Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-08-2007, 17:10   #141
MaxiKnightAurea
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: gdzieś

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Avar Phos
Profesja: Paladin
Świat: Azura
Poziom: 28
Skille: 68/53
Poziom mag.: 7
MaxiKnightAurea ma numer GG 1324128
Domyślny

PRZOSZE O POMOC!!. Mam neta radiowego 128Kb/s rano w nocy wszystko ok gitara i plynnie smiga ale w dzien miedzy 13-21,22 to juz jest koszmar padlem nie raz i nie dwa na guardach w kazz - mam wylaczone gg i all programy korzystajace z neta mam antyvira - NOD32. W procesach nic nie grzebie bo nie chce sobie windowsa rozp*******.Ale grac sie kompletnie nie da!madafaka xD.AAAA i mam kompa
Sempron - 1.8 Ghz
RAM - 512 DDr
K graf - 128 Gforce turbocache

Ostatnio edytowany przez MaxiKnightAurea - 30-08-2007 o 17:11.
MaxiKnightAurea jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-09-2007, 23:32   #142
Sir Dark Archeon
Użytkownik Forum
 
Sir Dark Archeon's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Gdynia
Wiek: 45

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Grimera
Poziom: 133
Skille: 23/28
Poziom mag.: 74
Sir Dark Archeon ma numer GG 8764136
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Larui Pokaż post
Elo!
Mam takie pytanie dotyczace lagow.
Posiadam kompa 2,66 GHZ 512 DDR i neta 512 w ostanim czasie mam takie lagi ze nie mozna wytrzymac wogle sie grac nie da rano najczesciej nie mam i w nocy, a po polodniu masakra ale chodzi o to ze to nei sa ciagle lagi tylko tzw. przeskoki co jakis czas sie zatrzymuje w miejscu. Znacie Mozne jakis Sposob aby temu zapobiec.
Z Gory Dzieki
Hail!

No coz.... Nic nie zrobisz. Od jakiegos czasu, zwlaszcza po update 8.0 servery sa przeciazaone i laguja masakrycznie.
Gra duzo ludzi i CIPy nie radza sobie z obciazeniem ich serwerow oraz laczy.
Pozstaje tylko czekac az to minie.
__________________
!!!Hail Eternal Friendship!!!
Sir Dark Archeon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 01:05   #143
<.<
Użytkownik Forum
 
<.<'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 731
Domyślny

Gonzo, te porady są świetne! Bardzo mi pomogły
Dzięki!
__________________

Ostatnio edytowany przez <.< - 28-09-2007 o 01:07.
<.< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-09-2007, 14:03   #144
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hejdek Pokaż post
mam juz po lagach dzieki jej poradom!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki czyim?
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2007, 15:16   #145
edmun
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ir0n u Ciebie może być winą za bardzo obciążonego procesora. Czasami mam tak w pracy. Odpalę Tibię i po kilku minutach pomimo połączenia sieciowego do neta - zrywa mi połączenie po czym zaczyna szukać jeszcze raz.
Zauważyłem że na wielu, naprawdę wielu sprzętach Tibia ciągnie 100% zużycia procesora.
Ani to miłe, ani przyjemne, ani nie usprawnia gry :/
Niedługo zamiast kupować Intel Core-Duo E4500 żeby pograć w Wiedźmina (oryginał za jedyne 65 zł ma się te wtyki), będę musiał pomyśleć o Intel Core-Quad żeby pograć w Tibię :/
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2007, 16:21   #146
Derid
Użytkownik Forum
 
Derid's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2006
Lokacja: Włocławek

Posty: 163
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez edmun Pokaż post
Ir0n u Ciebie może być winą za bardzo obciążonego procesora. Czasami mam tak w pracy. Odpalę Tibię i po kilku minutach pomimo połączenia sieciowego do neta - zrywa mi połączenie po czym zaczyna szukać jeszcze raz.
Zauważyłem że na wielu, naprawdę wielu sprzętach Tibia ciągnie 100% zużycia procesora.
Ani to miłe, ani przyjemne, ani nie usprawnia gry :/
Niedługo zamiast kupować Intel Core-Duo E4500 żeby pograć w Wiedźmina (oryginał za jedyne 65 zł ma się te wtyki), będę musiał pomyśleć o Intel Core-Quad żeby pograć w Tibię :/
Wcale nie potrzeba czterordzeniowca do gry w Tibię. Po prostu Tibia jeśli może to korzysta maksymalnie z mocy procesora. Wystarczy ograniczyć liczbę fps do ~40 i zużycie procka z pewnością spadnie.
Derid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2007, 11:48   #147
edmun
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Derid kontra do Ciebie:
Procek 2800+ athlon 64 bity (ostatnio taki sprzet mecze)
plus 1gb ddr2 ramu, gf 7600gt
ograniczenie w Tibii do 25-35 klatek. nastepnie spawdzalem na kazdym silniku (dx 5.0, 9.0 opengl tez, ale to dla starych sprzetow), powylaczalem chyba wszystko co mozna w windosie wylaczyc (w gpedit.msc takze) wiec nawet uslugi nie chodzily. pozostal tylko net, obsluga sieci lan, najnowsze stery do grafy a i tak Tibia sciagnie 80-90.. czasami 100% zuzycia procka.

