Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-07-2007, 17:15   #41
ProCZOP
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Wiek: 36

Posty: 42
Żarówka Pomysł na tworzenie nowych kont

Dlaczego nie zastosować sprawdzonej metody z innej nieoficjalnej strony, czyli MyTibia? Każde konto na Tibia.pl skojarzyć z rzeczywistą postacią w Tibii. A mianowicie polegało by to na tym, że aby założyć konto na Tibia.pl trzeba posiadać postać w grze. Dodatkowo można wprowadzić ograniczniki np. minimalny lvl. Wtedy każdy forumowicz bardziej szanował by swoje konto i na pewno ograniczyło by to ilość powstających nowych kont na forum a co za tym idzie zmniejszenie działalności hakerów, choćby niewielkie.
__________________
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne
ProCZOP jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-07-2007, 17:15   #42
gardenian_
Użytkownik Forum
 
gardenian_'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2007

Posty: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
Nawet ja robie błędy, chociaż to jest niewyobrażalne.
Skromność.
Jednakże popieram Twoją pierwszą wypowiedź, a najbardziej pkt1.

Swoją drogą, bez przerwy widzimy "rehost please, ponieważ mam limity na rapidzie". Trzeba więc dopisać listę "serwerów dozwolonych" a nie tylko zakazanych rozszerzeń oraz stron.

Btw, mogliby też ewidentnie zakazać dawania innych plików niż .rec w dziale filmy.
gardenian_ jest offline  
stary 03-07-2007, 17:19   #43
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
Imo
1.Pełna aktywacja konta:
-możliwość podawania linków
-możliwość zakładania tematów w dziale "filmy" ,"zdjęcia" i 'propozycje poradników"

Żeby ową aktywacje otrzymać należało by:
-mieć konto dłużej niż miesiąc
-mieć ponad 150 postów
-każdy znaczący post to ponad 100 liter
Ten element odpada - już była o tym mowa; "hackier" założy sobie 20 kont jednego dnia, odczeka miesiąc, w tym czasie spamując debilinymi komentarzami "fajne ssy (blablabla do 100 znaków)" (i to samo może kopiować i wklejać do każdego tematu ze zdjęciami) w dziale ze zdjęciami, a potem po miesiącu zaczyna rzucac linki i tym samym ma większość wiarygodność wśród userów, bo przecież ma już 150 postów i jest już długo na forum... Odpada.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
2.Nazwy użytkowników
Jeżeli wprowadzono by aktywacje, haXy zakładali by konta typu : Janzoofil1 Janzoofil2, żeby konta 'odlegiwały' czekając na przyszły miesiąc. By tego uniknąć należało by wprowadzić pewną blokade, np. jeżeli bym chciał zrobić nick eforic czy etorik w zakładzaniu konta automatycznie pojawiał by się błąd" Nick, który chcesz wybrać już istnieje, lub jest bardzo zbliżony do istniejącego"
Ta cenzura by działała, gdy ktoś by chciał założyc użytkownika z tylko jedną różnicą tak jak w/w.
Myślę, że z tym to za dużo by roboty było. Userzy naprawdę mogą tyle nicków wymyślać... a my ich wszystkich nie ujmiemy w reguły. Chociażby kropki, kreski, spacje - olać - może przecież zupełnie inną nazwę założyć...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
3. Linki z rozszerzeniami typu . e x e
Jeżeli ktoś osiągnął by pełną aktywacje, dał link www.rapidshare.blabla. e x e dostawał by bana na miesiąc odrazu przy zatwierdzeniu 'wyslij temat/posta'
Jeżeli natomiast by wysłał www.spedyshare.br/blabla także dostawał bana na miesąc. Dozywotnie bany były by debilstwem, gdyż zawsze można przez przypadek zostawić konto nie wylogowując go. Nikt by nie mógł dać żadnego haXa, ponieważ odrazu byłby nagradzany.
Ten akurat pomysł już się pojawił na naszym forum (chociaż bardziej rozbudowany) i jest dyskutowany.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
Ale to ONI tracą czas (i moderatorzy również), w tej kwestii proponował bym jakieś wydłużenie rejestracji albo wprowadzenie ograniczenia czasowo-postowego (bardziej czasowego) jeżeli chodzi o umieszczanie linków ewentualnie możliwość umieszczania lików tylko w znacznikach url + przy linkach z niebezpiecznymi zakończeniami pojawienie się jakiejś ikonki o 'wyższym' znaczeniu niż (np w wersji czerwonej ;P) z dopiskiem obok (np "możliwy keylogger") która to ikonka będzie również linkiem odsyłającym do konkretnych poradników anty-keylogg. To nie ma na celu zmniejszenia ilości keyloggów ale zwrócenia uwagi na nie przez niedokształconych użytkowników.
Jest to jakaś opcja...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
Inną możliwością, również mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa jest możliwość zmienienia systemu raportowania postów (o ile się tak da) Przy oknie raportu pojawił by się "ptaszek" możliwy do zaznaczenia z opisem "prawdopodobnie keylogger", tak wysłany raport mógł by się pojawiać na samym szczycie listy jaką otrzymują moderatorzy (nie wiem jak ten system działa od niebieskiej strony) zaś tak zaraportowany post by był automatycznie edytowany dodając na wstępie i na końcu dużym fontem "post może zawierać keyloggera, jest on w trakcie weryfikacji, prosimy nie kożystać z zamieszczonych w nim linków!" Po takim czymś system powinien automatycznie blokować możliwość edycji posta przez autora.
W regulaminie wyraźnie jest napisane, że odpowiadasz za swoje konto nie zważając na to, kto z niego korzystał tak więc tylko w twojej intencji jest, by się wylogować...

