Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-11-2011, 13:01   #1
Nanej'ek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 09 2009

Posty: 3
Domyślny Wybór profesji po ~2 letniej przerwie! PACC

Witam.
Mam parę pytań z innej beczki, które obejmują większy obszar niż same expowiska etc.
Nvm, bez większych ceregieli przejdę do rzeczy.

Otóż w piątek tydzień temu, za namową kolegi wróciłem do gry (wraz z paroma innymi kumplami z klasy).
Wszyscy gramy na serwerze Danubia, z tego co zobaczyłem ogólnie jest w miarę spokojnie, jeśli chodzi o PK, bo z hlvli tłuką się tylko 2 gildie między sobą, choć zdarza się, że inni gracze wpadają na expy (sam byłem kilka razy tego świadkiem, jak i ofiarą).

DODAM, IŻ W CZWARTEK LUB PIĄTEK KUPUJĘ PACCA NA 90 DNI! >proszę to wziąć pod uwagę, głównie z tego powodu mam problem z wyborem<

Mój problem leży w tym, iż nie mogę się zdecydować co do wyboru profesji (uprzedzam jednak, że nie oczekuję informacji typu "WYBIERZ TĄ PROFESJĘ", zaraz wszystko określę).
Chodzi mi o to, że tak dawno nie grałem na realu, że nie mam pojęcia jakie tu teraz rządzą "prawa".
Jak zobaczyłem nowe itemy, spelle to złapałem się za głowę (od ostatniego czasu, kiedy grałem - jakieś 2 lata - sporo się zmieniło).

Z początku (tzn. w tamten piątek) zacząłem grać Sorcererem, którym wbiłem 22lvl (expiłem do czwartku, potem zaczęły się wątpliwości).
W tym czasie kupiłem 10cc na allegro, zdążyłem już wydać praktycznie wszystko (albo kupiłem itemy, albo potki/spelle itp.), jednak większość mogę odsprzedać innym graczom, więc nie ma problemu.
Doszedłem jednak do wniosku, że na wyższych lvlach będzie problem z kasą - tzn. tak mi się wydaje, że mag i druid są kosztownymi profesjami, a więc tutaj pierwsze pytania:

1. Czy dla nowego na serwerze gracza będą występowały duże problemy z pieniędzmi, jeśli chodzi o każdą profesję (zakładając oczywiście, że teraz mam trochę kasy - lista itemów do sprzedania na samym dole)?
2. Która z profesji najczęściej wychodzi na + (myślę, że w ciągu tych 3 miesięcy wbiję coś koło 100 lvla)?
3. Jak zapobiegać waste na poziomach 8-100 (oprócz robienia lootbagów)? Chodzi mi tu głównie o postacie magiczne, bo knightem/pallkiem chyba będę w stanie zawsze wynieść coś więcej niż okrągłe 0.

Dodam, że póki co w tym samym czasie pacca kupi mój kolega (paladyn), tak więc będziemy pewnie razem "zwiedzać".

Ok, lecimy dalej.
Więc jak mówiłem naszły mnie wątpliwości co do maga, a co za tym idzie przerzuciłem się na mojego starego 8 paladyna (nic na nim kompletnie nie było, wczoraj doskillowałem trochę do 44/31). Zastanawiam się tylko czy to jest profesja dla mnie. Oczywiście z takimi skillami nie kupię pacca, szkoda mi marnować czas (mam zamiar dobić jakieś 70 i dopiero wtedy zacząć grać na premium).
Rano po przebudzeniu znowu pomyślałem o sorcu, tym razem jako maszynie do zabijania... do tej pory byłem przekonany, że paladyn również ma moc, ale nasunęły się kolejne pytania:

4. Ciągle mówimy o serwerze PVP (Danubia). Jak się ma sprawa paladyna (po promocji RP) w sprawach PVP?
5. Przeważnie będę pekował z kumplem/kumplami, rzadko kiedy sam, więc kolejne pytanie - lepiej sprawdzi się sorc czy pal? A może knight?
6. Jak wygląda zarobek paladynem? Chodzi mi o zwrot, jakieś + lub ew. waste.

