Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-05-2009, 14:39   #41
Fayny
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 04 2009
Lokacja: Naprawde daleko Procent Fajności: 98,9 %
Wpisy bloga: 2

Posty: 102
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Francji gratulujemy rządzu. Nawet nasz ich nie przebije.
__________________
Terrorcore
IN MY HEAD
www.terrorcore.pl
Muzic Or Noize ?
Cytaty Miesiąca :
"Donald Tusk o swoich obietnicach wyborczych : błogosławieni ci którzy nie widzieli a zagłosowali."
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Skoro Fayny mówi, że on jest fajny to musi być fajny!
Wiadomo.



faJny na 98,9 %
Fayny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-05-2009, 18:17   #42
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Macqren Pokaż post
Nigdy nie słyszałem większej głupoty. Skoro Ty tego nie uznajesz to nie znaczy, że takie jest prawo.
Uzyj czasem mozgu, gdzie ja napisalem, ze takie jest prawo?
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 20:24   #43
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Tak na marginesie to jestem zwolennikiem idei wolnego dostępu do dóbr kultury takich jak muzyka, film czy książka. Co innego jednak nielegalne oprogramowanie... a mimo to, nie podoba mi się to prawo.
Czyli, że muzyków, reżyserów, aktorów, literatów można olać i ściągać muze, ale programistów i ich programy już nie ? Każdy wkłada prace w to co robi i liczy na zyski.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Bullshit. Jeszcze na długo przed rozpowszechnieniem dostępu do Internetu, ludzie kombinowali jak zdobyć upragnioną muzykę za darmo - pożyczali i przegrywali od znajomych, kupowali podróbki na bazarze, nagrywali gdy ich ulubiony kawałek leciał w radiu. I nie zakładaj, że jak ktoś straciłby możliwość ściągnięcia utworu z Internetu to od razu poleciałby do sklepu i kupił płytę za 50zł lub więcej, tylko dlatego, że spodobał mu się na niej jeden utwór. Znacząca większość by tak nie postąpiła.
Chodzi o to, żeby 'wyrobić' tradycje kupowania płyt, programów czyli ogólnie orginałów. no bo po co kupować orginał za kase jak za free z neta mozna mieć? takie jest właśnie obecne myślenie. oczywiście, żeby ludzie kupowali te orginały to muszą też mieć za co. gdyby obniżyli ceny, to możliwe, zeby kupowali więcej... chociaż w obecniej sytuacji to nie jestem pewien.
Ale nad takim czymś trzeba pracować długie lata, żeby cos zmienić.
Fintex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 20:44   #44
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Dopóki płyty nie zaczną być rozdawane półdarmo, albo nie znajdzie się jakiegoś "cudownego" sposobu wyłapywania ściągających nielegalnie (huehue, moja wyobraźnia > all), to nie ma większych szans na zaprzestanie piractwa.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 21:45   #45
Macqren
Użytkownik Forum
 
Macqren's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 272
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Memento Mori
Świat: Aldora/Celesta
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Uzyj czasem mozgu, gdzie ja napisalem, ze takie jest prawo?
To Ty moze czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że skoro Ty nie uznajesz praw autorskich to nie oznacza to, że jest to zgodne z prawem...
__________________
Macqren jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 21:55   #46
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Demokracja, czyli
brak możliwości spożywania alkoholu w miejscach poblicznych

@Topic

Prawo nie działa wstecz, więc mi to trochę obojętne, bo jakby mi bardzo zależało, to na bazarku jest wszystko.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 22:13   #47
Shadron
Użytkownik Forum
 
Shadron's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2009
Lokacja: Tarnów

