Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-09-2015, 20:26   #1
Vyr
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie Początkujący

Witam wszystkich!
Słuchajcie, sprawa wygląda tak: stary koń ze mnie (21 lat) i ostatnio coraz bardziej męczą mnie nowe gry.
Odbiłem się od Cabala 2, znużyłem LoLem itp. Coraz częściej cofam się do starych gier które darzę sentymentem lub próbuje tych w które nie grałem.

Mój kontakt z Tibią był następujący: 2 razy próbowałem zacząć grać i wbijałem max. 5lvl. Mało wiem na temat Tibii a ostatnio na nowo się nią zainteresowałem.
Podejrzewam że ktoś chcący zacząć ogarniać Tibie dopiero w 2015 jest trochę ewenementem .
Chciałbym spróbować cokolwiek ugrać i mam parę pytań.

Czy dalej zaczyna się grę na Rookgardzie?
Czy dalej da się tam chwile posiedzieć i troche pieniędzy zarobić na początek) takie miałem plany jak kiedyś próbowałem grać)?
Która klasa postaci będzie najbardziej przystępna dla kogoś niedoświadczonego na sam początek?
Czy da się spotkać na pierwszych etapach gry kogoś pomocnego i aktywnego czy tylko boty?
Na jakim serwerze grać - PVP czy non-PVP?
Na którym serwerze jest na tyle dużo ludzi że można z kimś porozmawiać i czy serwery są zatłoczone?
Czy mogę dobrze sie bawić nie kupując póki co PACC?

Czy wogóle warto próbować czy to jest totalnie bezsensu i lepiej uciekać spowrotem do XXI wieku? ;p

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-09-2015, 15:20   #2
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vyr Pokaż post
Czy dalej zaczyna się grę na Rookgardzie?
Czy dalej da się tam chwile posiedzieć i troche pieniędzy zarobić na początek) takie miałem plany jak kiedyś próbowałem grać)?
Która klasa postaci będzie najbardziej przystępna dla kogoś niedoświadczonego na sam początek?
Czy da się spotkać na pierwszych etapach gry kogoś pomocnego i aktywnego czy tylko boty?
Na jakim serwerze grać - PVP czy non-PVP?
Na którym serwerze jest na tyle dużo ludzi że można z kimś porozmawiać i czy serwery są zatłoczone?
Czy mogę dobrze sie bawić nie kupując póki co PACC?

Czy wogóle warto próbować czy to jest totalnie bezsensu i lepiej uciekać spowrotem do XXI wieku? ;p
Zaczynasz na Dawnporcie. To takie miejsce gdzie możesz potestować każdą z profesji. Masz do dyspozycji jakieś czary, runy, potiony, strzały, itp. Aby wyjść na maina trzeba wbić 8lvl. Rookgaard jest dalej dostepny, można pominąć grę na Dawnporcie, ale tylko postaciami stworzonymi na koncie, gdzie jest już postać na mainie.
Na Dawnporcie możesz zostać do 20lvl. Po wyjściu na maina dana profesją zyskujesz ilość many/hp odpowiednią na Twój lvl. Kiedyś jak zostałeś na Rookgardzie dłużej to po wyjściu na maina daną profesją miałeś zaniżone hp lub/i manę. Czy warto zostawać dłużej na Dawnporcie? Chyba jedynie aby potestować profesję. Szybciej expienie idzie na mainie.
Każda profesja ma swoje plusy i minusy. Każda potrzebuje odpowiedniego stylu gry. Nie ma najlepszej i nagorszej. Jedni są zwolennikami knightów, inni postaci magicznych. Musisz potestować na Dawnporcie i sam zdecydować.
Da się spotać, szczególnie na europejskich światach optional pvp.
Oba typy serwerów mają swoich zwolenników. Bardziej zatłoczone są optional pvp, ale również więcej tam botów. Na niektórych serwerach pvp gra dość mało ludzi. Sam musisz wybrać, czy lubisz elementy pvp, czy jednak wolisz grać spokojnie.
Na wiekszości europejskich optional pvp jest mniej więcej ta sama liczba graczy. Z pvp to zatłoczona jest antica. Wybieraj serwery europejskie, więcej polaków i mniejsze lagi, w stosunku do serwerów usa.
Pacc to niestety musthave. Tzn da się grać bez, ale to strasznie nudne. Ja sobie nie wyobrażam gry bez pacca.
Warto, zapraszam.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2015, 15:36   #3
Vyr
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź, dokładnie tego oczekiwałem.

Jeszcze tylko chciałbym się dowiedzieć czy jako tako dam radę pograć na FACC przez pierwsze kilkanaście-kilkadziesiąt lvli czy jednak już na start mam kupowac PACC?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2015, 17:28   #4
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Dasz radę. W Twoim przypadku nawet może lepiej nawet nie kupować, zrazisz się, przestaniesz grać i pacc zmarnowany. Co nie zmienia faktu, że na paccu gra się dużo przyjemniej.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.


Powered by vBulletin 3