Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-12-2011, 11:41   #1561
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Lepiej klepać biedę, byle równo (co i tak jest nieosiągalne, bo w socjalizmie jakoś dziwnym trafem też zawsze się znajdą jacyś "równiejsi"), niż iść do przodu, ale nierównym tempem. Aha.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-12-2011, 13:04   #1562
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Lepiej klepać biedę, byle równo (co i tak jest nieosiągalne, bo w socjalizmie jakoś dziwnym trafem też zawsze się znajdą jacyś "równiejsi"), niż iść do przodu, ale nierównym tempem. Aha.
Co za piękna nadinterpretacja.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2011, 14:17   #1563
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Lepiej klepać biedę, byle równo (co i tak jest nieosiągalne, bo w socjalizmie jakoś dziwnym trafem też zawsze się znajdą jacyś "równiejsi"), niż iść do przodu, ale nierównym tempem. Aha.
Nie wiem, gdzie artykuł mówił o czymś takim (i czemu w ogóle stawiasz taką alternatywę). Ale Twój komentarz brzmi tak, jakbyś przeczytał tylko pierwsze zdanie.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2011, 16:52   #1564
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Przeciwnicy Marksa przekonują, że industrializacja przyniosła wzrost poziomu życia wszystkim, również robotnikom. Ba, tylko że współautor „Manifestu komunistycznego” tego nie kwestionował, zwracając uwagę, że od samej biedy bardziej dotkliwa jest sytuacja rosnących nierówności.
....................
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2011, 18:20   #1565
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Ale Marks nigdy nie był przeciwnikiem industrializacji, a panujący w jego czasach kapitalizm uważał za postęp, etap rozwoju społeczeństwa, niosący niezaprzeczalnie pozytywne skutki, o czym własnie mówią te dwa zdania. Dostrzegał tylko związane z tym problemy, uważając, że doprowadzą one w końcu do upadku tego systemu i zastąpienia go innym, lepszym.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 11:19   #1566
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Jedno "ale": takie warunki, przynajmniej na obecną chwilę, istnieją wyłącznie w macicy (żywej) kobiety. Rozwijający się zarodek wyczerpuje przy tym ten organizm i korzysta z jego zasobów. Nie jest zatem wcale jednoznaczne moralnie, że kobietę można zmusić do użyczania w ten sposób swojego organizmu. Natomiast taki zarodek (czy zygota) nie jest samodzielnym życiem. Sytuacja będzie wyglądała inaczej, kiedy taki zarodek będziemy mogli rozwinąć w człowieka "w probówce" (mówiąc, oczywiście, w przenośni). Takie żądanie dziwi zwłaszcza ze strony prawicowców (a to oni zazwyczaj je wysuwają), którzy za absolutnie niedopuszczalne uważają za to odbieranie im całkowitej autonomii nad ich pieniędzmi w celu poprawy losu ludzi, którzy już mają jakieś uczucia i mogą cierpieć - gdzie tu proporcje?
Także i nie ma warunków aby bezemnie człowiek po urazie kręgosłupa po wypadku czy czymś podobnym miał sam prawo bezemnie przetrwać. Czy to, że bezemnie nie przeżyję oznacza pasożytnictwo? Czy ja mam prawo domagać się na moje własne widzimisię prawa do odmowy takiemu człowiekowi? A co on mnie obchodzi, niech sobie zdechnie pasożyt jeden?

Cytuj:
Od kiedy najprostsze rozwiązania są najlepsze? Owszem, najprościej jest tak powiedzieć, lecz z drugiej strony - dlaczego więc w przypadku poronień nawet wykształcony już płód traktowany jest często praktycznie jak śmieć? Oto przykład 'najprostszego' podejścia do tematu, takiego, by nam było najwygodniej. Jak już ktoś wcześniej wspomniał - możliwe już jest stworzenie zygoty bez użycia plemników. Czy, jeśli za parę - paręnaście lat urodzi się takie dziecko nie będzie miało prawa otrzymać miana 'człowiek' tylko dlatego, że w jego rozwoju nie było zapłodnienia? Owszem, pojawia się tutaj określenie 'stworzenie', lecz invitro także na tym polega, a nikt człowieczeństwa dzieciom urodzonym w ten sposób nie odbiera.
W takim razie możemy powiedzieć, że człowiek to kompletny genotyp swojego gatunku, mający umiejętności dalszego rozwoju.

Tak czy inaczej nie ma żadnego argumentu za tym, aby zezwolić na aborcję na widzimisię. Na widzimisię to można sobie wejść na bananowca.

