Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 10-05-2009, 18:32   #81
Fayny
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 04 2009
Lokacja: Naprawde daleko Procent Fajności: 98,9 %
Wpisy bloga: 2

Posty: 102
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Też bede faJny piwo dla pana 5xup
__________________
Terrorcore
IN MY HEAD
www.terrorcore.pl
Muzic Or Noize ?
Cytaty Miesiąca :
"Donald Tusk o swoich obietnicach wyborczych : błogosławieni ci którzy nie widzieli a zagłosowali."
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Skoro Fayny mówi, że on jest fajny to musi być fajny!
Wiadomo.



faJny na 98,9 %
Fayny jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-05-2009, 20:51   #82
Voltiv
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 11 2005

Posty: 17
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Robert Lublin Pokaż post
tasker nie celował, to był program dzieki któremu mogłeś nagrać sobie cykl w ktorym np podnosił speary łowił ryby, robił runy itp i zaznaczało sie liczbę powtórzeń

jak juz to NG było do celowania ale wtedy jeszcze żadko kto miał ng nawet na wojnach...
Nie znasz się, nie pisz. Zanim powstał jakikolwiek bot do tibi, tasker to było bardzo wszechstronne narzędzie (oczywiście dla inteligentnych).
Można było celować ustawiając go w ten sposób że po kliknięciu na wybrany przez ciebie klawisz, program sam w ułamku sekundy wybrał runę i kursor wrócił na środek ekranu, tobie pozostawało tylko kliknięcie na wroga. W ciągu sekundy miałeś kilka kliknięć.
Można było się uh'nać bardzo szybko i ogólnie wiele przydatnych funkcji spełniał.

Co do systemu czaszek to kiedyś go nie było, wszędzie chodziło pełno pk, ja brałem do plecaka 20 aoli (amulet of life), i robiłem rzeź. Nikt nie płakał tylko wszyscy walczyli o przetrwanie i było fajnie.
Czar exiva był jeszcze bardziej dokładny, wystarczało raz go rzucić aby kogoś znaleźć.
Każdy miał poustawiane na hot keyach teksty typu "help pk" bo było ich naprawdę dużo, w profilu na stronie wpisane miał gildie które go chronią oraz prywatnych protektorów.

Pod depo w dzień był porządek, bo stali tam high lvle ok (40-50) a w nocy aż strach było przejść bo wszędzie się roiło od pk.

Na wojnach ue to była norma, nie plątały się żadne nooby, każdy bał się o swój tyłek, a teraz to high lvle muszą się bać o to żeby nie zabić nooba przez przypadek.

Mogliby zrobić jeden serwer na starych zasadach wtedy wielu starych wyjadaczy wróciłoby do gry.
Voltiv jest offline  
stary 11-05-2009, 14:42   #83
Menda Kubus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nie gram w już w Tibie "zawodowo" naprawdę długo - ostania wizyta na forum 14.12.2006 . Jednak czasami lubię sobie wbić i zobaczyć co tam nowego. Wiele razy chciałem się wypowiedzieć jednak odkładałem to bo uważałem że i tak nic to nie da. No ale dzisiaj coś powiem. A więc:

Zacząłem grać w tibie 7.3 pamiętam więc piękne czasy grania sorkiem czy drutem gdy biegało się z war hammerem, nie było różdzek. Tibia była więc trudniejsza, na dragi chodziło się z hmm, runy do czegoś się przydawały. Teraz zaś jeden kolega z drugim mają "exevo frigo hur" czy tam flam, a na paccu exori flam itp. i odstawia bosa. Oczywiście na te hmm czy inne runy nie było hotkeya. Więc klikało się na runke i na potworka. Teraz ziomek klika F1 (exori) i F2 (exura) - drag pada. A kiedyś z shiftem na runke i na potworka czy z shiftem na uha, lub mana potiona i na siebie. Nie trafisz w siebie - dupa, padasz. A więc - LICZYŁY SIĘ UMIEJĘTNOŚCI a nie CZAS WŁOŻONY W GRĘ. Teraz maniak grający 24/7 bije sobie all bez problemu i wbija setkę. Jeśli by żył za moich czasów ręczę wam że nie wbiłby 30 lvla A czemu wbija? Bo ma hotkeye. Więc F1, F2, F3 i 100 lvl a nie shift + runa czy potion i 30 lvl. To pokazuje tylko jakimi czubkami i uzależnionymi ludzmi są 300 lvle. Nie moge znieśc gdy nooby podniecają się tym że wpadł kolejny 300 lvl. Po prostu żygać się chce. Wszyscy mu gratulują, że jest najlepszy a naprawdę nie ma umiejętności tylko gra ile się da. Dlatego uważam że hotkeye zniszczyły tą grę. Rozumiem jednak tych co ich używają. Jest to ułatwienie, oni nigdy nie poczują klimatu "myszki". Masz czas - masz lvl i sympatię idiotów.

