Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-06-2008, 10:39   #1
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

No więc panowie pytanie tyczy się skilowania.
Przeczytałem parę ostatnich poradników i się przestraszyłem.
Niektórzy radzą skilować na 8 lvlu do 80 dysta palkiem.
Albo inni knightem skilować co parę lvli po 5 skili
Przecież gra to ma być przyjemność a czasowo wychodzi że najwięcej z gry to bym wtedy przesiedział na skilowaniu

STARSZA TIBIA
Owszem w starszej tibi wypadało a nawet należało skilować:
- Knightem: nie było broni od lvla , można było zrobić 80 cluba + club ring + war hammer i się miotło.
- Paladynem: nie expiło się spearami ponieważ było je trzeba ciągle podnosić ,
a expiąc strzałami te 50 dysta musiało być bo inaczej to waste w ch*j.

NOWSZA TIBIA
Ale teraz co jest za sens skilować ( uważam że cipsoft stara się zrobic tak żeby ludzie odbili od tego skilowania ) skoro:
- Knightem bronie są od lvla więc poco skilowac długie godziny , skoro i tak nasze hity nie będą jakieś kosmiczne ze względu na słabą broń.
Przecież wbijając jeden skill z 79 - 80 można przez ten czas wbić kilka lvli.
Bronie można blesować i to jest kolejny argument przeciwko skilowaniu
(nie muszę chyba wyjaśniać czemu).
Siła z tego co mówią niektóre teorie rośnie wraz z lvlem.

Tak więc w zadawanych obrażeniach uważam że dużej różnicy nie będzie a i tak nie skilujący knight będzie zabierał więcej hp.
Ponieważ gdy jeden skilował ten cały czas expił i wbijał lvle , zmieniał coraz lepsze bronie , eq , zyskiwał coraz więc hp , capa itd , itd.
(zwłaszcza że przez ten czas jaki radzą niektórzy skilować , można zrobić poważną przewagę lvlową.)


-Paladynem teraz przynajmniej do 30 - 40 lvla expi się sperami , choć wiele paladynów expi jedynie spearami a bolty biorą tylko na hunty.
Spearami expi się elegancko już od małego lvla nie ma żadnego waste więc można sobie pozwolić na dymek co jakiś czas.

Tak więc skoro nie skilując idzie nam pięknie i dyst i lvl ( i z lvlem to wszytko , bo to lvl głownie świadczy o sile postaci) to co jest za sens skilowania ?
Paladyn expi b.szybko i jeżeli w jednym poradniku piszę że należy skilować do 80 , przecież logicznie myśląc później będziesz expił szybciej, a z gorszym skilem wolniej więc na wyższym lvlu musi się wyrównać dyst , a nie skilujący paladyn zostanie z przewagą lvla , kasy ...

JAK EXPIĆ ? ? ?
- knight - expimy z bronią jednoręczną + tarczą na full atak. Broń dwuręczną można sobie zostawić na wyższy lvl.
- paladyn - expimy spery + tarcza i full atak. W miarę wbijania dysta (wraz z lvlem) można się przerzucić na łuk (minimum 50 dysta) , kuszę (minimum 60 dysta) , można wcześniej ale to waste amunicji. Oczywiście przerzucać się nie trzeba, znam wielu wysokopoziomowych paladynów którzy expią spearami , a bełty biorą tylko na hunty.

A CO Z HUNTAMI
- knight - normalne chyba że lepszy jest bloker z większym lvlem (hp +cap)
i lepszym eq ( a expiąc zarabiasz - nie skilowaniem) niż mający trochę shielda mnie a za to mniej hp i arma.
- palek - siła palka zależy głównie od skila owszem , ale zanim wbijemy odpowiedni lvl na hunty potrzebny skil wpadnie nam sam , pozatym będzie można brać o wiele więcej ammo (cap), wrazie przezucenia się potwora nie ma pewnego deada (hp). Można brać lepszą amunicje (kasa)

SKILOWANIE (owszem , w małej dawce na początku)
Oczywiście żebyśmy się źle nie zrozumieli nie uważam że na leży po wyjściu z roka iść expić bo podstawowe skile trzeba zrobić, ale to po prostu expisz na full defie na trolach ,rotach.
Za podstawowe uważam dla:
- palka od 8 do 11 lvlu zrobić 40 - 45 dysta (ze względu na exure gran która się przydaje podczas expienia)
- knighta po wyjściu z roka jak najszybciej zrobić te 45 - 50 skila
Te skile robi się stosunkowo nie długo a będą to solidne fundamenty dla naszej postaci.
I dalej uważam że można olać skilowanie, (chyba że paladynem chcemy się na kuszę przerzucić a nie mamy 60 dysta , wtedy warto dobić).

