Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-12-2004, 21:00   #1
marek_cycuch
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004

Posty: 12
Pytanie co sie opłaca?

Powieccie mi która profesja jest opłacalniejsza?

Zawsze sie pisze o skilach i eq a ja szukałem i szukałem i sie nie doszukałem

ja mam sorka na 21lvl i 41mlvl nicka nie podam ale sie przy nim narobiłem

ostatnio zrobiłem sobie postać na roku która ma 11lvl(i ciągle rośnie) ale nie wiem jakom profesje mam wybrać

prosze o pomoc i zgóry z niom dziękuje

A i prosze niech nikt nie kasuje tego!

Ostatnio edytowany przez marek_cycuch - 24-12-2004 o 10:20. Powód: złe przedstawienie
marek_cycuch jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-12-2004, 21:05   #2
Vaxxia
Użytkownik Forum
 
Vaxxia's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Wiek: 36

Posty: 310
Stan: Tutor
Domyślny

Jeśli masz postać na rooku z 11 lvlem, to możesz już zapomnieć o wychodzeniu na main gdyż ci sie to poptostu nie opłaci... Na twoim miejscu grałabym dalej swoim sorcem - ładny mlvl, a lvl mozna szybko podbic do 30~ i będziesz wtedy kosił.
__________________
Blank signature.
Vaxxia jest offline  
stary 24-12-2004, 10:18   #3
marek_cycuch
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004

Posty: 12
Domyślny Ale...

ale przecierz na rooku nie morzna zabijać innych to kogo ja będę kosił

poza tym nie uważasz że po pewnym czasie rokkard morze sie znudzić
marek_cycuch jest offline  
stary 24-12-2004, 10:38   #4
Gumez
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

jak cos to z "rokkarda" wychodzi sie na 8 lvlu... x/
ale ten mag jest nawet, nawet, nie popelniaj tego samego bledu co ja...
graj ta postacia ktora grasz teraz i bedzie GiT x)
 
stary 24-12-2004, 11:20   #5
marek_cycuch
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004

Posty: 12
Pytanie Ale...

Ja chce wiedzieeć tylko jedno:

Jakom postacią najszybciej można sie dorobić fortuny
marek_cycuch jest offline  
stary 24-12-2004, 12:52   #6
Qrczaq
Użytkownik Forum
 
Qrczaq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2004
Wiek: 33

Posty: 99
Imię: Kafos
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Chyba knight ma najwiecej kasy bo wydaje tylko na runy a i tak jak kazdy robi looty itp. ; palek musi wydac na bolty i runy , sorc i druid caly czas kupuja runy to chyba knight bedzie mial najwiecej kaski tylko knightowi eq lepsze potrzeba ;-)

Ostatnio edytowany przez Qrczaq - 24-12-2004 o 12:54.
Qrczaq jest offline  
stary 24-12-2004, 13:00   #7
Tretogorczyk
Użytkownik Forum
 
Tretogorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2004

Posty: 75
Domyślny

Zwykle najwiecej kasuje pal.... juz na low lvlach roznica gp z lootu przez gp na belty/strzaly jest wysoka...

BG2 4 life...
__________________
Truly one of the Eleandrils!
Tretogorczyk jest offline  
stary 24-12-2004, 13:10   #8
Mistyczny
Użytkownik Forum
 
Mistyczny's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Venore

Posty: 167
Cool

Knightem najszybciej dorobisz się fortuny ale teraz już nie zmieniaj postaci.
Bo jak zrobisz tak 35 lv. sorccem to tez bedziesz mial dobrze a knightem byś musial długo skilować ok. 1 miech. A więc graj Sorccem.
__________________
Ice Warriors
Mistyczny jest offline  
stary 24-12-2004, 13:20   #9
kidler
Użytkownik Forum
 
kidler's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2004

Posty: 1,007
Świat: Aurea
Domyślny

Z rooku na main wychodzi się mając 8lv, teraz gdy wyjdziesz na 11lv to bedziesz mial mniej MP i HP niż inny koleś na 11lv co wyszedl na main na 8lv. Czyli ta postać jest już na stracie stracona, mozesz nią sobie grać od czasu do czasu na odprężenie jako rook char. Jesli chcesz zmienic hara to zrob nowego i wyjdz z rooku na 8lv. Ale dobrze ci radze zostan przy tym sorcu co go masz. Jak podbijesz troche lv to zobaczysz ze bedzie rox.