Jako drugą rzecz poruszę boty. Nie wiem jaką przyjemnością jest wbicie 100 lvl na bocie? Do tego chłopak chwali się jaki jest dobry i jak umie "grać". Za moich czasów botem łowiłeś rybki (sam się w to bawiłem). Teraz zaś ustawiasz bota, idziesz spać, wstajesz rano patrzysz jak leci, idziesz do szkoły, wracasz i cieszysz się z kolejnego lvla. Jednak nie boty zniszczyły grę, tylko ludzie ich używający. Tak jak mówiłem sam łowiłem na botku rybki, jednak nie przesadzajmy, nie wiem jaka podnietę może dać wbicie 100 czy wyższego lvla na bocie!! TO JEST DEBILIZM. Boty więc jako drugie zniszczyły tą grę.

Kiedyś za cel postawiono sobie wbicie 40 lvla, 50 fishingu, czy 40 magicu. Chłopak męczący się robieniem run miał naprawdę frajdę, że może iść sobie poexpić ze swoimi 5 bp runow. Teraz zaś 100 lvl jest dnem. Nie liczy się zabawa tylko lvl. Pamiętam jak zwiedzałem 10 lvl świat. Chodziłem po carlin, veno, fibuli i byłem szczęśliwy że mam odkrytą mapkę. Teraz jeśli nie wbijesz 100 jesteś nikim. BIJ LVL LVL LVL PO TO JEST TA GRA - typowe podejście kretyna. Kiedyś nie było to najważniejsze tylko dobra zabawa, a teraz tibia stała się całym życiem dla 10 latkow, ktorzy nie mają kolegów tylko komputer i tibie. Kiedyś szedłes cała ekipą na dl czy hero. Teraz idziesz sam, tracisz więc kontakt z otoczeniemm, ludzmi i zamykasz się w swojej gierce.

Cip soft. Niektóre rzeczy im wychodzą i nie zaprzeczam temu. Mowię tu na przykład o addonach. Naprawdę był to fajny pomysł chociaż kiedyś pamiętam jak na paccu biegali wszyscy w 2 strojach (to był szpan ). Jednak tą zmianę uważam za dobrą, chociaż Cipy też zawsze muszą przesadzic. Coraz to nowe addony są coraz brzydsze i nie pasują do gry, mowię tu o norsemanie czy Klaunie ^^. Poprawianie grafiki - ogromny + (mowie o mapkach dodatkowo ich powiększanie o nowe expowiska). Naprawdę gra wygładą coraz lepiej estetycznie i to powinno się podobać, jednak i tak większość na to nie zwraca uwagi bo woli bic lvl. Nowe itemki - nieporozumienie. Te nowe tarcze, zbroje itd. sa jednym wielkim nieporozumieniem. Wygląda to jak projekt jakiegos dzieciatka w paincie. Inne zmiany odnośnie mechaniki gry (inne niż hotkeye), zostawię graczom, gdyż każdy ma o tym swoje zdanie. Jak dla mnie w tej kwesti od dawna nic im nie wyszlo

Pomysł o ktorym mowa w temacie. Nie uważam by zmiania exivy wyszła na dobre. Rozumiem że większość graczy jest wkurzona że padła za nic. Ja też padałem, nie raz nie dwa tylko kupę razy i wypadały mi cenne itemy. Jednak sam tez kocham zabijać i chociaż jest mi zal w większosci graczy ktorych ubiłem, to jednak jest to częśc tej gry taka cegiełka ktora jest czymś niezwykłym. Gdyż Pkowanie i wojny są najlepszą rzeczą ktora jeszcze została w tibi. Jak to zniszczą tibia spadnie juz totalnie na dno (od spodu puka tylko frytka ).

