Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 08-02-2005, 04:42   #1
Ancient liroyeq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 02 2005

Posty: 45
Domyślny Pallek-BLoker

Powiedzcie mi drodzy Pallowie, dlaczego uważacie że trenienie shieldingu u palla jest zlym pomyslem?? Po to mu wzrasta szybko shielding jak u knight aby to wykorzystac, proste dam przyklad ....Idziesz sobie z venore do dwarfen bridge, nagle tutaj 2 gsy zlurowane naraz, a nie jestes w stanie ich wyprzedziec poniewaz masz 30+ lvl bez pacca, co wtedy, z shieldingiem 50 padniesz jak mucha, ja np mam shielding 75+ i lvl 45 (dystans okolo 80), i potrafie bloknonc 2 gsy naraz, Powiedzcie mi czy to jest glupie?....Btw u nas problem ostatnio z blockerami i ja robie ta czarna robote -.-' nark,a plx wypowiedzcie sie na ten temat
Ancient liroyeq jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-02-2005, 06:12   #2
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Heh.
Jeden z moich znajomych uważa że palek jest lepszym blokerem od knighta (jak trzeba) bo mniej UH traci - ma Vity czyli hunt jest opłacalniejszy z początku
Shielding - warto go trenować zawsze - i tutaj przyznam ci rację
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 08-02-2005, 08:31   #3
Iris on Eternia
Użytkownik Forum
 
Iris on Eternia's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: Russia

Posty: 289
Domyślny

Ale ameryki to żeś nie odkrył bo już była o tym mowa i to nie raz -.-
Iris on Eternia jest offline  
stary 09-02-2005, 09:08   #4
Wojen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiek: 39

Posty: 122
Stan: Aktywny gracz
Imię: Wojen
Gildia: Dark Legion
Świat: Eternia
Poziom: 72
Poziom mag.: 19
Wojen ma numer GG 3773827
Domyślny

Oczywiscie wszyscy wiedza ze lepiej miec wysoki shielding niz niski. Tak samo jak lepiej byc bogatym, pieknym zdrowym niz przydkim chorym i biednym. Ale jeszcze kwestia tego jak dojsc do wysokiego shieldingu. Ja np. na poczatku trenowalem shielding tylko podczas treningu z wloczniami. Teraz czasem paladynem trenuje axe po to zeby wskoczyl mi shielding. Moge odejsc od pc, nie musze miec zadnych macro wlaczonych do podnoszenia wloczni, moge trenowac na monku ktorego z wlocznia bym zabil dosc szybko nawet na full defie. W zwiazku z tym trenuje shielding kiedy jestem w przewazajacej czesci gry afk. Shielding sie przydaje kiedy jestesmy pekowani, ja zakladam tarcze i wlanczam full def i moge uciec prawie przed kazdym wojownikiem (osobniki wyposazone w stonecutra nie sa brane pod uwage )
Wojen jest offline  
stary 09-02-2005, 09:37   #5
_rave_
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004

Posty: 5
Domyślny pall jets ok ;)

A ja się zgadzam z założycielem tematu. Pallek to nie tylko dist fighting, ważny jest także mlvl i shielding.

Według mnie skill jak shielding często ratuje życie - choćby prosta sytuacj, z którą się spotkałem - leci na mnie kngiht pk (z fs) mały lvl, ale ja miałem niższy - w tym czasie treniłem sobie sworda i shielda - miałem wtedy 32 sword i 45 shielding, większość hitów blokowałem z dvarwen shield, na szczęście dobiegłem do dp

Proste...ktoś wspomniał, że podczas lagów jak zdąży się założyć tarcze to można jeszcze przeżyć - czy da radę mając w skillu 40-50? czy lepiej te 75-80 ?

Nie wiem czy to prawda - mam nadzieje, że tak - podczas latania z kuszą np. liczy się część shieldingu do obrony - wiem, tylko tyle, że chmurki czasami się pojawiają jak obrywam.

Wniosek nasuwa się sam...

pozdr

Ostatnio edytowany przez _rave_ - 09-02-2005 o 09:40.
_rave_ jest offline  
stary 11-01-2006, 16:18   #6
Dico De'Line
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 12 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Kyra
Poziom: 20
Skille: 55/34
Poziom mag.: 7
Dico De'Line ma numer GG 6574946
Domyślny

Jeśli chodzi o mnie to trenuje shield tylko przy trenowaniu distance. Obecnie mam niski, lecz wiem że się przyda. Nagle na tiqu wyszkoczyła nam z tarantula. Założyłem shield i jakoś uratowałem qmpli bo ją blokłem. Jak widać opłaca sie. ;]
Dico De'Line jest offline  
stary 11-01-2006, 16:47   #7
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _rave_
Nie wiem czy to prawda - mam nadzieje, że tak - podczas latania z kuszą np. liczy się część shieldingu do obrony - wiem, tylko tyle, że chmurki czasami się pojawiają jak obrywam.
Jedno co jest pewne, to ze 2reczna bronia da sie zablokowac cios, i widoczna jest roznica w ilosci obrony broni ( tak jak i w obronie tarczy - co jest oczywiste ). Nie wiadomo natomiast jak to jest z kusza/lukiem z 0 defa.

Poza tym istnieje cos takiego jak szansa na nietrafienie ciosu ( co widac przy treningu palkiem na low-lev gdy pojawiaja sie chmurki nie wliczajace sie do awansu w discie - ciosy niezablokowane ale nietrafione. ). Byc moze stad te chmurki.
__________________
Vil jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:42.


Powered by vBulletin 3