Kilka pytań z innej beczki:

7. Czy sorc/druid rzeczywiście jest żałosną maszyną do zarabiania? (level 8-100)
8. Która z profesji sprawdzi się najlepiej pod względem:
- PVP?;
- expienia OPŁACALNEGO (z zyskiem)?;
- expienia SZYBKIEGO (bez zysku)?;
- expienia SZYBKIEGO & Z ZYSKIEM?;
- huntów/questów 1-osobowych?;
- huntów/questów grupowych?;
- tasków?

9. Jaka jest przydatność oraz jakie są zadania poszczególnych profesji? Czy na queście/wojnie sorc będzie bardziej potrzebny od paladyna (obaj to przecież shooterzy) itp.?
10. Która profesja w tym przedziale levelowym jest w stanie najwięcej wyciągnąć expa na godzinę?

(8-100)

Jeśli chodzi o knighta...
Kiedyś nim grałem, fakt iż nabiłem jedynie 30 lvl, ale po prostu nie mam głowy do skillowania knightem (te 60 jeszcze może bym dobił, ale później to już jak dla mnie porażka).
Ewentualnie mogę sobie zrobić knighta na innym koncie albo polecić któremuś koledze (który "nie gra uczciwie"), żeby robił jako cash-makera (po prostu zbierałby kasę).
Druid raczej nie wchodzi w grę - nie wiem czemu, ale kojarzy mi się tylko z leczeniem, a ja jestem bardziej graczem "energicznym", toteż nie lubię jedynie stać i leczyć, potrzebuję BIĆ moby. :l
A może się mylę i druid jednak ma więcej możliwości?
W końcu PACC znacząco wpływa na postać, czyż nie? Proszę o informacje!

Poniżej jeszcze lista rzeczy, które posiadam (możliwość założenia lub sprzedaży):
- Hat of the Mad
- Crown Helmet
- Focus Cape
- Spirit Cloak
- Belted Cape
- Plate Legs
- Blue Legs
- Boots of haste
- Giant Sword
- Wand of Vortex
- Wand of Dragonbreath
- Wand of Decay
- 1000 small stones
- Guardian Shield
- Dwarven Shield
- jakieś pomniejsze shity typu Dark Shield
- około 10k w kasie (+ brak zrobionego deserta na 22 magu)


PS. Będzie to mój pierwszy PACC na real, ofc zwiedziłem trochę terenów, gdyż grywałem sporo na prywatnych serwerach z real mapą (jednak były to klienty do 8.60, a więc w dzisiejszych czasach gry sporo rzeczy po prostu nie znam).

PS2. I jeszcze jedno, ostatnie (dosyć rozbudowane) pytanie:

11. Czym wy kierowaliście się przy wyborze profesji? Jak wam się ona podoba? Zamienilibyście ją na jakąś inną?
Nanej'ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-11-2011, 16:20   #2
laxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2007

Posty: 374
Domyślny

powodzenia w uzyskaniu odp
Sam mogę Ci powiedzieć że magicznymi bez allegro jest wyżyć trudno oczywiście zmienia się to po osiągnięciu 120+
Najgorszy okres to chyba od 40 do 80 drutem naprawdę null kasy, ale jeśli lubisz pk to bierz magika.
Jest tez opcja, aby ciągnąc 2 konta jedno główne a drugie z knajtem który będzie robił kasę
Kiedy nie będziesz miał hajsu na sorcu zawsze możesz posiedzieć parę dni na knajcie i troszkę zarobić.

Ostatnio edytowany przez laxiu - 06-11-2011 o 16:26.
laxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2011, 18:26   #3
Orbitt
Użytkownik forum
 
Orbitt's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2011
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vervigo
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 20
Skille: 42/36
Poziom mag.: 3
Domyślny

1. Czy dla nowego na serwerze gracza będą występowały duże problemy z pieniędzmi, jeśli chodzi o każdą profesję (zakładając oczywiście, że teraz mam trochę kasy - lista itemów do sprzedania na samym dole)?
Według mnie to zależy od profesji. Grając profesjami magicznymi będziesz potrzebował dużo pieniędzy na runy, wandy / rody, poty i inne duperele. Duże ryzyko waste. Według mnie najlepiej jest stworzyć drugiego chara i botować* na fibuli.
Na moje pall ma najmniejsze wydatki, bo kupuje 100 HS/RS i jedziesz z koksem. Knight musi mieć cały czas najlepsze eq na swój lvl, dużo pieniędzy idzie na Uhy/Poty i inne, a przy tym skillowanie skutecznie odstrasza wiele graczy którzy kończą grę ~20 lvl. Sam gram Knightem, a skillowanie na NPVP do najprzyjemniejszych nie należy Ale za to najczęściej rozdziela loota, a i lootbagi można robić. Ogólnie po skillach 75/70 można porządnie grać.