Pomysł nie jest zły, patrząc na ograniczenia jakie serwuje tibia.org (jeśli chodzi o awatary, podpisy szukanie itp itd bla bla bla) ale co ciekawsze, wiem, że ludzie nie przepadają za czytaniem regulaminu, co zaowocuje dużą ilością banów xP
To też jest pewna ciekawa opcja, chociaż nie wiem, czy forum oferuje coś takiego (takie zaawansowane zarządzanie raportami).

A automatyczna edycja posta na podstawie czyjegoś raportu - odpada. W ten sposób każdy może zatruć innym życie, raportując sobie dla picu. Jest już ostrzeżenie w postaci gifka z wykrzyknikiem przy wszelkich linkach "niezaufanych", więc myślę, że to jest zbędne.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ProCZOP Pokaż post
Dlaczego nie zastosować sprawdzonej metody z innej nieoficjalnej strony, czyli MyTibia? Każde konto na Tibia.pl skojarzyć z rzeczywistą postacią w Tibii. A mianowicie polegało by to na tym, że aby założyć konto na Tibia.pl trzeba posiadać postać w grze. Dodatkowo można wprowadzić ograniczniki np. minimalny lvl. Wtedy każdy forumowicz bardziej szanował by swoje konto i na pewno ograniczyło by to ilość powstających nowych kont na forum a co za tym idzie zmniejszenie działalności hakerów, choćby niewielkie.
To też jest ciekawy pomysł, do przedyskutowania. Aczkolwiek nie jest problemem założenia dziesiątek maili i postaci - po prostu zajmuje to nieco więcej czasu. A tym debilom się nudzi, więc czasu mają az nadto ;/
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Raynold - 03-07-2007 o 17:23.
Raynold jest offline  
stary 03-07-2007, 17:27   #44
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ProCZOP Pokaż post
Dlaczego nie zastosować sprawdzonej metody z innej nieoficjalnej strony, czyli MyTibia? Każde konto na Tibia.pl skojarzyć z rzeczywistą postacią w Tibii. A mianowicie polegało by to na tym, że aby założyć konto na Tibia.pl trzeba posiadać postać w grze.[...]
Ponieważ nie każdy user na forum gra w tibię?...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold Pokaż post
[...] A automatyczna edycja posta na podstawie czyjegoś raportu - odpada. W ten sposób każdy może zatruć innym życie, raportując sobie dla picu. Jest już ostrzeżenie w postaci gifka z wykrzyknikiem przy wszelkich linkach "niezaufanych", więc myślę, że to jest zbędne.
O ile wiem, raporty nie są anonimowe, zawsze można karać delikwenta zatruwającego bezpodstawnie komuś życie. Co do już obowiązujących znaczników, niby prawda, że są, ale one działają na każdy link, a taki dopisek pojawiał by się przy postach uznanych za niebezpieczne przez (mam nadzieję) doświadczonych już użytkowników forum.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 03-07-2007, 17:31   #45
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
O ile wiem, raporty nie są anonimowe, zawsze można karać delikwenta zatruwającego bezpodstawnie komuś życie. Co do już obowiązujących znaczników, niby prawda, że są, ale one działają na każdy link, a taki dopisek pojawiał by się przy postach uznanych za niebezpieczne przez (mam nadzieję) doświadczonych już użytkowników forum.
Za dużo babraniny - przy usunięciu raportu musiałoby być usuwane ostrzeżenie o podejrzanym poście; poza tym jak zdefiniujesz "doświadczonych użytkowników"? No i nie jest to problemem, żeby upomnieć użytkownika, który bezpodstawnie raportuje - chodzi o to, że może się ogólnie zrobić wielki burdel na forum w momencie, gdy ktoś stwierdzi, że chce się zabawić i dodać nam roboty...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 03-07-2007, 17:47   #46
Drzamich
Użytkownik Forum
 
