Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-07-2004, 23:13   #1
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny Jak NIE zostac n00bem w 24 godziny

Coz, zrobilem poradnik o poczatkach gry w tibie, chcialem tutaj zamiescic przepisy, ktorych SZANUJACY sie Tibijczyk lamac nie powinien.(Moga znajdowac sie tutaj punkty podobne do tych w temacie "netykieta" za co z gory przepraszam).Wg mnie wszystkie punkty sa rownie wazne, wiec nie bede ich numerowal, stawial jednego ponad drugim itp.Kolejnosc przypadkowa.



- Jedna z najbardziej wkurzajacych rzeczy w Tibi...."Obrazanie innych graczy" :
nigdy, ale to nigdy nie obrazaj graczy obojetnie na jakim lvlu.Czemu?A czy byloby ci milo gdyby ktos zwyzywal cie od n00bow obrzucal ku*wami, obrazil rodzicow itp?
No wlasnie...Druga sprawa jest to, ze wkurzony gracz potrafi byc bardzo niemily (a wkurzony low lvl lubi zawolac wkurzonego high lvla ktorego zna z.... ).Nie oczekuj tez tego, ze w przyszlych relacjach miedzygraczowych taki obrazony gosc bedzie cie szanowal ..."always forgive, but never forget" - glosi przyslowie Tibijskie .
+Sposob unikania : nie wdawaj sie w klotnie z innymi graczami, panuj nad swoimi nerwami.

- "Zlodziejstwo" : wlasnie niesiesz loot z guardow, na ktory pracowales xx godzin, juz prawie donosisz do dp/sklepu, juz myslisz co zrobisz z zarobiona flota, a tu przybiega n00b, juma ci caly loot bag i taszczy do dp.Zlodziejstwo jest najwiekszym przejawem zlosliwosci (nie liczac obrazania) w tibi.Jesli dopiero co wyszedles z rooka, jest to twoja pierwsza postac, NIGDY NICZEGO NIE KRADNIJ.Jesli high lvl taszczyl duzo kasy w takim loocie, on tego nie zapomni.Zazwyczaj zaliczysz kilka deadow albo rooka jeszcze raz obejrzysz.Najlepiej oddac loota i ladnie przeprosic.
+Sposob unikania : jesli jestes kleptomanem - nie graj w ta gre.A jesli nie - lepiej byc biednym i lubianym, niz bogatym i huntowanym.

- "Lootowanie / zabijanie potworkow" : wyobraz sobie taka sytuacje.Siedzisz na dwarf guard huncie, w pelni zadowolony zdobytym expem i lootem, az tu nagle przybiega jakis player i bije ci guarda / bierze z niego loot, bez zapytania o zgode.Jeszcze rozumiem, 12lvl, moze newbie, pozatym dostanie dwa hity, odda to co ukradl lub przeprosi i zwieje.Gorsze jest to gdy tak zaczyna robic lvl rowny tobie / wyzszy. Wtedy albo mozesz mu g*wno zrobic, albo ma protectora i tez mozesz mu... .Jest to typowym przejawem power abusersta*, wiekszosc graczy tego po prostu nienawidzi.
+Sposob unikania : nie lootuj, nie zabijaj, najlepiej nie przeszkadzaj nikomu w expieniu - nie wchodz do zajetych kopaln, jaskin, pol itp.

- "Blokowanie respa" : jeden z przejawow power abuserstwa, blokowanie respa* jest rzecza nieprzyjemna.Ty mogles czekac kilka godzin na spawn, a jakis cwiek wbije na srodek i twoje potworki moga sie nie respic...Bardzo czesto wkurzony gosc luruje na takiego cwieka jakiegos potworka (jesli jest to high lvl to sobie poradzi, jednak np 25 lvl sorc moze sobie nie poradzic z kilkoma guardami albo dwoma smokami itp).Innym sposobem "rozwiazania problemu" jest zabicie cwieka, lub postraszenie go rookiem .
+Sposob unikania : nie wchodz na respy innych graczy.

