Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-07-2006, 20:12   #21
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

athlon 1800+
256 ram
radeon 9000

nie jest to niesamowicie dobra maszyna, ale ludzie mają gorsze na dysku mam tibie, silkroad online, quake 3 i gram tylko w tibie, dlaczego? bo pomimo złej grafiki, braku dźwięku, moge pogadać z ludźmi, moge zminimalizować na pasek, moge przeglądaćforum w czasie gry nie tnie mi się w czasie wchodzenai do miasta (silkroad -.-") to że nie ma dźwięku to może i lepiej bo dźwięki w niektórych grach tak głupie że lepiej mieć wyłączone głośniki a przy tibii włączam winampa i słucham tego co lubie. nie potrzebuje grafiki 'z kosmosu' żeby sobie pograć, bo i tak nie mam za dużo czasu na to...
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-07-2006, 11:54   #22
Wyzzer
Użytkownik Forum
 
Wyzzer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 178
Stan: Na Emeryturze
Wyzzer ma numer GG 3032480
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez morwi
athlon 1800+
256 ram
radeon 9000

nie jest to niesamowicie dobra maszyna, ale ludzie mają gorsze na dysku mam tibie, silkroad online, quake 3 i gram tylko w tibie, dlaczego? bo pomimo złej grafiki, braku dźwięku, moge pogadać z ludźmi, moge zminimalizować na pasek, moge przeglądaćforum w czasie gry nie tnie mi się w czasie wchodzenai do miasta (silkroad -.-") to że nie ma dźwięku to może i lepiej bo dźwięki w niektórych grach tak głupie że lepiej mieć wyłączone głośniki a przy tibii włączam winampa i słucham tego co lubie. nie potrzebuje grafiki 'z kosmosu' żeby sobie pograć, bo i tak nie mam za dużo czasu na to...
256 ram --!?!?!? tyle to wymaga sam windows xp...chyba ze uzywasz 98 to Ci bardzo wspolczuje, jako ze nie ma juz do niego wypuszczanych latek, a to ze jest "najlepszy"...taka opinia panuje wsrod pseudo-geekow, bo najlepszy to on jest do sciagania wirow chyba...

w quake'a bys jeszcze mogl pociagnac, ale silkroad to juz niezle musi skakac..
__________________
diabel mnie dzisiaj kusil, zebym uwierzyl w boga
Wyzzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2006, 12:02   #23
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wyzzer
256 ram --!?!?!? tyle to wymaga sam windows xp...chyba ze uzywasz 98 to Ci bardzo wspolczuje, jako ze nie ma juz do niego wypuszczanych latek, a to ze jest "najlepszy"...taka opinia panuje wsrod pseudo-geekow, bo najlepszy to on jest do sciagania wirow chyba...

w quake'a bys jeszcze mogl pociagnac, ale silkroad to juz niezle musi skakac..

czytać umiesz ?-.-" mam xpeka, gram(grałem) w silkroada i dobrze się grało. najlepiej to do szkoły na lekcje języka polskiego się wróć, albo korki z czytania se załatw
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 19:25   #24
Vysal sath
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 06 2006

Posty: 53
Domyślny

offtop: tibie, wowy itp. to nie Rpg tibia jest Ohack&slash a wow jest mmorpg
__________________
RETRAYED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vysal sath jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:26   #25
Rinnaroc
Użytkownik Forum
 
Rinnaroc's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2005
Wiek: 32

Posty: 233
Stan: Na emeryturze
Rinnaroc ma numer GG 4143112
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawci013
skoro mowicie ze tibia to gowno (chociaz ja sie z tym nie zgadzam ) to polec mi ktos gre mmorpg fajna w ktorej nie trzeba tylko expic ale cos innego jeszcze i oczywiscie wojny. Najlepiej darmowa i zeby sie nie nudzila szybko.
Proszę bardzo - Runescape. Bez samego expienia można fajnie pograć, bo masz bodajże 25~ skilli które możesz trenować takie jak gotowanie, łowienie ryb, ścinanie drzew, wykuwanie broni i wiele więcej. Samych ludzi grających jest więcej niż w Tibie. Gra nie powala grafiką, nie trzeba nic ściągać, bo jest w internecie. To właśnie w Tibi jest mało rzeczy do roboty po za expieniem/robieniem run. Chyba nikt mi nie powie, że pieczenie chleba jest interesujące.
__________________