Drzamich's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2006
Lokacja: Find me if you can

Posty: 381
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Bardzo dobrze. Super, że sie ktoś za to wziął. To już stawało się nie do zniesienia kiedy każdego rana widziałem spam tematów typu: "najnowszy bot bijący 2x szybciej!!"...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Saragoss Pokaż post
NO i jest git teraz nie bedzie znowu tych zwalonych linków typu "Moja siostra nago wchodzcie" zal.br i tyle. Tylko bmodkom dziękować
Niby czemu ma nie być? Bo 'hackerzy' przestrasza się bana na konto, które ma 15 minut? Dobra rada: walnij sie czymś mocno w łeb.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mati8dwa Pokaż post
Dzisiaj na gg, pisała do mnie nieznajoma osoba:
9488827 8:54:51
hej Mati, kiedys chciales moja fotke, wiec prosze
9488827 8:54:55
[link]
9488827 8:54:55

Ja 11:59:27
eee ktoś Ty?
Ja 12:00:22
i dlaczego w koncowce jest ***** ;]

Teraz dam taką rade, jeśli ktoś nieznajomy przesyła wam link patrzcie na końcówkę.
Ohh, dzięki Ci wielkie!!! Uratowałeś mnie, bo bym se key'a ściągnął, ale spojrzałem na końcuuuufffkę.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adow Adan Pokaż post
a jak zbanujecie komuś konto(na IP) jak ma zmienne IP(neo) lub ktoś jest "niezły" czyli co 2-3 min robi nowe konto dla "hakowania" ??
Po Prostu nie powinno być możliwości dodawania linków dla osob które nie są na forum 2-6 miesiecy ;] <-- takie moje zdanie.
2-6 miesięcy? Za gługo. A z dynamicznym IP to jest problem nie do rozwiązania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gilu90 Pokaż post
Może wreszcie zmniejszy się liczba keyloggerów na tym forum.
Morze jest szerokie i głębokie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Polinik Pokaż post
Jasne, nie mamy co robić, tylko całymi dniami siedzieć i oglądać (w większości nudne i żałosne) filmy z Tibii.
Hehe, moderatorzy lubuja się w filmach. ekhm... innego gatunku co?


//Może dobym sposobem byłoby wprowadzenie przez tibia.pl coś na kształt foteka.pl - serwisu, ale z filmami. Można by wrzucać tam tylko pliki *.rec jak na tibicams.
Tibicams jest dobre, ale ludzi narzekają że maja za słaby transfer.

Ostatnio edytowany przez Drzamich - 03-07-2007 o 17:55.
Drzamich jest offline  
stary 03-07-2007, 17:51   #47
a.X.e
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2006
Lokacja: Kędzierzyn-Koźle

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
a.X.e ma numer GG 5544481
Żarówka

No i bardzo dobrze ... Przynajmniej będzie mniej tych dzieci, które myślą, że wszyscy są naiwni ...
a.X.e jest offline  
stary 03-07-2007, 18:08   #48
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

Naprawde najlepszym zabezpieczeniem jest wlasny rozum.

