Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-11-2007, 21:29   #1
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Strzałka Wegetarianizm

Więc, co sądzicie o wszelkich formach wegetarianizmu? Mówię tu o pospolitym wegetarianizmie (wyłączenie z diety mięsa, ryb, czasami nawet jajek), weganiźmie (tak jak wyżej, lecz nie spożywa się czegokolwiek, co by od zwierzęcia pochodziło np. mleko, jajka, nawet miód) i o witarianizmie? Witarianizm to dla mnie hardcore'owa dieta jest to dieta polegająca na spożywaniu wyłącznie świeżych warzyw i owoców. Odrzuca jakiekolwiek potrawy gotowane. Witarianie rezygnują również z wszelkich napojów typu kawa, herbata, soki, na rzecz świeżej, najlepiej źródlanej wody.

Ja osobiście powiem, że jestem wegetarianinem od roku. Jem jajka, pije mleko, lecz powoli je ograniczam. Nie jestem, jak większość wegetarian niedouczona i nie spożywam niczego zanim nie dowiem się jaki skład ma dany produkt. Wiele wege zajada się delicjami, batonami itp a nie wiedzą, że zawierają podejrzaną lecytynę sojową, która mylna jest z nazwy, jako że nie jest zawsze w 100% roślinna (aby się dowiedzieć, czy jest wystarczy skontaktować się z firmą).

Wegetarianinem jestem z powodów humanitarnych i ekologicznych. (Jeśli dyskusja będzie kwitnąć, to wszystko bardziej szczegółowo opiszę)

No i bardzo denerwuje mnie hipokryzja ludzi, którzy "kochają" zwierzęta, a je jedzą. Bo jak to ktoś powiedział:
"Będziesz głaskał psa, a potem zeżresz jakieś zakatowane zwierzę"

Liczę na ciekawą i długą dyskusję
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-11-2007, 21:36   #2
Poprostu Pitbul
Użytkownik Forum
 
Poprostu Pitbul's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: forum.tibia.pl i dział "Fake'i"
Wpisy bloga: 2

Posty: 867
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ergid
Świat: Kradia
Poziom: 10
Skille: 30 SILY
Domyślny

Chciałbym być Witarianinem . Ale dziwni są Wegetarianini pospolici, bo spośród 100% ludności na całym świecie, jest wg. mnie ich ok. 10%.
Poprostu Pitbul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:39   #3
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Wegetarianizm jest dla mnie czymś nienaturalnym, ponieważ jedzenie zwierząt towarzyszy człowiekowi od dawna, a mięso dostarcza nam ważnych substancji. Pewnie można je zastąpić, ale po co, skoro mięso jest bardzo smaczne? = ) Zasadniczo uważam, że człowiek ma prawo wykorzystywać zwierzęta do swoich celów. Jem mięso, noszę skórzany płaszcz - zwierzęta są właśnie po to, by dawać nam takie rzeczy. Oczywiście nie jestem za tym, by je katować i zabijać niehumanitarnie, ale bądźmy realistami - ludzie są okrutni i pomysłowi. Ale to nie moja wina i nie mój problem.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:41   #4
Irons
Użytkownik Forum
 
Irons's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2006
Lokacja: Płock

Posty: 275
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ripper dobrze to określil. Nic dodać, nic ująć.
__________________
Tupac Amaru Shakur "Makaveli" 1971-1996
Rest in peace...