Posty: 92
Domyślny

Piractwo jest i piractwo będzie... tego się nie zatrzyma,lecz zmniejszy.Sporo ludzi a można i powiedzieć 100 % chciało by mieć tą fajną okładkę dla szpanu? Lecz nie stać ich,brak kasy? Wkońcu ''To My Polacy'' PoZdro
Shadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 22:17   #48
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Macqren Pokaż post
To Ty moze czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że skoro Ty nie uznajesz praw autorskich to nie oznacza to, że jest to zgodne z prawem...
Zamilknij.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2009, 23:16   #49
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fintex Pokaż post
Czyli, że muzyków, reżyserów, aktorów, literatów można olać i ściągać muze, ale programistów i ich programy już nie ? Każdy wkłada prace w to co robi i liczy na zyski.
Obecnie też możesz pójść do biblioteki i przeczytać książkę za darmo, a jednak ludzie dalej je kupują. Głupi jacyś czy co?

Polecam trochę lektury:

http://di.com.pl/news/18065,0,Radioh...y_porazka.html
http://di.com.pl/news/17804,1.html
http://di.com.pl/news/18812,0,Paulo_...e_ksiazki.html
http://di.com.pl/news/26849,4.html
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 08:09   #50
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Obecnie też możesz pójść do biblioteki i przeczytać książkę za darmo, a jednak ludzie dalej je kupują. Głupi jacyś czy co?
We Wroclawiu przykladowo, jesli chcesz nalezec do biblioteki, musisz placic skladki czlonkowskie, ktore ida na zakup nowych ksiazek, czyli de facto nabycie praw autorskich do tytulow.

Chcialbys, zeby ktos tobie ukradl program, nad ktorym pracowales pol roku? Przeciez siec osiedlowa i dc++ tez mozemy nazwac "biblioteka plikow".

Przykladowo radia sluchasz "za friko", bo za muzyke placisz w formie sluchania reklam.

Wydaje mi sie, ze podales maksymalnie chybiony przyklad.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 09:50   #51
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
We Wroclawiu przykladowo, jesli chcesz nalezec do biblioteki, musisz placic skladki czlonkowskie, ktore ida na zakup nowych ksiazek, czyli de facto nabycie praw autorskich do tytulow.
W Suwałkach przykładowo, składek płacić nie trzeba. Nie wiem, kto i jak, na tym zarabia, ale ja nic nie płacąc mam dostęp do dóbr kultury w postaci książek.

Czas otworzyć oczy i zauważyć, iż nadeszła nowa era, a obecne systemy sprzedaży są po prostu przestarzałe. Nikt tu wcale nie wymaga od twórców muzyki, filmów i książek aby pracowali za darmo. Mogą tworzyć, zarabiać na tym, jednocześnie nie traktując odbiorców jak złodziei i nie utrudniając im dostępu do swojej twórczości.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Chcialbys, zeby ktos tobie ukradl program, nad ktorym pracowales pol roku? Przeciez siec osiedlowa i dc++ tez mozemy nazwac "biblioteka plikow".
"Okradziony z programu" czułbym się dopiero wtedy, gdyby ktoś wykradł źródło mojego programu i go podpisał własnym imieniem i nazwiskiem. Co gdyby trafił do sieci P2P? Odnalazłbym go na stronie z torrentami i postawił sprawę jasno - nic nie mam do ludzi pobierających go za darmo. Jeśli się jednak komuś spodoba, okaże przydatny, a go na niego stać to prosiłbym o zakup "legalnej" wersji, co pomoże mi w ulepszaniu jego dalszych wersji w przyszłości. Jeśli nie stać, to niech chociaż poleci go znajomym. Zdziwiłbyś się jak dobrze bym na tym wyszedł.

http://di.com.pl/news/26552,0,Produc...e_spodoba.html - poczytaj komentarze
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 21-05-2009 o 09:56.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 10:42   #52
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
We Wroclawiu przykladowo, jesli chcesz nalezec do biblioteki, musisz placic skladki czlonkowskie, ktore ida na zakup nowych ksiazek, czyli de facto nabycie praw autorskich do tytulow.
Do jakiej biblioteki? Bo ja w filiach MBP ( które można chyba uznać za najpopularniejsze biblioteki ) nie place nic.
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 12:50   #53
Maniak69
Zbanowany
 