Ostatnio edytowany przez Rinnaroc - 10-07-2006 o 20:27.
Rinnaroc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:29   #26
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

a ścinanie drzew jest interesujące ?; )
nie żebym bronił tibii i robienia chleba
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:41   #27
Rinnaroc
Użytkownik Forum
 
Rinnaroc's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2005
Wiek: 32

Posty: 233
Stan: Na emeryturze
Rinnaroc ma numer GG 4143112
Domyślny

Dla mnie tak. Ja dzięki temu skillowi zarabiałem i to dość sporo. Czasami po 300k/dzień, gdzie dla porównania najlepsze uzbrojenie dla f2p(facc) kosztuje 200k, a broń 50k.

Ostatnio edytowany przez Rinnaroc - 10-07-2006 o 20:43.
Rinnaroc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:42   #28
Str4t0s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Gdzies tam no niewiem gdzie
Wpisy bloga: 1

Posty: 855
Profesja: Elite Knight
Świat: Bubel i caherer
Poziom: Lol
Skille: 9999/99
Poziom mag.: -1
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vysal sath
offtop: tibie, wowy itp. to nie Rpg tibia jest Ohack&slash a wow jest mmorpg
Czlowieczku najpierw sie dowiedz co to hack and slash a potem pisz co to jest tibia.
Topic : Polecam guild wars,lecz to nie jest mmorpg tylko RPG online<a między tym i tym jest duża różnica
PS : Jezeli popelnilem jakas literowke to sorki ale ja w jakims amoku dzisiaj jestem.
__________________
Pwning noobs since '04.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przetłumaczenie przez google szóstego teasera
...Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.
Str4t0s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 21:39   #29
Likwidator
Użytkownik forum
 
Likwidator's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2006
Lokacja: Ostrów Wlkp.

Posty: 21
Stan: Na emeryturze
Likwidator ma numer GG 3923320
Domyślny

A więc może ja się wypowiem chociaż pewnie i tak nooby zmieszają mnie z błotem .

Po perwsze:

Tibia to raczej MMNOIG - Massive Multi Nobs Online In Game Niż MMORPG ponieważ sama nazwa RPG mówi że gra powinna zachować klimat a nie jak tibia opierać się na kilku słówkach (hi, bye buy, sell, pol, swe, br etc.), po przecież 40% graczy nie zna angielskiego i argumentuje to słowami "nie lubie angielskiego" lub "ucze się niemieckiego" a nawet "weź ty się odczep"

Po drugie:

Tibia jest grą w której żadko można odkryć coś nowego lub "przerzucić się na jakieś inne potwory"

Po trzecie:

Nie trzeba byc ekstra programistą aby napisać cheat jak ktoś napisał mówiąc też że nooby używają co najwyżej taskera bo to nie prawda (coś o tym wiem - teraz już nie gram), klasyczne nooby używają programów takich jak tibia candy albo tego całego śćierwa z tibia.org.pl a uwieżcie mi że tych programów jest multum i ok 60% graczy korzysta z kilku takich programów.

Po czwarte:

Wracając do wątku RPG co to za questy które 95% graczy zana z internetu 3% ma je w dupie a tylko 2% stara je się wykonać normalnie.
Likwidator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 21:45   #30
Karol'Olszewski
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Przeczytalem tylko pierwszy akapit . Nie chcialem dalej zeby nie probowac grac w inne gierki a tym samym rozstwac sie z tibia .