Cytuj:
Dla mnie zarodek staje się człowiekiem w momencie, gdy jest w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem kobiety, niezależnie od tego, że granica ta jest coraz niższa ze względu na postęp technologiczny.
Tak jak pisałem powyżej. Czy człowiek po wypadku, któremu muszę pomóc ma przestać już się nazywać człowiekiem? A czy człowieczeństwa można odmówić schorowanej kobiecie, która bez opieki medycznej nie przeżyję?

Cytuj:
Dlaczego nie miałoby być to możliwe? Czy każda kobieta ma traktować urodzenie dziecka jako swój główny cel życiowy niezależnie od wieku?
Zwierzęta, wszelkie ssaki nie mają takiego problemu, człowiek cywilizowany, uważający się za istotę myślącą i czującą, pomocną już taki problem ma - zachowuję się w tak oczywistych kwestiach niczym jakiś glon, ameba czy whatever. I nie chodzi mi tu wcale o swój życiowy cel, tylko o podejście do spraw własnego gatunku.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 08-12-2011 o 11:28.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 11:25   #1567
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Kiepskie porównanie. Bez twojej pomocy taka osoba ma szansę przeżyć - zawsze są inne osoby, instytucje, rozwiązania. Taka osoba potrzebuje cudzej pomocy (chociaż także nie zawsze), ale przecież nie konkretnej osoby.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 11:29   #1568
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Człowiek mi umiera, wykrwiawia się jak świniak, ma połamane kości, instytucja go uratuję? dobre sobie.
Ale on na mnie pasożytuję, ja domagam się własnych praw, nie chce mu pomóc! Zaraże sie hivem Oh gad!
taka ot logika.

Cytuj:
Ale Marks nigdy nie był przeciwnikiem industrializacji, a panujący w jego czasach kapitalizm uważał za postęp, etap rozwoju społeczeństwa, niosący niezaprzeczalnie pozytywne skutki, o czym własnie mówią te dwa zdania. Dostrzegał tylko związane z tym problemy, uważając, że doprowadzą one w końcu do upadku tego systemu i zastąpienia go innym, lepszym.
Rozwarstwienie ekonomiczne, rozwarstwienie finansowe - jakimi to hasłami trzeba się kierować byleby dojść do władzy. Nie ma czegoś takiego w wolnorynkowym społeczeństwie jak rozwarstwienie. Jedni dorobią się majątku, drugdzy nie, ale pierwsi równie szybko mogą ten majątek stracić, a drudzy zyskać. Działa to na zasadzie konkurencji, to chyba jasne że jak stworzysz własną firmę i potem usiądziesz na laurach to ta firma szybciej upadnie niż ci się wydaję, gdyż inny biznesmen po prostu wykorzysta to co zaniedbałeś i przekieruję to przeciwko Tobie. Ktoś mi powie, że Bill Gates jest ponad stan, bo może to i tamto, ale czy temu człowiekowi sięto nie należy? Jeżeli wypracował swój majątek? Niestety jest tutaj wiele racji, gdyż nie żyjemy w pełni wolnorynkowym społeczeństwie. Znana duża firma pikok, produkująca żywność, jej nie grozi konkurencja, gdyż każdy inny człowiek, który chce się dorobić na produkowaniu art spożyw. jest gnojony przez urzędników i sprowadzany do parteru. Nie ma równego startu, a raczej nie ma startu w ogóle, a jedynie wybiję się wybitna jednostka, lecz nie zwykły czlowiek.
Faworyzowanie wielkich koncernów, oddawanie upustowi niektórym, redystrybucja podatków - z tym należy walczyć, nikt nie walczy z tym by każdy był równy owszem to piękna idea, toteż niech kazdy będzie równy i miał te same możliwości. Niech dadzą mi w domu produkować bimber i sprzedawać go oddając jedynie vat - nie będzie problemu. Ogromna ilość małych przedsiębiorstw i średnich sama zrówna poziom dobrobytu społeczeństwa. Niech każdy dostanie możliwość wypracowania swoich pieniędzy, a nie że mu się je zabiera...

Ostatnio edytowany przez janek@ - 08-12-2011 o 11:47.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 11:55   #1569
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Porównujesz jednorazową pomoc, gdzie często wystarczy telefon po pogotowie, do poświęcenia całego swojego życia na rzecz drugiej osoby? Fajnie.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 12:57   #1570
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ruch-...wiadomosc.html

To kolejny powod (oprocz marihuany), dlaczego dzieciarnia pokocha Palikota. Ten koles jednak wie, jak latwo zagonic barany do zagrody.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 19:06   #1571
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