Moje propozycje: Wiem żę nie zmieni się poglądu wielu ludzi. Niektorzy mnie poprzą (być może) a inni skrytykują. Jednak można uszczęśliwic i pierwszych i drugich. Zostawmy servery z obecną tibia, jednak niech zostaną utworzone i servery z tibia 7.6 i nizszą. Wielbiciele tibia 7,6 i niższych bedą zadowoleni, a zwolennicy tibia 8.0 też. Nikt nie powie ze nie jest szczęśliwy ze mu zabrano czy dodano nowe opcje. Tyle odemnie ;P

Pozdro
 
stary 12-05-2009, 02:09   #84
Voltiv
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 11 2005

Posty: 17
Domyślny

Menda Kubus, co do pierwszej rzeczy masz rację, hotkeye zniszczyły grę. Cipsoft nie umiał ukrucić botów, więc pozwolił wszystkim legalnie botować. To tak jakby chcąc pozbyć się dilerów narkotykowych, zalegalizować dragi. To była druga największa porażka cipsoftu.

Nie zgadzam się natomiast z tym, że to boty i ludzie zniszczyli grę. Ludzie byli i będą tacy sami, jeżeli da się oszukiwać to będą to robić.
Jak nie było jeszcze systemu czaszek, przeszukiwaliśmy z kumplami całe hektary w poszukiwaniu farm druidów. Ile radości było kiedy znalazło się kilku i każde miał po kilka bp uh. Żaden bot nie miał prawa egzystencji.
Expić na bocie? To było niemożliwe. Zaraz by cię jakiś niskolvlowy pk ubił.
Expiąc trzeba było mieć oczy dookoła głowy i w razie czego uciekać.

A gdy wprowadzili system skulli jak było? Idę a tu farma druidów, nie mogę ubić bo mi red skull wskoczy. Piszę ticketa do gm'a a gm'a akurat nie ma. Jest jeszcze druga opcja zloorować potwora, ale oczywiście to również później zostało zablokowane przez frajerów
Zloorowane giant spidery w venore to była super zabawa! Nieraz pół dnia miasto było zablokowane, bo ktoś je uhał i nie można nawet było zabić. Ludzie ginęli i się śmiali bo była fajna zabawa, a teraz śmierć to oczywiście wielkie utrudnienie w wbijaniu postacią wysokiego lvla, więc cipy musieli zminimalizować ten czynnik na życzenie noobów.

Tak samo było z używaniem innych botów, ktoś trenuje z innym gościem, łowi rybki, albo expi ja podchodzę sprawdzam czy bot, jak tak to uwalam i pozamiatane.
Pamiętam jak jeden koleś był znany z tego, że bardzo celnie trafiał runami, 100% bot. Nikt nie miał z nim szans, bo miał również najwyższy lvl, jednak wkońcu ludzie się zbuntowali i zaczęli polować na niego grupami. Zjechali go aż do rooka.
Pamiętam to powiedzienie "masz rooka" nie wiem czy któryś z nowych graczy wogóle, wie o co chodzi w tym
Teraz nikt nie będzie tępił botów, bo to grozi czerwoną czachą.

Gdyby nie system skulli nie byłoby żadnego 300 lvl'a przynajmniej na świecie pvp i gdyby nie dodawali kolejnych debilnych terenów nie wiem czy ktoś wbiłby nawet 200lvl.
Ludziom po jakimś czasie znudziłoby się klepanie warlocków i demonów i zaczęliby grać tak jak kiedyś.
Wiara całymi dniami stała pod depo, gadali, bawili się, pojedynkowali, grali w piłkę.
Jak mi się nudziło to blokowałem z kumplami bramę w ab i zbieraliśmy haracz za przejście, loorowaliśmy potwory, jak ktoś mi zalazł za skórę a nie mogłem go ubić z powodów politycznych (wywołałoby to wojne z jego gildią) to opłacałem zabójcę. Były tajne gildie zabójców. Niektórym gildiom płaciło się za ochronę, oczywiście z własnej woli, każdy musiał mieć plecy, żeby egzystować. Teraz natomiast każdy noob uważa, że nikt nie ma prawa go zabić i uważają się za święte krowy.
Stąd cały problem związany z pvp, pk i czarem exiva.

