Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-07-2012, 20:42   #1
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny Czy hazard się opłaca z punktu widzenia "kostkarza"?

Hej, właśnie kupiłem pacc, właśnie zrobiłem kilka misji do service of yalahar i właśnie siedzę w yalahar depo, gdzie właśnie grają w kostkę. Pomyślałem że byłby to niezły zarobek dla osoby która rzuca kostką czyli kostkarza ;d nie wiem czy to ma jakąś nazwę xD Stąd moje pytanie. Czy to się płaca? Dodam że mam 23 MSa no i nie mam w tej chwili dużych pieniędzy, więc zacząłbym od grania na małe sumy (zgromadziłbym budżet np 1k) i grałbym na kilka dziesiąt gp z początku, a gdy zacznę zarabiać to zwiększałbym stawki. Ale czy to się opłaca? czy to może strata czasu i lepiej po prostu rozwijać postać expiąc itd? I ile się płaci za wygraną? Pytam się kostkarzy ile płacą za wygraną i mówią 80, 90% co to znaczy? że jeśli postawią 100gp i wygrają to przy stawce 80% mam im dać 180gp?? Więc opłaca się być kostkarzem, zależy to od szczęścia czy w ogóle od razu lepiej iść expić? Ile płacić za wygraną "przeciwnika"?
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-07-2012, 23:26   #2
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Tak trudno samemu sobie to policzyć? Troszkę logiki...

Kostka ma 6 ścian - prawdopodobieństwo wygranej wynosi 1:6

Jeśli jeden rzut kosztuje 100gp to 6 rzutów kosztować będzie 600gp i statystycznie wyjdziesz wtedy na zero jeśli zwycięzcy wypłacisz 600gp. Musisz więc obliczyć na ile będziesz pazerny.

Jeśli chcesz aby Ci się biznes zwracał to za każde 10gp/rzut musisz wypłacić mniej niż 60gp/wygraną.

Musisz mieć też jakiś budżet na start - możliwe, że na początku gracze będą ciągle wygrywać... W dłuższej perspektywie jednak odrobisz się.

Powodzenia.
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2012, 04:33   #3
Spartanix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2011

Posty: 63
Domyślny

Dzięki za rady. Mam jeszcze jedne pytanie czy lepiej opłaca się gravw guess a number, low/high czy coś tam innego? Czy znów to kwestia szczęścia?
Spartanix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.


Powered by vBulletin 3