No to teraz cała JP hołota bije brawo Januszowi. A pomysłów na gospodarkę brak na tym ciężko by mu było zbić kapitał polityczny. Lepiej brać się za pierdoły.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2011, 22:05   #1572
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rudimir Pokaż post
No to teraz cała JP hołota bije brawo Januszowi. A pomysłów na gospodarkę brak na tym ciężko by mu było zbić kapitał polityczny. Lepiej brać się za pierdoły.
Jakaś partia robi reformy gospodarcze - OMG, CO ROBIĄ, FLAME, NIECH ZOSTAWIĄ TAK JAK JEST, ZNOWU ZEPSUJĄ, : ///////////////////////////
Partia nie robi reform - TE NIEROBY NIC NIE ROBIĄ OMGGGGGGGGGG, :<<<<
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2011, 11:57   #1573
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Bo tak to jest. Nie da sie nikomu dogodzic.

http://www.youtube.com/watch?v=PAoFgRXuqyk
Tak to wyglada
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-12-2011, 17:23   #1574
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Jakaś partia robi reformy gospodarcze - OMG, CO ROBIĄ, FLAME, NIECH ZOSTAWIĄ TAK JAK JEST, ZNOWU ZEPSUJĄ, : ///////////////////////////
Partia nie robi reform - TE NIEROBY NIC NIE ROBIĄ OMGGGGGGGGGG, :<<<<
Tu nie chodzi o to czy coś robią, czy nie. Ruch Palikota i tak jest w opozycji, więc nic nie spieprzą Chodzi o to, że zajmują się pierdołami, gdzie doskonale wiedzą, że legalizacji nie uda się wprowadzić, podobnie z tą nowelizacją kodeksu karnego oraz ustawą aborcyjną, bo nie ma szans by RP w przyszłości rządził samodzielne
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez migo666 Pokaż post
Czy mogę wbić lvl po wybraniu postac, tam w podziemiach?
W taki sposob bym nie stracil hp/many.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-12-2011, 10:24   #1575
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Porównujesz jednorazową pomoc, gdzie często wystarczy telefon po pogotowie, do poświęcenia całego swojego życia na rzecz drugiej osoby? Fajnie.
Jeżeli istnieje zagrożenie zycia matki ze strony dziecka to nie masz się czym bulwersować, gdyż takie przypadki są podlegane aborcji. Miej pretensje to służby zdrowia, że czasami tych nie wykrywa - prawo na dzień dzisiejszy jest dobrze skonstruowane.

Cytuj:
Bo tak to jest. Nie da sie nikomu dogodzic.
http://www.youtube.com/watch?v=PAoFgRXuqyk
Tak to wyglada
A ludzie się nigdy nie naucza, że ich problemów żaden polityk nie jest w stanie rozwiązać. xd
Idea lewicowe będą właściwe <=> kiedy ludzie nie będą rzadzić ludźmi, tlyko komputery. xD

Ostatnio edytowany przez janek@ - 13-12-2011 o 10:28.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2011, 10:57   #1576
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Christopher Hitchens, Vaclav Havel, Kim Dzong Il - kogo z nich będzie wam najbardziej brakować?

http://www.polityka.pl/swiat/ludzie/...949--2011.read
http://www.polityka.pl/swiat/ludzie/...936--2011.read
http://www.polityka.pl/swiat/analizy...-dzong-il.read
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 19-12-2011 o 11:03.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2011, 15:40   #1577
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Z pewnoscia Kima, przeciez jemu jako jednemu z niewielu udalo sie pokonac zakusy imperialistycznego kapitalizmu i wprowadzic swoj kraj na droge swiatlego socjalizmu!

A na powaznie - po smierci Kim Dzong Ila nic sie nie zmieni, Vaclav Havel z kolei nie mial juz wplywu na biezaca polityke. O Hitchensie zbyt malo wiem, aby sie wypowiadac.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2011, 20:03   #1578
Xer0
Użytkownik Forum
 
Xer0's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2006
Lokacja: Toruń

Posty: 20
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Securum
Świat: Celesta
Poziom: 140
Xer0 ma numer GG 1340595
Domyślny

Co do Kim Dzong Ila to może troszkę czarnego humoru w poniedziałkowy wieczór? Prosto z 4chana - http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...11517298_n.jpg

Poza tematem polecam trochę spisków i takich tam..
http://www.youtube.com/watch?v=gxrWq...54AWAAAAAAABAA
__________________



\m/ Pround member of Radio Maryja fans. \m/

www.xerol33t.pl
Xer0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2011, 09:31   #1579
pzrem1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 12 2011

Posty: 18
Domyślny

nic sie nie zmieni po jego smierci
pzrem1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2011, 04:03   #1580
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Food for thought: http://www.polityka.pl/kraj/rozmowyz...na-kryzys.read
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:09.


Powered by vBulletin 3