- "Watowanie" : wiekszosc graczy pierwszy raz o tym slyszy.Wiec co to takiego jest?!Nekro jak to nekro, ubzdural sobie cos? Otoz...nie.Watowanie (okreslenie slangowe oszukiwania) jest to kradniecie lootu na huncie.Szczegolnie robia to nielojalni blokerzy : wypadnie cos z takiego bk (np bohy) ten juma to do plecaka..."co bylo" "pusty".I w ten sposob ekipa jest nieswiadoma szczescia, a bloker wzbogaca o kilkadziesiat K.Niestety, nieraz nieswiadomy zlodziej moze stracic reputacje.Nagle zacznie szybciej biegac, lub padnie a bohy beda w plecaku...latwo sie tak wzbogacic
+Sposob unikania : po prostu badz uczciwy...lepiej byc uczciwy, biedniejszy o kilka k (podzielisz sie bohami), ale koledzy wiedza, ze warto isc z toba na hunta bo nie watujesz...

- "Rat killer " : jesli jestes tak newbie (albo n00b), ze nie wiesz jak sie trenuje...no coz...ludzie zazwyczaj maja raty, ktore ich bija...tak szybciej trenuje sie shielding.Jesli jestes tak bardzo zachlanny na exp, idz na wolfy a raty zostaw ludziom w spokoju.Zazwyczaj rat killer konczy zle - dead lub huntowanie.
+Sposob unikania : nie zabijaj ratow, po prostu

- "lurer" : lurujesz* rozne potworki w celu zabicia evul* afkera*.O wiele lepiej zeby dany lurer zobaczyl "killed by orc warrior" lub cos w tym stylu, niz "killed by xxx".Jest to latwy sposob zeby sie wzbogacic.Jednak jest druga strona medalu : lurer sie obudzi, zacznie cie bic (zabije, bedzie huntowal), ktos cie zobaczy itp.Najlepiej jesli musisz cos na kogos lurowac, luruj cos na low lvla.
+Sposob unikania : nie luruj nic.Nie wszystko zloto co sie swieci.

- "hacking" : hackowanie innych graczy.Bardzo latwy sposob na zdobycie gruuuubej kasy (obojetnie - keyloggery, programy do wbijania itp swinstwa).Jednak jest to najwieksze h*jstwo, jakie mozesz zrobic.Gosc pracowal na to iles tam czasu a ty mu to po prostu ukradniesz....Jak ktos sie dowie, ze to ty, od razu stracisz wiekszosc kumpli, nikt ci nie bedzie chcial pomoc itp.Na stracenie.
+Sposob unikania : badz uczciwy, nie hackuj.

Mysle, ze objasnilem wiekszosc "grzechow" tibijczykow.
Teraz * :
- power abuser : gosc, ktory wygania cie z kopalni, straszy high lvl kolegami, blokuje respawn, jesli nie chcesz oposcic expowiska, bije cie, blokuje itp
- resp : respawn, z ang re(powtorny) spawn (odrodzenie), czyli miejsce w ktorym potworki sie odradzaja
- lurowanie : wyciaganie potworkow ze spawna, w miejsce, gdzie normalnie nie wystepuja (np gs pod dwarvenbridge).
- afk : away from keybord (czyt ełej from kibord or aefka ).Po prostu odejscie od kompa / stanie na exicie.Takie postepowanie jest niedozwolone powyzej 15 minut czasu prawdziwego.

Czekam na opinie

Edit : wlasnie zauwazylem, ze art "wewnetrzne prawa tibi" jest troche podobny do mojego .Coz, moze nie calkiem ale jednak...musze znalezc kolejny temat, teraz napisze art najlepiej jak umiem


Jak nie zostac n00bem w 24h - forum

-"obrazanie graczy" : tak jak w Tibi, tak samo na forum unikaj obrazania graczy.W tibi kilka osob przeczyta, jak obrazales innego gracza.Na forum przeczytaja to wszyscy.Obrazony delikwent chetnie zglosi to do modka, a ty dostaniesz sliczne (CH) pod nickiem.
+Sposob unikania: panuj nad nerwami

-"1000czne pytania" : jesli chcesz zalozyc temat : na poczatek poszukaj, czy nie bylo podobnego.Jesli 3 osoby chca o to samo zapytac, moga pojawic sie 3 tematy.A wielu uzytkownikow nie chce odpowiadac 3 razy na to same, ale inaczej zadane pytanie.
+Sposob unikania : naucz sie uzywac przycisku "szukaj"

-"Nabijanie postow" : teraz nie ma licznika postow, ale "nabijanie" postow w pewnym sensie istnieje.Naucz sie edytowac posty, nie pisz tego typu " co zrobic jak...?" a potem "ok, dzieki za odpowiedz" i kolejny post pod tym "a jeszcze jedna sprawa".
+Sposob unikania : naucz sie uzywac przycisku "edytuj post"

-"Historyjki" : jesli masz jakies pytanie, napisz je od razu, niektorzy nie lubia czytac, jak to ty z twoimi kolegami poszedles tu, nastepnie tam, ale jednak wrociliscie bo...
+Sposob unikania : pisz rzeczowo i na temat.

