Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-07-2009, 12:40   #1201
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny Jak zacząć endgame?

Ok, potrzebuję fachowej pomocy, przeglądałem już oficjalne forum, ale tamtejsze rade dla mnie wydają się niemożliwe (chodzi o brak kasy na kupno lepszego sprzętu) Moje pytanie jest następujące: Farmić honor i kupić lepsze pancerze, farmić golda i kupić TSD czy może błagać ludzi by wpuścili mnie na jakieś HC, jeżeli chodzi o mój aktualny sprzęt to mam same rary (blue) na poziom większy niż 77. Broń to mam ten mieczyk dwuręczny z ebon blade z poziomu revered. Gram warriorem w Arms.

@Down

Będzie jakiś reset tych badgy czy co? Dlaczego mam farmić je dopiero po wejściu 3.2? Czyli co, trzymać ten honor, czy może zakupić za niego jakieś lepsze EQ, by podnieść trochę staty i mieć trochę tych epiców. Bo farmienie kasy mija się z celem (jedyne moje źródło to itemy do vendora, łupanie skałek albo dialy)

Ostatnio edytowany przez Ametystowec - 08-07-2009 o 14:06.
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-07-2009, 13:21   #1202
malkolm
Użytkownik Forum
 
malkolm's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005

Posty: 275
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
Ok, potrzebuję fachowej pomocy, przeglądałem już oficjalne forum, ale tamtejsze rade dla mnie wydają się niemożliwe (chodzi o brak kasy na kupno lepszego sprzętu) Moje pytanie jest następujące: Farmić honor i kupić lepsze pancerze, farmić golda i kupić TSD czy może błagać ludzi by wpuścili mnie na jakieś HC, jeżeli chodzi o mój aktualny sprzęt to mam same rary (blue) na poziom większy niż 77. Broń to mam ten mieczyk dwuręczny z ebon blade z poziomu revered. Gram warriorem w Arms.
Teraz?

Dobić 80, poczekać do patcha 3.2, w między czasie wyfarmić repe dla frakcjii, u których kupisz enchanty na head i naramy.
Wyfarmić kasę na przyszłe repair bille, consumable,etc.

Po wejściu 3.2 szturm na heroiki, farma badgy/valorów/czy_jak_to_się tam_będzie_nazywać.
T9 za valory gratis.
A potem podanie do rajdującej gildi i odrobina cierpliowści.
__________________
"W zeszłym roku o tej porze padał deszcz."

Ostatnio edytowany przez malkolm - 08-07-2009 o 13:22.
malkolm jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 15:27   #1203
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Nie wiem czy czekanie na 3.2.0 jest dobrym pomysłem. Trochę czasu minie, aż ten patch wejdzie, chłopak może się znudzić.

http://www.maxdps.com/warrior/arms.php

Tu masz podany najefektywniejszy sprzęt. Po lewej zaznaczasz / odznaczasz, skąd ma dropić. Porób kilka heroiców a potem pofarm naxxa, pugi nadal to robią. W między czasie możesz farmić tą repe, dobrze by było zaopatrzyć się w profy rajdowe / do kasy. Jak będziesz gotowy na Ulduar, szukasz gildii. I to chyba tyle.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 15:51   #1204
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

Hmm, w moim przypadku problem jest nieco większy, bo po zobaczeniu mojego sprzętu 70% liderów mnie kickuje, a jak mam farta to przez całą instancje robią "złośliwe uwagi". Tak sobie myślę, czy by właśnie nie pofarmić honoru i kupić ten set w loży oficerów, to by podniosło "fajność" moich przedmiotów i niektóre staty takie jak siła, a to daje większe AP. Właśnie teraz rozważam takie wyjścia jak zakup TSD albo farmienie honoru. Dodawszy fakt, że na moim mało zaludnionym servie zobaczyć team bez jednego DPS'a to cud, a co dopiero wejść z takim sprzętem na taką instancje jak HoL HC (topór z Lokena)

@down
Chromagus \o/

Ostatnio edytowany przez Ametystowec - 08-07-2009 o 16:25.
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 16:09   #1205
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Lol nie rozumiem takich ludzi... Co oni myślą, że na hc będą chodzić ludzie z gearem z Ulduaru? N/c.

