ta opcje), dzieki czemu od razu wiadomo, kto na kogo donosil itd, albo zalac cale archiwa betonem i otworzyc po 50-60 latach, jak wszyscy z pokolenia PRLu wygina.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 27-06-2010, 02:47   #167
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
A jakie uprawnienia wykorzystal Kwasniewski, ze dzieki niemu "nie wrocil PRL"? Co wiecej, niezaleznie od tego, czy i jakim prezydentem byl Kwasniewski, to wiadome jest, ze komunista byl - do PZPRu nalezal.
Zależy, co rozumiemy przez bycie "komunistą". Ideowych komunistów nie było w PZPR co najmniej od połowy lat 70.

Nawiasem mówiąc, Jaruzelski to już w ogóle opowiada, że oni wszyscy na czele partii dążyli do obalenia ustroju, tylko bali się reakcji ZSRR.
Litawor jest offline  
stary 27-06-2010, 10:33   #168
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Po obaleniu komuny byly dwa sluszne wyjscia - albo od razu upublicznic wszystkie teczki kazdemu zainteresowanemu (ja popieram ta opcje), dzieki czemu od razu wiadomo, kto na kogo donosil itd(...)
Było jedno słuszne wyjście: zostawić sobie furtkę w postaci przedmiotu walki politycznej, który gwarantuje przewagę właśnie na te 50-60 lat.
__________________
Vil jest offline  
stary 27-06-2010, 12:23   #169
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Teraz chyba już rozumiem te wszystkie plakaty rozwieszone w Warszawie:

g - czcionka pisana
reszta - czcionka drukowana

glosuj
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline  
stary 27-06-2010, 15:03   #170
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Jasne, nazywanie prezydenta, który był głową państwa przez 10 lat i nie doprowadził do ruiny bądź powrotu do PRLu komunistą jest jak najbardziej poronione.
Liczy sie, ze ma poglady komunistyczne.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Ludzie wykształceni, którzy potrafią rozróżniać kto do czego jest zdolny.
Tak, wyborcy po to kwiat polskiej inteligencji No i TVN i GW to media prawdziwej inteligencji
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor
Nawiasem mówiąc, Jaruzelski to już w ogóle opowiada, że oni wszyscy na czele partii dążyli do obalenia ustroju, tylko bali się reakcji ZSRR.
Co by nie mowic to za Jaruzela wprowadzono ustawe Wilczka dzieki ktorej przez krotki okres czasu w Polsce zapanowal niemal prawdziwy wolny rynek. Pod koniec PRLu mielismy w Polsce niemal dziki kapitalizm, od tamtej pory jest tylko gorzej.
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 27-06-2010, 18:01   #171
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post

Tak, wyborcy po to kwiat polskiej inteligencji No i TVN i GW to media prawdziwej inteligencji
Pisząc tak obrażasz mojego ojca, który w wieku 51 lat jest na 5 roku studiów psychologicznych, a z kolei przykład mojego ojca zupełnie przeczy połowie twojej tezy.
__________________
Juzefek jest offline  
stary 27-06-2010, 18:04   #172
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

On się najpierw musi nauczyć pisać, zanim zacznie używać słowa "inteligencja"
Rybzor jest offline  
stary 27-06-2010, 19:01   #173
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Jedyny glupi ruch ze strony nk to to ze staraja sie rozwinac w klon facebooka, i konkurowac ze starsza, miedzynarodowa, i lepiej rozwinieta siecia. Przegraja. Bo nk bylo popularne dlatego ze bylo czyms innym, prostszym, polskim..
Starają się udawać facebooka, ale ze względu na poronione kopie pomysłów są dużo gorsi. Taka małomiasteczkowo-wiejska wersja fb. Do tego chodzi to szmacko dużo wolniej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Juzefek Pokaż post
Pisząc tak obrażasz mojego ojca, który w wieku 51 lat jest na 5 roku studiów psychologicznych, a z kolei przykład mojego ojca zupełnie przeczy połowie twojej tezy.
To coś słabo mu te studia idą, skoro tak 4 lata zajęły mu 32 lata ; ) Dla jasności - nie mam zamiaru obrażać Twojego ojca

Koniec offtopu z mojej strony ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 27-06-2010, 19:38   #174
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
To coś słabo mu te studia idą, skoro tak 4 lata zajęły mu 32 lata ; ) Dla jasności - nie mam zamiaru obrażać Twojego ojca
Sęk w tym, że zaczął w wieku 45 lat (1 rok dziekanki miał). Poza tym wychwyciłem ironię

Swoją drogą za tydzień wszystko się rozstrzygnie
__________________
Juzefek jest offline  
stary 27-06-2010, 20:24   #175
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Zależy, co rozumiemy przez bycie "komunistą". Ideowych komunistów nie było w PZPR co najmniej od połowy lat 70.