Post niema na celu zmieniania poglądów na siłę innym , niech każdy robi jak uważa za słuszne , tylko ciekaw jestem waszych teorii na ten temat.
Pisałem o lvlu od 8 - 80 (ponieważ większego nigdy nie miałem i nie wiem jak jest dalej)

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

N:Ale przecież skilując będziemy uderzać o wiele mocniej , a co za tym idzie będziemy o wiele szybciej expili.
H:A właśnie że nie, ponieważ bronie są od lvla więc co za sens siedzieć długie godziny na skilowaniu jeżeli będziemy latać z gównianą bronią.
Do tego jak już było pisane na początku 1 skill daje 3 % dmg , a jeden lvl 2 % dmg. Czyli jeżeli ktoś jest inteligentny to już sobie wyliczy , że 2 lvle dadzą więcej niż 1 skill. A czasowo to już chyba nie muszę mówić co szybciej wpada. Tak więc postać expiąca już wali więcej od skilującej a dodaj do tego lepsze bronie ...

N:Ale przecież 50 knight ze skilem 80/80 , będzie bił mocniej niż 50 knight ze skilem 70/70
H:Oczywiście że tak ! No tylko że takie porównywanie to jest czysta głupota bo na knighta skilującego poszło w tym przypadku o wiele wiele więcej godzin.Jeżeli już tak porównywać to doliczyć knightowi expiącemu ten czas który tamten skilował na expienie. I już wynik staje się odwrotny

PRZYKŁAD KUMPLA:
Mogę dodać tylko to że teraz gram kinią który od 50 skila nie skilował i gra się elegancko , kinia już 65 ek. Kumplowi który ma najta wyskilowanego i też uważał że skile to podstawa dałem pasy żeby sobie to zobaczył i on też doszedł do wniosku że głupotą jest tyle godzin ba jakich godzin raczej dni,tygodni skilować.


PS: Nie wiem czy dobrze dział wybrałem, w razie co proszę o przeniesienie do innego
PS2:Ten temat szczerze mówiąc uznałem za zamknięty i postanowiłem już nic tu nie pisać.
Ponieważ naprawdę wielu 100+ lvli (dobrych graczy a nie forumowych mądrali którzy nie wbili jeszcze 50 lvla a myślą że są najmądrzejsi) potwierdziło moją teorię i przyznało mi rację. Więc postanowiłem tu nie pisać skoro wiem, a napisałem to poto żeby się dowiedzieć jak jest.Bo ludzie ciągle będą pisali to samo nie czytając że na poprzednich stronach już ktoś to napisał i zostało to odparte)
Jedyny powód dla którego to odświeżam jest taki: po długim niewchodzeniu na forum,wszedłem i zobaczyłem owy post w zupełnie innym temacie:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quatjia Pokaż post

Hardbic (nie wiem czy to przeczytasz, ale...) muszę Ci naprawdę podziekować, ponieważ po przeczytaniu Twojego artykułu nabrałem całkiem nowego i świeżego poglądu na skille uważam że masz całkowitą rację, ale jeśli chodzi o skillowanie palkiem to nie zgodzę się z Tobą do końca, gdyż moim zdaniem podstawa to:
-8lvl - 65/55 skill (mi zawsze zajmuje to raptem 19-20h[przy niesprzyjających wiatrach ])
Pozrdo
Więc jeżeli to ma pomóc chodź jednej osobie (która ma szczyptę inteligencji a nie taką co ma narzucone sztywne ramy i klapki na oczach)to już ma sens. To jest jedyny powód odświeżenia.
Także zanim wygłosisz swoją genialną teorie dotyczącą skilowania do 80 skila czy czegoś w podobie to :
po 1.Przeczytaj cały post od nowa.
po 2.Przeczytaj pierwsze 3-4 strony komentarzy w których już chyba wszystko zostało powiedziane

Na głupie posty nie będę odpisywać ,ponieważ wiem swoje. Jeśli ty też wiesz swoje to niech tak zostanie.Więc jeśli chcesz skilować to sobie skiluj , ja wcale NIE mówię że niemożna skilować tylko że to się poprostu nie opłaca i nijak się ma do zasady że: gra powinna sprawiać przyjemność
Ale może ktoś to jeszcze przeczyta , przemyśli i uzna że wcale nie trzeba skilować żeby móc coś znaczyć na servie