Na jakim servie grasz? Chociaż widząc "mało zaludniony server" stwierdzam, że to nie Burning Legion ;x
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2009, 11:12   #1206
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mmo-champion.com
Mage
*Permafrost now also reduces the target's healing received by 7/13/20%.
*Living Bomb can now be used on multiple targets at the same time.
Priest
* Vampiric Touch had its damage on dispell doubled. (From 680 to 1360 at Max Rank)
* Devouring Plague can now affect only one target at a time.
* Dispersion now has a 2 min cooldown. (Down from 3 min)
* Improved Mind Blast has an additional effect - while in Shadowform your Mind Blast also has a 20/40/60/80/100% chance to reduce all healing done to the target by 20% for 10 sec.
No to ładnie... :3 Ciekawe czy się stackuje z poisonami, ale sądząc po Permafrost'cie to raczej nie.
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2009, 12:53   #1207
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

@ Ametystowiec:
A wiec tak - trzaskaj daily - Argent Tournament.
Jak zdobędziesz tam championa, to kasa będzie sama wpadać (będziesz robił 2 praktycznie te same daily naraz).
Jesli chodzi o gear - skołuj/kup sobie broń od blacksmitha i zenchantuj ją czymś tanim (+50AP?). Następnie staraj się chodzić na lvl 80 instancje (nie heroici) - tam nie będą cię kickować za gear.
W międzyczasie trzaskaj pvp.
W najlepszym wypadku - ściągnij atlasa i zobacz co możesz wyfarmić z instancji (na które ludzie chodzą i na które ty wejdziesz), a reszte uzupełnij pvp gearem.
Po jakimś czasie wskoczysz na etap heroiców. I do przodu i do przodu.
Czekać na 3.2 nie ma co, bo IMHO będzie on za 3-4 miesiące (Ulduar wyszedł pod koniec kwietnia - Blizz nie da tak szybko nowego rajdu).
A i jeszcze jedna rzecz.
Wejdź na forum elitist jerks i tam poszukaj sobie informacji jak najlepiej grać twoją klasą. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy i będziesz wyciągał lepszy dps na obecnym gearze (ludzie się nie będą tak naśmiewać, jak zobaczą co kręcisz na swoim gearze).

@ Vrael:
Raczej nie. Widze, że wprowadzili lesser healing reduce debuff.
I fajnie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2009, 13:44   #1208
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Kumpel poweidzial, ze bazujac na przecietnej dlugosci sezonow aren, to za jakies 2,5 miecha.
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2009, 00:05   #1209
M@tthew
Użytkownik Forum
 
M@tthew's Avatar
 
Data dołączenia: 28 06 2008
Lokacja: Włocławek

Posty: 243
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 132
Domyślny

Może mi ktoś powiedzieć, co jest lepsze dla ench shamana pod pvp?2h czy DW?Jak pytam się innych ludzi to jedni mówią, że 2h a drudzy, że DW :C
M@tthew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2009, 06:29   #1210
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

zalezy jakie aktualnie masz weaponki na stanie xD bo trodno mowic lec w DW jak masz hujowe pod DW bronie lub odwrotnie =)
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2009, 17:23   #1211
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

W gruncie rzeczy to DW, jak jest jakis shaman z wyzszym ratingiem to z reguly uzywa DW.
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 01:53   #1212
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vrael Pokaż post
W gruncie rzeczy to DW, jak jest jakis shaman z wyzszym ratingiem to z reguly uzywa DW.
w tym sezonie 1800~to nie jest wysoki rating ; )
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 13:47   #1213
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Na HC to wejdziesz na 80.

Jak żyć żeby robić lvl i takie tam w wowie? Daily!! Robiąc daily dla AC, Sons of hodir, Fishing, Cooking (zajmuje to okolo godziny dziennie) zdobywasz mniej więcej 500g (z samego AC jest 250). Po wyfarmieniu repy z AC i Hodirami masz broń + enchanty, czyli podstawa jest. Mając jako taki sprzęt z frakcji możesz ruszyć na heroci (polecam farmę VH, HoS, HoL, w miarę proste i szybkie dungeony). No a później Naxx i Ulduar Dobrym pomysłem jest znalezienie gildii, która właśnie rozpoczyna 10 many.

Patch 3.2 oby wszedł jak najpóźniej. Niesamowity boost dla casterów i oczywiście mellee dostaną po dupie. No ale trudno, i tak nic nie jest w stanie przebić dobrze grającego dk i rogala w dpsie.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 13:55   #1214
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Lol, może ja jakiś dziwny jestem, albo dziwny jest mój server, ale u nas naxxa to pugi farmią, gdzie połowa osób jest w niebieskich itemach z q / normalni ;| heroici to nawet greeny... I co najdziwniejsze, nie ma problemów z czyszczeniem... Może zmień server? >_<
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 14:50   #1215
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Lol, może ja jakiś dziwny jestem, albo dziwny jest mój server, ale u nas naxxa to pugi farmią, gdzie połowa osób jest w niebieskich itemach z q / normalni ;| heroici to nawet greeny... I co najdziwniejsze, nie ma problemów z czyszczeniem... Może zmień server? >_<
Tak dziwny jesteś. Pugi to farmią Ulduar do mimirona na normalnych serwerach. Co za przyjemność chodzenia w pugach, gdzie każda broń to huntard weaponzz a paladyni rollują na cloth? Najlepiej znaleźć gildię i w niej grać.