Tibia Rullez!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 22:59   #31
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Argumenty za tym, ze tibia to gowno nie rpg:

-brak questow ( moze poza 3-4 )
-brak rozwoju postaci ( zero atrybutow, skille rosna od samej walki, zadnych umiejetnosci dodatkowych )
-wszystko podporzadkowane walce ( zero skillow pobocznych, ktore tak fajnie spisuja sie np w WoWie )
-single player
-gowno nie npc
-na dobra sprawe uzywa sie od 2-3 ( knight ) do 1 ( pozostale ) broni przez cala gre
-brak jakichkolwiek modyfikatorow ( kazde mpa dziala tak samo )
-brak wytrzymalosci przedmiotow ( ugh .. )
-paladyn to k**** nie jest postac dystansowa, nigdy nia nie byla i to niezaleznie od systemu rpg ( radze poszukac znaczenia slowa 'paladyn' i odwolan do rycerstwa )

Argumenty za tym ze tibia to rpg:

-mozna pogadac z ludzmi ( ? )


Inne, darmowe gry nieco bardziej rpg:

-dobry, darmowy serwer WoW ( malo bugow, duzo ludzi, niewielka ilosc niedzialajacych skillow, spokojnie mozna grac )
-silkroad

Na wymagania sprzetowe szkoda narzekac, juz nawet kolejne wersje systemow operacyjnych maja takie wymagania ze slabe kompy po prostu wypadaja z wyscigu zbrojen ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 23:14   #32
ari2423
Użytkownik Forum
 
ari2423's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Annihilator Room
Wiek: 33

Posty: 260
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aris Xetr
Profesja: Rookstayer
Gildia: Selint Hill
Świat: Guardia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wyzzer
256 ram --!?!?!? tyle to wymaga sam windows xp...chyba ze uzywasz 98 to Ci bardzo wspolczuje, jako ze nie ma juz do niego wypuszczanych latek, a to ze jest "najlepszy"...taka opinia panuje wsrod pseudo-geekow, bo najlepszy to on jest do sciagania wirow chyba...

w quake'a bys jeszcze mogl pociagnac, ale silkroad to juz niezle musi skakac..
co??? ja mam 128 sv ramów i XP chodzi mo dobrze
ari2423 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 00:02   #33
seedee
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 07 2005
Wiek: 36

Posty: 74
seedee ma numer GG 3463467
Domyślny

Brawo Vil...
seedee jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 00:27   #34
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Str4t0s
Topic : Polecam guild wars,lecz to nie jest mmorpg tylko RPG online<a między tym i tym jest duża różnica
No, gw nie jest cRPG, bo za malo tam gadania, nie ma charakterystyk postaci (sila, szczescie, charyzma itp), ale wyroznia sie wsrod tego calego MMORPG. I to na plus, oczywiscie

@Likwidator : a po co ja mam sam rozwiazywac questy, skoro :
a)spytam sie kolegi i juz wszystko wiem
b)aby dowiedziec sie, jak zrobic np paradox tower, musialbys biegac po calej tibii, zuzylbys tyle uhow, ze nagroda by ci za owe uhy nie zwrocila...
c)po co tracic czas, skoro mozna "exp exp exp exp exp, need exp"?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 00:54   #35
Deaf Scream
Użytkownik Forum
 
Deaf Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 02 09 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 39

Posty: 199
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Flaxizo
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Berylia
Poziom: 20
Skille: xx/xx
Poziom mag.: ~
Deaf Scream ma numer GG 1975803
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
@Likwidator : a po co ja mam sam rozwiazywac questy, skoro :
a)spytam sie kolegi i juz wszystko wiem
b)aby dowiedziec sie, jak zrobic np paradox tower, musialbys biegac po calej tibii, zuzylbys tyle uhow, ze nagroda by ci za owe uhy nie zwrocila...
c)po co tracic czas, skoro mozna "exp exp exp exp exp, need exp"?
pytane co prawda nie do mnie..ale odpisze.. po to zey bylo fajnie?:>

ile mozna expic? trenowac? robic runy ? ja czesto wole sie powluczyc po miescie popomagac jakims newbie co gdziestam utkneli niz robic lv..fakt nie interesuje mnie wladza ani sila..ale to ze wzgledu na to ze mam dobre serce (lol) i nie zabijam za nic.