To cipsoft zepsuł zabawę,a nie ludzie.
Nie stworzą serwera na starych zasadach, bo wtedy wszystkie stare serwery począwszy od antici także by zażądaly starego systemu. Tego nie mogliby zrobić, bo wtedy nooby by zaczęly ginąć, potem przestałyby grać i cipsoft by powoli tracił jedyne na czym im zależy - kasa z pacc'ów.
Voltiv jest offline  
stary 12-05-2009, 13:05   #85
Wojtek19
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 03 2009
Wiek: 33

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Furora
Domyślny

Crystal az milo czytac ... gadasz 100% do rzeczy

@offtopic
Bot = Zuo ;o

Zbanuja kolejne pare kafli caveboterow i sie skonczy spalanie staminy po 12h+ dziennie ...
Nie beda biegac dzieci z botami NG i pytac na trade "jak skrakowac bota" albo "czy ma ktos skrypta na trolle w ab" ... Zostana co najwyzej sami cashmakerzy, nikt nie bedzie bocil na normalnych charach, zeby nie dostac delete... Lepsze to niz 90% wszystkich graczy z botami. Oczywicie bot to fajna sprawa ale musi byc jakas kultura gry tym narzedziem ... Zrobienie pare bp explo, czy tez podtrenienie 3 skilli nie zaszkodzi komus ... ale nie dziwcie sie, ze ludzi denerwuja boty skoro siedzi np. taki 150 ek przez tydzien na dragon lair i ma to gleboko w dupie ze chcialbys podtluc level... Co gorsze licka na BlackD Proxy konczy mu sie za 2 dni ! Wiec wypier*****... Przecierz jest w gildi rzadzacej serwem a ma jeszcze 10h staminy do spalenia... kiedys boty nie mialy caveboterow i to bylo jeszcze w miare znosne... nikomu przecierz nie przeszkadzalo 20 druidow z 11 lvl i 40 mlvl robiacym runki... Bylo to zbawieniem przede wszystkim dla knightow ktorzy uhy mogli kupic tylko od graczy, a nie w sklepie jak teraz ;o Pozatym kiedys kryles sie z tym ze masz bota ... Teraz ... "Przecierz wszyscy tak robia!"... "Puszcze se go na nocke na Ofie, moze jurtro o 18 bedzie wolne"... Doszlo rownierz wiele dzieci przez uproszczenie tej gry. Co gorsza uwazaja ze im sie wszystko nalezy ...

Kiedys wbicie 100 lvla bylo osiagnieciem ... Teraz ? ...

Ostatnio edytowany przez Wojtek19 - 12-05-2009 o 13:25.
Wojtek19 jest offline  
stary 12-05-2009, 14:33   #86
Trol'Trol
Użytkownik Forum
 
Trol'Trol's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2009

Posty: 308
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Skille: 91/91
Domyślny

teraz wbice 200 jest osiagnieciem ?
Trol'Trol jest offline  
stary 12-05-2009, 15:39   #87
CesarzRoxy
Użytkownik Forum
 
CesarzRoxy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2008
Lokacja: Szczytno
Wiek: 30

Posty: 68
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Świat: Danera
Poziom: 115
Skille: 85/80
Poziom mag.: 7
CesarzRoxy ma numer GG 5812671
Domyślny

uahsausha niech lepiej wykasuja tą exive bo niepotrzebna juz. Ta gra to dno juz. Dobrze ze mnie zhaczyli i deleta mam. Wcale nie zaluje. Niedawno to się jeszce sdekowalo ludzi albo granowalo kinasem - a za pol roku? Hunta bedziesz miał i bedzie morzna spokojnie sobie chodzić i expić. Wojny sie skończa. Nie zorganizujesz pk teamu. Nie bedzie emocji, tylko bedzie jak na
noob-pvp serwach zlodzieje, thiefy.
Sam mialem pacca ale podwojny exp dla szlachty? coto ku** ma być?
monotonny exp i nastepne nowe miasto ots.
Yalahar - w srodku dp, naokolo expowiska (niech zrobią tp roomy)

OTS, OTS, OTS, OTS

dzisaj:
19000 ppl online
rok temu temu:
50000 ppl online
__________________
http://pl.youtube.com/watch?v=cdNVmOEeLlo
No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu. Kulturalnie, ale pchać.


Owijasz węża wokół patyka i zastanawiasz się, czemu nie pluje trucizną.