2. Która z profesji najczęściej wychodzi na + (myślę, że w ciągu tych 3 miesięcy wbiję coś koło 100 lvla)?
Myślę, że jeżeli miałbyś zacząć od +100 lvla to Sorc i Druid. Ale do tego czasu to chyba Paladyn. Ba, grając moim Pallkiem (126 Secura) dorobiłem się 73 cc w niedługim odstępie czasu. Gdybyś miał czas i chęci, to Knight mógłby okazać się świetny ale skillowanie... Jestem za Pallem.

3. Jak zapobiegać waste na poziomach 8-100 (oprócz robienia lootbagów)? Chodzi mi tu głównie o postacie magiczne, bo knightem/pallkiem chyba będę w stanie zawsze wynieść coś więcej niż okrągłe 0.
Nie ma skutecznego sposobu, zaopatrzyć się w BWS i Obsidian Knife i lecieć drugim charem na dragi / minosy. Zawsze jest jakiś zysk. Jak będziesz mieć Pacca, możesz zrobić Postmana, a wtedy bulisz kasę z lootbagów (szczególnie
Mintwalin). Grając Pallem - możesz się śmiać, ale zbierałem nawet puste viale !
Jeden vial = 5 gp, czyli za 100 masz 500 gp. Z potków na początku wyciskałem jakieś 1K. Jak już wcześniej napisałem, gdy będziesz expił na fibuli, zbieraj również Carrion worm fang (35gp) i lump of dirt (10gp).


4. Ciągle mówimy o serwerze PVP (Danubia). Jak się ma sprawa paladyna (po promocji RP) w sprawach PVP?
Nie miałem promocji, ale grając Facc potrafiłem położyć 130 knighta czy też 95 Sorca (z większymi nie próbowałem) uważam to za spory sukces. Jednak nie będę się wypowiadał.

5. Przeważnie będę pekował z kumplem/kumplami, rzadko kiedy sam, więc kolejne pytanie - lepiej sprawdzi się sorc czy pal? A może knight?
Zależnie kogo będziesz pekował. Sorc będzie mieć przewagę nad Knightem bijąc go na dystans, to samo Pall. IMO sorc jest najlepszy do PVP, a jeszcze mając Blokera możesz daleko zajść. Skuteczne combo (SD + UE) . Druid tutaj niewiele odstaje, bo dużo wali z Exevo gran mas frigo, do tego SD i inne. Głos na Sorca.

6. Jak wygląda zarobek paladynem? Chodzi mi o zwrot, jakieś + lub ew. waste.
Zarobek wygląda tak, że idziesz, i albo masz szczęście albo jesteś w tył. Na Piratach leci dużo kasy, na Barbarianach również. IMO samotny exp jest trochę do dupy. Już lepiej wziąć sobie jakiegoś Druida żeby siochał. To samo Hydry, z tym że duże prawdopodobieństwo że przyniesiesz coś z K Seta lub Bohy czy W Helmet, czyli już ci się zwróci (w przypadku Bohów).
7. Czy sorc/druid rzeczywiście jest żałosną maszyną do zarabiania? (level 8-100)
Tu się nie wypowiadam, gdyż nie miałem Druida z lvl wyższym niż 40. I gra nie dawała mi przyjemności. Duże waste i zero radości. Nie potrafię nim grać.
8. Która z profesji sprawdzi się najlepiej pod względem:
- PVP?; Sorc
- expienia OPŁACALNEGO (z zyskiem)?; Pall/Knight przy dobrych skillach
- expienia SZYBKIEGO (bez zysku)?; Sorc/Druid
- expienia SZYBKIEGO & Z ZYSKIEM?; Knight przy dobrych skillach
- huntów/questów 1-osobowych?; Pall/Knight z dużym waste.
- huntów/questów grupowych?; Sorc/Druid
- tasków? IMO Knight