-"SSy nie dzialaja" : jesli widzisz nowy temat, wchodzisz na niego, SSy nie dzialaja, nie pisz od razu "SSy nie dzialaja, zmien to".Rozumiem, jesli nikt nic takiego napisal, napisz.Ale jesli juz 3 posty sa takie, to po co 4?Autor widzi, ze nie dzialaja, wiec zmieni.
+Sposob unikania : lepiej nie napisac nic, niz ma sie pojawic 100 postow "ssy nie dzialaja".

-"Gratz lootu" : to samo co wyzej...jesli podobal ci sie loot, zachowaj to dla siebie...Inni maja moze pytania dot. ssow.A tak autor musi sie przekopywac przez 100 postow "gratz lootu".
+Sposob unikania : tak jak "ssy nie dzialaja".

-"A ja hcialem napisac, rze...czyli blenty oto graficzne" : nie rob bledow ortograficznych w postach.Jesli jestes dyslektykiem lub nie czytasz ksiazek, wlacz Worda i przeszukaj post co do bledow....Chyba, ze chcesz zeby ludzie sie smiali z twoich "blentuf".
+Sposob unikania : przed odpisaniem sprawdz, czy post jest poprawny ortograficznie.

-"Pisanie nie do tego dzialu co trzeba" : jesli chcesz spytac sie co robi blue robe, pisz to do "bronie i przedmioty" a nie do "inne" albo "magia"....
+Sposob unikania : przed napisaniem tematu sprawdz, do jakiego dzialu piszesz.

To chyba "fszystko".

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 05-02-2005 o 08:46.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-07-2004, 23:54   #2
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny

Przyznam się, że czytałem co drugie słowo znalazłem bła. AFK wymawia się moim zdaniem "ełej form ki(j)bord". I to tyle
Lig@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2004, 18:38   #3
Dark Glinu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tak na prawdę to nie czytalem artykułu ale spodobały mi sie twoje przykazania tibi !!! Spox!!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2004, 12:05   #4
SandMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Łuków
Wiek: 34

Posty: 87
SandMan ma numer GG 3377227
Domyślny

No nekro, gratz, fajny artykul. ednak moglbys sie do tych zasad stosowac jak grasz ... Dobra, to byl glupi zart . Jeszcze raz gratuluje. O! Jestem wyjatkwy - przeczytalem caly - od dech do dechy, nie to co wy, lenie ?(
__________________
By your hammer let none be saved!
Live to die on the final day!
SandMan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2004, 22:38   #5
kubasek2
Użytkownik Forum
 
kubasek2's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 30

Posty: 41
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Calmera(rox)
Poziom: 17
Poziom mag.: 9
kubasek2 ma numer GG 3744985
Domyślny

Sie nie chwal rekordzistoJa też przeczytałem całego, nie to co reszta! Ten kto czyta takie poradniki zostaje gm'em
__________________
I have a home, longing to roam
I have to find you, I have to meet you
Sanctum your face, slowing your pace
I need your guidance, I need to seek my
Innervision, innervision...

S.O.A.D RoX
kubasek2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2004, 23:58   #6
Vormencik
Użytkownik Forum
 
Vormencik's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2004

Posty: 103
Domyślny

Dobry poradnik. Nienawidze n00bow. Ale co do obrazania innych graczy mialbym watpliwości. Bo nie kazdy moze nie odzywac sie gdy ktos mu na rodzicow wrzuca albo co (ja taki jestem) moze bys dal sposob "Ignore" ? To jest bardzo latwy sposob nie robienia sobie wrogow za wrzucanie na kogos, nie slyszysz co on mowi wiec nie musisz mu odpowiadac innymi bluznierstwami
__________________
Prof: Royal Paladin
Lvl&skills:39, 78/63,15mlvl
best solo,team: necromancer,Dragon Lord
nick: Vorment Firefist
Uoch. Stare :S
Prof: No Vocation
lvl:skills:1, 10/10 0mlvl
best solo,team: nie ma/best team RAT
nick: Vorment Firefist

Pozdro dla all hackerow w Tibi no i szczegolne pozdro dla asslickerow takich jak Macho Firefist.