Nie zawsze żyję dobrze, bo żyję chwilą
W momencie upadku oddaję hołd swoim czynom
To się staje w sekundzie, nie jest godziną
Chłopak na rozdrożu obarczający się winą
Wszystko przesłonięte czarną kurtyną
Myśli giną, odeszło to, co było rutyną
Pośród ludzi, co dla mnie żyją
Znajdą słowo, opatrzą moje rany
Bo człowiek nigdy nie jest spisany na straty...
Irons jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:45   #5
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Bylem wegetarianinem od 10 do 17 roku zycia. Nie jadlem miesa, ryb i jajek. Na szczescie odkad zaczalem uprawiac kulturystyke zmadrzalem, dowiedzialem sie wiele o zywieniu i funkcjonowaniu organizmu. Najwazniejsze jednak, ze zrozumialem, ze nie jedzenie miesa przez czlowieka jest niezgodne z prawami natury. To tak samo nienaturalne jak karmienie tygrysa czy wilka roslinkami
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:51   #6
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Nie jestem, jak większość wegetarian niedouczona i nie spożywam niczego zanim nie dowiem się jaki skład ma dany produkt. Wiele wege zajada się delicjami, batonami itp a nie wiedzą, że zawierają podejrzaną lecytynę sojową, która mylna jest z nazwy, jako że nie jest zawsze w 100% roślinna (aby się dowiedzieć, czy jest wystarczy skontaktować się z firmą).
A ta letycyna jest już gorsza od reszty składników snikersa? W ogóle jak to jest, każde mięso jest jakoś złe, niezdrowe itd i odrzucasz je z samego fakty bycia mięsem (sztuka dla sztuki)? A może w Twoim przypadku głównym powodem jest miłość do zwierząt?
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:55   #7
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Wegetarianizm jest dla mnie czymś nienaturalnym, ponieważ jedzenie zwierząt towarzyszy człowiekowi od dawna, a mięso dostarcza nam ważnych substancji. Pewnie można je zastąpić, ale po co, skoro mięso jest bardzo smaczne? = ) Zasadniczo uważam, że człowiek ma prawo wykorzystywać zwierzęta do swoich celów. Jem mięso, noszę skórzany płaszcz - zwierzęta są właśnie po to, by dawać nam takie rzeczy. Oczywiście nie jestem za tym, by je katować i zabijać niehumanitarnie, ale bądźmy realistami - ludzie są okrutni i pomysłowi. Ale to nie moja wina i nie mój problem.
No i kolejne głupoty z ust wszystkożerców
Jedzenie zwierząt w naszych czasach jest nienaturalne. Popatrz na inne zwierzęta, i zobacz jak one zdobywają zwierzęta, a jak my. Czy gdybyś nie miał mięsa w sklepie, to jakbyś je zdobywał? Pójdziesz do lasu i poderżniesz gardło dla dzika? Wątpię, bo wiem, że nie każdy w stanie byłby to zrobić.
Prawda - mięso dostarcza nam wielu substancji, ale za to bardzo niezdrowych. Mięso posiada 1000 razy więcej szkodliwych substancji niż rośliny. Choroby spowodowane mięsem:
-Rak
-Choroby serca
-Osteoporoza
-Wylewy
-Kamica nerkowa
-Anemia(często występuje również u wege, którzy nie potrafią dobrze zaplanować swojej diety)
-Diabetyzm
Nasza dieta powinna być przedewszystkim różnorodna i zdrowa. Trzeba uważać na niezdrowe jedzenie, jako, że one powoduje w/w choroby. Nie oszukujcie się i nie mówcie, że mięso jest do życia potrzebne, jako że jest to kompletna głupota

Zwierzęta są po to, aby towarzyszyły człowiekowi. Gdyby zwierząt nie było, to człowiek długo by nie pożył.
Kod:
"Jesteśmy częścią ziemi, a ona jest częścią nas
Pachnące kwiaty to nasze siostry
Jeleń, koń, wielki orzeł to nasi bracia
Skaliste szczyty, soczyste łąki, krowa i człowiek
Wszyscy należą do tej samej rodziny
Czym jest więc człowiek bez zwierząt:
Gdyby zwierzęta odeszły, ludzie umarliby z wielkiej samotności ducha
Ponieważ cokolwiek przytrafi się zwierzętom wkrótce przytrafi się i człowiekowi
Wszystkie rzeczy są ze sobą powiązane bardziej niż myślisz
Cokolwiek przytrafi się ziemi
Przytrafi się również dzieciom tej ziemi
Człowiek nie utkał pajęczyny życia
Jest w niej zaledwie nitką
Cokolwiek uczyni ziemi, uczyni również sobie"
Mówisz, że jesteś przeciwko zabijaniu zwierząt niehumanitarnie, a co rozumiesz poprzez pojęcie "zabić humanitarnie"? Nie istnieje takie pojęcie. Jesteś wobec tego obojętny, tak więc nie mów, że przeciwko, bo tak nie jest.