Gram w Tibie ponad 3 lata, od zawsze mam darmowego avasta i sygate personal firewall pro i NIGDY nie mialem haka a od zawsze sciagam filmiki itd. I NIGDY nie mialem haka. Dziwne? Nie, poprostu:
- zawsze czytam komentarze na temat filmiku
- zawsze sprawdzam link najezdzajac myszka na niego czy oby to ten sam link
- nie sciagam zadnych rarow, exekow, zipow, nawet jesli tam nie ma keyloga patrzac po komentarzach
- zwracam uwage na date stworzenia konta uzytkownika ktory zrobil topic (co wcale nie znaczy ze jesli zrobic dzis to odrazu jest skreslony, poprostu jestem ostrozniejszy)
- oczywiscie durne topici 'MdW HaCkEd, fRi ItAnS w CaRliN,,,,mPa mam!!oneoneeleven' odrazu skreslam bo nie ma co zawracac sobie dupy
- i najwazniejsze, ze jesli sciagasz jakis program do tibii... chociazby UOSU to ja zawsze sprawdzam takie pliki na tej stronie http://virusscan.jotti.org/ . Niewazne ze jest to z downloadu Tibia.pl.. i tak sprawdzam bo przeciez ostroznosci nigdy za wiele.
Kierujac sie tymi zasadami ktore narzuca zdrowy rozsadek NIGDY nie mialem haka. Starajcie sie tymi zasadami kierowac to po 1 takze bedziecie bezpieczni a po 2 to haxorom sie znudzi wkoncu.

@topic
Co do topicu to w sumie dobrz bo byc moze szybciejim sie znudzi jak beda dostawac bany... ale mam pytanie.. na jakiej w takim razie stronie oprocz tibicams. mozna hostowac filmiki? Powinien zostac stworzony (jesli juz nie ma) topic w ktorym zostana podane takie linki i lajcik.

pozdro ;]
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein
Snagoth jest offline  
stary 03-07-2007, 18:13   #49
SkateElement
Użytkownik Forum
 
SkateElement's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: Wolsztyn
Wiek: 33

Posty: 740
Domyślny

Super posunięcie, ja bym jeszcze radził dać rejestracje za opłatą (sms 1,22zł), powstrzymało by to falę robienia kont. Userzy kont jednodniowych nie będą się przejmować wrzucą link, dostaną bana i robią nowe konto >.<
__________________

Ostatnio edytowany przez SkateElement - 03-07-2007 o 18:16.
SkateElement jest offline  
stary 03-07-2007, 18:14   #50
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drzamich Pokaż post
[...] A z dynamicznym IP to jest problem nie do rozwiązania.[...]
A żebyś się nie zdziwił :> Dynamiczne IP (np: Neo) to nie jest żaden problem, zawsze można zbanować host z którego 'hacker' się loguje co oznacza ban dla niego, jakiekolwiek przyjął by IP oraz dla połowy otaczającego go osiedla/miasta, a jak na osiedlu wypłynie, kto jest winny bana, to pewnie zostanie dostatecznie ukarany xP

Nie jestem pewny, ale za dawnych czasów chyba już był przypadek, gdy admini zblokowali jeden z hostów neostrady
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 03-07-2007, 18:15   #51
oli_powrot
Użytkownik Forum
 
oli_powrot's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007

Posty: 83
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Lunara
Poziom: 87
Skille: 90+
Poziom mag.: 17
Domyślny

Brawo! Bardzo dobry pomysł....


Naprawde już mnie denerwowały te wszystkie haxiory xd
oli_powrot jest offline  
stary 03-07-2007, 18:19   #52
Tocallo
Użytkownik Forum
 
Tocallo's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Lokacja: Białystok
Wiek: 17

Posty: 214
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Zanera
Poziom: 62
Domyślny

ej ej! W artykule zabrakło rozszerzenia .PIF! spotkałem się z tym i nawet widziałem na screenie uzytkownika LoT - ze takie rozszerzenie też mozna !

dopiszcie to lepiej ;>
__________________
Cytuj:
Rookgaard
Но вы уверены?
меняться к лучшему!
WYCIEK DOTYCZĄCY NASTĘPNEGO UPDATE
Tocallo jest offline  
stary 03-07-2007, 18:47   #53
TheWanderer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 08 2006

Posty: 4
Domyślny A antywirusa to nie łaska?