Jasne można robić Naxx w blusach i greenach ale gdzie tu sens i logika? Da się wszystko tylko czasami ilość wipów przebija zysk z itemów.

Ostatnio edytowany przez ponczus - 13-07-2009 o 14:55.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 14:58   #1216
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
Tak dziwny jesteś. Pugi to farmią Ulduar do mimirona na normalnych serwerach. Co za przyjemność chodzenia w pugach, gdzie każda broń to huntard weaponzz a paladyni rollują na cloth? Najlepiej znaleźć gildię i w niej grać.

Jasne można robić Naxx w blusach i greenach ale gdzie tu sens i logika? Da się wszystko tylko czasami ilość wipów przebija zysk z itemów.
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Czy po wbiciu 80 lev od razu cię wezmą do Ulduaru (chodzi mi o sprzęt)? No chyba nie. Do Naxxa - tak. Raz byłem z takim pugiem (ubierałem się do offspeca), i powiem ci, że szło lepiej niż w grudniu kiedy razem z moją gildią zaczynaliśmy Naxxa.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 15:26   #1217
Vrael
Użytkownik Forum
 
Vrael's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2006
Lokacja: Poznan
Wiek: 32

Posty: 526
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Arcania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frapper Pokaż post
w tym sezonie 1800~to nie jest wysoki rating ; )
Bazuje na shamanie z cyclone, 2400, a jak to tez nie jest wysoki rating to lepiej pochwal sie swoim.
Vrael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 15:45   #1218
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Czy po wbiciu 80 lev od razu cię wezmą do Ulduaru (chodzi mi o sprzęt)? No chyba nie. Do Naxxa - tak. Raz byłem z takim pugiem (ubierałem się do offspeca), i powiem ci, że szło lepiej niż w grudniu kiedy razem z moją gildią zaczynaliśmy Naxxa.
Zaczynaliście Naxx. To jest podstawowa różnica. Kiedy zaczynałem, naxx 10 robiłem w dwa dni. Teraz gdy robię runy na Naxx10 dla nowych członków gildii to czyścimy cały dungeon w 3h. I też ludzie chodzą w blusach/greenach, bo nic innego nie mają. Btw. nerfy Naxx też dużo wniosły. Ja po prostu nie lubię się męczyć, w dodatku HC przygotowują do taktyk na bossów w naxx. O wiele prościej jest tłumaczyć ludziom co należy zrobić, jeśli ludzie mają achi z HC.

Na Leviathana powinni wziąć

Ostatnio edytowany przez ponczus - 13-07-2009 o 15:49.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2009, 16:22   #1219
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vrael Pokaż post
Bazuje na shamanie z cyclone, 2400, a jak to tez nie jest wysoki rating to lepiej pochwal sie swoim.
Z ludzmi z cyclone jest jak z tymi z amerykanskich serwerow - przecza wszyskim stereotypom. ; )
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 03:27   #1220
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
[...]Tak sobie myślę, czy by właśnie nie pofarmić honoru i kupić ten set w loży oficerów, to by podniosło "fajność" moich przedmiotów i niektóre staty takie jak siła, a to daje większe AP.[...]
Raidowanie PvE w secie PvP całkowicie odradzam, trudno mi przypomnieć sobie pug gdzie osoby w itemach z resi były miło komentowane.
Takie moje osobiste rady (czyli jak to ze mną było): zabieraj się tylko za instancje HC, nie ma co marnować czasu na normalach (zakładając, że nic z niego nie wyciągasz), drugą i arcypodstawową sprawą jest repa i itemy/enchanty u danych frakcji, sprawdź gdzie dostajesz dobre itemy, wyfarm tam repe i o ile nie masz inskrypcji wyfarm repe u Hodirów (enczanty na naramy).
Po za HCkami puguj również Naxx/OS 10/25 (polecam szukać pod koniec weekendu rajdowego - liderzy mniej wybrzydzają wtedy) ale pugując raidy podstawą jest znajomość taktyk (mało kiedy będą tłumaczone przed bossem) ponieważ na podstawie tego jak u mnie w gildii wygląda pugowanie naxxa25 mogę śmiało powiedzieć, że RL prędzej wywali nieobeznanego gościa który wyciąga 4k DPSu ale wipi ciągle na thadiusie niż kogoś kto wyciąga 2k ale zna takty.

p.s.
jaki serwer?
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 19-07-2009 o 03:32.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 5 (zarejestrowanych: 0, gości: 5)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.


Powered by vBulletin 3