Ostatnio edytowany przez CesarzRoxy - 12-05-2009 o 15:41.
CesarzRoxy jest offline  
stary 12-05-2009, 20:29   #88
Kubej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 12 2008

Posty: 34
Profesja: Elite Knight
Świat: Na podkarpackim
Poziom: 400
Skille: 20/21
Poziom mag.: 2
Domyślny

ja p......e na expach pz w miastach pz robial z tibie ideala do bota a zdrugiej strony banuja botow wtf ????? to juz chyba koniec tibi
Kubej jest offline  
stary 12-05-2009, 22:03   #89
CesarzRoxy
Użytkownik Forum
 
CesarzRoxy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2008
Lokacja: Szczytno
Wiek: 30

Posty: 68
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Świat: Danera
Poziom: 115
Skille: 85/80
Poziom mag.: 7
CesarzRoxy ma numer GG 5812671
Domyślny

Noobki niech sie cieszą. Bendoł walic z aksa po 1000 i bedoł zaier**ac loota wyrzszym lewelom. To już koniec ery tibii - nawet tych botów brak i jeszce na dodatek noob-pvp.
Na szczęście nie gram w to - kasacja 155ek(hack,delete) - tak się traktuje klientów...
W cipsofcie zatrudnili downow chyba.
__________________
http://pl.youtube.com/watch?v=cdNVmOEeLlo
No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu. Kulturalnie, ale pchać.


Owijasz węża wokół patyka i zastanawiasz się, czemu nie pluje trucizną.
CesarzRoxy jest offline  
stary 13-05-2009, 00:02   #90
Hokoczu
Użytkownik Forum
 
Hokoczu's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2008
Lokacja: Daleko

Posty: 30
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Lucera
Poziom: 38+
Domyślny

Boty zawsze były, ale w ostatnich czasach w każdym miejscu (na rooku nie ma gdzie expić). Kiedyś boty były do robienia run, stało 10 na dachu, czy na odludziu, ale to nie przeszkadzało i runy były tanie i dużo ich było, a były potrzebne. Dzisiaj mimo że zrobiłem 10 bp icicle nikt ich nie chciał kupić, cena tego szajsu też jest horendalnie niska że każdy woli iść do sklepu niż to robić. UHy zawsze znajdywały nabywców, były kupowane po 10 bp i było to alternatywą dla sklepu. Wprowadzenie potów, nowych (setek) czarów i żywiołów wywołało to że runy stały się nieopłacalne, nawet dla siebie nie warto robić. Kiedyś każdy item można było szybko kupić i sprzedać, dochodziło nowych graczy-potrzebowali eq, nazajutrz każdy item jest niedostępny i drogi (firesword, kiedyś niecałe 4k i każdy by ci go sprzedał). Dzieje się tak z tego, że przedmioty tworzące eq są potrzebne do addonów i o wiele szybciej można wszystko sprzedać u Rashida czy Djina. Kolejna rzecz to rare itemy: teraz większość leci z jakiegoś nowego dziadostwa (golden boots), nieraz widziałem fora na których ludzie starają się odkryć jak wykonać jakiś quest i zdobyć w nagrodę rar.
Jest to część RPG, a cipy niszczą to,niedługo MPA bedzie lecieć ze zmutowanego orka w jakiejś nowej dzielnicy noobyalachar. Cip mugłby dodawać nowe tereny, potworki, itemy, usuwać bugi ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku, jak już wspomniano: lurowanie było zabawą , ale te 10% podniosło wrask, a że trzeba pokazywać że się martwilosem gry...

Wracając do tematu forum, większość uważa że PVP jest dobre, Exiva też, nie widzę powodu aby coś zmieniać. Pisałem już: nękanie przez innych graczy, nieustanne zabijanie, grożenie, hunty bez powoduto wykroczenie poza regulamin i Gmowie powinni się za to wziąść.