I to jest twoja wina, ale nie wiem, czy twój problem (to zależy, czy jesteś egoistą wobec zwierząt.)
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 21:59   #8
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eivrel Pokaż post
A ta letycyna jest już gorsza od reszty składników snikersa? W ogóle jak to jest, każde mięso jest jakoś złe, niezdrowe itd i odrzucasz je z samego fakty bycia mięsem (sztuka dla sztuki)? A może w Twoim przypadku głównym powodem jest miłość do zwierząt?
Gorsza, bo może pochodzić od zwierzęcia (dokładniej chodzi o tłuszcze [zwierzęce lub roślinne]).
Owszem, kocham zwierzęta, ale to nie jest jedyny powód, bo są również inne.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:00   #9
Ancient900
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32
Wpisy bloga: 3

Posty: 941
Stan: Początkujący
Imię: ancient~
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 90+
Domyślny

Człowiek od początku swego istnienia jadł mięso i nie widzę powodu dla którego w dzisiejszych czasach miałby tego zaprzestać ;x imo nie wyobrażam sobie życia bez mięsa...
Ancient900 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:03   #10
Irons
Użytkownik Forum
 
Irons's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2006
Lokacja: Płock

Posty: 275
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Nie rozpamiętuje tego w taki sposób, że mięso powoduje w/w choroby. Nie mówie tutaj, że nie masz racji, ale ja do tego nie przywiązuję aż takiej wagi. Ja np. bez mięsa przeżyłbym, ale po co skoro nie obrzydza mnie jego widok, nie myśle o chorobach które wywołuje, o zwierzętach z których jest wyrabiane? Szanuje ludzi, którzy myślą odrębnie niż ja, ale skoro teraz możemy bez przeszkód kupić mięso, a nie polować jak to określiłeś/aś, to czemu mamy z tego nie korzystać? Nie namawiam cię do tego, żebyś zmienił/ła swój tryb życia, skoro wybrałaś/eś taką drogę - twoja sprawa.
__________________
Tupac Amaru Shakur "Makaveli" 1971-1996
Rest in peace...


Nie zawsze żyję dobrze, bo żyję chwilą
W momencie upadku oddaję hołd swoim czynom
To się staje w sekundzie, nie jest godziną
Chłopak na rozdrożu obarczający się winą
Wszystko przesłonięte czarną kurtyną
Myśli giną, odeszło to, co było rutyną
Pośród ludzi, co dla mnie żyją
Znajdą słowo, opatrzą moje rany
Bo człowiek nigdy nie jest spisany na straty...

Ostatnio edytowany przez Irons - 15-11-2007 o 22:05.
Irons jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:03   #11
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ancient900 Pokaż post
Człowiek od początku swego istnienia jadł mięso i nie widzę powodu dla którego w dzisiejszych czasach miałby tego zaprzestać ;x imo nie wyobrażam sobie życia bez mięsa...
Nieprawda. Na początku człowiek odżywiał się roślinami i nie był w stanie zabijać niektórych zwierząt, dlatego odżywiał się padliną. Jeżeli tak bardzo lubicie naturę człowieka, to jedzcie padlinę
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:08   #12
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

moim zdaniem jesli do strategii zywienia dodaje sie ideologie, to jest to debilizm.

pseudo-wegetarianizm uprawiam ze wzgledu na walory smakowe i zdrowotne, nie dlatego ze w rzezni przerabia sie bydlo na mielonke.