Ciekawy sposób na pozbycie się wirusów...
Gorzej, jeśli ktoś po prostu zmieni rozszerzenie swojego miłego robaczka na .txt
Wygląda na to, że administracja zapomniała także o innych popularnych formatach kompresji i archiwizacji plików:
tar, tar.bz2, tar.gz (także tgz)
Właściwie, wirusa pod Windows można zawrzeć we wszystkim (nie próbowałem jeszcze rozwalić Notatnika plikiem .txt ale pewnie się da)
Zastanawia mnie też, kiedy zaczniecie blokować pakiety rpm i deb. Zabić wszystkie wirusy!

EDIT: Jest do Apache2 coś takiego, jak mod_rewrite. Ciekawa rzecz, dzięki której można np. usunąć rozszerzenia pliku czy ukryć plik wykonywalny pod nazwą kot.jpg.
Podstawowy środek bezpieczeństwa to nie ufać nikomu, kogo nie znamy naprawdę dobrze, lub komu nie możemy przyłożyć w gębę w razie czego (to dobra motywacja, by nie wysyłać wirusów). Nic nie uchroni głupiego użytkownika, choćby miały to być antywirusy i firewalle.

Ostatnio edytowany przez TheWanderer - 03-07-2007 o 18:54.
TheWanderer jest offline  
stary 03-07-2007, 18:57   #54
Drakonir
Użytkownik Forum
 
Drakonir's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2006

Posty: 257
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Furora
Domyślny

Nie podoba mi się że nie może być s p e e d y s h a r e ponieważ tam widac czy jest rec czy co innego i ponad to powinniście znieść cenzure na speedy.
Drakonir jest offline  
stary 03-07-2007, 19:00   #55
boorex
Zbanowany
 
boorex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Wa-wa

Posty: 355
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Furora
Domyślny

Polowa osob: ""Wowow swietny pomysl" , czy to jakies odkrycie niesamowite, nad ktorym trzeba bylo wiekami myslec ? NIEEESSSSAMOWITTY sposob na keylogi! Inkredibul normalnie.

@Mody itp
Wogole usuncie to forum najlepiej, nie rozumiem tego, czy tak trudno wejsc w to glupie ***********/unbase, zobaczyc koncowke, jak nie .rec to wylaczyc i tyle ? I tak tych co nie znaja rozszerzen ktore moga posluzyc do hackowania nie uratujecie, wiec po co ten cyrk. Jak powiedzialem, lepiej wogole usuncie to forum, bo niektorym tutaj juz owntibia mozgi shackowala.
boorex jest offline  
stary 03-07-2007, 19:03   #56
Coach
Użytkownik Forum
 
Coach's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2007
Lokacja: Krupski Młyn/Tarnowskie Góry

Posty: 342
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Skille: rosną
Domyślny

No, no admini odważne ale słuszne posunięcie, w 100 % się z wami zgadzam , niedawno przeglądałem dział z filmami , to 3/4 na stronie to były keyloggery , teraz być może skończy sie coś takiego..
__________________
http://paid.vg/id/coach07 <== zarabiaj przez internet
Coach jest offline  
stary 03-07-2007, 19:05   #57
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Pamietajcie o tym, ze nigdy nie wprowadzimy żadnych opłat związanych z rejestracją. Byliśmy, jesteśmy i będziemy serwisem w pelni dostepnym bez zadnych oplat, tworzonym przez fanow, dla fanow.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One

Ostatnio edytowany przez Shinjix - 03-07-2007 o 19:10.
Shinjix jest offline  
stary 03-07-2007, 19:52   #58
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold Pokaż post
Grono Aminów i Mondatorów
Hmmm... to na górze jest specjalnie??