co do tematu... fakt tibia jest pelna chamstwa, nobow i rozwydrzonych dzieciakow. ..ale 1 na te 20-50 osob prezentuje swoja osoba jakies wartosci, czas na rozmowie z nia jest czasem spedzonym dobrze i milo, mozna dowiedziec sie wiele o kulturze innych krajow..

nastepnie co do nazekania o straty przy dedzie...szczeze powiedziawszy to dzieki wlasnie tym stratom tak gra wciaga... bo kazdy wie ile pracy wlozyl w ta swoja "postac" i wie ze jak zginie duzo straci, dlatego stara sie ja szanowac niechce ginac ... np jak kiedys gralem w halberd, czy knight online, czy tez kal online to po dedzie straty wydawaly mi sie smieszne... 20 razy potrafilem pasc w tym samym miejsu i duzo mi to ruznicy nie robilo.

dalej brak zroznicowanego eq fakt nie jest mocno zroznicowany..ale i tak go nie widac..a troche szkoda wiem ze latwiej by bylo pasc ofiara pk ..ale zawsze to ten klimacik by dodalo

co tam jeszcze bylo.. aha..grafika... nikt mi chyba nie zaprzeczy ze ta grafika ma swoj urok..jest prosta ale ma w sobie to "cos"

A gry typu kal online, knight wars, i obecne wow i linage, itp (w nie nie gralem ale tak mysle) sa nudne.. i po paru godzinach gry jest to bardziej monotonne. exp, slabe strarty przy dzedzie...to wszystko powoduje ze nie szanuje sie swojej postaci..teren sprawdza sie nie np zeby ktos cie asekurowal..tylko idzies z zabija cie..i sobie mowisz no nie tam juz nie pojde bo potworki sa za mocne... zal

ogolnie nie gram juz w tibie nalogowo ..czasem posiedze godinke, 2 czy nawe 9+ a czasem pare dni nawet sie nie zaloguje.. wszystko zalezy od tego czy mam czas czy nie, i gram tylko dla zabawy..dedy mi nie straszne ..po prostu sie z nich smieje, wie cmoze moje podejscie jest troche inne niz wiekszosci graczy..ale gram w wiekszosci p oto zeby postac pod dp i z ludzmi pogadac, czasem jak ktos mnie wyciagnie na jakis hunt wiekszy pojde..i zadko bo zadko ale sie zdaza pojde np lv nabic, czy soule ...wiem ze zboczylem z tewmatu..ale po prostu chcialem przedstawic moj obecny stosunek do gry..

wiec fakt tibia jest pelna nobow ale ma swoje uroki...questy sa spoilowane fakt..ale w wiekszosci starszych gier tez sa.. mozna robic samemu..ale szczeze powiedziawszy w calej mojej ~4 letniej karierze zroblem chyba sam 3-4 questy..reszta to byl czysty spoiling..zaluje troche ale juz za pozno bo niestety pamietam co jak sie robilo :} i szukanie odpowiedzi na niektore pytania sa bynajmniej bezcelowe bo i takznam na nie odpowiedz..chociaz zawsze chcialem rozszyfrowac sam paradox tower quest..moze kiedys sie za to wezme bo nie pamieam dokladnego spoilingu tego..wiec moze jest dla mnie szansa na zrobienie 1 dosc trudnego questa nie mowie tu o bicie potworkow ale o zdobycie odpowiedzi

ok koncze bo jeszcze warna dostane

moim zdaniem tibia nie ma klimatu tylko dlatego ze ludzie w nia grajacy nie wiedza co to klimat ..ale czego wymagac od dzieci ktore zamiast ksiazki poczytac czy sie puczyc siedza calymi dniami przed komputerem ....
Deaf Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 01:12   #36
Ragnar666
Użytkownik Forum
 
Ragnar666's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2006
Wiek: 37

Posty: 159
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 91
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Argumenty za tym, ze tibia to gowno nie rpg:
-brak questow ( moze poza 3-4 )
no od razu 1 jest w całej grze... ehh... to że Ty robisz (bo wnioskuję z Twojej wypowiedzi) questy z jakiegoś opisu to potem mówisz "łee! tylko tyle?; ale łatwe.... tandeta...." questy w tibii sa duzo trudniejsze niż w jakiejkolwiek innej grze bo tutaj samemu trzeba było znaleźć wskazówki i jakiegoś kluczowe go elementu, tylko że to niestety było kiedyś...