_____________________
jesli twoim zamierzeniem bylo stanie w pozycji ortodoksa i prowokowanie wszystkich na okolo to lepiej tego szybko zaprzestan.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 15-11-2007 o 22:09.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:10   #13
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Irons Pokaż post
Szanuje ludzi, którzy myślą odrębnie niż ja, ale skoro teraz możemy bez przeszkód kupić mięso, a nie polować jak to określiłeś/aś, to czemu mamy z tego nie korzystać?
Tak w ogóle to jestem płci męskiej

Waszym powszechnym argumentem na jedzenie mięsa jest to, iż mówicie, że taka natura ludzka, a to nieprawda. Dzisiejsza hodowla nie ma nic wspólnego z naturalnością. Stworzyliśmy gatunki, które nie istniały. Samo udomowienie nawet nie jest naturalne.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:13   #14
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek Pokaż post
Nieprawda. Na początku człowiek odżywiał się roślinami i nie był w stanie zabijać niektórych zwierząt, dlatego odżywiał się padliną. Jeżeli tak bardzo lubicie naturę człowieka, to jedzcie padlinę
Nie był w stanie zabijać NIEKTÓRYCH zwierząt, dobrze powiedziane. Ale inne i owszem, tłukł na potęgę. A co do żywienia się padliną - ależ owszem, żywimy się padliną. Bo z definicji padliną jest to, co nie żyje. Z jakichkolwiek przyczyn. A że nie ja utłukłem świnię, którą jem na obiad, więc technicznie rzecz biorąc jem padlinę.
I owszem, bardzo lubię zwierzęta. Mam dwa psy w domu i uwielbiam wilki. I co z tego? Czy drapieżniki pogardzają zwierzętami, bo polują? Czy hieny mają w dupie naturę, bo zżerają innych? Taka jest natura. Jesteśmy stworzeni po to, żeby jeść mięso. To, że potrafimy się od tego odzwyczaić nie świadczy o tym, że taka jest właściwa droga.
BTW, dieta warzywna również może prowadzić do wielu chorób, jak i do np. ubytku masy mięśniowej, przyrostu wagi, ogólne osłabienie, spadek sił witalnych.

Cytuj:
Stworzyliśmy gatunki, które nie istniały. Samo udomowienie nawet nie jest naturalne.
Stworzyliśmy je, bo taka była potrzeba. Było zapotrzebowanie na bardziej tuczne zwierzęta, stworzyliśmy je. Kwestia 'wygodnictwa', która jeszcze bardziej świadczy in plus o naturze jedzenia mięsa.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"

Ostatnio edytowany przez Baron Kaldrick - 15-11-2007 o 22:15.
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:13   #15
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
moim zdaniem jesli do strategii zywienia dodaje sie ideologie, to jest to debilizm.
Jest stwierdzenie, ale brak argumentów, więc o nie proszę, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że dieta bez ideologii jest debilizmem ot tak (żeby nie było- wcale tak nie twierdzę)
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:14   #16
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jakże górnolotne myśli... Ja powiem tak:
Zważając na fakt, iż posiadam nie tylko zęby miażdżące i trzonowce, ale również kły wnioskuję, że wedle natury jestem przystosowany do żywienia się zarówno roślinnością jak i mięsem. Zdolność do przetrawienia obu z w/w pokarmów fakt ten potwierdza. A zatem jem i mięso, będące w ewolucji elementem żywności spożywanej przez człowieka. Ograniczanie się do jedzenia warzyw nie uważam za głupie, lecz zwyczajnie nieuzasadnione z punktu widzenia biologii.

Cytuj:
Jedzenie zwierząt w naszych czasach jest nienaturalne.
Czasy nie mają nic do diety. Chyba, że mówimy o czasach gdy ludzie nie będą już mieli ust, a żywić się będą jedynie dożylnie.

Cytuj:
Czy gdybyś nie miał mięsa w sklepie, to jakbyś je zdobywał? Pójdziesz do lasu i poderżniesz gardło dla dzika?
To mój drogi nazywa się postęp technologiczny. Gdyby nie było na świecie żadnego sklepu z mięsem z pewnością polowalibyśmy na dziki. Fakt, ze takowe sklepy są zwalnia nas od tej konieczności.

