Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-06-2008, 12:49   #21
wiewioreq
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 02 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

@hardbic
naucz sie cytować

Cytuj:
ja udezam w rozmachu po 210 a on max 190...to chyba daje do myslenia zwlaszcza ze korzystamy z tej samej broni...o co kaman?
Tak jak powiedział kolega up co level dostaje sie 2% dmg a co skill 3. Gdybyś czytał tekst od początku to byś wiedział.
wiewioreq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-06-2008, 13:17   #22
Brtek00
Użytkownik Forum
 
Brtek00's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007
Lokacja: Sanok

Posty: 230
Stan: Na Emeryturze
Imię: Szugar
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ??
Świat: Secura
Poziom: ??
Skille: ??
Poziom mag.: ??
Brtek00 ma numer GG 340747
Domyślny

ZARAZ WAS POWALE MOIMI SKILAMI !!!!! mam 56 lvl i skile 69/66 aHHAHA
nie chce mi sie skilowac moim zdaniem sie nie oplaca moj kumpel 54 ek skile 76/75 nie widze zeby mial jakies tam milionowe róznice w hitaniu.. przy mnie
Praktycznie hitami podobnie i dlatego jebac skilowanie meczysz sie calymi dniami przy trenieniu potem lag ded i skile w dól ja juz tak mialem ..
trenilem sobie trenilem potem wracam do depo lag GS DED DSM/RH w plecy i po skilu ktorego nabijalem caly dzien wiec moim zdaniem bardziej sie oplaca doskilowac do 50~~ i jechac z lvlem teraz skile malo co daja DUZO i TO DUZO BARDZIEJ sie liczy lvl zeby wieej hitac i dana bron oczywiscie skile tez sie licza ale w troche mniejszym stopniu od lvla... TO tyle THX

POZDRooooooo..... SORY ZE TAKIE BLĘDY ORTOGRAFICZNE ALE PISZEe To po pijaku i mi sie nie chce [pisac lepiejj

Robicie to co jest napisane w poradnikach pierdolicie ze skile to podstawa.. a wcale tak nie jest cipy doza do tego zeby tibja byla coraz prostrza za nie dlugo pewnie nie bedzie trzeba skilowac <zart>

Ostatnio edytowany przez Brtek00 - 17-06-2008 o 13:29.
Brtek00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 14:15   #23
SSSlayeRRR
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2008
Lokacja: Skawina

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ondragon
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Skille: 67/66
Poziom mag.: 3
SSSlayeRRR ma numer GG 3084211 Send a message via Skype™ to SSSlayeRRR
Domyślny

A Bubble? Wogole nie skillowala i jako pierwsza wbila 200 lvl
__________________
Ľôvë ťřáíňíňg. ňôôß šťÝĽë .
SSSlayeRRR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 19:23   #24
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Jest to cytat z tego tematu: forum.tibia.pl/showthread.php?t=58915&highlight=expic+skilowac&pa ge=8
Mianowicie strona 8 post 147.Radze także przeczytać:strona 8 post 144

Teraz post nr 147:

Ukryty tekst:
Przeczytalem wszystkie wasze posty i musze stwierdzic z ubolewaniem ze niestety wszyscy mniej lub bardziej mijają sie z prawda. (nawet moderatorzy nie maja do konca racji choc niewatpliwie sa najblizej prawdy)
Otóż tak naprawde skillowanie knightem NIE jest w ogole potrzebne. Malo tego, powiem wiecej - skillowanie knightem jest marnotrawstem czasu. Pewnie zaraz sie spytacie co zamiast tego trzeba robic zeby skille rosly? Odpowiedz jest prosta: Trzeba odpowiednio expic. Expic tak zeby rosl lvl w parze ze skillami. Czyli expic na duzych spawnach slabszych potworkow a nie na pojedynczych spawnach lepszych potworkow. Odradzam takie cuś jak elfy na malym lvlu bo skille na nich rosna masakrycznie wolno (1 hit = 1 dead, a pozniej sprint 10 sekundowy do kolejnego elfika/spawnu nie sprzyja przyrostowi umiejetnosci). Dobierajac odpowiedni rodzaj potworkow i jaskinie (mniej wiecej o to chodzi zeby nie brac potworkow na 1 hita i nie biegac dluzej niz 6-7 sekund do kolejnego moba) powodujemy satysfakcjonujacy dla nas przyrost skilli 2 x wolniej niz podczas treningu i przy tym expimy z szybkoscia 75% swojej maksymalnej predkoscia expienia. (regula dziala do ~75 lvl, pozniej mozna juz w ogole dać se siana ze skillami). Polega to na omijaniu expowisk typu soldy i elfy gdzie duzo wiecej biegamy niz bijemy, a zamiast tego odwiedzaniu expowisk takich jak tomby (zawsze duzo shitu sie plącze pod nogami: a to snake nam tarasuje droge, a to skeletony otocza i shielding rosnie), szeroko rozumiana tiquanda, trolle dla pacc (ponizej 30/30), larvy i roty dla pacc (ponizej 40/40), scaraby (exp sredni, zarobek sredni, ale skille leca b. szybko jak na osiagany wspolczynnik expa/h), DC (w godzinach malego zaludnienia). Krótko mowiac nalezy kierowac sie zasadą: zadawaj ciosy jak najczesciej, ale ze swojej najlepszej broni jednorecznej i na full atak, expiac przy tym oplacalnie. (czyli kasa wydana na exp ma sie zwracac - dlatego demony itp odpadaja ;p)
Kierujac sie powyzsza zasada az do okolo 75 lvla osiagnalem postac taka jak w profilu. Dla porownania moj kolega zastosował zasade progów (dany skill na dany lvl, jego progi byly dosc rozsadne) i troche trenowal. Teraz ma 97 lvl i skille 94/92. Expi o 15-20% wolniej ode mnie, blokuje az o 20-25% gorzej ode mnie. (mimo przewagi 13 skilli shielda ;p)