Jestem za Wprowadzeniem Serwera 7.6 i oby powstał.
__________________
Powróciłem, wywołuję orgazmy u kobiet i impotencję mężczyzn

Ostatnio edytowany przez Hokoczu - 13-05-2009 o 22:22.
Hokoczu jest offline  
stary 13-05-2009, 18:21   #91
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CesarzRoxy Pokaż post
Noobki niech sie cieszą. Bendoł walic z aksa po 1000 i bedoł zaier**ac loota wyrzszym lewelom. To już koniec ery tibii - nawet tych botów brak i jeszce na dodatek noob-pvp.
Na szczęście nie gram w to - kasacja 155ek(hack,delete) - tak się traktuje klientów...
W cipsofcie zatrudnili downow chyba.
Łolaboga nie poplacz sie czasem...tibia syf taa? A sam pewnie za*******ales na jalahar i frosty w podskokach liczac tylko cyferki.. jak kazdy knajt.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.
Askaral jest offline  
stary 13-05-2009, 18:40   #92
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Już wolę MU Online.
Xr3 jest offline  
stary 13-05-2009, 21:08   #93
CesarzRoxy
Użytkownik Forum
 
CesarzRoxy's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2008
Lokacja: Szczytno
Wiek: 30

Posty: 68
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Świat: Danera
Poziom: 115
Skille: 85/80
Poziom mag.: 7
CesarzRoxy ma numer GG 5812671
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Askaral Pokaż post
Łolaboga nie poplacz sie czasem...tibia syf taa? A sam pewnie za*******ales na jalahar i frosty w podskokach liczac tylko cyferki.. jak kazdy knajt.
Na yalahar bylem tylko 3 razy... Nie lubie ots
__________________
http://pl.youtube.com/watch?v=cdNVmOEeLlo
No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu. Kulturalnie, ale pchać.


Owijasz węża wokół patyka i zastanawiasz się, czemu nie pluje trucizną.
CesarzRoxy jest offline  
stary 16-05-2009, 01:43   #94
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Zawsze największym atutem Tibii wydawało mi się to, że wiele się traci przy śmierci.

A co za tym idzie, PvP nie wyglądające tak, że jakiś noobek stoi pod miastem i zabija newbie dla zabawy, a newbie dla zabawy daje się zabijać, bo ma blisko spawn.
Najciekawsze zawsze były historie serverów, kiedy udało się zorganizować jakąś siłę, która obalała panujących.
I to Panujących. Mało jest takich gier, które pozwalają aż na taką władzę jak tutaj. Ofiara nie zmieni servera swoją postacią, a ze strachu przed utratą expa, nie wyjdzie dalej niż do kanałów.
Dlatego nie potępiam uprzykrzania gry innym przez PvP o.O
Sam pamiętam, jak musiałem 'oddać' arbalest, bo nie miałem silnych znajomych i jak mnie bili to do DP uciekałem.
Pamiętam też jak moja siora (50 lvl pal) dla zabawy biła jakiegoś 15 lvl druida, który stwierdził, że "Ale ta gra jest chujowa. Mam przejebane, bo mam mały lvl" xD

Chociaż podoba mi się nowy system blessów (sam myślałem nad tym, że powinno ich być 6 i powinny być w różnych cenach, tzn. pierwszy za 1k, drugi za 3k, trzeci za 6k itd.), to wgm szkoda by było, gdyby jakimś nowym systemem skulli spieprzyli obecny porządek.
DRoN jest offline  
stary 16-05-2009, 19:13   #95
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voltiv Pokaż post
Jak nie było jeszcze systemu czaszek, przeszukiwaliśmy z kumplami całe hektary w poszukiwaniu farm druidów.
Cytuj:
Żaden bot nie miał prawa egzystencji.
zdecyduj sie
Cytuj:
Expić na bocie? To było niemożliwe. Zaraz by cię jakiś niskolvlowy pk ubił.
a co sie w tym kontekscie zmienilo? jak ktoś ma jaja to i teraz ubije
Cytuj:
Expiąc trzeba było mieć oczy dookoła głowy i w razie czego uciekać.
no tak, bo teraz to sie nie ucieka tylko spamuje "no kill plx"?
Cytuj:
Ludzie ginęli i się śmiali bo była fajna zabawa
kwestia podejscia do gry
Cytuj:
Pamiętam jak jeden koleś był znany z tego, że bardzo celnie trafiał runami, 100% bot. Nikt nie miał z nim szans, bo miał również najwyższy lvl, jednak wkońcu ludzie się zbuntowali i zaczęli polować na niego grupami. Zjechali go aż do rooka.
... a potem żyli długo i było im zielono...
Cytuj:
Wiara całymi dniami stała pod depo, gadali, bawili się, pojedynkowali, grali w piłkę.
który wtedy miales lvl?
Cytuj:
To cipsoft zepsuł zabawę,a nie ludzie.
ale to ludzie narzekali, a nie cipsoft, ludzie narzekali na pk, na wolne i męczące wbijanie lvla sorcem itp
Cytuj:
Tego nie mogliby zrobić, bo wtedy nooby by zaczęly ginąć, potem przestałyby grać i cipsoft by powoli tracił jedyne na czym im zależy - kasa z pacc'ów.
zależy im jak największej popularności gry, i wprowadzają takie zmiany których chce zazwyczaj większość
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wojtek19 Pokaż post
nikomu przecierz nie przeszkadzalo 20 druidow z 11 lvl i 40 mlvl robiacym runki...
20 nie, ale 500 już raczej tak
Cytuj:
Kiedys wbicie 100 lvla bylo osiagnieciem ... Teraz ? ...
może na 7.1
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 16-05-2009, 20:25   #96
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