I nie sadze zeby to byla wina konfiguracji kompa. Po prostu panowie z CipSoft chyba nowe sprzety dostali przy updat'cie 8.0 i postanowili przerobic troche silnik.
Ostatnio sprawdzalem debugerrem i co dziwnego na procku 2200+ sempron 32 bity, 1,5 gb ddr1, gf6200gt z podobna zagwozdka ze sterami i z systemem - tibia na Deafult oknie ciela strasznie, ale gdy otworzylem sobie okno rozmowy z inna postacia - to zuzycie spadlo o 15% pomimo tego ze obydwa okna byly wyczyszczone z textu.

Ciekawostka jest tez dla mnie, ze trawiaste podloza, dzialaja szybciej i sprawniej niz odrobina betonu (testy na pohu obok temple przy gs'ie).
z gsem tez sa fajne dziwactwa.

Na ekranie 10 cyclopow, kilku mino guardow, mino archer czyli standard na pohu na full respie.
Tibia chodzi w miare plynnie, procek okolo 80%.

Pusty ekran i zblizam sie do Gs'a.
Zuzycie procka do 100%, Tibia zaczyna lagowac i freezowac.

Czyzby GS byl az tak rozbudowany ze Tibia zaczyna wymagac wiekszej mocy obliczeniowej czy tez chodzi o jego predkosc i ze grafa nie wyrabia?

Zagadek jest duzo.
Na razie przyzwyczajam sie do lagow, a juz w szczegolnosci jestem zaskoczony ze wiekszosc lagow bierze sie z faktu, ze serwery byly atakowane przez DoS (Denial of Service) i przez to gra lagowala.

W takim razie skad bierze sie gigantyczne zuzycie procka i niesamowite wymagania tej gry?

P.S. jade dzisiaj po Wiedzmina, wczoraj jeszcze nie dotarl do punktu odbioru.
heh... jak porownam Wiedzmina z Tibia i to, ze Tibia laguje a Wiedzmin na srednich ustawieniach bedzie mi plynnie dzialac - to smiech w strone CipSoftu jak najbardziej wskazany
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2007, 14:40   #148
AdiZgOlek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 07 2007

Posty: 212
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Witam,
a więc...Posiadam PC z prockiem dwurdzeniowym 2.8GHz Intel Dual Core, Karte graficzną ATI Radeon 550 256 Mb i 512 ramu, Ogólnie sprzęt wystarczający na płynną gre...Ale posiadam internet radiowy 512kb/s i jest tak że, z czasem gra chodzi bez zastrzeżen i jak pół servera na którym gram(Secura) ma lagi, mi chodzi bardzo dobrze. Ale bywa tak że znienacka zaczyna bardzo mocno lagować...I to nie chodzi o to że klient 8.0 i masakryczne lagi itede itepe...Mi tak laguje od Tibii 7.92(Internet dopiero zakupiłem jak był już ten klient, więc niewiem jak by to było na starszych klientach.)Jak ktoś wie co się dzieje niech coś poradzi (Jeśli co to lagi mam CODZIENNIE, tylko nie zawsze...)

Ostatnio edytowany przez AdiZgOlek - 06-11-2007 o 14:43.
AdiZgOlek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2007, 16:59   #149
Faratiz
Użytkownik Forum
 
Faratiz's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2007
Lokacja: Polnoc Polski
Wiek: 33

Posty: 65
Stan: Na Emeryturze
Imię: Faratiz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 54
Poziom mag.: 54
Domyślny

Zbytnio sie na tym nie znam, sam mam Neostrade ale pamietam czasy jak mieli pzreciazone serwery i tez w okresie najwiekszego obciazenia mialem straszne lagi. Ja bym zwalil wine na dostawce twojego internetu ;D
__________________
NIE CHCESZ HACKA?
WEJDZ I POCZYTAJ! TO NIE BOLI ;P


KLICK!
Łatwy sposób na Owntibie i inne gówna
Faratiz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2007, 21:34   #150
Andersen
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No prosze, a wydawało by się że to wina cipsoftu
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2007, 10:02   #151
edmun
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Stawiam na dostawcę. Może oni mają serwer niestabilny?
Przy radiówkach z resztą i tak ciężko.
Sam ostatnio walczyłem żeby co 30 sekundowych freezów nie było.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2008, 08:37   #152
Krychek
Użytkownik Forum
 
Krychek's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007
Lokacja: Bieruń

Posty: 14
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Saphira
Poziom: big
Poziom mag.: xD
Krychek ma numer GG 10706336
LOL

Mnie lagi najczesciej dopadaja na dark cathedral i wiadomo jak to sei konczy ten poradnik przyda sie wszystkim a szczaegolnie mi
__________________
  • Hail SaPhIra
Krychek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-01-2008, 15:22   #153
Obles
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja tam na szczęście nie mam jakiś wielkich lagów
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2008, 18:52   #154
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

a co moge zrobic gdy

ustawiam priorytet na wysoki i to bardzo malo pomaga , komputer ma 512 ram i 60 giga wolnego miejsca na dysku ,
interent mam 1,5 mega ale radiowke , gram na serverze usa i mam male lagi w godzinach 14-20 a duze giga lagi od 20-12


czy mam przestac chodzic do szkoly by móc normalnie w tibie grac!