Post nr 144:
Ukryty tekst:
Chcecie to skilujcie, niechcecie nie skilujcie. KAzdy ma własne zdanie.
Ja wole nie skilowac tylko odrazu expic, jak umiejetnie grasz to skil leci ci niewiele wolniej podczas expienia niz podczas grania.
Przykład roty na darashi. bije cie zawsze 2-3 rotów ty bijesz na ful atak. lepsze miejsce tomby 1 lvl gdzie masa badziewi typu snejki, spidery bijesz pokoleji co leci majac na tarczy kilka slabych potworów, inne miejsce dworce. na troche wyzszym lvl bandyci, wildki.

Jesli mam marnowac czas na skilowanie to wole bic nawet takie badziewia, skil rosnie moze troche wolniej ale spokojnie w czasie który ty przeznaczysz na skilowanie ja zrobie lvl.

zanim sie ktos wypowie niech zrobi postacie +70 lvl i zobaczy jakie sa róznice hitó przy 10 pkt róznicy skili. praktycznie zadne dla 90% potworów, szybkośc expienia tez praktycznie zadna.


zaczolem grac razem z kumplem prawie równoczesnie on skilowal ja expilem. efekt ja mam 71 lvl i skile +70/+70 a on ma 50 lvl i skill +80/+80 i ja nadal szybciej odniego expie.

bo 20 lvl daje mi przewage 300 hp, i duuuzo capa. JA moge wziasc wiecej run, zadziej sie lecze, zadziej musze zchodzic z expowiska.

@Cacuss wiesz jaka jest róznica w hp miedzy 80 a 120 lvl ?? 600 hp tam gdzie ty sie dwa razy uhniesz on wogóle.


a dla wszystkich maksymalne obrazenia zaleza od lvl jak i od skillu

nikt na 30 lvl nawet z skilem 90 nie walnie wiecej niz 60 lvl z skilem 60.

jesli mówisz ze wolisz poskilowac a potem miec przyjemnosc z gry to przosze bardzo, ale nie uwierze ze jesli ja bede mial przewage w lvl a ty w skilech bedziemy blokowac te same potwory.

Przewaga lvl to przedewszystkim przewaga ze przezyjesz max comgo potworka.
blokuj DL gdzie główne obrazenia to od ognia, blokuj behemota, Demona, blokuj necro,blokuj warlocki, blokuj potwory bijace z life draina, bij potwory bijace magia. Twój skill przyda ci sie gdy bedziesz bil guardy, cyklopy, nigdzie wiecej. A przy blokowaniu wiekszosci mocnych potworów bardziej wazne jest ilosc hp niz skill.

Moze i bedziesz bil mocniejsze hity w smoka, guarda i td itp ale tam gdzie ty uh uh to ja exura exura bo nadal bede mial rezerwe zycia której ty ze wzgledu na niski lvl nie bedziesz mial.


Daje trochę do myślenia XD

Ostatnio edytowany przez Ascaron - 17-06-2008 o 19:38.
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2008, 09:25   #25
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez wiewioreq Pokaż post
@hardbic
naucz sie cytować
umieć umiem, to przyzwyczajenie z innego forum, ale wiem że jest mniej czytelnie więc postaram się cytować

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ascaron
Jest to cytat z tego tematu: forum.tibia.pl/showthread.php?t=58915&highlight=expic+skilowac&pa ge=8
Mianowicie strona 8 post 147.Radze także przeczytać:strona 8 post 144
A spójrzcie na datę tamtych postów, i weźcie pod uwagę to ze keidyś opłacało się bardziej skilować niż teraz (czytaj STARA TIBIA w moim artykule)