Nawiasem mówiąc, Jaruzelski to już w ogóle opowiada, że oni wszyscy na czele partii dążyli do obalenia ustroju, tylko bali się reakcji ZSRR.
Może nie dążyli ,po prostu około 85 wiadomo było że ten system nie ma szans na przetrwanie. Dlatego panowie komuniści bardzo ładnie przygotowali sobie transformacje. Ostatnio widziałem wywiad z jakimś prof. który mówił ,że każdy racjonalnie myślący komunista właśnie z okresu od lat 70 wiedział ,że ten system jest głupi i ,że lepszy jest kapitalizm. Problem polegał na tym ,że nie każdy z nich mógłby być kapitalistą
poldek_p jest offline  
stary 27-06-2010, 21:39   #176
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Jak wrazenia z debaty? Jak dla mnie, Kaczynski mocno gral pod swoj elektorat i niezdecydowanych konserwatystow, natomiast Komorowski staral sie zbytnio od niego nie odbiegac, aby nie dostac wlepki "krwawego liberala". Co wiecej, przemiana Kaczynskiego mocno wplywa na mobilizacje elektoratu, az sie zdziwilem, bo bardzo duzo osob nieglosujacych w ogole ma zamiar poprzec Kaczke. Debata miala swoj minus - bylo nudnawo, bo kandydaci, zamiast rozmawiac miedzy soba (z malymi wyjatkami), mowili do wyborcow, przez co nie bylo konfrontacji pogladow.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 27-06-2010, 22:23   #177
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Kaczyński twierdzi, że wygrał bo wypowiedział swoje regułki.
Nie oglądałem całej debaty, ale w kwestii białoruskiej Kaczora dobił.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 27-06-2010, 23:05   #178
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

W kwestii Bialorusi akurat Kaczynski mial racje, pomimo tego, ze nie wypadalo tak mowic. Rzeczywistosc wyglada tak, ze jedyny wplyw na Lukaszenke maja wladze w Moskwie, czy to komus sie podoba, czy nie. O wiele szybciej sie cos zalatwi, proszac Moskwe o poparcie, niz wystosowujac apel przez Parlament Europejski, KE itd, bo to Bialorusini maja w dupie za przeproszeniem.

Nie wydaje mi sie, zeby Kaczynski mial na mysli rozgrywanie spraw bialoruskich miedzy Warszawa a Moskwa, a jedynie chodzilo o mediacje prowadzone przez strone rosyjska.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 28-06-2010, 00:39   #179
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Liczy sie, ze ma poglady komunistyczne.
Czyli śmiem twierdzić - uważasz, że 53,9% wyborców, których w 2000 roku wybrało Aleksandra Kwaśniewskiego w pierwszej turze też mają poglądy komunistyczne?

@Ashlon
No i co w tej sprawie Rosja mogłaby zrobić, najechać na Łukaszenkę?
Właśnie chodzi o to, że strona rosyjska niewiele w tej sprawie zrobi. Są pewne sprawy, które Moskwę się nie namówi chociażby konfikt rosyjsko-gruziński - wiedzą lepiej i jota. To samo z Białorusią, stwierdzą, że wszystko jest okej. Jedynie co ich interesuje w Białorusi to żeby płacili za gaz.

@edit
Bialorusini juz sa oburzeni slowami Kaczynskiego.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.

Ostatnio edytowany przez Hakuoh - 28-06-2010 o 16:38.
Hakuoh jest offline  
stary 28-06-2010, 01:02   #180
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Co do nk. Wytłumaczcie mi, dlaczego parę dni temu musiałem kilka razy zaakceptować regulamin po 3 latach korzystania z tego serwisu ???????
Co do Bronisława Komorowskiego. Podpisanie przez p.o.(pełniącego obowiązki, nie prezydenta!!!!!!) ponad 50 ustaw w 2 miesiące nie jest dziwne, wcale.
Jak twój dostawca internetu np. obniży cenę za usługę z jakichś tam powodów, też będziesz musiał podpisać nową umowę(bądź się na to nie zgodzić). Ale to pewnie też uznasz za przykład działania sił wiadomych.

Tak, podpisywanie ustaw jest bardzo dziwne. Sam za nimi głosował, a teraz ma je odrzucać? Zresztą, prezydent ma określoną ilość czasu na decyzje od momentu przegłosowaniu czegoś w sejmie, mógł zwyczajnie wypaść termin.

I ostrzeżenie odemnie dostałeś. Posta nie wyrzucam, bo już za późno, zresztą świadczy to tylko o twoim poziomie intelektualnym. Ale ostrzegam: bezprawne używanie określeń pejoratywnych wobc innych ludzi może być karane(gdyby komuś się chciało składać pozwy przeciwko każdemu takiemu jak Ty). To, że tego się nie robi, nie znaczy, że trzeba to akceptować. Jeśli jeszcze raz pojedziesz po bandzie, to Cię z dyskusji usunę, i wierz mi, nie straci ona na tym wcale.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin 3