Cytuj:
-brak rozwoju postaci ( zero atrybutow, skille rosna od samej walki, zadnych umiejetnosci dodatkowych )
no jak dla mnie czary w Tibii to te specjalne umiejętności... z atrybutami masz rację bo przez to wszystkie postacie z tej samej klasy sa bardzo zblizone do siebie...no ale to jakoś bardzo nie przeszkadza - przynajmniej mnie ;]

Cytuj:
-wszystko podporzadkowane walce ( zero skillow pobocznych, ktore tak fajnie spisuja sie np w WoWie )
no powiedz że łowienie ryb pomaga w walce.... to jest skill poboczny tak jak też czar zamieniania się w przedmioty/potwory

Cytuj:
-single player
no w tym wychwalanym przez ciebie WoWie to też jest single? śmiem wątpić i jak w grze mmorpg ma być single? toż to się mija z celem

Cytuj:
-gowno nie npc
no jak zawsze zagadujesz do nich
-hi
-buy/sell xxx
-bye
to tak jest....
a że np. ktos nie zna angielskiego to od takiego npc dużo informacji nie wyciągnie

Cytuj:
-na dobra sprawe uzywa sie od 2-3 ( knight ) do 1 ( pozostale ) broni przez cala gre
-brak jakichkolwiek modyfikatorow ( kazde mpa dziala tak samo )
-brak wytrzymalosci przedmiotow ( ugh .. )
-paladyn to k**** nie jest postac dystansowa, nigdy nia nie byla i to niezaleznie od systemu rpg ( radze poszukac znaczenia slowa 'paladyn' i odwolan do rycerstwa )
i tu masz moje 100% poparcie ;/
btw to trza napisać jakś petycję do CIPków o zmanie nazwy Palain na Ranger czy coś kole tego....

pozdrawiam
__________________
Betrayer... in truth, it was I who was betrayed.
Still, I am hunted.
Still, I am hated.
Now, my blind eyes see what others cannot.
That sometimes the hand of fate must be forced!

Illidan Stormrage
Ragnar666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 01:34   #37
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

rpg online - role playing game online, czyli rpg przez internet, jako rpg rozumiemy tutaj roznie odmiany rpg, zarowno gry na czacie, jak i te przyozdobione w grafike
mmorpg - massive multiplayer online role playing game - czyli gra rpg online, w ktora gra bardzo duzo osob jednoczesnie i sa one ze soba w pewien osob powiazane.
czyli
wszystkie mmorpg to rpg online
wtf, o co mi chodzilo ~~
aaa, dlaczego gw to nie mmorpg, tylko rpg online? jaka jest roznica w wypadku tej gry? massive multiplayer online role playing game - ktorego wymagania nie spelnia gw?

co do paladyna
(z wikipedi

"Paladyn (łac. palatinus, wł. paladino) - rycerz, czempion, wzór cnót rycerskich. Określeniem tym w literaturze średniowiecznej nazywano niektórych, archetypicznych wojowników, najczęściej 12 parów Karola Wielkiego (stanowiących zarazem jego drużynę przyboczną). Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa palatinus (pałacowy) i wzięło się stąd, że rycerze ci mieszkali wraz z królem w jego pałacu.

W Pieśni o Rolandzie wymienieni są następujący rycerze, nazywani tam paladynami:
Hrabia Roland - po włosku zwany Orlando, siostrzeniec Karola Wielkiego, najbardziej znany spośród 12 bohaterów
Olivier
Gérin
Gérier
Bérengier
Otton
Samson
Engelier
Ivon
Ivoire
Anséis
Girard

Niekiedy mianem paladynów określa się także Rycerzy Okrągłego Stołu króla Artura.
[edytuj]