mam postac na neranie ( niemiecki ) i tak zacina mi sie o wiele mniej , wiec co mam zrobic??? zmienic swiat i zaczac wszystko od nowa?
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 08-01-2008 o 18:56.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2008, 00:09   #155
Quacyk
Użytkownik Forum
 
Quacyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2007
Lokacja: Kraków

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bajubaju
Profesja: Sorcerer
Świat: Calmera
Poziom: 29
Poziom mag.: 27
Domyślny

Co do ogranicznika klatek (framerate limit) - oko ludzkie za płynną animację uważa 22 FPS, więc proponuje ustawić tam 22-25, to zmniejszy cięcie się. I nie śłuchajcie ludzi, którzy szpanują "a u mnie tipia wycionka 1758 kltek", bo po cholerę wam tyle?

Ustawianie priorytetu może być niebezpieczne (zmniejsza stabilność systemu).

Jak ktoś się nie wzdryga przed oszustwem - wbudowany lighthack zmniejsza lagi - zdejmuje karcie z główki konieczność obliczania cieni...

Ctrl + Alt + Delete -> Procesy -> wyłączcie zbędne procesy (np. antywir).

Wyłączcie kanały rozmów (szepty).

Dajcie ignore dla wszystkich poza VIPami (ryzykowne ).

Grzebanie w procesach na pewno nie "ro******oli Windowsa", najwyżej zrestartuje komp .

Albertus, nie dziw się, że na USA ci laguje, bo USA leży dość daleko... porada dla tych, co zakładają postać - wybierzcie "empty" serv w Niemczech. Deutshland uber alles (znawców niemieckiego przepraszam za ewentualne błędy).

Na Win98 Tibia chodzi lepiej... podzielcie sobie dysk na dwie partycje i na drugiej zainstalujcie Win98.

Ostatnio edytowany przez Quacyk - 01-02-2008 o 00:16.
Quacyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2008, 14:58   #156
fuzjametali
Użytkownik forum
 
fuzjametali's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2008

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 27
Poziom mag.: 35
Domyślny nadal lagi :/

mi nic nadal nie chce dzialac tylko lagi i lagi moze dlateego ze mam kompa pelnego virusów ale najebie tym od neta po nich :d ance:
fuzjametali jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2008, 23:12   #157
Sedrik.one
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 07 2007
Lokacja: Konin

Posty: 6
Stan: Na Emeryturze
Szczęśliwy lagi

Ja mam już starego kompa (procek 1.83 ,756 ram,128 mb grafa) i się nie laguje,choć czasami jak jest dużo ludzi to prawie chodzić nie mogę i jednego dnia 0 lagów a następnego nie idę expić bo nie chcę paść.Nie wiem jak duże znaczenie ma szybkość neta bo mam 1mb z kable
Sedrik.one jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2008, 10:39   #158
esiok23
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 07 2006

Posty: 22
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 340
Skille: 100/100
Poziom mag.: 30
Domyślny

witam! u mnie problem polega na tym iz mam lagi w okresie poludniowym do wieczorka... posiadam radiowke dobre loncze 1mb/s pingi do onetu ok 20-25 ms zauwazylem ze w nocy nie tnie ani wczesnie rano rowniez gdy ping podskoczy to wtedy zaczynaja sie lagi czy wie moze ktos co tibia dokladnie potrzebuje jakie paramerty sieciowe zeby smigala bez lagow poniewaz moge wszystko ustawic tylko nie mam pojecia co w czym tu jest problem bo net raczej ok tylko cos brakuje w ustawieniu tibi ...
Prosze o pomoc !
esiok23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2008, 11:46   #159
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez esiok23 Pokaż post
witam! u mnie problem polega na tym iz mam lagi w okresie poludniowym do wieczorka... posiadam radiowke dobre loncze 1mb/s pingi do onetu ok 20-25 ms zauwazylem ze w nocy nie tnie ani wczesnie rano rowniez gdy ping podskoczy to wtedy zaczynaja sie lagi czy wie moze ktos co tibia dokladnie potrzebuje jakie paramerty sieciowe zeby smigala bez lagow poniewaz moge wszystko ustawic tylko nie mam pojecia co w czym tu jest problem bo net raczej ok tylko cos brakuje w ustawieniu tibi ...
Prosze o pomoc !
Wyglada na to, ze nie masz gwarancji przepustowosci lacza i w czasie wiekszego rucuhu w sieci - pojawiaja sie opoznienia. Wwentualnie gdzies na innych laczach miedzy Toba a serwerem sa straty pakietow/opoznienia.
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2008, 21:09   #160
Borku
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Kurde tez mam taki problem po upie 8.0 przed bylo wszystko Gittara a teraz to pograc nie moge mam neta radiowego 2mb. Wszystko zrobilem tak jak opisujecie i nic Zal ku.. :>
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin 3