Ostatnio edytowany przez Hardbic - 13-12-2008 o 19:58.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-06-2008, 11:31   #2
wiewioreq
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 02 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Znajomy na 8 lvl zaczął wbijać 100/100 i skilluje całe dnie i noce, a mi to po prostu niecałe 60 starczają na cyklopy.
Z siła jest tak, że za level rośnie 2% a za skill 3%.
wiewioreq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 11:34   #3
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

dokładnie tak,i ty bedziesz miał większą siłę , lvl,kase,i przedewszystkim radość z gry
a z tymi 2 % za lvl i 3 % za skill
to jest chyba u magicznych ?

Ostatnio edytowany przez Hardbic - 16-06-2008 o 11:41.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 12:22   #4
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Też nie jestem za długim skilowaniem.Mam np. knighta 40 lvl i skile 65\64.Hity mi wystarczają.Expie na tym czym chce expić.Waste nie mam.Zycie wiedzie mi się ogólnie dobrze.Jest jeden problem.Może oglądaliście ,,Dzień Swira''? Skiluję tylko dla cyferek, źle się czuje jak palkiem nie mam np. 40 shielda(nigdy palkiem nie miałem 40 shielda ), bo myślę, że mi nie wystarczy na expa.Jak idę expić z mniej niż 40 shielda to mi zawsze dobrze się expi.Mój problem tkwi w psychice.Knightem tak samo skilowałem tylko dla cyferek bo inaczej źle się czuję.Chce teraz zrobić chyba palka na serwerze non-pvp i nie wiem do ilu skilować.

Jednym słowem skiluję tylko dlatego, żeby mieć lepsze samopoczucie.

EDIT:
Mam palka na serwerze pvp z 17 lvl i skilami 50\33 (był 19 lvl 53\35 ale pking zrobił swoje).Czy z takimi skilami mogę już expić do końca?
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą

Ostatnio edytowany przez Ascaron - 03-08-2009 o 12:08.
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 13:19   #5
wiewioreq
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 02 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

no raczej nie... na 25 lvl dobij ~65
wiewioreq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:12   #6
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

"Mam palka na serwerze pvp z 17 lvl i skilami 50\33 (był 19 lvl 53\35 ale pking zrobił swoje).Czy z takimi skilami mogę już expić do końca?"

17 palek ze skilami 50 , możesz normalnie expić, chociaż zależy na czym expisz.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:43   #7
bros
Użytkownik Forum
 
bros's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2007
Lokacja: Czechowice Dziedzice
Wiek: 32

Posty: 187
Stan: Na Emeryturze
Imię: Madziorek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 116
Domyślny

Skille to podstawa na początku, dlugim początku, bez nich się nie obejdzie i to jest sprawą oczywistą...no ale jeżeli komuś sie dobrze expi na 40 lvlu z distem 50 to już jego sprawa
bros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:59   #8
wiewioreq
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 02 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hardbic Pokaż post
dokładnie tak,i ty bedziesz miał większą siłę , lvl,kase,i przedewszystkim radość z gry
a z tymi 2 % za lvl i 3 % za skill
to jest chyba u magicznych ?
2 lata temu pisano petycję że knighci 150+ słabo walą i wprowadzono. Bo taki EO to musiał cały czas exori...
wiewioreq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 16:28   #9
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

"Skille to podstawa na początku, dlugim początku, bez nich się nie obejdzie i to jest sprawą oczywistą...no ale jeżeli komuś sie dobrze expi na 40 lvlu z distem 50 to już jego sprawa "

naprawdę jesteś świetny , tylko gdybyś czytał to zauważył byś że piszę o tym że 40-45 dysta masz już na 11 lvlu.
Ale nawet kompletnie nie skilując to według ciebie wbijając 40 lvl wpadnie 50 dyst ?
na 30 lvlu masz juz ~60 ,
a gdzie tu jeszcze do 40 lvla
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 18:57   #10
projekt89
Użytkownik Forum
 
projekt89's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 41
Imię: Spethr
Profesja: Elder Druid
Świat: Askara
Domyślny

Szczerze? Dla mnie knight to najlatwiejsza postac.. Obecnie mam knighta na 17 lvl .. 60/60 skille.. Wbije ten 20 lvl dokupie eq typu .. c-armor,k-legs.. I ide na silmy trenowac.. wbije 70+ .. i jazda..

Chodzi mi tu o gre jesli nie mamy pacca tak jak ja..