Ostatnio edytowany przez Hardbic - 18-06-2008 o 09:34.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 18:36   #26
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

odświeżam, bo dodałem jeszcze exp , i parę postów pierwszych ludzie sie o skilowanie pytają to niech lukną
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-06-2008, 02:47   #27
Kamliss
Użytkownik Forum
 
Kamliss's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2007

Posty: 305
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tak pierdolicie z tym skillowaniem jakby to nie wiadomo co było. Po pojawieniu się pacca na 30 dni sprawa jest prosta - kupujesz pacc na 30 dni, robisz na bocie w 2-3 dni 27 sorca/druida, pozniej do konca pacca skillujesz na bocie, a po miesiącu efekt jest oszałamiający, na dodatek niskim kosztem.
Kamliss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2008, 22:49   #28
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

Buahah nie no świetny plan.
Kupuje paca żeby bot mi pograł 3 dni i resztę z paca skiluje

Jednak zostane przy swojej opcji mianowicie:
zrobił bym skile 50/50 kupił paca i expił knightem.
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2008, 23:27   #29
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Najwieksza niespodzianka nowego update bedzie czysty bot ( bez keyloggerow ) dodawany gratis do kazdego pacca zeby ludzie nie musieli sie meczyc gra. Placisz - masz.


odnosnie tematu - od uptate 8.0 skillowanie nie ma wiekszego sensu.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2008, 01:02   #30
ArcyGo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 05 2008
Lokacja: Lublin
Wiek: 34

Posty: 20
Stan: Na Emeryturze
ArcyGo ma numer GG 1615109
Domyślny

Kup sobie blackd, Pacc

Nastepnie idz na trole w edron na 2 dni wbijesz 35lvl troche skilli i ruszaj na dworce do 70 lvl i bedziesz mial full seta. Na 70 lvlu bedziesz mial skille cos w stylu 74/65 moze troszke wyzsze wiec nie jest zle. Wtedy mozesz dopiero zaczac myslec o skilowaniu np. na molts na monkach albo slimach za bramka lvlowa ; ) Oczywiscie chodzi tutaj o knighta.

A z palladynem to mysle ze musisz pobocic z battle hammerem na edron trolach do 35 ;D wtedy kupujesz speary i skilujesz na jakims monku do 65 dista bo pozniej juz za duze hity wchodza i nie nadarza sie leczyc. A pozniej to juz twoj wybor czy skilujesz z kamieniami czy expisz. Jesli chodzi o palka i jesli masz kase na kamole to bym skilowal ; )

Ostatnio edytowany przez ArcyGo - 24-06-2008 o 01:05.
ArcyGo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2008, 09:18   #31
DewkoBoozer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Prawidłowo liczy się dmg tak (co do skilli). Dmg broni dzielimy na 10. Więc Avanger - 50:10 = 5.0 Następnie nasz skill np. 80 mnożymy przez w tym wypadku 5 = 400

400 jest maxymalnym dmg'em przy 80 skillu i 50 atk broni. Przy 90 skilla (każdy chyba wie ile to czasu trzeba poświęcić, żeby wbić knightem z 80 do 90 skilla) uderzamy stosunkowo nie wiele więcej 5x90=450

Co raz to większe skille zmieniają też barierę średniego dmg. Czyli na 70 skilla potrafimy uderzyć 350, ale raz na 50 hitów. A na 90 skilla 350 wchodzą co 4 hit. I dlatego warto skillować.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2008, 09:35   #32
Alanus Lutinum
Użytkownik Forum
 
Alanus Lutinum's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005
Wpisy bloga: 1

Posty: 735
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Alanus Lutinum ma numer GG 6972780
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DewkoBoozer Pokaż post
Prawidłowo liczy się dmg tak (co do skilli). Dmg broni dzielimy na 10. Więc Avanger - 50:10 = 5.0 Następnie nasz skill np. 80 mnożymy przez w tym wypadku 5 = 400

400 jest maxymalnym dmg'em przy 80 skillu i 50 atk broni. Przy 90 skilla (każdy chyba wie ile to czasu trzeba poświęcić, żeby wbić knightem z 80 do 90 skilla) uderzamy stosunkowo nie wiele więcej 5x90=450

Co raz to większe skille zmieniają też barierę średniego dmg. Czyli na 70 skilla potrafimy uderzyć 350, ale raz na 50 hitów. A na 90 skilla 350 wchodzą co 4 hit. I dlatego warto skillować.
Z GSa (46atk) przy skillu 76 mój best hit wynosił 288. Jedyne co wiemy to to, że im większy skill i atak broni oraz po części lvl tym większe dmg.
Alanus Lutinum jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2008, 10:37   #33
Hardbic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 06 2008