Jeden kolo co jakiś czas gada do mnie ze mam hunta, mimo ze zapłaciłem i mam mu płacić 5k(nie jest to dla mnie majątek, ale wzbraniałbym się przed przucaniem tego po depo). Wiem że ten kolo jest w pk teamie i pewnie mu ta kasa na sd potrzebna. Jak przeczytałem o zmniejszeniu możliwości dręczenia innych graczy mam taką dziwną ochotę zapłacić mu tak z własnej woli następny payment.
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:
Zamne jest offline  
stary 16-05-2009, 20:34   #97
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wojtek19 Pokaż post
Kiedys wbicie 100 lvla bylo osiagnieciem ... Teraz ? ...
Teraz wbicie 400 lvl'a jest osiągnięciem...
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline  
stary 17-05-2009, 00:40   #98
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

"20 nie, ale 500 już raczej tak"

BP UH za 2k się kupowało i to było dobre. Ale z drugiej strony, właściciele farm nie mieli gdzie platyn trzymać o.O

"no tak, bo teraz to sie nie ucieka tylko spamuje "no kill plx"?"

Dużo osób tak robi. Jak zaatakowałem 30 lvl knight'a 50 lvl palkiem, ten od razu oddał grzecznie BP, w którym miał ponad 2k w złocie.
Nie wiem czy oni bez potionków chodzą, czy co o.O
W ogóle się nie bronił i nie uciekał, tylko spamował exurę i się poddał.

"Teraz wbicie 400 lvl'a jest osiągnięciem... "

Ale to trochę krzywdzące, jeśli ktoś kiedyś wbił 50 lvl, a rok później biegają lepsze noob-chary...
DRoN jest offline  
stary 17-05-2009, 05:07   #99
arides
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2007

Posty: 6
Domyślny

niech zrobia 2 -3 frakcje kazdy niech wybieze w jakiej chce byc i miedzy tymi frakcjami sie nawalac
poloczyc wszystkie servery w miare mozliwosci jak najmnijesza ich ilosc
dac tyle questow zeby nie trzeba bylo 24\7 expic
dedy od mobow zmnijszyc o jakies 80% a od pvp zwiekszyc o jakies 10%
dawac exp za zabicie rs'a
zrobic areny dla pvp tylko takie zeby sie nic nie tracilo tylko udowadnialo i trenowalo pvp a a reszcie mapy takie pvp jak jest teraz
i tylko ulepszyc knighta na pvp (gram sorcem)
arides jest offline  
stary 18-05-2009, 10:16   #100
Foxium
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Foxies
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Domyślny

Ja to skomentuje dwiema kwestiami.
Pierwsza: kazda kolejna zmiana tzw. "update" wprowadzany przez cipsoft pogarsza gre i zmusza coraz to wiecej osob do opuszczania tej gry, nie po to zaczynalismy gre w tibie by teraz grac w zupelnie co innego z zupelnie innymi zasadami.
Druga: Po to sa servery Non-Pvp by osoby ktore nie radza sobie na PvP by tam przechodzily i zyly sobie w spokoju, a jak ktos chce isc na PvP i zeby go nikt nie ruszal bo on jest "neutral" to niech sobie zapamieta: Na swiatach PvP nie ma neutral graczy.

Ale oczywiscie Cipy dobrze o tym wiedza a i tak pewnie zepsuja swiaty PvP a wtedy gra w tibie bedzie sie rownozniacznie kojarzyla z żelbetonowym słupem

Ostatnio edytowany przez Foxium - 18-05-2009 o 10:18.
Foxium jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.


Powered by vBulletin 3