Wedlug mnie granie palkiem bez pacca na dodatek nie majac kasy na rozwój to lekka lipa.. Kiedys sie brało 2 speary i trenowalo na nich 4 dni .. teraz jest gorzej Knightem swoim od 8lvl.. nie mialem ani jednego waste i nie bede miał. Chyba ze jakeis dle, dragi, vampy, bk w przyszlosci..

Stwierzednie typu NIE OPLACA SIE trenowac, jest bez sensu.. co za przyjemnosc walenie na 40 lvl .. soldierow i 3 guardow? skoro mozna miec.. skille 80/80 .. i walic same guardy.

Fakt mnie tylko zawsze boli ze na 100lvlu .. roznica skilli jest okolo 8.. Ja np. mam 92/87 a ktos inny .. 84/79
projekt89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 19:01   #11
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Bez sensu jest wbijanie skila 80\80 na 40 lvlu.Ponieważ nie expisz wcale na innych potworach niż 40 lvl ze skilami 70\70 np.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 19:06   #12
projekt89
Użytkownik Forum
 
projekt89's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 41
Imię: Spethr
Profesja: Elder Druid
Świat: Askara
Domyślny

nie lepiej wbic.. skille i potem juz sie o nie nie martwic? zreszta.. kazdy robi jak chce! Ale wedlug mnie .. progi

20 lvl 60/60
30 lvl 70/70
40 lvl 75/75
50 lvl 80/80 ..

to podstawa..

jak ktos lubi na 60 lvl miec 75 sworda to pozdrawiam przy huncie na dragach
projekt89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 21:34   #13
Erol
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 06 2008

Posty: 40
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 101
Skille: 80+
Poziom mag.: 7+
Domyślny

No sprawa shieldinga u palka była już parę razy poruszana mając pallkiem 40 shielda to powodzenia w skilowaniu na cyklopach, albo na slime a o expieniu już nie mówię ze spirami =]. Knight to już inna profa i jak już sie ją wybiera to trzeba mieć dużo wolnego czasu na skilowanie, ponieważ skille są u niego najważniejsze no na 45 albo nawet i 50 levelu mieć skille 65/65+ a znam dużo takich osób to już przesada, albo jak mi jakiś gracz powie, że najważniejsze jest wbijcie 70/70 a potem można expić ile sie chce to powodzenia =]. Jak nie chce wam sie skilować godzinami i siedzieć na slime itp. to macie jeszcze postacie magiczne robicie runki przed dp a Mlvl sam wam idzie ^^
Erol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 21:53   #14
projekt89
Użytkownik Forum
 
projekt89's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 41
Imię: Spethr
Profesja: Elder Druid
Świat: Askara
Domyślny

exp.. i train.. trzeba podzielic wedlug mnei te rzeczy a kazdy napewno... znajdzie chwile zeby trenowac..
projekt89 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 23:48   #15
Uran of Aurea
Użytkownik Forum
 
Uran of Aurea's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Suwałki
Wiek: 31

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 50
Skille: 74/71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ascaron Pokaż post
Bez sensu jest wbijanie skila 80\80 na 40 lvlu.Ponieważ nie expisz wcale na innych potworach niż 40 lvl ze skilami 70\70 np.
Jeżeli skille tyczą sie knighta to raczej nie bedzie expic na innych potworach, ale bedzie mu sie expiło napewno szybciej, pszyjemniej i bedzie wiencej zarabiać. Jeżeli tyczy się paladyna to może expić na innych potworkach. Myśle, że palladynem opłaca sie skillować, knightem też ale mniej. Dlaczego ? Ponieważ 100 ek expi na zółwiach i 35 ek expi na zółwiach. A jeżeli 35 paladyn expi na torpid -2 to 100lvl napewno nie bedzie tam expić.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hardbic Pokaż post

Tak więc skoro nie skilując idzie nam pięknie i dyst i lvl ( i z lvlem to wszytko , bo to lvl głownie świadczy o sile postaci) to co jest za sens skilowania ?
Paladyn expi b.szybko i jeżeli w jednym poradniku piszę że należy skilować do 80 , przecież logicznie myśląc później będziesz expił szybciej, a z gorszym skilem wolniej więc na wyższym lvlu musi się wyrównać dyst , a nie skilujący paladyn zostanie z przewagą lvla , kasy ...
Każdy kto myśli o poważnym gramiu prędzej czy później kupi PACC i większość ludzi woli się do tego odpowiednio przygotować poprzez skillowanie. Skille to indywidualna sprawa każdego z nas jeżeli dobrze się nam gra z takimi skillami jakie mamy to nie ma potrzeby skillować, jednak niektórzy gracze uważają to za kweste hmmm... "honoru" jak masz na 40 lvl skill 70/60 to kumple uważają, że jesteś ciotą a jak masz 80/70 to ze jesteś dobrym graczem ( Oczywiście prawdziwi koledzy nigdy by tak nie pomyśleli ja tylko podaje przykład jak myślą niektórzy gracze ) Swoich skilli nie należy się wstydzić jeżeli ci odpowiają
Uran of Aurea jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 23:51   #16
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