Aha, przestudiuj troche słownik języka polskiego.
__________________
~I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air.~
WHU - GSE

Ostatnio edytowany przez kidler - 24-12-2004 o 13:22.
kidler jest offline  
stary 24-12-2004, 17:20   #10
keicaM
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Nowa Sarzyna
Wiek: 36

Posty: 37
keicaM ma numer GG 4069853
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Qrczaq
Chyba knight ma najwiecej kasy bo wydaje tylko na runy
LMAO, rotfl, omg etc. Grales kiedys knightem? albo druidem? Najwiecej kasy ma druid lub sorc, raczej druid bo sd nie ida tak jak UHy. Jestem druidem i wiem ze np. na valorii ciezko jest sprzedac sd, w czasie gry gdy kumpel, sorc, robi 1 bp sd i zanim zdazy go sprzedac to ja zrobie 3 bp UHow i je sprzedam. Mam duzo kasy ale kupilem tylko dragon shielda i skull staffa zeby szybciej roty i dwarfy zabijac, dalej chodze w dark helmecie brass legsach i scale armie. Druidowi i sorcowi nie potzreba dobrego eq. chyba, ze ma tyle kasy ze mu sie w depo nie miesci Knight musi natomiast non stop inwetowac w sprzet.
Pally natomiast kupe kasy wydaje na bolty.
keicaM jest offline  
stary 25-12-2004, 00:21   #11
Dark Knight
Użytkownik Forum
 
Dark Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Wiek: 35

Posty: 173
Stan: Na emeryturze
Poziom: 120
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 7
Domyślny

Oczywiscie ze najwiecej i najszybciej zarabia knight !
Zbiera sporo kasy, robi dobre looty, o ile ma dobre skile traci malo uh na hunty i expie, zawsze pierwszy otwiera cialo - wiadomo o co chodzi
i wiele innych zalet o ktorych mozna czytac na forum.
Dark Knight jest offline  
stary 25-12-2004, 19:39   #12
Tretogorczyk
Użytkownik Forum
 
Tretogorczyk's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2004

Posty: 75
Domyślny

Knightem expiac na guardach zwykle traci sie na uhach i nei zarabia. Palem praktycznie >ZAWSZE< zarabiasz i wychodzisz z wielkim + w gp. Pale zwykle zarabiaja wiecej od knightow... belty sa tansze od uhow...
__________________
Truly one of the Eleandrils!
Tretogorczyk jest offline  
stary 26-12-2004, 11:43   #13
Vibafe
Użytkownik Forum
 
Vibafe's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2004
Wiek: 34

Posty: 200
Domyślny

@up
lol a co to sie tylko na guardy chodzi ?? A belty to leza w bp na ziemi za darmo ?? najwiecej zarabia kngoht..naprzyklad na ghoulach albo na minosach. Na minosahc w godzine mozesz ~2k,3k zrobic nawet na loot bagu a jak blokujesz na dobrych skillach i lvl np. DL'a albo BK, Hero TO masz kasy w h...duzo
Vibafe jest offline  
stary 26-12-2004, 13:41   #14
Qrczaq
Użytkownik Forum
 
Qrczaq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2004
Wiek: 33

Posty: 99
Imię: Kafos
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez keicaM
LMAO, rotfl, omg etc. Grales kiedys knightem? albo druidem? Najwiecej kasy ma druid lub sorc, raczej druid bo sd nie ida tak jak UHy. Jestem druidem i wiem ze np. na valorii ciezko jest sprzedac sd, w czasie gry gdy kumpel, sorc, robi 1 bp sd i zanim zdazy go sprzedac to ja zrobie 3 bp UHow i je sprzedam. Mam duzo kasy ale kupilem tylko dragon shielda i skull staffa zeby szybciej roty i dwarfy zabijac, dalej chodze w dark helmecie brass legsach i scale armie. Druidowi i sorcowi nie potzreba dobrego eq. chyba, ze ma tyle kasy ze mu sie w depo nie miesci Knight musi natomiast non stop inwetowac w sprzet.
Pally natomiast kupe kasy wydaje na bolty.