Paladyni w grach fabularnych

Paladyn występuje także w grach fabularnych i komputerowych (np. Diablo) jako określenie rycerzy-magów, specyficznej klasy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i nieprawości. Paladyni wyposażeni są w zestaw nadprzyrodzonych umiejętności i mocy jak np. leczenie obrażeń dotykiem, aury wspomagające sojuszników itd. Niekiedy spotyka się też Upadłych Rycerzy o przeciwstawnych mocach i zadaniach oraz Paladynów Upadłych (Mrocznych Paladynów) - pozbawionych mocy na skutek złych uczynków. Paladyni przedstawiani są także w innych postaciach. Przykładem, w grze Tibia Paladyni występują jako wojownicy nastawieni na walkę bronią dystansową - kuszą lub łukiem. Z perspektywy historycznej słowo Paladyn wywodzi się od "palatyn", co oznaczało nazwę średniowiecznego urzędnika. Później mianem Paladyna określano wybranych, wybitnych rycerzy, walczących po stronie Karola Wielkiego."

to ze d&d wytworzylo obraz przedstawiajacy paladyna walczacego wrecz, nie znaczy ze tak musi byc wszedzie, wkoncu tibia nie jest gra bazujaca na d&d. Ogolnie paladyn jest uznawany za swietego wojownika i moze on rownie dobrze walczyc zardzewialym widelcem, tak dlugo jak bedzie zwalczal zlo i bronil swiatlosci bedzie paladynem ~~
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 01:48   #38
Ragnar666
Użytkownik Forum
 
Ragnar666's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2006
Wiek: 37

Posty: 159
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 91
Poziom mag.: 7
Żarówka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
to ze d&d wytworzylo obraz przedstawiajacy paladyna walczacego wrecz, nie znaczy ze tak musi byc wszedzie, wkoncu tibia nie jest gra bazujaca na d&d. Ogolnie paladyn jest uznawany za swietego wojownika i moze on rownie dobrze walczyc zardzewialym widelcem, tak dlugo jak bedzie zwalczal zlo i bronil swiatlosci bedzie paladynem ~~
no teoretycznie to masz rację...ale równie dobrze paladynem mógłby być tibijski Knight bo używanie magii przez Knighta (tutaj patrz runy i podstawowe instanty)
oraz wysoko rozwinięte umiejętności w walce wręcz czynią go świetnym wojownikiem ...
wg mnie powinno być stereotypowo...bo nawet jak paladyn mógłby używać broni dystansowych to średniowieczni rYmcerze (błąd umyślny) nie posługiwali się kuszami... tacy to raczej konno się walczyli bronią drzewcową lub sieczną...

PALADYN to święty wojownik w błyszczącej zbroi i z mieczem bądź młotem (Warcraft, Diablo ) w dłoni i już...trzeba się trzymać kanonów kurde
__________________
Betrayer... in truth, it was I who was betrayed.
Still, I am hunted.
Still, I am hated.
Now, my blind eyes see what others cannot.
That sometimes the hand of fate must be forced!

Illidan Stormrage

Ostatnio edytowany przez Ragnar666 - 11-07-2006 o 02:35.
Ragnar666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 02:11   #39
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

khm...
stereotym polaka za granica to zlodziej samochodow... yeah, trzymajmy sie kanonow ;p w sumie srednio trafne porownanie, ale pokazuje ze stereotypy wcale nie musza rownac sie prawdzie ^^ i od kiedy mlot to stereotypowa bron paladyna? ~~
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2006, 02:29   #40
Ragnar666
Użytkownik Forum
 
Ragnar666's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2006
Wiek: 37

Posty: 159
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 91
Poziom mag.: 7
Domyślny

@up

no patrząc na Blizzard'owy stereotyp Paladyna rzecz jasna... aczkolwiek nie wiem dokońca jak w innych systemach jest. Ale miecz też zaznaczyłem jako broń typową dla paladyna.
__________________
Betrayer... in truth, it was I who was betrayed.
Still, I am hunted.
Still, I am hated.
Now, my blind eyes see what others cannot.
That sometimes the hand of fate must be forced!

Illidan Stormrage

Ostatnio edytowany przez Ragnar666 - 11-07-2006 o 02:45.
Ragnar666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:17.


Powered by vBulletin 3