"Stwierzednie typu NIE OPLACA SIE trenowac, jest bez sensu.. co za przyjemnosc walenie na 40 lvl .. soldierow i 3 guardow? skoro mozna miec.. skille 80/80 .. i walic same guardy."

Pomyśl, robisz skila 80 i 40 lvl i sie cieszysz jak fajnie jest sobie bic guardy ,
natomiast inny knight robi W TYM SAMYM CZASIE ~65 skila(tyle powiedzmy mu na expie wejdzie) i 60 lvl i on sobie bije potwory o ktoych ty mozesz sobie pomarzyc.
A hitów niebędzie miał od ciebie gorszych bo ty bedziesz bił np fire axe (38 atk)
a on sobie weźmie heroic axe (44 atk) i w dodatku nablesuje jakim zywiolem bedzie chcial

"jak ktos lubi na 60 lvl miec 75 sworda to pozdrawiam przy huncie na dragach "

no na przyklad lvl 65 i 70 axa, bierzesz war axe , blesujesz i wiesz co robisz z dragami ?
coś o czym swoim 40 knghcikiem z 80 skila mozesz pomarzyc


"No sprawa shieldinga u palka była już parę razy poruszana mając pallkiem 40 shielda to powodzenia w skilowaniu na cyklopach, albo na slime a o expieniu już nie mówię ze spirami =]. Knight to już inna profa i jak już sie ją wybiera to trzeba mieć dużo wolnego czasu na skilowanie, ponieważ skille są u niego najważniejsze no na 45 albo nawet i 50 levelu mieć skille 65/65+ a znam dużo takich osób to już przesada, albo jak mi jakiś gracz powie, że najważniejsze jest wbijcie 70/70 a potem można expić ile sie chce to powodzenia =]. Jak nie chce wam sie skilować godzinami i siedzieć na slime itp. to macie jeszcze postacie magiczne robicie runki przed dp a Mlvl sam wam idzie ^^"

acha czyli według ciebie 100 knight z 8x skila (jest sporo takich teraz)
jest dupny ? no tal lepiej miec 40 lvl z 80 skila
a o palku to już wogóle przesadziłeś , palem do expienia sperami 40 shield to za mało ? jak umeisz grać to potwór cię dochodzić nie będzie, jedynie raz na jakis czas
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 00:10   #17
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

"Jeżeli skille tyczą sie knighta to raczej nie bedzie expic na innych potworach, ale bedzie mu sie expiło napewno szybciej, pszyjemniej i bedzie wiencej zarabiać."

no właśnie tłumaczę że ani nie będzie mu się expiło szybciej,przyjemniej, ani a zwłaszcza nie będzie więcej zarabiać (omg w koło macieju)
Bo hitow niebedzie walic wiekszych, ze wzgledu na bronie od lvla itd., mniej zarobi, bo postac z przewaga lvlowa ma o wiele wiecej capa,lepsze leczenia , wiecej many,lepsze eq.
No chyba że poruwnujesz 30 knighta skilujacego z 30 nieskilujacym wiadomo ze skilujacemu bedzie sie lepiej expilo, ale takie porownywanie to glupota na maxa, poniewaz na postac skilujaca poszlo o wiele wiecej czasu , tak wiec nalzey w tym czasie uwzgledic ze postac neiskilujaca w tym czasie expila.