Cytuj:
Prawda - mięso dostarcza nam wielu substancji, ale za to bardzo niezdrowych. Mięso posiada 1000 razy więcej szkodliwych substancji niż rośliny.
I z tego powodu biedni ludzie pierwotni zatruli się mięsem i wyginęli. Niestety gatunek ludzki już nie istnieje, wyginął na choroby serca, raka, osteoporozę i wylewy... Szkoda >.>

Każdy rodzaj pożywienia zawiera substancje potencjalnie szkodliwe, zwłaszcza w przypadku przedawkowania. A, że żadni naukowcy jak dotąd nie byli w stanie określić jak wygląda 'idealna dieta' człowieka, my możemy tylko zgadywać ile i czego powinniśmy jeść.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:18   #17
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick Pokaż post
BTW, dieta warzywna również może prowadzić do wielu chorób, jak i do np. ubytku masy mięśniowej, przyrostu wagi, ogólne osłabienie, spadek sił witalnych.
Jeżeli ktoś tego nie potrafi dobrze zaplanować. No i żeby nie było, że wegetarianizm jest niezdrowy:
Kod:
"Właściwie zaplanowana dieta wegańska i inne typy diet wegetariańskich są odpowiednie na wszystkich etapach życia, włączając w to okres ciąży, karmienia piersią, niemowlęctwa, dzieciństwa i okresu dojrzewania.
Diety wegetariańskie oferują wiele zalet żywieniowych takich jak niższy poziom tłuszczów nasyconych, cholesterolu i białka zwierzęcego a zwiększone ilości węglowodanów, błonnika, magnezu, potasu, kwasu foliowego oraz przeciwutleniaczy takich jak witamina C i E oraz fitochemikaliów. U wegetarian zaobserwowano niższe wskaźniki masy ciała niż u nie-wegetarian, a także mniejszy współczynnik śmierci spowodowanych niedokrwieniem serca; wegetarianie wykazują także niższy poziom cholesterolu; niższe ciśnienie krwi; oraz niższy współczynnik występowania nadciśnienia, cukrzycy typu 2 oraz raka prostaty i okrężnicy”.
"Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Dietetycy Kanady "Stanowisko na temat diet wegetariańskich" (2003)"

Wnioski ze zorganizowanej 17 marca 2000roku w Warszawie konferencji naukowej "Dieta Wegetariańska"
Organizator: INSTYTUT MATKI i DZIECKA przy współpracy z Sekcją Żywienia
Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci.
"W podsumowaniu konferencji stwierdzono, że zbilansowana dieta lakto-ovo-
wegetariańska jest bezpieczna i korzystna zarówno dla dzieci, jak i kobiet
karmiących piersią."
Ponoc jeszcze WHO - czyli swiatowa organizacja zdrowia wydala podobne oswiadczenie, w ktorym mowi sie, ze wegetarianizm jest zdrowy na kazdym etapie rozwoju czlowieka.

Myślę, że co do zdrowia, to to zamyka sprawę

A co do idealnej diety polecam ten link-
http://fakty.interia.pl/news?inf=762255
Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy jadłbym coś takiego Może z przyzwyczajenie nie jadł bym tego, może bym jadł. Nie wiem.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki

Ostatnio edytowany przez Kowek - 15-11-2007 o 22:21.
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:21   #18
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kowek
Ponoc jeszcze WHO - czyli swiatowa organizacja zdrowia wydala podobne oswiadczenie, w ktorym mowi sie, ze wegetarianizm jest zdrowy na kazdym etapie rozwoju czlowieka.