przeciez na samym koncu mojego posta napisalem ze knightowi potrzebne jest dobre eq ale i tak moim zdaniem najlepiej zarobi knight a pozatym masz racje ze druidzi robia uhy sprzedaja wiecej niz zostawiaja dla siebie ale chyba bedziesz kupowal wiecej hmm i sd wiec kasa idzie....
Qrczaq jest offline  
stary 26-12-2004, 14:14   #15
Longinus
Użytkownik forum
 
Longinus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 40

Posty: 6
Longinus ma numer GG 6616418
Cool knight a sorc

Ja gram druidem i jest mi dobrze, wydaje się, że knight jest najlepszy, bo nie trzeba za dużo wydawać i na początku szybko się dostaje lvle, łatwo się kosi, ponieważ taki np. sorc, który wyjdzie na 8 lvlu z rooka z małymi środkami finansowimi (dajmy, że 130 gp) to przecież odrazu jakis <przepraszam za wyrażenie> za***istych czarów nie kupi, dodając, że nie ma pacca. Takiego sorca załatwi z pełnym spokojem 8 lvlowy knight, który ma więcej życia większe skille w walce. Jednakże co ma poradzić knight nawet z najlepszym mieczem z (dajmy tak większym niż przeciwnik sorc) etc. w walce z 15lvlowym, 30 mlvlowym z potężnymi czrami, może tylko liczy straty...
Więc ja proponuje zawsze w każdej grze postacie magiczne, tak jak i w tej.


P.S.
Wesołych Świąt i Szczęśliwszego Nowego Roku .
Pozdrawiam
Longinus jest offline  
stary 27-12-2004, 18:11   #16
Lepa
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Dupa

@up

Ja też zawsze preferowałem magów ale w tibii magia jest tak z***ana że c***.
Jakieś runy qrwa.

Topic
Na początku myślałem że magiem będzie najlepsza zabawa tak jak w innych rpgach, ale sie zawiodłem.Później grałem pallem i mi sie spodobało lecz później gdy zagrałem knightem to dopiero zaczeła się zabawa.na początek:
Ja lvl 18 knajt vs pally lvl 15 , 2x pally lvl 12 , pally lvl 10.
Całom grupe roz***ałem z palcem w dupie.Jedynie 10lvl uciekł gdy zabijałem 12 lvlowca.
Inaczej mówiąć



KNIGHT ROX

Ostatnio edytowany przez Lepa - 27-12-2004 o 18:17.
 
stary 27-12-2004, 18:37   #17
Taki sobie Sebek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 04 2004

Posty: 29
Cool Chyba cie pogieło .....

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez keicaM
Jestem druidem i wiem ze np. na valorii ciezko jest sprzedac sd, w czasie gry gdy kumpel, sorc, robi 1 bp sd i zanim zdazy go sprzedac to ja zrobie 3 bp UHow i je sprzedam.

Big LOL : Specjalnie sie zalogowalem zeby to skomentowac bo mnie krew zalewa jak takie cos widze!!! Wydaje mi sie ze bp uhow robi sie 3 h a bp sd 7 tak wiec zrobisz dwa z kawalkiem a nie 3 !!! Kolo chyba cie troche fantazja poniosła lekko bo niezla gafe walnales .......


Pozzzdro......
Taki sobie Sebek jest offline  
stary 27-12-2004, 19:45   #18
SorcFan
Użytkownik forum
 
SorcFan's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2004

Posty: 24
Pergamin

kazda profesja sie praktycznie oplaca:
-knight raz kupi sobie sprzet a potem ma swiety spokoj a duzo kasy moze miec z lootow
-paladyn oplaca sie najmniej, ale jednak. musi wydawac duzo forsy na bolce wydawac chociaz ma te czary, jak np exura vita czy hmm
-sorcerer bardzo sie oplaca chociaz mniej od druta. "treni" sobie robiac mlvl czyli raczej robic runki, a przy tym zarabiajac kupe kasy. wiem to ze swojego doswiadczenia, bo na 11 czy 12 mlvlu stuff mialem taki jak w podpisie
oprocz shielda
-druid jest to najbardziej oplacalna profesja. uhy to najbardziej oplacalny run jaki sobie mozna wyobrazic. zgralem tez druidem i wiem ze kasy mozna druidem kupe zarobic na uhah
SorcFan jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:45.


Powered by vBulletin 3