"Każdy kto myśli o poważnym gramiu prędzej czy później kupi PACC i większość ludzi woli się do tego odpowiednio przygotować poprzez skillowanie. Skille to indywidualna sprawa każdego z nas jeżeli dobrze się nam gra z takimi skillami jakie mamy to nie ma potrzeby skillować, jednak niektórzy gracze uważają to za kweste hmmm... "honoru" jak masz na 40 lvl skill 70/60 to kumple uważają, że jesteś ciotą a jak masz 80/70 to ze jesteś dobrym graczem ( Oczywiście prawdziwi koledzy nigdy by tak nie pomyśleli ja tylko podaje przykład jak myślą niektórzy gracze ) Swoich skilli nie należy się wstydzić jeżeli ci odpowiają"

kumpel w zyciu tak niepowie masz rację, pro gracz też nie, takie kozaczki co chcą zgrywać pro są wszędzie i to oni tak pajacują.
To samo na siłowni jak przyjdą jakieś laiki i sie pytają jak ćwiczyć tylko poto żeby wyciskać na ławeczce więcej niż koledzy z klasy

Ostatnio edytowany przez Hardbic - 17-06-2008 o 00:11.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 00:33   #18
Uran of Aurea
Użytkownik Forum
 
Uran of Aurea's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Suwałki
Wiek: 31

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 50
Skille: 74/71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ascaron Pokaż post
Bez sensu jest wbijanie skila 80\80 na 40 lvlu.Ponieważ nie expisz wcale na innych potworach niż 40 lvl ze skilami 70\70 np.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hardbic Pokaż post
"Jeżeli skille tyczą sie knighta to raczej nie bedzie expic na innych potworach, ale bedzie mu sie expiło napewno szybciej, pszyjemniej i bedzie wiencej zarabiać."

no właśnie tłumaczę że ani nie będzie mu się expiło szybciej,przyjemniej, ani a zwłaszcza nie będzie więcej zarabiać (omg w koło macieju)
Bo hitow niebedzie walic wiekszych, ze wzgledu na bronie od lvla itd., mniej zarobi, bo postac z przewaga lvlowa ma o wiele wiecej capa,lepsze leczenia , wiecej many,lepsze eq.
No chyba że poruwnujesz 30 knighta skilujacego z 30 nieskilujacym wiadomo ze skilujacemu bedzie sie lepiej expilo, ale takie porownywanie to glupota na maxa, poniewaz na postac skilujaca poszlo o wiele wiecej czasu , tak wiec nalzey w tym czasie uwzgledic ze postac neiskilujaca w tym czasie expila.
Porównywałem tutaj postacie o tym samym lvlu, z wypowiedzi Ascarona. Jeżeli chce się mieć jak najśilniejszą postać w jak najkrótszym czasie to tak popieram twoją tezę. W takim przypadku nie opłaca się wybijać wysokich skilli lepiej przeznaczyć czas na expienie.
Uran of Aurea jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 11:07   #19
wojo1310
Użytkownik Forum
 
wojo1310's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2008

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: Flamess
Świat: Menera
Poziom: 103
Poziom mag.: 7
Adres Jabbera do wojo1310
Domyślny

kolega założył postac na serverze menera i naklonil mnie zebym tez sobie zalozyl. zrobilem to po rowno tygodniowym odstepie od zalozenia postaci kolegi.on skilowal i skilowal a ja doskilowalem do 50/50 i poszedlem na dark katedre swoim 15 lvlowym knightem,juz na drugi dzien mialem 20 lvl(wbilem tez 2 skila) a on nadal skilowal majac 10 lvl,gdy mu sie znudzilo takze zaczal expic na dk(mial skile o mnw. 2/3 wieksze ode mnie jednak ja mialem lepsza bron i zadawalem zdecydowanie wieksze obrazenia)... po odstepie mnw. 10 dni znowu zaczol skilowac majac juz 25 lvl a ja tym czasem smigalem na cyklopach swoim 35 lvlem ze skilami 63/61...teraz mam 51 lvl i skile 70/69(wiem ze slabe) a on ma 41 lvl i 3 skila wiecej...ja udezam w rozmachu po 210 a on max 190...to chyba daje do myslenia zwlaszcza ze korzystamy z tej samej broni...o co kaman?
__________________
Orgias
wojo1310 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 12:33   #20
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

".teraz mam 51 lvl i skile 70/69(wiem ze slabe) a on ma 41 lvl i 3 skila wiecej..."

no widzisz , a jeszcze masz tydzień grania w plecy od kolegi.

"ja udezam w rozmachu po 210 a on max 190...to chyba daje do myslenia zwlaszcza ze korzystamy z tej samej broni...o co kaman?"

no pisał już ktoś wyżej że lvl również dodaje dmg.
A weź pod uwage jeszcze jak za pare lvli już zmienisz broń ,a on pozostanie z tą co ma

acha i om ma tylko skila 73 , a pomyśl co będzie jak zacznie skilować do 80 (jak radzą niektóre poradniki na tym lvlu) a ty będziesz dalej expić.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.


Powered by vBulletin 3