Ostatnio edytowany przez Vormencik - 16-12-2004 o 23:59. Powód: Literowki
Vormencik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 07:53   #7
Zakapturzony Executor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 12 2004

Posty: 10
Domyślny

Fajne, fajne, a jaka jest porada dla hlvl, co im sie nudzi i tak po prostu bez powodu zabijają ludzi na ulicach?
Zakapturzony Executor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 15:37   #8
Dishman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 04 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 34

Posty: 28
Dishman ma numer GG 3189757
Król nice :D nekro

Co prawda to prawda, lecz każdy normalny człowiek powienien wiedzieć o tym nie czytając o tym no dla tego to już tylko dla Arcy noobow. NO i przeczytałem całe oraz posty i ,chyba w 2 czy 3 to (czyt: ełej from kibord) a nie ełej form kibord taka mała rada jeśli chcesz poprawiać innych to spójż pierw na siebie.
Dishman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 16:09   #9
japa21
Użytkownik Forum
 
japa21's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2004
Wiek: 33

Posty: 226
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 29
Skille: 71/58
Poziom mag.: 14
japa21 ma numer GG 3258200
Domyślny :p

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
-
- resp : respawn, z ang re(potworny) spawn (odrodzenie), czyli miejsce w ktorym potworki sie odradzaja
"Potworny respawn" ... eh, ale ta Tibia jest evul. Miało być chyba powtórny , nie? Gratz artykułu!
__________________
Thallus forever!
japa21 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 16:13   #10
Earl
Użytkownik Forum
 
Earl's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Krakow

Posty: 147
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Poradnik fajny ale jakos nie sadze zeby liczba noobow spadla. Nobby byly sa i beda
Jeden malutki blad
napisales re(potworny)...chyba mialo byc powrotny
Earl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 16:38   #11
fil0nson
Użytkownik Forum
 
fil0nson's Avatar
 
Data dołączenia: 17 10 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 108
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Etso
Profesja: Knight
Świat: Xerena
Poziom: 21
Skille: 67/67
Poziom mag.: 4
LOL

Artykuł w/g mnie genialny.

Po prostu cudo, BARDZO podoba mi się ta granica którą postawiłeś między Newbie a Noobem. Wszystko jest w jednym miejscu, elegancko i tyle. Mam nadzieje że postrzyma to "fale" Noobostwa coś w stylu: "ja raz spotkałem Noobka, który nie wiedział co to Carlin Sword" itp.

Mam nadzieje, że jak najwiecej osób go przeczyta.

Mam jedno pytanie: Czy uważacie że osoba która jest Noobem, zasługuje na Hacka ?
__________________
Co?

Gówno!
fil0nson jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 16:40   #12
Leo
Użytkownik Forum
 
Leo's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Titania, Venore, Łódź
Wiek: 33

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Leo ma numer GG 7184087
Domyślny

KK. spoko temaćik. Szczególńe ta dróga czenść! A jakosi ńkt mj ieszcze ńe zwrucił ówagi rze robje błenty ordograwiczne. :lol: (chyba nie ma takiej buśki)

Wersja dla niek ó maty h :

KK. Spoko temacik. Szczególnie ta druga część! A jakoś nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi że robie błędy ortograficzne. :lol: (chyba nie ma takiej buźki)
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lololol Pokaż post
http://i3.tinypic.com/7w7nuvd.jpg
ja pierdole, to przechodzi ludzkie pojecie.
Leo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2004, 17:04   #13
wygiety swiety
Guest
 

Posty: n/a
Król

"always forgive, but never forget"

nOOby byly, sa i beda

dobry text pozdro i gratz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2004, 21:15   #14
TomiK
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 12 2004

Posty: 37
Domyślny

Poradnik dobry ale dodaj jedna rzecz

+ Nie przesuwac ludzi np: Druidów lub Sorców ktorzy nic nie pisza i sie nie ruszja tylko sobie czekaja na mane a taki koles podchodzi i zaczyna cie przesuwac *** wie gdzie

dobra jeszcze jeda rzecz:

+Nie lubie kolesi ktorzy widza ze goni mnie jakis potwór lepszy odemnie i mnie zabije ,a taki koles stanie mi przy wyjsciu/wejsciu i juz mam deda bo nie ma sie gdzie skryc

fil0nson:
osoba ktora nie wie co to Carlin Sword to chyba jeszcze nie noob tylko np: newebie ,ale moge sie mylic
__________________
brAk

Ostatnio edytowany przez TomiK - 23-12-2004 o 21:17.
TomiK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 11:58   #15
Zakapturzony Executor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 12 2004

Posty: 10
Domyślny

Wiesz jak się pierwszy raz spotkałem z terminem carlin sword to myślałem, że carlin to jakiś metal

Zakapturzony Executor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2004, 13:14   #16
Kumulus
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 11 2004
Lokacja: Płock
Wiek: 34

Posty: 229
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Furora
Poziom: 60
Poziom mag.: 50
Kumulus ma numer GG 3105321
Domyślny

ja sie ciesze jak widze na tradzie np takie cos: free pacc,quests itp--->www.tibia.cos tam. bo noobki sie na to nabieraja i daja swoje kody. dzieki temu mniej noobkow gra w tibie bo czesto po takim czyms koncza gre
Kumulus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2004, 22:13   #17
Alek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

MOIM ZDANIEM nikt nie zasługuje na hacka, nawet nooby. Ale naprawdę bardzo mnie denerwuje gdy ktoś nie odróżnia NOOBA od NEWBIE. Np. taki tekst na noobowskim blogu (nie podam adresu, nie będziecie się mogli wyżywać ): "znajdujemy jakiegoś nooba, pytamy się go czy chce się nauczyć klonować itemy. Mówimy mu żeby wyłożył backpacka na ziemię i wcisnął ctrl+clone. Gdy wciśnie ctrl+l wyloguje się, a my mu zabierzemy itemy." Coś takiego to:
a)Nie odróżnianie nooba od newbie
b)Nie rozpoznawanie, że samemu się jest noobem
c)Chamstwo i zwykła kradzież.
Jednak IMHO nawet taka osoba nie zasługuje na hacka.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2004, 19:25   #18
alienXX
Użytkownik Forum
 
alienXX's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33

Posty: 163
Stan: Niegrający
Imię: Tomek
Świat: Real life
Domyślny

Taka bardzo malutka uwaga...

"- lurowanie : sciaganie potworkow na innych graczy"

Lurowanie to ogolnie rzecz biorac Ciagniecie potworkow za soba.
"Zaciagane" w miejsca w ktorych nie wystepuja, po to aby zabily niczego nie spodziewajacych sie graczy to takie samo lurowanie jak ciagniecei za soba ds'a i tluczenie go z boltow


Taka tylko dorbna uwaga.

...a ogolnie to poadnik spoko, ale jak ktos jest noobem, to naprawde trudno to zmienic, a nebwie (ktorzy pozniej stana sie albo poprostu graczami, albo noobami... 2 drogi...) zazwyczaj do poradnikow nie zagladaja :/
alienXX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2005, 19:32   #19
Dowizul z Inferny
Użytkownik Forum
 
Dowizul z Inferny's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004
Lokacja: Ostrów Wlkp.
Wiek: 31

Posty: 424
Dowizul z Inferny ma numer GG 3923320
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX
zazwyczaj do poradnikow nie zagladaja :/
nie?? toja jestem inny niż wszyscy jak ja byłem newbie to zaglądałem na tom strone regularnie i czytałem forum(nawet udawało mi sie pisac posty )
__________________
glosujcie

Dowizul z Inferny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2005, 08:48   #20
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Dzieki za wychwycenie bledow
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez japa21
"Potworny respawn" ... eh, ale ta Tibia jest evul. Miało być chyba powtórny , nie? Gratz artykułu!
Tak, mialo byc wlasnie tak Poprawione.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX
"- lurowanie : sciaganie potworkow na innych graczy"

Lurowanie to ogolnie rzecz biorac Ciagniecie potworkow za soba.
"Zaciagane" w miejsca w ktorych nie wystepuja, po to aby zabily niczego nie spodziewajacych sie graczy to takie samo lurowanie jak ciagniecei za soba ds'a i tluczenie go z boltow
Tez poprawione
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.


Powered by vBulletin 3