Posty: 39
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
odnosnie tematu - od uptate 8.0 skillowanie nie ma wiekszego sensu.
i to właśnie tłumacze noobom , w tym celu napisałem mój artykuł ale i tak zawsze znajdzie się jakiś "gracz" co nawet nie przeczyta całego tylko napisze:
"jak ci się nie chce siedzieć na skilowaniu z miesiąc-dwa to zrób sorka bo knight nie jest dla ciebie"
Hardbic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2008, 00:26   #34
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

CipSoft tworząc tę grę chyba nie myślał, aby tak robić profesje, aby skilowały dużo lub w ogóle skilowały, oczywiście mówię o palku i knighcie.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2008, 00:55   #35
Balnazar00
Użytkownik Forum
 
Balnazar00's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2008

Posty: 68
Świat: Obsydia
Poziom: 50~
Skille: 7o~/7o~
Domyślny

ZAWSZE bardziej oplaci ci sie expienie niz skilowanie/robienie run (chyba ze potrzebujesz run), pozatym jak cos bardziej oplaci sie skilowac 90 knightem z dobrym eq niz expic 20 ze skilami 100/100 (ten drugi bedzie wiecej padac ;p)
Balnazar00 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2008, 12:13   #36
Edy
Użytkownik Forum
 
Edy's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2008
Wiek: 29

Posty: 28
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 32+
Skille: bad/bad
Poziom mag.: 9+
Domyślny

Ja jak mialem 20lv palka to dobilem okolo 50 skill i expilem se na luzie. Jak dobilem 30lv to 10 skill samo wlazlo. Takze skill niejest az tak wazny. Ja radze skilowanie wtedy gdy sa zajete expowiska.
__________________

CS FAN
Pozdro dla NoStus
Edy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2008, 13:35   #37
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Mam pytanie.Chodzi o to, że mam palka 20 lvl skile 53\37.Ogólnie dobrze mi się hita i w ogóle.Rozchodzi mi się o shielding.Dużo się naczytałem, że jest on ważny i w ogóle i nie wiem czy mam go jakoś specjalnie skilować czy expić sobie i się o niego nie martwić.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą
Ascaron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2008, 15:46   #38
Mokus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 07 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mokus
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 28
Skille: 62/60
Poziom mag.: 3
Mokus ma numer GG 5627946
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ascaron Pokaż post
Mam pytanie.Chodzi o to, że mam palka 20 lvl skile 53\37.Ogólnie dobrze mi się hita i w ogóle.Rozchodzi mi się o shielding.Dużo się naczytałem, że jest on ważny i w ogóle i nie wiem czy mam go jakoś specjalnie skilować czy expić sobie i się o niego nie martwić.
Z reguły tak jest że palkowi skile shieldingu slabiej lecą więc nie ma co się przejmować...Mój kumpel skilowal od wyjscia z rooka i miał skille 58/45. Generalnie, może być to wina tego że palek expi waląc z daleka i zdaża mu sie tez tak skilować...Palek zostal tak stworzony ze ten drugi skill jest mu mało potrzebny w wielu przypadkach, dlatego ten drugi skill zostaje pozostawiony w tyle... Zauważ że Knight zawsze posiada w miare równe skile.
Mokus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2008, 16:38   #39
Gornik14
Użytkownik Forum
 
Gornik14's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ilss
Profesja: Knight
Gildia: brak
Świat: Menera
Poziom: 55
Skille: 80/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

ja mam skille 80/80 knightem lvl 55 a jak inni na 55 lvlu maja np. 61/60 knightem to patrzcie jaka róznica
ja od niedawna zacząłem chodzić na orc fortess i nie jest źle
a ci co mają na 55 lvlu skille 61/60 to niech zapomną chyba że wezmą 5 bp of SHP ale i tak tylko stracą kase ))))))
<<na orc fortess najczęściej widze 70-110 lvli więc zobaczcie jaka róznica lvl,apropo raz zapytałem sie 78 najta to skilla to powiedział 78/76
Gornik14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2008, 16:51   #40
Donatz
Użytkownik Forum
 
Donatz's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2007
Lokacja: pl

Posty: 107
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: +90
Domyślny

Gracz A skilluje do 80
Gracz B skilluje do 60 i idzie expic

Gracz B odskakuje graczowi A o 20lvli

Gracz A wbija 80 skill i leci expic, dogania gracza B.

Gracz A chodzi na masowe hunty jako bloker, expi na wypasionych potworach
Gracz B może sobie poexpic na tych samych potworach co od 20lvli a o bloczeniu na questach moze pomarzyc...

Gracz A odskakuje graczowi B lvlem.

Jestem za skillem ale bez przesady.
Na pewno warto skillowac na początku żeby potem nie trzeba bylo nadrabiac.
Donatz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.


Powered by vBulletin 3