Maniak69's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Wpisy bloga: 22

Posty: 226
Domyślny

8-10 lat temu, za nową grę płaciłeś +200 zł, a posiadanie oryginalnego windowsa.. ohoho, jaki to był szpan . Wtedy piratowali wszyscy i wszystko - polski przemysł informatyczny, rozwinął się na piratach,bo jeśli chodziło o informatykę, to byliśmy nie wartym zainwestowania krajem (4?) 3 świata. Do dziś pamiętam, jak mój ojciec - informatyk, ściągał różnorakie gierki w pracy .

Dziś już się zmieniło. Nie musisz własnoręcznie składać kompa ( i tak się opłaca się, własnoręczne złożenie, taniej o 200-300 zł i wiesz co masz ), tylko możesz go kupić w biedronce czy aoszołnie, a programy i cała reszta, kosztuje - w porównaniu do starych cen - grosze ( 19 zł, za grę, która ma 1-2 lata, czy 129,90 zł za premierę to tak naprawdę niewiele, Windows jest ogólnie dostępny i dodawany do w.w komputerów ). Czyli, gadanie o popycie i wysokiej cenie, to bujda. Wystarczy poczekać, aż gra stanieje i odkładać sobie po 10 zł na miesiąc. Dziś piractwa, nie da się usprawiedliwić wysoką ceną, nasi dystrybutorzy o to zadbali - więc, ogólnie rzecz biorąc piractwo jest niemoralne, nieetyczne i warte potępienia.
Maniak69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 13:02   #54
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maniak69 Pokaż post
Dziś piractwa, nie da się usprawiedliwić wysoką ceną
poszukaj na allegro cen produktow Adobe w wersji box, z innymi narzedziowkami komercyjnymi jest podobnie.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 13:12   #55
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Kiedyś, gry były nagrywane z radia na kasetę magnetofonową. Mam nawet jeszcze w ten sposób pozyskanego Pacmana.

Ostatnio edytowany przez Xr3 - 21-05-2009 o 13:13.
Xr3 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 13:16   #56
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
To jest pierwszy krok do wprowadzenia cenzury w Internecie - jedynym, wciąż jeszcze wolnym medium. Jestem jak najbardziej przeciw.

Demokracja, czyli rządy ludu... i gdzie tu demokracja? Dam sobie rękę uciąć, że znaczna część ludności Francji była przeciwko wprowadzeniu tych przepisów. Rząd Sarkoziego sam kopie pod sobą dołki - niezadowolenie obywateli odczuje w wyborach do PE.

Tak na marginesie to jestem zwolennikiem idei wolnego dostępu do dóbr kultury takich jak muzyka, film czy książka. Co innego jednak nielegalne oprogramowanie... a mimo to, nie podoba mi się to prawo.
W pełni popieram !
Internet to jedyna ostoja wolnego słowa a że parę dorobkiewiczów zauważyło że można na nim wyciągnąć trochę kasy itp itd to wprowadzają beznadziejne ustawy które są zamachem na demokrację.
Prostą rzeczą jest że jeżeli polskie media miały by naprawdę do zaoferowania ciekawe seriale, filmy na poziomie to nikt by nie ściągał filmów, ale nie każdego stać na komercyjne płatne programy typu : HBO,Canal + więc zmuszeni są do ściągania filmów. Najpierw niech polski rząd wypierdoli 1/2 członków KRRiT a nie myśli o wprowadzeniu podobnej ustawy jak w Francji.
__________________
"Real power can't be given it must be taken"
Evil Maul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 13:52   #57
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
poszukaj na allegro cen produktow Adobe w wersji box, z innymi narzedziowkami komercyjnymi jest podobnie.
Ale fotoszop i jego pokrewne kierowane są jako soft dla dużych firm zajmujących się np fotografią czy filmem profesjolannie a nie do domowych modyfikacji zdjęć.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Kiedyś miałem okres, że piraciłem jak leci, dawno mi to przeszło (mowa o grach, bo seriale to inna sprawa) Gdy chciałem kupić jakąś grę to zwyczajnie ściągałem demo, sprawdzałem jaka jest, i czy mi pójdzie i kupowałem, teraz gdy wersji demo nikomu nie chce się robić zaopatruję się w pirata, sprawdzam jaki jest, jak mi się spodoba to kupię...