9. Jaka jest przydatność oraz jakie są zadania poszczególnych profesji? Czy na queście/wojnie sorc będzie bardziej potrzebny od paladyna (obaj to przecież shooterzy) itp.?
Najbardziej potrzebny tam jest Druid (leczenie) i Knight (bloker). Pall tu jest wg mnie na samym końcu.
10. Która profesja w tym przedziale levelowym jest w stanie najwięcej wyciągnąć expa na godzinę? Sorc bez zysku i z dużym waste. Pall trochę mniej ale z zyskiem (zależnie od skilli, inaczej się bije na dist 80 a inaczej na 60)
11. Czym wy kierowaliście się przy wyborze profesji? Jak wam się ona podoba? Zamienilibyście ją na jakąś inną?

Powiem tak, najlepiej grało mi się Pallem, ale nie gram już nim gdyż postawiłem sobie za zadanie wbić co najmniej 50 aktualnym charem (Knight). Pierwszą postać jaką zacząłem grać był Druid (wychodziłem z rooka tydzień z 8 dedami ). Wbiłem 21 i skończyłem grać. A jak przyszedł Pall, to dłuższe granie, pierwsze nocki (kiedy to była :d) wrażenia z questów (podnieta po Desercie) itp. IMO jak masz zacząć na nowym świecie bez niczego, to Pall, a jak masz zamiar kupić sobie na Allegro cc, to profesje magiczne. A po 100 lvl rzadko będziesz na +, chyba że wrócisz się na wcześniejsze expy/ ustawisz bota na 2 harze i jechane. Tyle ode mnie.
Pozdro.

Ostatnio edytowany przez Orbitt - 06-11-2011 o 18:29.
Orbitt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2011, 21:19   #4
troyanX
Użytkownik Forum
 
troyanX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2008
Lokacja: Podkarpacie
Wiek: 33

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ranzer
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 45
Skille: 77/62
Poziom mag.: 13
Domyślny

również polecam Paladyna moim zdaniem najbardziej uniwersalna postać w tibi Skille nie jest ciężko wbic a w sumie wystarczy pyknąć do 75/60 i mozna śmigac dobre leczenie a pacc to już wogole czyni palka jedna z najlepszych profesji o ile nie najlepszą ^^ ( oczywiscie moim zdaniem ) gralem palkiem na pacc i nigdy nie narzekałem w sumie gralem każda postacia ale druid to dno, kina dobijajace skilowanie ( skilujesz tygodniami a padniesz na wysokich skilach to znowu ból ) a sork jak sork dobry na pvp ale ogolnie gralo mi sie nim srednio ja POLECAM PALADYNA
__________________
100 posts - 18.12.2011
200 posts -
300 posts -
400 posts -
500 posts -
troyanX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2012, 13:16   #5
Frudor
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A jak wyglada sytuacja miedzy palem a knightem po tym ostatnim update?
Jesli chodzi o exp i zysk ? kim teraz idzie najszybciej i nawiecej kasy zebrac?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2012, 14:15   #6
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Imo raczej palem wyciągniesz większą kase na większym lvlu. Chociaż aż tak dużej różnicy nie ma.
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2012, 20:22   #7
Matiess
Użytkownik Forum
 
Matiess's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006
Lokacja: Stargard Szcz.

Posty: 45
Stan: Niegrający
Imię: Ładnie
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 55
Skille: 16/24
Poziom mag.: 52
Domyślny

Paladyn od jakiegos czasu jest overpower w porownaniu z reszta klas. Duze hity maly waste niskie otrzymywane obrazenia. Zrob sobie druida kolo 50 levela szukasz se wara do siohania i huncicie razem np moj kolega 70 druid hunci z 100 warem destroyery i na 2h hunta jest do przodu o 10/30k+ exp dodatkowo zawsze to ciekawsze niz huncenie ciagle tego samego samotnie.
__________________
Lubie Jajka i dobrze mi z tym
Matiess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2012, 22:15   #8
Frudor
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jestescie pewni co do tego pala?
Widzialem goscia, ek, ktory bierze sobie 4 dragi, 4 dle i ma to na okolo 2 exori, powie mi ktos czemu jednak pal skoro zawsze meczy po jednym mobie?
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.


Powered by vBulletin 3