Myślę, że co do zdrowia, to to zamyka sprawę
Takie same stwierdzenia można znaleźć na rzecz diety mięsnej.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:23   #19
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
No i kolejne głupoty z ust wszystkożerców
Rly?
Cytuj:
Jedzenie zwierząt w naszych czasach jest nienaturalne.
No pewnie. Bethoveen napisał IX Symfonię, Einstein wydał Teorię względności, więc ludzie są tak rozwinięci, że mięso przestało być potrzebne.
Cytuj:
Popatrz na inne zwierzęta, i zobacz jak one zdobywają zwierzęta, a jak my.
Fakt, tygrys podaje antylopie środek nasenny, po czym delikatnie upuszcza jej krew z tętnic laserowo ostrzonym skalpelem. Get a life, myślisz, że zwierzęta nie polują w sposób okrutny?
Cytuj:
Czy gdybyś nie miał mięsa w sklepie, to jakbyś je zdobywał? Pójdziesz do lasu i poderżniesz gardło dla dzika?
Dokładnie tak. Ludzie robili to przez tysiąclecia, więc czemu my byśmy nie mogli? Szczególnie, że miast noża mógłbym użyć broni palnej, albo zlecić to komuś innemu, w zamian oferując mu coś, czego on nie może zdobyć. To się nazywa cywilizacja.
Cytuj:
Prawda - mięso dostarcza nam wielu substancji, ale za to bardzo niezdrowych.
Niestety, nie dysponuję żadnymi danymi i nie jestem ekspertem od żywienia, więc nie zweryfikuję tych słów, zatem znów przyznam ci rację - mięso może być niezdrowe. Ale IMO wszystko jest kwestią przyrządzenia go, gatunku mięsa i ilości. Soja itd. pewnie też nie są zdrowe w stu procentach, a już na pewno mają jakieś wady.
Cytuj:
Nasza dieta powinna być przedewszystkim różnorodna i zdrowa.
Dlatego do każdego posiłku z mięsem mam jakąś surówkę itd. Nie wiem, czemu jedzenie mięsa ma równać się monotonnej i niezdrowej diecie.
Cytuj:
Nie oszukujcie się i nie mówcie, że mięso jest do życia potrzebne, jako że jest to kompletna głupota
Jasne, że da się bez niego przeżyć. Tak samo można przeżyć bez wielu rzeczy, bez których obecnie nie wyobrażasz sobie dnia codziennego. Nie jest sztuką pozbawić się wszystkiego, co jest absolutnie niezbędne. Lepiej gospodarzyć tym z głową.
Cytuj:
Mówisz, że jesteś przeciwko zabijaniu zwierząt niehumanitarnie, a co rozumiesz poprzez pojęcie "zabić humanitarnie"?
Bez bólu i możliwie bez strachu.
Cytuj:
Jesteś wobec tego obojętny, tak więc nie mów, że przeciwko, bo tak nie jest.
Jestem przeciwny bezsensownemu cierpieniu, ale obojętny wobec akcji, które nic nie zmienią.

Dla mnie możesz żyć bez mięsa, ale twierdzenie, że ci podli "wszystkożercy" są źli, głupi i gorsi od wegetarian to bezczelność i zupełny brak pomyślunku.

Cytuj:
I to jest twoja wina, ale ne wiem, czy twój problem (to zależy, czy jesteś egoistą wobec zwierząt.)
A egoistą jestem w każdej dziedzinie życia, bo to zdrowe dla psychiki i osobowości, oraz podnosi komfort życia. Altruizm to sztuczny wymysł ludzi, którzy dorabiają sobie ideologię do tego, że pomaganie/sprawianie radości innym daje im szczęście = )
Ale to mój pogląd, poparty opiniami ekspertów tylko częściowo, a w dodatku obok tematu, więc mniejsza o to = )

Ostatnio edytowany przez ripper - 15-11-2007 o 22:30.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2007, 22:24   #20
Kowek
Użytkownik Forum
 
Kowek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick Pokaż post
Takie same stwierdzenia można znaleźć na rzecz diety mięsnej.
Owszem, ale ważne jest to kto to powiedział/napisał.
__________________
Gdyby cały świat był tak delikatny jak podmuch wiatru w moich dłoniach
Gdyby wszystkie dni nie były policzone dla tych,
Którzy chodzą bez celu po ulicy
Gdyby przestrzeń między nami nie była tak trwała jak to czuję
Nie byłoby smutnej piosenki
Kowek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.


Powered by vBulletin 3