A z serialami to inna sprawa, bo zanim ja się doczekam finału lostu z TVP to miną 3 lata a niektórych seriali to ja w TV nigdy nie zobaczę, bo u nas nie chce się nikomu kupować... -.-"
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 14:26   #58
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Buahahahah Sarkozi może jeszcze w tym roku swojej władzy nie utrzyma. xD
Głupota totalna.

Dobrze do tematu.
Hmmm to bardzo źle, ale to bardzo źle. Skoro mają banować za moją pamięć fizyczną na komputerze to może również zbanują mi ręcę, mózg i usta? Przecież ja mogę opisac cały film z deski do deski i to również przyczyni się do spadku oglądalności filmu prawda? Mogę też zarapować płytę Verby i to może się również nie różnić niczym... Hmmmm a moge też mi zakażą używania KAMERY w swoim własnym domu? O nie to straszne on może nagrać nią nasz film!!!
Jeżeli banować to niech zbanują całe youtube w cholere, google bo przecież umożliwiają znalezienie potencjalnych piratów, ba niech zbanują też hurtownie papieru, przecież to zuoooo wcielone i pozwala kopiować książki, dając odpowiedni surowiec...

Nie wiem co o tym myśleć, już przełknę to że będą karać za piractwo KSIĄŻEK, ale nic poza tym. Autorzy ksiażek często nie szczycą się kasą i zbierają ostanie grosze, a taki blizzard? Lub Cipsoft? Śpią na kasie i jeszcze im mało, jakby też tego było mało kraj samowolnie pomagałby im w interesach, niedoczekanie! Firmy ubezpieczeniowe działają na własną rękę, niech więc i producenci wcale nie tanich płytek wydają fortunę na wyduszenie piratów ot co... przecież prawa autorskie mają. ;s

Ostatnio edytowany przez janek@ - 21-05-2009 o 14:37.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 19:20   #59
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Obecnie też możesz pójść do biblioteki i przeczytać książkę za darmo, a jednak ludzie dalej je kupują. Głupi jacyś czy co?

Polecam trochę lektury:

http://di.com.pl/news/18065,0,Radioh...y_porazka.html
http://di.com.pl/news/17804,1.html
http://di.com.pl/news/18812,0,Paulo_...e_ksiazki.html
http://di.com.pl/news/26849,4.html
U mnie w bibliotece też musze płacić za jakieś pierdoły co roku bodajże. mała kwota, ale jest. jak nie odniose ksiązki w terminie no to tak samo płące kare.

Błędne przykłady podałeś. Radiohead to zespół, ktory już istnieje i cieszy się dużym powodzeniem. mają wielu fanów i jeżeli porywają się na taką reklame no to spoko. to samo Paulo Coelho - uznany na całym świecie pisarz. Zapewne już ustawiony na całe życie.
Problem jest wtedy, gdy ktoś początkujący chce zaistnieć. jeżeli nie 'podepnie' się w komercję to cięzko będzie mu coś osiągnąć i zamiast dóbr kultury to będą gówna kultury. przeciętne filmy w kinach, książki o bzdurach, muzyka popularna na każdym kroku. i ludzie będą to kupować. W Polsce takie myślenie jest już obecne i efekty nawet tego juz mamy.
Fintex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 20:04   #60
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Dlatego trzeba wspierać takie akcje jak FairMusic (pozdrowienia dla Shana z tego forum, którego zdaje mi się, że tam widziałem ).
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.


Powered by vBulletin 3