A co do tego to się zgadzam, ja nawet filmików nie ściągam. Wole mieć przyjemność sam odkrywać nowe lądy choćby za cenę śmierci.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SkateElement Pokaż post
Super posunięcie, ja bym jeszcze radził dać rejestracje za opłatą (sms 1,22zł), powstrzymało by to falę robienia kont. Userzy takich kont nie będą się przejmować wrzucą link, dostaną bana i robią nowe konto >.<
1. Nie pisz 3 takich samych postów pod rząd...
2. Istnieje coś takiego jak ban na IP.
3. Ja co do tych rozszeżeń bym jeszcze dodał, że osoby które mają w podpisach linki i zostanie to zauważone przez zespół TIBIA.PL, to powinna taka osoba zostać pierw ostrzeżona, że ma skasować link w podpisie, bo znając życie posypią się bany dla osób, które na przykłąd sa na wakacjach i nie czytały tego newsa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ProCZOP Pokaż post
Dlaczego nie zastosować sprawdzonej metody z innej nieoficjalnej strony, czyli MyTibia? Każde konto na Tibia.pl skojarzyć z rzeczywistą postacią w Tibii. A mianowicie polegało by to na tym, że aby założyć konto na Tibia.pl trzeba posiadać postać w grze. Dodatkowo można wprowadzić ograniczniki np. minimalny lvl. Wtedy każdy forumowicz bardziej szanował by swoje konto i na pewno ograniczyło by to ilość powstających nowych kont na forum a co za tym idzie zmniejszenie działalności hakerów, choćby niewielkie.
Każdy może podać imię innego gracza...
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee

Ostatnio edytowany przez Rafals from hell - 03-07-2007 o 19:58.
Rafals from hell jest offline  
stary 03-07-2007, 20:11   #59
Prepok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 06 2007
Lokacja: Polska

Posty: 80
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Hmm.. tylko ale kurcze nie ktorzy podaja na tym zesranym Rapidshare Filmiki , a niestety tam nie kiedy są limity? To co mam czekac pare H. zebym mial dostęp ? >.> Z jednej strony dobrze, a z drugiej nie :/

Cytuj:
Rafals from hell
2. Istnieje coś takiego jak ban na IP.
a isteniej takie cos jak zmienne ip?
__________________
18:56 Maccox [19]: Someon speak french??
19:00 Swordsmann [32]: tak

19:03 Skumek [12]: teraz pokazują na jasnej gorze ta "Radio maryja"
19:03 Skumek [12]: nawet kaczyński byl
19:03 Bemper [103]: slyszałem ;P
19:03 Bemper [103]: oni to jedna mafia ^^
Wszystkie Dzieci to znaczy śmieci nasze są
:****

Your's Prepo~ x)

Ostatnio edytowany przez Prepok - 03-07-2007 o 20:13. Powód: x
Prepok jest offline  
stary 03-07-2007, 20:36   #60
Szekelebongo
Użytkownik Forum
 
Szekelebongo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Loiru Ragu
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 33
Skille: 70/53
Poziom mag.: 12
Szekelebongo ma numer GG 7447441
Domyślny

To może zaostrzyć panujące standardy :

Zdjęcia --> Tylko imageshack, photobucket.
Filmy --> YouTube,
Programy --> dobreprogramy

I teraz jeżeli ktoś wpisze inny link niż :

http://www.youtube.com
http://www.imageshack.us
http://www.dobreprogramy.pl

To wyświetli mu się komunikat - niedozwolony link i musi dokonać edycji postu przed wysłaniem. Oczywiście linki wklejane byłyby tylko w znacznikach URL

Teraz jest jeszcze problem tego typu, że jak ktoś zaleci żebyśmy weszli na stronę fakelink.com to każdy z nas orientuje się że należy dopisać http:// albo www.

Jednak gdyby ucinać potocznie mówiąc końcówki i wszystko po nich to z adresu wpisane w zwykłym polu :

http://www.fakelink.com.pl/ehda7883726/

Zostałoby :

fakelink

PHP oferuje dość duży asortyment jeśli chodzi o ciągi, ponad to wyrażenia regularne poczynając od zwykłego ^http://www. do bardziej rozbudowanych powinny zamknąć sprawę.

Podsumowanie :
Jeżeli chodzi o Tibię to gracze ściągają i oglądają jedynie zdjęcia, filmy, programy. Jeżeli wprowadzimy nakaz, standardy do używania wybranych serwisów a wszystkie inne linki zostaną zakazane wtedy będzie po sprawie i dzieci będą mogły mieć nawet "100 kont od miesiąca z 1000 postów na każdym"

Dowolne linki zostawiłbym tylko w podpisie, tak aby każdy mógł jednak coś od siebie dodać.

Chciałbym usłyszeć jakiś komentarz od tibia.pl gdyż mój pomysł wydaję mi się dość racjonalny i możliwy do wprowadzenia w życie.

// na rzecz szczytnego celu rezygnuje z reklamowego podpisu
Szekelebongo jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.


Powered by vBulletin 3